خرید نهال گردو در رضوانشهر✔️ قیمت انواع نهال گردو رضوانشهر

رضوانشهر  جزو مناطق گردشگری استان گیلان است که سالانه افراد زیادی از شهرنشینان برای زندگی به این شهر مهاجرت می‌کنند و از آب و هوای بکر و مناطق طبیعی و جذاب این خطه دیدن می‌کنند. اقتصاد استان گیلان به کشاورزی، باغداری و تولید گیاهان دارویی بستگی دارد. با توجه به آن که این منطقه جز مناطق پر آب است بدون شک مشاغلی چون باغداری و کشاورزی در آن رونق خواهد یافت و به همین علت می‌توان گفت که اکثر محصولاتی که از استان گیلان به شهرها و استان‌های همجوار صادر می‌شود از باغات شهر رضوانشهر به عمل آمده است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی رضوانشهر

در کل آب و هوای شهر رضوانشهر در اکثر روزهای سال معتدل و مرطوب است، و به دلیل اینکه این منطقه در بین دریای خزر و کوه‌های تالش قرار دارد هوا در فصل تابستان شرجی است. برف و بارانی که در فصل زمستان در این منطقه می‌بارد مورد تایید باغداران و کشاورزان است. وجود آبشار ویسادار در این شهر منبع آب باغات و مزارع این منطقه را تامین کرده است. به طور کلی برای کاشت نهال گردو در رضوانشهر باغدار باید از نوسانات دما و رطوبت منطقه به طور کامل مطلع و آگاه باشد تا از هر نوع مشکل و صدمه‌ای جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در رضوانشهر

رضوانشهر از استان گیلان ۶۵ کیلومتر فاصله دارد و به دلیل نزدیک بودن به مرکز استان گردشگران بسیاری به این منطقه سفر می‌کنند. اگر بخواهیم اطلاعات کامل و دقیقی در زمینه تاریخچه باغ گردو در رضوانشهر را به اطلاع شما برسانیم باید بگوییم که این منطقه اثر مناسبی برای کاشت برخی از گونه‌های نهال گردو دارد و کاشت رقم نهال گردو فرنور و ژنوتیپ پالیز در این منطقه رشد اقتصادی و محصول بازار پسندی خواهند داشت.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در رضوانشهر

قبل از خرید و کاشت نهال باید آماده سازی خاک توسط باغدار انجام شود، مکانی را که برای احداث باغ انتخاب کرده‌اید باید از نور کافی و دسترسی مناسبی به آب دائمی و همیشگی برخوردار باشد. پس از تعیین مکان باید علف‌های هرزه آن حذف شده و به اصلاح خاک و مناسب نمودن ph آن بپردازیم. معمولاً توصیه می‌شود که برای کاشت نهال گردو در شهر رضوانشهر خاک آن دارای ph ۷ الی ۶ باشد تا مواد مغذی و مورد نیاز نهال به آسانی تامین شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در رضوانشهر حالت اقتصادی دارد؟

معمولا درختان گردو بیش از ۱۰۰ سال عمر می‌کنند اما اینکه محصولات آن به صورت اقتصادی و کیفیت اعلا و به صورت پربار باشد بستگی به نحوه رسیدگی آبیاری و کوددهی دارد. در مناطقی که تنش دمایی، نوسانات رطوبت و آفت وجود دارد امکان اینکه درخت گردو در بلند مدت باردهی اقتصادی و با کیفیتی داشته باشد اندکی دشوار و غیر ممکن است. اما اگر باغدار در مرحله‌ کاشت و رسیدگی درخت گردو به صورت استاندارد عملکرد باشد می‌توان گفت تا حد زیادی عمر اقتصادی درخت گردو افزایش پیدا می‌کند.

 

خرید نهال گردو در رضوانشهر

مواردی در خرید نهال گردو در رضوانشهر باید توسط باغدار رعایت شود تا بتوان گفت که محصول خریداری شده از کیفیت و مرغوبیت مطلوبی برخوردار است. هرچه سن نهال نزدیک به دو سال باشد باردهی اقتصادی آن و مقاومت آن در برابر آفات تضمین خواهد شد. وجود تضمین اصالت کالا، شناسنامه، گواهی بهداشت و تاییدیه‌های لازم گیاه پزشکی نکات موثری است که می‌تواند با اصالت بودن نهال را ثابت کند.

فروش نهال گردو در رضوانشهر

فروش نهال گردو در رضوانشهر به دلیل آن که این منطقه از شرایط اقلیمی و جوی مناسبی برخوردار است بسیار صورت می‌گیرد. معمولاً فروش این نوع محصولات در فروشگاه‌های باغبانی، نهالستان و گلخانه‌ها انجام می‌شود، شایان به ذکر است که در زمان خرید نهال حتماً از وجود مجوز جهاد کشاورزی توسط نهالستان مطمئن شوید، زیرا نهالستان‌هایی که زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی محصول پرورش می‌دهند معتبرتر و محصولات با کیفیت‌تری را ارائه می‌دهند.

نهال گردو مناسب رضوانشهر

ارتفاع طبیعی از سطح دریا در شهر رضوانشهر زیر ۱۰۰ متر است بنابراین گونه‌های گردویی در این مناطق رشد و نمو پیدا خواهند کرد که مناسب ارتفاع صفر الی ۱۰۰۰ متر است. در شهر گیلان رودخانه‌های بسیار زیادی از کوه‌ها سرازیر شده است به همین علت این منطقه از وفور رطوبت رنج می‌برد. با توجه به آن که وجود رطوبت زیاد می‌تواند باعث پوسیدگی و از بین رفتن ریشه‌های نهال شود باید تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با نهال گردوی مناسب رضوانشهر به دست آورد و پس از آن اقدام به خرید گونه نهال گردو کرد.

انواع نهال گردو در رضوانشهر

نهال گردو نیاز آب کمی دارد و در هر شرایط سردسیر و گرمسیر و معتدل مقاومت خواهد داشت.

  • نهال گردو چندلر
  • نهال گردو فرنور
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
  • نهال گردو کانادایی
  • نهال گردو پکان آمریکایی

معمولاً فصل تابستان در رضوانشهر از شرایط جوی شرجی برخوردار است به همین علت باغداران این منطقه حتماً به این مسئله توجه کنند و اگر قصد جمع آوری اطلاعات دقیق‌تر در این رابطه دارند توصیه می‌شود که از کارشناسان برتر نهال کمک بگیرند.

قیمت نهال گردو در رضوانشهر

برخی از ارقام گردو که پر بازده‌تر هستند به نسبت دیگر گونه‌ها قیمت بیش‌تری دارند. در بین گونه‌های نهال گردو ارقامی چون نهال گردو فرنور، نهال گردو چندلر و ژنوتیپ پالیز به دلیل آن که از کیفیت مطلوب مقاومت بالا در برابر آفات و باردهی پرثمر و با کیفیت دارد از ارزش و قیمت بیش‌تری هم برخوردار هستند جهت اطلاع از قیمت نهال گردو در رضوانشهر می‌توانید وارد صفحه زیر شوید.

بهترین نهال رضوانشهر

در این بخش چند نمونه از مشخصات بهترین نهال گردو یادداشت شده است تا کمک کارآمدی به انتخاب نهال گردو توسط باغدار کرده باشیم.

  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
  • نهال گردو چندلر
  • نهال گردو فرنور
  • نهال گردو پکان آمریکایی

با مراجعه حضوری به نهالستان برتر نهال می‌توانید به صورت دقیق و کامل از کیفیت و تنوع محصولات نهالستان برتر نهال اطلاع پیدا کنید.

نهالستان گردو در رضوانشهر

وجود رودخانه‌های بزرگی چون بیسادار در این منطقه باعث افزایش رطوبت در هوای منطقه شده است، به دلیل آن که امکان آسیب رسیدن به ریشه‌های نهال در مناطق مرطوب وجود دارد افرادی که در حوزه پرورش نهال فعالیت دارند باید حتماً به اصلاح خاکی که در آن نهال کاشته شده‌اند بپردازند  اضافه کردن مقدار کمی موادی به نام کمپوست به خاک می‌تواند از رطوبت بیش از حد خاک جلوگیری کند جهت اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید وارد وب سایت نهالستان برتر نهال شوید و از کارکنان و پرسنل پاسخگوی این مرکز کمک بگیرید.

کلام آخر

نهالستان برتر نهال از سال ۱۳۱۰ در زمینه پرورش نهال فعال بوده است و به همین دلیل پرورش دهنده محصولات با کیفیت و مقاوم مطرح‌ترین و شناخته‌ترین نهالستان‌های خاورمیانه است.  برای خرید نهال میوه رضوانشهر باید وارد صفحه خرید نهال میوه در رضوانشهر شوید تا از قیمت و نحوه سفارش محصولات این مرکز اطلاع پیدا کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب رضوانشهر و خرید نهال در رضوانشهر اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال