خرید نهال گردو در ماسال✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ماسال

شهر ماسال در غرب استان گیلان و در نزدیکی شهرهای فومن، اردبیل و صومعه سرا قرار گرفته است به دلیل وجود کوه‌ تالش، تالاب انزلی و آبشارهای پرآب ،آب و هوا و اقلیم این شهر بسیار برای کشاورزی و باغداری ایده‌آل است، شهر ماسال از ۶۶۲ کیلومتر مربع مساحت تشکیل شده است که درصد زیادی از آن را منابع جنگل، آبشار و طبیعت بکر و دیدنی به خود تخصص داده‌اند، این شهر به دلیل آن که در نزدیکی شهرهای رشت و تالش قرار گرفته است جز شهرهای توسعه یافته استان گیلان است. آب و هوای ماسال با ساختار انواع محصولات باغی و کشاورزی سازگاری دارد و می‌توان گفت که انواع محصولات میوه‌ای در این شهر با کیفیت اعلا تولید خواهد شد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ماسال

بیش‌تر شهرهای استان گیلان دارای آب و هوا و اقلیم معتدل و متناسبی است شهر ماسال هم یکی از شهرهای توریستی استان گیلان است که در مختصات جغرافیایی طول جغرافیایی ۴۸ درجه ۴۳ دقیقه و عرض ۳۷ درجه و ۱۵ دقیقه قرار گرفته است، با توجه به کوهستانی بودن بخش اعظمی از شهر ماسال ارتفاع این شهر از سطح دریا ۸۴ متر است که بعد از شهر رودبار دومین شهر مرتفع استان گیلان است، بخشی از شهر ماسال در مناطق کوهپایه‌ای قرار گرفته است و ییلاقات زیبایی در این شهر وجود دارد که باعث توریستی و گردشگر پذیر شدن شهر ماسال شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در ماسال

پیشینه باغات گردو در ماسال به چندین دهه قبل برمی‌گردد لذا این شهر از شرایط آب و هوای بی‌نظیری برخوردار بوده است و تامین آب درختان این شهر به آسانی قابل انجام بوده، گردو جزو درختانی است که در همه نوع آب و هوایی از رشد مطلوبی برخوردار است شهر ماسال هم در مناطق شمالی کشور قرار گرفته است، و نوع خاک مناطق زراعی این شهر شنی و ماسه‌ای است که برای ریشه‌های نهال گردو تعبیه شده است، برای اطلاعات دقیق‌تر در این رابطه مقاله کتاب‌های مرتبط و کارشناسان کشاورزی می‌توانند مشاوران خوب و موثری باشند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ماسال

یکی از مهم‌ترین نیازهای نهال‌های گردو آبیاری است در روزهای ابتدایی کاشت نهال گردو باید به صورت ممتدد آبیاری انجام شود اما هرچه سن نهال بالاتر برود به دلیل قوی‌تر شدن ریشه‌ها میزان آبیاری کاهش پیدا می‌کند چند نمونه از نحوه آبیاری در این بخش درج می‌کنیم؛

 • آبیاری قطره‌ای
 • آبیاری غرقابی
 • آبیاری بارانی
 • آبیاری نواری
 • آبیاری بابلر

نحوه آبیاری براساس اقلیم و آب و هوای منطقه انجام خواهد شد، معمولاً در مناطقی که اقلیم گرمسیری حاکم است توصیه می‌شود که از آبیاری‌های قطره‌ای و بارانی استفاده شود تا آبرسانی به ریشه‌های نهال  در روزهای گرم به آسانی انجام شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در ماسال حالت اقتصادی دارد؟

نوع خاک در میزان باردهی  درخت گردو اهمیت بسیاری خواهد داشت به دلیل آن که خاک، مواد مغذی و آب مورد نیاز ریشه‌ها را به آن می‌رساند و احتیاج است که حتماً نوع خاک بررسی و بافت و ساختمان آن مورد آزمایش قرار بگیرد، خاک ماسه بادی برای ریشه‌های درخت گردو بسیار ایده‌آل است زیرا این نوع خاک‌ها شرایط رشد و توسعه ریشه‌های نهال را فراهم کرده و باعث می‌شوند مواد مغذی و ویتامین‌های لازم درخت به آسانی به ریشه‌های درخت نفوذ کنند.

 

خرید نهال گردو در ماسال

نحوه آبیاری و کاشت درخت گردو در مناطق که از اقلیم معتدل و مرطوبی برخوردار هستند به مراتب آسان‌تر از مناطق گرمسیر و خشک است، برای کاشت و یا خرید نهال گردو در ماسال نیاز است که یک نهالستان معتبر و متخصص را شناسایی کرده و خرید نهال شناسنامه‌دار را انجام داده و سپس با استفاده از خدمات ۲۴ ساعته پس از فروش نهالستان نهال گردو را کاشته. جهت اطلاعات دقیق‌تر از نحوه خرید و خدمات نهالستان بر روی لینک این بخش کلیک کنید.

فروش نهال گردو در ماسال

برای اطلاع از نحوه فروش نهال گردو در ماسال کافیست که به دفتر این مراجعه کنید در این مرکز قیمت محصولات به صورت تضمین شده عرضه می‌شود و علاوه بر کیفیت بالای آن ضمانت بازگشت کالا به مشتری ارائه می‌شود تا در صورت نارضایتی از کیفیت و مرغوبیت آن محصول مرجوع شود با ارائه خدمات ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته خریداران می‌توانند که در صورت وجود مشکل کارشناسان مرکز ارتباط برقرار کنند و سوالات خود را رفع کنند.

نهال گردو مناسب ماسال

ارتفاع طبیعی هر شهری اقلیم و شرایط آب و هوایی آن را تا حدودی مشخص می‌کند در شناسایی نهال گردو مناسب ماسال باید به ارتفاع طبیعی این شهر رجوع کنیم که شهر ماسال با ارتفاع ۸۴ متری از سطح دریا بستر را برای کاشت نهال گردو پکان فراهم کرد و بی تردید با نتیجه خوبی حاصل خواهد شد، علاوه بر این نکته اطلاع از سن نهال هم حائز اهمیت خواهد بود، جالب است بدانید با دقت به ریشه‌ها و ساقه‌های نهال گردو و میزان ضخامت آن سن حدودی آن را می‌توان تشخیص داد. معمولاً گونه‌های نهال گردو که در بازه سنی یک الی دو سال هستند برای سرمایه‌گذاری و احداث باغ گردو مناسب و پردرآمد خواهند شد.

انواع نهال گردو در ماسال

با توجه به میزان ارتفاع در شهر ماسال اقلیم آن می‌توان گفت که کاشت برخی از گونه‌های نهال گردو در این شهر امکان‌پذیر نخواهد بود، چند نمونه از گونه‌های نهال گردو که کاشت آن در شهر ماسال جوابگو است را درج می‌کنیم،

 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو ژنوتیپ برتر تیپ ۷
 • نهال گردو پالیز کانادایی
 • نهال گردو تویسرکان
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز

آب و هوای مرطوب و میزان بارندگی مابین ۱۲۰۰ الی ۱۸۰۰ میلیمتری که در مناطق شمالی کشور پایدار است نشانگر رشد و توسعه زود هنگام انواع درختان کاشته شده در این منطقه است برای شناسایی دقیق‌تر انواع نهال گردو در ماسال می‌توانید از یک کارشناس مجرب کمک بگیرید.

قیمت نهال گردو در ماسال

معمولاً قیمت نهال گردو در ماسال به دلیل تقاضای بالای به مراتب به صرفه‌تر و اقتصادی‌تر از مناطق دیگر است در فروش این نوع محصولات سن و میزان باردهی و عمر اقتصادی نهال از اهمیت بالایی خردار خواهد بود، خریداران می‌توانند با بررسی ریشه‌های نهال گردو و میزان ضخامت آن و شناسنامه‌دار بودن نهال‌های گردو تا حد امکان از میانگین و محدوده قیمت مطلع شوند، جهت اطلاعات دقیق‌تر در رابطه با قیمت انواع نهال گردو به صفحه کاتالوگ قیمت نهالستان برتر نهال مراجعه کنید.

بهترین نهال ماسال

از بهترین نهال گردو که در بازار طرفداران بسیاری برخوردار است و محبوبیت بالایی دارند می‌توان به نهال گردو چندلر اشاره کرد چند نمونه از ویژگی‌های حائز اهمیت این گونه یادداشت کرده‌ایم:

 • باردهی زود هنگام
 • مغز میوه با کیفیت و مرغوب
 • میزان باردهی بالا و اقتصادی
 • پوست کاغذی و نازک

به دلیل آن که نهال گردو چندلر برای ارتفاع صفر تا ۱۵۰۰ متر مناسب است می‌توان کاشت آن را در اکثر شهرهای استان گیلان قابل انجام است.

نهالستان گردو در ماسال

پس از انتخاب نهال گردوی سازگار با شرایط اقلیمی شهر نوبت به انتخاب متخصص معتبرترین نهالستان گردو در ماسال می‌رسد، این نوع مجموعه‌ها که زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی فعالیت می‌کنند باید محصولات خود را با شناسنامه و قرنطینه بهداشتی عرضه کنند، علاوه بر آن تضمین کیفیت بر عهده نهالستان است و در صورتی که کیفیت و مرغوبیت نهال مورد تایید خریدار نباشند نهالستان موظف است که محصول را پس گرفته و هزینه را متقبل شود.

کلام آخر

سابقه نهالستان می‌تواند نشان دهنده اعتبار آن باشد نهالستان برتر نهال با سابقه یک قرن و پرورش یک میلیون اصله نهال در سال اعتبار و تخصص خود را به صورت آشکارا به اطلاع عموم می‌رساند، با توجه به آن که شهر ماسال از شرایط جوی و موقعیت جغرافیایی بی‌نظیری برخوردار است کاشت انواع نهال میوه در این شهر با سودآوری حاصل خواهد شد، جهت اطلاع از نحوه خرید نهال میوه کاشت آن در شهر ماسال به صفحه خرید نهال میوه در ماسال مراجعه کنید.  برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب ماسال و خرید نهال در ماسال اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال