خرید نهال گردو در چکنه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار چکنه

نهال گردو از جمله نهال‌های با ارزش و سودآوری است که برای رشد و توسعه ریشه زایی به خاک‌های سبک و لومی و برای شروع گلدهی و جوانه زنی به ۷۰۰ الی ۱۵۰۰ ساعت دمای ۷ درجه نیازمند است از این رو اقلیم شناسی و شناخت نوسانات دمایی شهر چکنه کمک می‌کند تا نهال‌های مناسب و سازگار با شرایط بومی و آب و هوایی این شهر کاشته شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی چکنه

شهر چکنه از جمله شهرهای واقع در شهرستان نیشابور و ۸۶ کیلومتری شمال غربی آن است. از سال ۸۱ تبدیل به شهر شده و از نظر دامنه جغرافیایی در شمال غربی رشته کوه‌های بینالود و در موقعیت کوهستانی قرار گرفته و جز شهرهای کوهپایه با ارتفاع تقریبی ۱۶۰۰ متر سطح دریا است.
این شهر با شهر قوچان فاصله ۴۰ کیلومتری دارد و آب و هوا و میزان بارش‌های شهر چکنه در تبعیت از موقعیت جغرافیایی و کوهپایه‌ای شهر و تحت تاثیر توده‌های هوای غرب، جریانات باران آور رشته کوه‌های بینالود بسیار مطلوب بوده و در حوزه آب و هوایی معتدل و نسبتا سردسیری قرار دارد که زمستان‌های پربارش و تابستان‌های ملایم و خنک دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در چکنه

در رابطه با تاریخچه باغات گردو در چکنه لازم به ذکر است که باغداری از جمله پیشه‌های رایج در این خطه بوده و اکثر درآمد و اقتصاد ساکنین شهر چکنه از طریق دامداری، زراعت و باغداری تامین می‌شود. از مجموع ۲۰۰۰ هکتار اراضی زراعی، حدود ۱۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت آبی است و حدود ۵۳۵ هکتار آن را اراضی باغی تشکیل می‌دهند. در این شهر در کنار کشاورزی و دامداری، محصولات باغی و کشاورزی مانند: گردو، گلابی، انگور، هلو، سیب، آلبالو، انجیر، گیلاس، زردآلو نیز برداشت می‌شود. از حدود ۵۳۵ هکتار اراضی باغی حدود ۲۰۰ هکتار سطح زیر کشت گردو است. در این ناحیه نهال‌های معتدله مقاوم به سرما کشت می‌شود و بررسی سابقه باغداری و اطلاع از روند کاشت و چگونگی کاشت نهال‌ها باعث می‌شود افراد با اطلاعات زمینه‌ای خوبی در این مسیر قدم بردارند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چکنه

اگرچه توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چکنه در این مقال نمی‌گنجد و نیاز به تفسیر و بررسی جامعی دارد اما مهم‌ترین عوامل برای احداث باغ قاعده‌مند و استاندارد انتخاب باغ و نهال گردو بر اساس ضوابط زیر است.
. میزان ارتفاع از سطح دریای چکنه
. نوع اقلیم آب و هوایی
. میزان بارش‌ها
. کمینه و بیشینه دمایی آن
. نوع بافت خاک و میزان شوری و عنصرهای تغذیه‌ای آن
. آشنایی با آفات رایج منطقه و راه‌های دفع آن
. آبیاری اصولی و قاعده‌مند
. کوددهی به موقع
. کاشت نهال بر اساس ضوابط و زمان مقرر
. آماده سازی زمین و حفر چاله مناسب برای کاشت نهال

 

آیا کاشت نهال گردو در چکنه حالت اقتصادی دارد؟

زمانی می‌توان کاشت نهال گردو در چکنه را اقتصادی دانست که بستر زمین از نظر حاصل خیزی و منابع آبی تامین باشد و هزینه‌های رسیدگی به نهال در برابر تنش‌های محیطی، آبی و آفات نیز کمتر باشد. همچنین نهال از ارقام سازگار انتخاب شده و جز نهال‌های سالم و ضمانت‌دار باشد، در این صورت نهال میوه‌های با کیفیت تولید کرده و با بازاریابی هوشمندانه و فروش و صادرات آن می‌توان درآمدزایی بالایی را شاهد بود.

 

خرید نهال گردو در چکنه

یکی از مهمترین اقداماتی که در حوزه باغداری حائز اهمیت است خرید نهال گردو در چکنه است که باید از مراکز معتبر و مجوزدار انجام شود. نهالستانی که در رابطه با کیفیت باردهی و سلامت نهال‌ها و عدم بیماری آنها ضمانت‌های لازم را ارائه داده و پاسخگو باشند، همچنین دارای کادر مجرب و متخصص بوده تا بتوانند در هر ساعتی از شبانه روز چالش‌ها و سوالات باغدار در خصوص نیازهای نهال را جوابگو باشند. من جمله این نهالستان‌ها نهالستان اینترنتی موفق و مجهز برتر نهال است که می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در چکنه

البته که دغدغه همه مراکز فروش نهال گردو در چکنه فروش بالا و به مراتب سود بیشتر است و در این زمینه سعی می‌کنند امتیازات و مزایای وسوسه کننده‌ای را برای خریداران در نظر بگیرند، سوای تمامی این عوامل باید هنگام خرید به ۵ مورد زیر حتماً دقت داشته باشید.
. اعتبار و مجوز نهالستان
. تنوع نهال‌ها و انتخاب نهال سازگار با شرایط اقلیمی چکنه
. سلامت و مرغوبیت بالای نهال و داشتن کارت سلامت
. مقاومت و عدم بیماری نهال با داشتن کارت قرنطینه
. ضمانت دو ساله نهال‌ها و پاسخگو بودن نهالستان با کمک کارشناسان متخصص

نهال گردو مناسب چکنه

از جمله نهال گردو مناسب چکنه می‌توان به نهال‌های مقاوم به سرما و معتدله مانند نهال گردوی فرنور و کانادایی اشاره کرد. این نهال‌ها مقاومت بالایی به سرمازدگی شبانه و بهاره داشته و در ارتفاعات ۱۶۰۰ متری سازگاری بیشتری با توجه به عوامل محیطی دارند و می‌توانند برای این بخش مناسب باشند.

انواع نهال گردو در چکنه

از میان انواع نهال گردو با واریته‌های گرمسیری، سردسیری و معتدله، نهال‌های معتدله و نیمه سردسیری برای شهر کوهستانی چکنه مناسب هستند.
. نهال گردوی کانادایی: نهالی قابل کاشت در مناطقی با ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، نهال مقاوم به کم آبی، سرمای زیر ۳۰ درجه، با باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار، دیرگل و مقاوم به یخبندان و سرمای بهاره
. نهال گردوی فرنور: نهالی مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، پربار زود بازده، دیرگل، قابل کاشت در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مناسب با مناطقی با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری، پا کوتاه، دیرگل، زودبازده و پر بازده با محصول دهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، مقاوم در برابر سرمای منفی ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه

قیمت نهال گردو در چکنه

یکی از سایت‌ها و مراجع معتبر برای استعلام قیمت نهال گردو در چکنه نهالستان اینترنتی برتر نهال است که شما عزیزان می‌توانید با کمک لینک زیر از قیمت تمامی ارقام مطلع شده و با توجه به بودجه خود انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

بهترین نهال گردو

فارغ از هر اقلیم و شهر و رقم، نهالی بهترین نهال گردو خواهد بود که سازگارترین نهال با منابع طبیعی، شرایط کشاورزی و جغرافیایی آن منطقه بوده و بتواند با کمترین چالش و رسیدگی و با توجه به امکانات موجود بهترین بازخورد خود را ارائه دهد.

نهالستان گردو در چکنه

در بزرگترین نهالستان گردو در چکنه شما عزیزان می‌توانید به صورت اینترنتی بدون صرف هزینه و وقت از میان انواع نهال گردو مناسب‌ترین آنها را از نظر سازگاری با آب و هوای کوهستانی چکنه انتخاب کنید و با متعادل‌ترین قیمت نهال گردو همراه با ضمانتنامه دو سال تحویل بگیرید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه چکنه با ارقام قابل کاشت در این اقلیم آشنا شوید.

کلام آخر

شهر چکنه هم از نظر موقعیت جغرافیایی و هم از نظر موقعیت آب و هوایی دارای امتیازات و مزایای فراوان برای سرمایه‌گذاری و احداث باغ گردو است. این شهر از جهت نزدیکی به نیشابور و داشتن راه‌های سهل الوصول و همچنین آب و هوای خوب، بارش‌های پربار و خاک غنی می‌تواند زمینه ساز رشد بسیار مطلوب نهال گردو و بارآوری چشمگیر آن باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر چکنه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در چکنه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال