خرید نهال گردو در شفت✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار شفت

شهرستان شفت در بخش غربی استان گیلان قرار گرفته است بخش کوچکی از این شهر در دامنه کوه‌های البرز جای گرفته و به همین دلیل این خطه به دو بخش کوهستانی و جلگه‌ای تقسیم بندی شده است، از ویژگی‌های مهم درخت گردو به سازگاری این درخت با شرایط اقلیمی متفاوت می‌توان اشاره کرد با این توصیفات می‌توان گفت که شهر شفت از شرایط مثبت و ایده‌آل برای کاشت درخت گردو برخوردار است، اما نکاتی مهم در این رابطه وجود دارد که در بخش‌های بعدی به آن اشاره می‌کنیم تا باغداران تازه کار با در دست داشتن اطلاعات دقیق نسبت به احداث باغ گردو در این شهر اقدام کنند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شفت

تمامی شهر و شهرستان‌های استان گیلان دارای میزان بارش مثبتی است و به دلیل آن که آب و هوای معتدل و میزان رطوبت بالایی در این شهر حاکم است از نظر کارشناسان توسعه و رشد درختان در چنین مناطقی بسیار روند موفق و مثبتی را طی می‌کند، میانگین دمای سالانه که در شهر شفت به ثبت رسیده است ۱۵ درجه سانتیگراد و میانگین بارش  ۱۰۰ میلی‌متر در ماه است و با توجه به آن که شهر شفت از سمت شمال با شهرستان صومعه سرا و رشت از جنوب شرقی و جنوب با استان زنجان و رودبار و از سمت غرب با شهرستان فومن همجوار است می‌توان گفت که در مناطق اصلی و پر رفت و آمد استان گیلان قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در شفت

اکثر شهرهای استان گیلان به دلیل مهاجرت ساکنان آن دچار افزایش شهرنشینی و ساخت و ساز شده است اما شهر شفت جزو شهرهایی است که کمترین درصد مهاجرت در آن صورت گرفته و به همین علت باغات و مزارع این شهر همچنان در حالت چندین سال قبل خود قرار دارند، با مشاوره از کارشناسان کشاورزی یا مراجعه به مرورگرهای اینترنتی می‌توانند اطلاعاتی دقیق در رابطه با تاریخچه باغات گردو در شهر شفت را به اطلاع شما برسانند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شفت

یکی از پارامترهای اصلی در احداث باغ گردو پس از بررسی‌های عوامل محیطی آماده سازی زمین است در این مورد بخش‌های مختلف خاک باغ را جهت بررسی آزمایش به آزمایشگاه‌های مخصوص ارسال می‌کنند در آزمایشگاه‌ از موادهای معدنی و نوع خاک اطلاع پیدا می‌کنند، در برخی موارد زمین مورد نظر قبلاً برای کاشت درختانی جز درخت گردو بوده است در این مورد باید در وهله اول خاک شخم زده شود و پس از گذشت ۶ ماه الی یک سال شخم زنی اصلاح خاک و زهکشی و تغییر مواد عالی آن را آغاز کنیم، شهرستان شفت از خاک حاصلخیزی برخوردار است بدون شک کاشت درخت گردو در این خاک‌ها با موفقیت و تولید محصولات انبوه همراه خواهد بود.

 

آیا کاشت نهال گردو در شفت حالت اقتصادی دارد؟

یک مورد مهم در تجاری شدن محصولات یک درخت فاصله گذاری بین درختان است برای درختان گردو توصیه می‌شود که از فاصله گذاری ۶ در ۶ استفاده شود زیرا در این الگوی کاشت درختان از فضای بازتری برخوردار هستند و در آینده جهت حمل و نقل ادوات کشاورزی به مشکل و کمبود جا بر نخواهید خورد معمولاً برای الگوی کاشت چندین مورد را باید رعایت و زیر نظر داشت؛

 • نقشه زمین
 • شیب زمین
 • شرایط جوی
 • نوع رقم نهال
 • شرایط اقلیمی

با بررسی این موارد می‌توان از الگوهایی که کارشناسان کشاورزی برای فاصله گذاری کاشت درخت گردو تعیین می‌کنند استفاده کرد‌.

 

خرید نهال گردو در شفت

امروزه با گسترش علم و تکنولوژی روش‌های بسیاری برای تحقیقات گسترده در رابطه با زمینه‌ها و حوزه‌های مختلف به وجود آمده است به عنوان مثال برای احداث باغ گردو باغدار می‌تواند از کارشناس کشاورزی، مرورگرهای اینترنتی و مطالعه کتاب‌ و مقاله‌های مرتبط اطلاعت مورد نیاز را کسب کند، بنا بر همین موارد می‌توان گفت که خرید نهال گردو در شفت و کاشت آن در اراضی این شهر در صورت انتخاب یک مرکز فروش نهال معتبر به راحتی قابل انجام است.

فروش نهال گردو در شفت

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید مراکز فروش نهال گردو در شفت از آن برخوردار باشند مجوز فعالیت سازمان جهاد کشاورزی است، چند نکته حائز اهمیت دیگر را در زمینه انتخاب نهالستان معتبر در این بخش بیا کرده‌ایم:

 • اجازه بررسی نهال‌ها توسط مشتری
 • ارائه مشاوره دقیق جهت خرید نهال به خریداران
 • تنوع محصولات
 • آموزش آبیاری و کوددهی مورد نیاز نهال‌ها به خریدار
 • ارائه خدمات پس از فروش
 • ارائه فاکتور فروش پس از خرید مشتریان
 • بسته بندی اصولی محصولات
 • ارسال فوری و رایگان نهال‌ها

البته در برخی موارد ارسال محصولات تا ۲۴ الی ۷۲ ساعت زمان می‌برد که این مورد به میزان مسافت طی شده بستگی دارد، اما هر چه محصولات سریع‌تر به دست خریدار برسد میزان اعتبار و رضایت مشتریان افزایش خواهد یافت.

نهال گردو مناسب شفت

برای شناخت نهال گردو مناسب شفت نیاز است که برخی از موارد و ساختارهای نهال را با یک دیگر بررسی کنیم تا در انتها بتوان بهترین و مناسب‌ترین نهال را خریداری کرد، بازه سنی نهال یکی از فاکتورهای اصلی است که به دلیل پر اهمیت بودن برای خریداران بسیار حائز اهمیت است، معمولا نهال‌های که در بازه‌ی سنی ۱ الی ۲ سال هستند از ویژگی‌های زیادی برخودار بوده و برای کاشت آن مسئله و نگرانی وجود نخواهد داشت.

انواع نهال گردو در شفت

برای شناخت  انواع نهال گردو در شفت می‌توانید به راحتی از ریز مشخصات گونه‌ها مطلع شوید تا در زمان کاشت آن به مشکلی برنخورید.

 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو پکان آمریکایی
 • نهال گردو خوشه‌ای

چند نمونه درج شده به دلیل کیفیت و مرغوبیت از بازار فروش بالایی برخوردار هستند جهت شناخت بهتر به مراکز پرورش نهال مراجعه کنید.

قیمت نهال گردو در شفت

در شهری که آب و هوا و نوع خاک مورد تایید برای کشاورزی و باغداری باشد محصولات تولید شده در تعداد بالا و کیفیت علاء خواهد بود و خرید و فروش آن به وفور انجام خواهد شد. قیمت محصولات در محدوده با صرفه و مشخصی قرار خواهد داشت، برای مطلع شدن از قیمت نهال گردو در شفت خریداران می‌توانند با طیف گسترده‌ای بودجه اقدام به خرید این محصولات کنند، تضمین کف قیمت و مرغوبیت محصولات از عوامل موثر در رضایت بالای مشتریان نهالستان برتر نهال است.

بهترین نهال شفت

شناسایی بهترین نهال گردو زمانی انجام می‌شود که هدف باغدار از احداث باغ تعيين شود، در برخی موارد استارت احداث باغ جهت تفریخ و استراحت و در برخی مواقع جهت سرمایه‌گذاری و درآمد زایی کلید ‌می‌خورد، برای کاشت نهال گردوی مناسب برای باغ مدرن و اصولی گونه‌های زیر پيشنهاد می‌شود؛

 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹

برای کاشت نهال گردو برای باغاتی که جهت تفریح احداث می‌شوند و جنبه تجاری ندارند نیاز است که به یک نهالستان معتبر و متخصص مراجعه کنید.

نهالستان گردو در شفت

با توجه به جمعیت ۴۵ هزار نفری که در شهر شفت ساکن هستند و میزان درآمدزایی بالایی که از طریق کشاورزی و باغداری در این شهر به دست می‌آید،  وجود نهالستان گردو در شفت می‌تواند جزو خدمات رسانی‌های بسیار مورد نیاز باغداران و کشاورزان این منطقه شود البته با گسترش علم و تکنولوژی فروش اینترنتی فراهم شده تا اگر در شهری نهالستانی متخصص و زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی وجود ندارد ساکنین آن از محصولات نهالستان‌های معتبر بهره‌مند شوند.

کلام آخر

بدون شک میزان سرما و گرمای هر شهری برای باغداری و کشاورزی بسیار اهمیت خواهد داشت شهرستان شفت به دلیل آن که از یک آب و هوای مطلوب و نوعی خاک حاصلخیز ‌خیزی برخوردار است و نوسانات شدید دمایی در این منطقه به ندرت اتفاق می‌افتد در زمان کاشت نهال در این شهر حتماً این موارد را لحاظ کنید. اگر قصد احداث باغ میوه در شهر شفت را دارید توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از خرید نهال به صفحه خرید نهال میوه در شفت مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب شفت و خرید نهال در شفت اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال