خرید نهال گردو در داورزن✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار داورزن

از جمله مهم‌ترین معیارهایی که می‌تواند ۵۰ درصد از موفقیت در باغستان‌های گردو را برای سرمایه‌گذاران محقق سازد در اختیار داشتن نهال‌های مقاوم به گرما و آفات است. این نهال‌ها با نیاز آبی کم و مقاومت حداکثری در برابر دماهای بالای ۴۵ درجه کمتر در معرض آفات قرار گرفته و با آبیاری، کود دهی به موقع محصول دهی خوبی را خواهند داشت لذا برای شروع باغداری کم هزینه و پرسود در این خطه با نهالستان برتر نهال در تعامل باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی داورزن

شهر داورزن از جمله مناطقی است که در ۳۱۰ کیلومتری غرب مشهد قرار گرفته و جزو غربی‌ترین شهرهای استان بوده که در ارتفاعات ۹۱۲ متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای اقلیم نسبتاً نیمه گرم و نیمه خشک است. البته در این شهر کوه گر مرتفع‌ترین نقطه و کویر مزینان پست‌ترین منطقه آن محسوب می‌شود و از این حیث این شهر دارای دو نوع اقلیم آب و هوایی معتدل و نیمه خشک است. خطه داورزن از جنوب با رودبار، از شمال با جوین و جغتای، از غرب با میامی و از شرق با سبزوار همسایگی دارد.
شهر داورزن نزدیک به چندین کوه مرتفع بوده و در دشتی بسیار حاصلخیز قرار گرفته و تقریباً با شهر سمنان همجواری دارد. علاوه بر آبشارهای بلند و کوتاه، غارهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این شهر، باغات میوه از جمله باغات گردوی نیز در زیبایی و جذابیت این شهر تاثیر چشمگیری داشته است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در داورزن

اگرچه اقلیم داورزن جزو اقلیم‌های نیمه خشک محسوب می‌شود اما تنوع پستی بلندی‌ها و وجود قلل مرتفع در آن باعث شده این شهر در مسیر توده‌های سرما و باران آور قرار گرفته و در مناطق مرتفع دارای آب و هوای کوهستانی و معتدل باشد. تاریخچه باغات گردو در داورزن نشان دهنده آن است که در این خطه نهال‌های سنتی و روش‌های سنتی کشاورزی کنار رفته و نهال‌های پیوندی و مقاوم به گرما و خشکی بیشتر استفاده می‌شود. همچنین شیوه‌های نوینی برای دفع تنش‌های تهاجمی مانند بیمار بلایت و آنتراکنوز به کار گرفته می‌شود تا باغات گردو با هزینه‌های کم اداره شود. پس برای شروع باغداری بهره‌گیری از تخصص و پیشینه باغات این بخش بسیار کمک کننده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در داورزن

مهم‌ترین هدفی که اکثر سرمایه‌گذاران در احداث باغ گردو دنبال می‌کنند داشتن باغات تجاری با محصول دهی بالا و سودآوری متوالی برای چندین سال است. برای دست یافتن به چنین هدف و راهبرد مهم رعایت موارد زیر الزامی است.
. خرید نهال‌های سالم، زود بازده و سازگار با شرایط جوی و جغرافیایی شهر داورزن
. توجه به کمین و بیشینه دمایی
. وضعیت بارندگی‌ها و منابع آبی
. بافت خاک و اصلاح و تقویت آن بر اساس نتیجه آنالیز خاک
. آگاهی روش‌های مراقبتی نوین مانند آبیاری، کوددهی و سمپاشی
. اطلاعات تخصصی در مورد هرس
. چگونگی کاشت و مراقبت‌های پس از آن
. میزان شناخت افراد از بیماری‌های درخت گردو و راه‌های دفع آن

 

آیا کاشت نهال گردو در داورزن حالت اقتصادی دارد؟

از جمله پارامترهایی که می‌تواند کاشت نهال گردو در داورزن را اقتصادی و سودآور جلوه دهد میزان مقاومت و باردهی نهال‌ها در یک هکتار است. اگر از ارقام پیوندی و پایه کوتاه استفاده شده باشد باعث می‌شود تعداد بالای نهال در یک هکتار کاشته شده در نتیجه هم هزینه‌های رسیدگی و مراقبتی کمتر شده و هم می‌توان از فضای مابین از نهال‌های میوه پایه کوتاه استفاده کرد. در نتیجه با نهال‌های سازگار و مقاوم و باردهی بالای آنها می‌توان برداشت محصول فوق العاده چشمگیری را داشت.

 

خرید نهال گردو در داورزن

مهمترین عاملی که در بازدید از یک باغ گردوی موفق به چشم می‌خورد نوع نهال است. نهال‌های زودبازده معمولاً پیوندی و پایه کوتاه بوده و دارای مقاومت و مرغوبیت بالایی هستند. اگر خواستار چنین نهال‌هایی هستید می‌توانید برای خرید نهال گردو در داورزن از طریق فضای مجازی به صورت اینترنتی با برتر نهال در ارتباط بوده و با مشاوره گرفتن از متخصصین این مجموعه ارقام اصالت‌دار و مرغوب را با قیمت ایده آل خریداری کنید. در طول باغداری برای رفع مشکلات و سوالات خود می‌توانید از مشاوره‌های رایگان این مرکز نیز بهره‌مند شوید.

فروش نهال گردو در داورزن

یکی از دلایلی که باعث می‌شود تعداد کمی از مراکز فروش نهال گردو در داورزن با معروفیت و محبوبیت بالایی مواجه شوند مسئولیت پذیری و جوابگو بودن مسئولین نهالستان در قبال نهال‌های عرضه شده است. این نهالستان‌ها در قبال کیفیت و مرغوبیت نهال‌ها ضمانت دو ساله ارائه داده و نهال‌های اصیل را به شما معرفی خواهند کرد. پس سعی کنید در پروسه خرید نهال گردو حساسیت بیشتری به خرج دهید و از هر شخص و فروشنده‌ای نهال را دریافت نکنید.

نهال گردو مناسب داورزن

با توجه به آب و هوای گرم و نیمه خشک داورزن و بالا بودن میزان گرما در این شهر، نهال‌های زودگل و مقاوم به گرما و خشکی می‌توانند به عنوان نهال گردو مناسب داورزن شناخته شوند. این نهال‌ها کمترین تاثیرات منفی را در مواجهه با گرمای بالا و کم آبی متحمل می شوند. قطع به یقین آفت‌های تهاجمی به میزبان‌های حساس و ضعیف حمله می‌کنند نهالی که بتواند با ریشه‌های قوی خود گرما و کم آبی را تحمل کنند مسلماً در قبال بیماری‌ها مقاومت خوبی خواهد داشت و کمتر دچار خسارت می‌شود. پس نهال‌های نیمه گرمسیری و زودگل برای این بخش مناسب هستند.

انواع نهال گردو در داورزن

از میان انواع نهال گردو در داورزن نهال‌های مانند پکان آمریکایی، چندلر، ژنوتیپ پالیز، اسرائیلی و تویسرکان می‌توانند به عنوان نهال‌های پربار این بخش معرفی شوند. این نهال‌ها مقاوم به گرما و خشکی بوده و قابلیت کاشت در ارتفاعات زیر ۱۰۰۰ متر از سطح دریا را دارند و در هر هکتار بالای ۶ تن محصول دهی خواهند داشت.

قیمت نهال گردو در داورزن

باغداران عزیز می‌توانند با تکیه بر تخصص و اعتبار برتر نهال و مراجعه به لینک زیر آگاهی خوبی از قیمت نهال گردو در داورزن کسب کرده و آگاهانه نسبت به خرید نهال گردوی سازگار با خطه خود عمل کنند.

بهترین نهال گردو

برای خطه گرم و نیمه خشکی مثل داورزن بهترین نهال گردو می‌تواند نهال گردوی پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز باشند. این دو نهال باردهی بالایی داشته و مقاومت حداکثری در برابر گرما و خشکی را دارند البته نهال‌های بومی که بالاترین سازگاری را به نوسانات دمایی و تنش‌های خاکی منطقه داشته باشند و محصولات پربار و با کیفیت را تولید کنند نیز می‌توانند بهترین نهال گردو در داورزن شناخته شوند.

نهالستان گردو در داورزن

برای آشنایی و ارتباط با معروف‌ترین و بزرگترین نهالستان گردو در داورزن می‌توانید به نهالستان اینترنتی برتر نهال مراجعه کنید این مجموعه با راه‌اندازی سایتی جامع و معتبر و پرورش نهال‌های اصلاح شده و پیوندی، ارقام مذکور را با قیمتی تعادلی اما در سطح کیفی و مرغوبیت بالا به فروش می‌رساند و شما عزیزان می‌توانید از طریق پل‌های ارتباطی رقم مورد نظر خود را ثبت کنید.

کلام آخر

امروزه بهره‌گیری از ماشین آلات مکانیزه و همچنین متدهای جدید باغبانی کمک کرده سطح تجاری باغات با استفاده از خرید نهال‌های پایه کوتاه، پیوندی و سازگار با اقلیم افزایش پیدا کند و متقابلا با بالا رفتن راندمان تولید، میزان کمیت و کیفیت محصولات نیز افزایش یافته و سود نهایی چشمگیر باشد. برای بهره‌مندی از چنین متدها و نهال‌هایی می‌توانید به برتر نهال مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای آشنایی با نهال‌های میوه و خصوصیات آن به صفحه خرید نهال میوه داورزن مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر داورزن می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در داورزن مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال