خرید نهال گردو در توتکابن✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار توتکابن

شهرهای شمالی کشور از نظر آب و هوا، نوع خاک و طبیعت بی‌نظیر مورد تایید ۹۰ درصد مردم کشور است، اگر که به نحوه باغداری و کشاورزی در مناطق شمالی کشور بپردازیم خواهید دید که روند این دو شغل دیرینه در این مناطق به چه آسانی و بدون محدودیت ادامه دار است، میزان بارندگی در شهرهایی مثل توتکابن به نسبت شهرهای جنوبی کشور به هیچ وجه قابل مقیاس نیست؛ گرچه امروزه شهرنشینی گسترش ساخت و ساز باغداری و کشاورزی را در جای جای کشور دچار مشکل کرده است اما همچنان شاهد حائز اهمیت بودن باغداری و کشاورزی در کل کشور و جهان هستیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی توتکابن

شهر توتکابن به صورت پراکنده در مناطق کوهستانی استان گیلان قرار گرفته است این شهر از یک شرایط آب و هوای کوهستانی و مرطوب با ارتفاع ۱۷۹ متری از سطح دریا و خاک حاصلخیز و مناسب برای کاشت انواع نهال گردو برخوردار است، شهر توتکابن در شهرستان رودبار قرار گرفته است و از چندین آبشار و رودخانه‌های پرآب، جنگل‌های وسیع و سرسبز و دشت‌های نیلگون بهره‌مند است که زیبایی و جذابیت شهر توتکابن را چندین درجه افزایش داده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در توتکابن

رودبار و شهرهای آن از تاریخچه بسیار قدیمی برخوردار هستند در چند سال اخیر با کشف مکان‌های قدیمی و ابزارهای عجیب پی به پیشینه بسیار قدیمی شهر توتکابن برده‌اند، با توجه به آن که شهر توتکابن در مناطق مرتفع استان گیلان قرار گرفته است کاشت انواع نهال گردو در این شهر امکان‌پذیر است،  اما توجه به گونه‌های نهال گردوی کاشته شده در شهر، میزان رطوبت، نوسانات رطوبتی، دمای سالانه، میزان بارندگی و سطح ارتفاع طبیعی از جمله مواردی است که باغداران باید قبل از کاشت نهال گردو به آن توجهی بسیاری داشته باشند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در توتکابن

برای احداث یک باغ تجاری باید خاک و آب آن مورد آزمایش قرار بگیرند خاک‌های شنی ماسه‌ای با پی اچ ۶ بهترین و مناسب‌ترین خاک برای ریشه‌های نهال گردو به شمار می‌روند،  همچنین آب و هوای کوهستانی و مرطوب که اکنون در شهر توتکابن شاهد هستیم برای توسعه و رشد نهال گردو مناسب خواهد بود، در شرایطی که اکنون بسیاری از مشاغل ریسک‌پذیر هستند احداث باغ گردو در یک منطقه پرآب با شرایط جوی مساعد شغلی پردرآمد و کم ریسکی را ایجاد خواهد کرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در توتکابن حالت اقتصادی دارد؟

اکثریت گونه‌های نهال گردو مقاومت بالایی در برابر کم آبی، شرایط جوی سخت و انواع خاک‌ ها دارند، همانطور که پیش‌تر گفتیم شهر توتکابن هم از یک شرایط آب و هوایی کوهستانی و مرطوب با خاک حاصلخیز قرار دارد، ارتفاع مناسب این شهر و موارد گفته شده دست در دست هم داده‌اند تا درختان گردو کاشته شده در این شهر از روندی پایدار و اقتصادی بهره‌مند شوند تا درآمدی که از باغات گردو به دست می‌آیند بسیار پرسود خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در توتکابن

شهر توتکابن از ارتفاع ۱۷۹ متری از سطح دریا برخوردار است و شرایط جوی کوهستانی و مرطوبی در این شهر حاکم است با توجه به این موارد جهت خرید نهال گردو در توتکابن چند نمونه از گونه‌های سازگار با این شرایط را بیان می‌کنیم:

 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو پکان آمریکایی

گونه‌های ذکر شده علاوه بر آن که از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند دارای قیمتی به صرفه و مناسب بر اساس ویژگی‌ها آن هستند.

فروش نهال گردو در توتکابن

به دلیل نزدیکی شهر توتکابن با شهر رستم آباد بسیاری از باغداران و کشاورزان برای خرید نهال به شهر رستم آباد مراجعه می‌کنند به همین علت فروش نهال گردو در توتکابن بازار فروش بالایی نخواهند داشت اما اگر به دنبال سوددهی بیش‌تری هستید بازارهای بزرگ شهرهای همجوار توتکابن می‌توانند محل مناسبی جهت فروش نهال گردو باشند.

نهال گردو مناسب توتکابن

گونه‌های نهال گردویی که از مقاومت بالا در برابر آفات، میزان باردهی بالا، شروع باردهی در سال اولیه، محصولات با کیفیت‌تر، عمر اقتصادی بیش از ۶۰ سال برخوردار هستند در لیست بهترین گونه‌های نهال گردو قرار می‌گیرند. اگر قصد دارید که نهال گردو مناسب توتکابن را شناسایی کنید کافیست که چند نمونه از گونه‌های نهال گردویی که بازار فروش بالایی دارند را از نظر مشخصات ویژگی‌ها و معایب مورد بررسی قرار دهید تا بهترین سازگارترین نهال گردو را انتخاب کنید.

انواع نهال گردو در توتکابن

چند نمونه از گونه‌های نهال گردو را جهت افزایش اطلاعات شما در این بخش یادداشت می‌کنیم تا انتخاب را برای باغداران آسان کنیم.

 • نهال گردو فرنور: دیر گلده مناسب مناطق کوهستانی سال شروع باردهی یک سال پس از کاشت
 • نهال گردو چندلر: برای مناطق مرتفع، مقاومت بالا در برابر سرما و گرمای شدید، میزان باردهی مورد تایید
 • نهال گردو خوشه‌ای: گونه‌ای قدیمی، دیرگل ده، مناسب مناطق سردسیر و کوهستانی
 • نهال گردو پکان آمریکایی: گونه آمریکایی، میزان باردهی قابل توجه، باردهی ۵ سال پس از کاشت
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: برای مناطق سردسیر و مرتفع، مقاومت بالایی در برابر آفات و میزان باردهی قابل توجه
 • نهال گردو تویسرکان: برای مناطق گرمسیر و معتدل پیشنهاد می‌شود: باردهی قابل توجهی هم دارد.

با درج مشخصات حائز اهمیت گونه‌های نهال گردو می‌توانید به آسانی اقتصادی‌ترین با کیفیت‌ترین و مقاوم‌ترین نهال گردو را انتخاب کنید.

قیمت نهال گردو در توتکابن

قیمت نهال گردو در توتکابن بستگی بسیاری به میزان تقاضا و فروش این محصولات خواهد داشت، به صورت کلی قیمت گذاری نهال گردو بر اساس میزان باردهی،  سال شروع باردهی، عمر اقتصادی و مقاومت آن در برابر آفات انجام می‌شود. با کلیک بر روی لینک زیر هم وارد صفحه کاتالوگ قیمت نهال در نهالستان برتر نهال می‌شوید و به آسانی می‌توانید از قیمت این نوع محصولات اطلاع پیدا کنید.

بهترین نهال توتکابن

شناسایی بهترین نهال گردو با کمک گرفتن از یک مشاور مجرب کارشناس کشاورزی می‌تواند به آسانی انجام شود؛

 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
 • نهال گردو پکان آمریکایی

نمونه‌های گفته شده بیش‌ترین بازار فروش را دارند و با توجه به مقاومت بالای آن در برابر آفات از نظر باغداران و کشاورزان برای کاشت در شهر توتکابن مناسب خواهند بود.

نهالستان گردو در توتکابن

با به وجود آمدن وب سایت نهالستان شرایط ایجاد شده است تا تمامی افرادی که امکان مراجعه به مرکز و دفتر کار نهالستان را ندارند خریدی مطمئن و با کیفیتی انجام دهند برای خرید اینترنتی از نهالستان برتر نهال کافیست که به وب سایت این مرکز مراجعه کنید پس از اطلاع از تنوع کیفیت و قیمت محصولات توسط کارشناسان کشاورزی مورد مشاوره قرار گرفته و پس از آن گونه نهال گردوی سازگار با شرایط اقلیمی و جوی محله خود را انتخاب کرده و به صورت آنلاین سفارش دهید.

کلام آخر

کشور ایران برای کاشت نهال گردو بسیار مناسب است علاوه بر آن در کشور ایران طرفداران خشکباری چون گردو بسیار است لذا احداث یک باغ گردوی تجاری به مساحت یک هکتار تا چند نسل را از نظر مالی تامین خواهد کرد، برای کاشتن دیگر گونه‌های نهال میوه در شهر توتکابن شما باغداران عزیز را به صفحه خرید نهال میوه در توتکابن ارجاع می‌دهیم تا از تنوع انواع نهال میوه در این نهالستان اطلاع پیدا کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب توتکابن و خرید نهال در توتکابن اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال