خرید نهال گردو در آوا✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار آوا

برای به دست آوردن بالاترین محصولات از نهال گردوی کشت شده لازم است از شرایط اقلیمی شهر آوا اطلاعات دقیقی کسب شده و خرید نهال گردو با کیفیت و سلامت بالا همراه باشد در این مقاله در زمینه اقلیم شناسی و نهال های سازگار اطلاعاتی عنوان خواهد شد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آوا

شهر آوا از جمله مناطقی است که از سال ۹۲ با تجمیع دو بخش شهرآباد بربر و شهرآباد کرد تشکیل و از توابع شهرستان سملقان و مانه است. این شهر در ارتفاع ۹۷۰ متری از سطح آب‌های آزاد و در قسمت شمال غربی خراسان شمالی واقع شده و با مرکز استان فاصله ۴۰ کیلومتری دارد. این شهر به دلیل قرارگیری در بخش سملقان از دو اقلیم کوهستانی و معتدل رو به گرم تبعیت می‌کند که مناطق کوهستانی آن مشرف به کوه‌های یامانداغی و مناطق گرم نزدیک به حاشیه کویری است.
ناهمواری‌ها و قرارگیری آن در دشتی با بارندگی‌های خوب و خاک غنی باعث شده علاوه بر تولید انبوه محصولات مزروعی مانند گندم، غلات، جو، این شهر در تولیدات باغی مانند گلابی، توت، انار، عناب، انجیر، سیب، انار، بادام و گردو داشته باشد. آب و هوا و اقلیم حاکم بر شهر آوا به دلیل وجود ارتفاعاتی مانند آلا داغ، یامانداغی معتدل رو به گرم است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بجنورد

تاریخچه باغات گردو در آوا

تاریخچه باغات گردو در آوا نشان دهنده این است که کشت و پرورش نهال گردو به دلیل سودآور بودن و بازار بالا، توسط کشاورزان در مناطق پایه‌ای و نزدیک به آب ایجاد شده است. با کمک رقم‌های بومی و معتدله برداشت بالاترین محصولات با کیفیت و بازار پسند نیز مقدور شده است. کشاورزان برای افزایش و ارتقاء این محصولات سعی می‌کنند رقم‌های پرزحمت و پرهزینه بومی و بذری را با کمک رقم‌های پیوندی، معتدله، مقاوم به تنش‌های محیطی جایگزین کرده و شرایط رشد بیشتری را با کمک روش‌های نوین ایجاد کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آوا

با توجه به اینکه شهر آوا در بخش در شهرستان مانه و سملقان قرار گرفته است ، باغ گردو و کشت و پرورش آن در شهر آوا به دلیل آب و هوای معتدل می‌تواند با چالش و دغدغه کمتری روبرو شود. در این خصوص باید قبل از احداث باغ در خصوص پارامترهایی مانند شرایط اقلیمی، ارتفاع از سطح دریا، میزان بارندگی‌ها، وضعیت خاک و انتخاب رقم‌های سازگار، نزدیکی باغ به مراکز فروش میوه، هزینه‌های اقتصادی برای خرید زمین و نهال، مهیاسازی زمین، آشنایی با روش‌های کاشت و زمان کاشت و مراقبت‌های بعد اطلاعات خوبی به دست آمده و طبق اصول مراحل پیش رود.

 

آیا کاشت نهال گردو در آوا حالت اقتصادی دارد؟

شهر آوا از نظر موقعیت جغرافیایی در ارتفاعات ۹۰۰ متری قرار گرفته و اقلیم حاکم بر آن معتدل رو به گرم است پس می‌توان با کاشت نهال‌های معتدله مانند: تویسرکان، اسرائیلی، محلی، ژنوتیپ پالیز و رقم‌های گرمسیری مانند پکان آمریکایی با توجه به هر خطه محصولات خوبی را با کمک آبیاری به موقع، تغذیه رسانی، تقویت خاک در زمان نیاز، مقاوم سازی نهال در برابر بیماری‌ها بالاترین سود را برداشت کرد. البته برای ارتقای این میزان سود و رسیدن به درآمدزایی در کوتاه‌ترین زمان استفاده از رقم‌ها زودبازده بسیار موثر است.

 

خرید نهال گردو در آوا

از جمله مهم‌ترین اقدامات در حوزه احداث باغستان خرید نهال گردو در آوا است. اگر باغداران هنگام خرید نسبت به کیفیت و سلامت نهال‌ها و مرجع خرید حساسیت به خرج نداده و به طور سهل گیرانه ای آن را بدون ضمانت از مراجع بی‌هویت و ناشناخته خریداری کنند در طول فرایند باغداری با کاشت نهال‌های ضعیف با عدم باردهی مطلوب روبرو خواهند شد. به منظور ایمن بودن از چنین خریدی می‌توانید خرید نهال گردو در آوا را از بزرگترین، مجهزترین و با سابقه‌ترین نهالستان تولید انواع نهال گردو یعنی برتر نهال با قیمت مناسب و ضمانت معتبر سلامت و کیفیت انجام دهید.

فروش نهال گردو در آوا

خرید و فروش نهال گردو در آوا با توجه به معتدل بودن اقلیم آب و هوایی و پرسود بودن پرورش این نهال میوه، رواج به خصوصی یافته و افراد و نهالستان‌های متعددی در زمینه مشغول فعالیت هستند لذا توصیه می‌شود قبل از خرید از هر مرجعی از مجوز دار بودن نهالستان، داشتن تیم و کارگروه با تجربه و متخصص و همچنین تضمین کیفیت، سلامت و قیمت نهال‌ها اطمینان حاصل کنید.

نهال گردو مناسب آوا

با توجه به موقعیت جوی و جغرافیایی شهر، نهال گردو مناسب آوا نهال‌های معتدله مقاوم به گرما و خشکی هستند که در مناطق مرتفع نیز مقاومت خوبی به سرمازدگی داشته باشند. مناسبت یک رقم گردو از میزان رشد و ریشه زایی آن مشخص می‌شود.

انواع نهال گردو در آوا

از بین انواع نهال گردو در آوا نهال‌های معتدله مانند رقم‌های زیر می‌توانند پاسخ دهی و بازخورد خوبی با توجه به توانایی، رسیدگی و زحمات باغدار داشته باشند.
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی قدیمی مناسب برای مناطق معتدل با ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری، زودگل، حساس به سرمای بهاره باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار، مقاوم به گرما خشکی و بیماری
* نهال گردوی اسرائیلی: نهالی سازگار با ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، رقمی معتدله مقاوم به کم آبی، خشکسالی میان رس، با باردهی ۵ تن در هکتار
* نهال گردوی چندلر: نهالی محبوب و پیوندی مناسب با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، قابل کاشت در مناطق نیمه سردسیری و معتدل دیرگل با باردهی ۷ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاومت بالا به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، رقمی دیرگل مقاوم به سرمای بهاره با باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، پایه کوتاه زود بازده

قیمت نهال گردو در آوا

در فرایند خرید و فروش نهال گردو در آوا با توجه به کثرت مراکز و تعدد اشخاص فروشنده قیمت‌ها برگرفته از میزان باردهی و بازدهی، عمر نهال، سن و رقم متغیر است. شما عزیزان می‌توانید با کمک برتر نهال و لینک قیمت زیر از قیمت نهال گردو در آوا به طور دقیق و از مسیری ایمن و راحت مطلع شوید.

بهترین نهال گردو

بهترین بودن یک نهال گردو در هر شهر و اقلیمی با توجه به پراکنش بارندگی‌ها، نوسانات دمایی و وضعیت خاکی آن متفاوت است. نژادی که در درجه اول مقاومت بالایی در برابر تنش‌های دمایی و سرمازدگی داشته باشد و در وهله بعد مقاومت خود را در برابر بیماری‌ها حفظ کند می‌تواند نهالی کم هزینه برای باغدار بوده و با محصول دهی چشمگیر و با کیفیت و پربار، بهترین نهال گردو آوا شناخته شود.

نهالستان گردو در آوا

با تفاسیر ذکر شده مسلماً به دنبال بهترین نهالستان گردو در آوا خواهید بود تا خریدی ایمن، اقتصادی و با کیفیت را انجام دهید. شما عزیز می‌توانید از طریق وب سایت مجموعه برتر نهال و پل‌های ارتباطی با کارشناسان این نهالستان بزرگ و قدمتدار در ارتباط بوده و نهال‌های عاری از آفات با کارت قرنطینه، کیفیت بالا و سازگار با آب و هوای شهر آوا را با ضمانت دو ساله به قیمت مناسب دریافت کنید.
در صورت تمایل و کسب آگاهی می‌توانید نهال‌های میوه قابل کاشت در این منطقه را در صفحه خرید نهال میوه آوا ملاحظه کنید.

کلام آخر

برای موفقیت در پروسه پرورش نهال گردو و باغستان‌های آن لازم است از نهال‌های سازگار و مناسب با مقاومت و کیفیت بالا استفاده کرده و در طول مسیر برای پایین آوردن هزینه‌های باغداری و مراقبت از سلامت نهال‌ها و افزایش تراز تجاری باغ، روش‌های نوین باغداری را از نهالستان تخصصی و مجهز برتر نهال بخواهید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر آوا می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در آوا مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال