خرید نهال گردو در دولت‌آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار دولت‌آباد

نهال گردو از جمله سودآورترین نهال‌های میوه است که میوه آن به طلای سبز و باغات آن به انبار طلا معروف است. اگر تمامی فاکتورهای آب و هوایی از جمله ارتفاع از سطح دریا، رطوبت خاک و حاصلخیزی آن مهیا باشد این نهال می‌تواند در کنار رسیدگی‌های بهینه و منظم سودآوری بی‌نظیری را برای سرمایه‌گذاران داشته باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی دولت‌آباد

دولت آباد واقع در شهرستان زاوه و مرکز آن است که با جمعیت ۹۳۲۹ نفری از مهم‌ترین تولید کنندگان برتر زعفران در استان خراسان رضوی است. اقلیم آب و هوایی شهر دولت آباد به جهت قرارگیری در ارتفاع ۱۴۰۰ متری دارای اقلیم نسبتا معتدل، با زمستان‌های سرد و تابستان‌های خشک و گرم است.
اقتصاد این شهر بر مبنای تولیدات مزروعی و باغی قرار گرفته است که اصلی‌ترین محصولات برداشتی از این خطه گردو، زعفران و انگور است. اراضی ۴۶ هزار هکتاری شهر دولت آباد از بارندگی‌های بسیار خوبی برخوردار است، لذا قنات قدیمی امرآباد از جمله مهم‌ترین منابع آبی در مشروب شدن زمین‌های کشاورزی است‌.
در این بخش در کنار محصولاتی مانند گل محمدی بادام، زردآلو، گوجه، انگور، نخود، پسته کاشت و پرورش گردو نیز چند سالی از رونق بالایی برخوردار است و عمدتاً این باغات در مناطق سردسیری و مرتفع دولت آباد با کمک ارقام نیمه سردسیری ایجاد شده و بهره‌برداری‌های کلانی از این طلای سبز حاصل می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در دولت‌آباد

با توجه به رتبه چهارم استان خراسان رضوی در تولید گردوی کشور این برتری نشانگر مساعد بودن شرایط در شهرهای این استان برای پرورش نهال گردو است در شهر دولت آباد نیز تعدد این باغات کم نبوده و اکثراً در کنار منابع آبی، رودخانه‌ها و اراضی دامنه کوهپایه‌ای شاهد باغات سر به فلک کشیده و با شکوه گردو هستیم. از مهم‌ترین رقم‌هایی که در این خطه مورد کشت قرار می‌گیرد نهال‌هایی مانند فرنور، چندلر، خوشه‌ای، کانادایی، اسرائیلی و … هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دولت‌آباد

از جمله مؤلفه‌ها و شاخصه‌هایی که باید در احداث باغ گردو در شهر دولت آباد مورد توجه قرار بگیرد جدا از انتخاب رقم‌های سالم و مطابق با آب و هوا، ارتفاع وضعیت خاک و آبی شهر دولت آباد چگونگی کاشت نهال و مهیاسازی منطقه رشد آن است. بهتر است با استفاده از نقشه‌های هوایی مختصات کاشت مشخص شده و برای برداشت بالاترین بازدهی و باردهی نهال‌ها را در شیب جنوبی کاشت. همچنین نسبت به بافت لومی و زهکشی بودن خاک آن نیز هم حساسیت به خرج داد.

 

آیا کاشت نهال گردو در دولت‌آباد حالت اقتصادی دارد؟

شهر دولت آباد با ارتفاعات ۱۴۰۰ متری از دریا و آب و هوای معتدل و نیمه خشک و وجود منابع آبی چشمگیر و بارندگی‌های خوب می‌تواند بستری مناسب برای پرورش نهال گردو باشد. با توجه به میان مدت بودن سوددهی باغات گردو لازم است برای برداشت سودهای کلان از ارقام زود بازده پیوندی و معتدله مقاوم به سرما در این خطه استفاده شود. پس با رعایت این موارد می‌توان در کنار آبیاری قطره‌ای نهال‌های مقاوم و پربار با سوددهی بی‌نظیر داشت.

 

خرید نهال گردو در دولت‌آباد

از جمله مهم‌ترین شاخصه‌هایی که می‌تواند کیفیت و موفقیت خرید نهال گردو در دولت آباد را تحت تاثیر قرار دهد اعتبار و مجوزدار بودن نهالستان است. برتر نهال مجهز‌ترین و با سابقه‌ترین نهالستان فعال در زمینه تولید و فروش نهال گردو با مزیت‌های رقابتی زیر و قیمتی تعادلی عرضه می‌کند.
* ارائه نهال‌ها به همراه گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه استانی
* ارائه ارقام دارای کارت سلامت و بهداشت
* ارائه نهال‌ها با قیمتی تعادلی بدون حضور واسطه‌ها
* تضمین کیفیت و سلامت و باروری نهال به مدت ۲ سال
* تضمین برگشت وجه در صورت عدم رضایت از نهال
* فعالیت زیر نظر موسسات بذر و گیاه و جهاد کشاورزی

فروش نهال گردو در دولت‌آباد

از جمله سوالات مکرری که باغداران و کشاورزان هنگام مراجعه به مراکز فروش نهال گردو در دولت آباد از فروشنده می‌پرسند این است که کدام نهال گردو بالاترین سود و بازدهی را خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال بایستی ذکر شود که این نهال دارای ارقام تجاری، غیرتجاری، بومی و غیر بومی است، که باردهی و کیفیت هر کدام متمایز از همدیگر بوده و انتخاب رقم مناسب بستگی به منطقه رشد، شرایط اقلیمی و ارتفاع از سطح دریای منطقه و رطوبت آن دارد.

نهال گردو مناسب دولت‌آباد

مسلماً با فراوانی رقم‌های تجاری، بومی، پیوندی، غیرتجاری و ژنوتیپ نمی‌توان رقم خاص را به عنوان نهال گردو مناسب دولت آباد معرفی کرد. زیرا کیفیت و میزان بازدهی و باردهی هر رقم در اقلیم‌های متفاوت گوناگون است. برای این بخش نهال‌های نیمه سردسیری و معتدله با بازدهی بالا مناسبت و سازگاری بیشتری خواهند داشت.

انواع نهال گردو در دولت‌آباد

از میان تنوع این نهال تجاری نهال‌های ذکر شده در بخشی زیر انواع نهال گردو در دولت آباد هستند که با کاشت و مراقبت‌های تخصصی و علمی می‌توان بالاترین تناژ را شاهد بود.
* نهال گردو چندلر: نهالی محبوب با عملکرد باردهی و مقاومتی بی‌نظیر، در اقلیم‌های نیمه سردسیری و معتدله که در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری سازگاری بالایی دارد. رقم دیرگل با باردهی ۶ تا ۷ تن در هکتار
* نهال گردو فرنور: رقم تجاری زود بازده با باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار، مناسب برای مناطق سردسیری با بازدهی فوق العاده و مقاومت بالا در سرمای زیر ۳۰ درجه، و گرمای ۴۵ درجه، قابل کاشت در ارتفاعات بین ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری
* نهال گردو خوشه ای اسرائیلی: نهالی تجاری مناسب برای مناطق معتدل و سردسیر بازدهی بالا محصول دهی ۵ تا ۲۵ عدد گردو در هر خوشه، با تناژ ۵ الی ۶ تن در هکتار، مناسب برای ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ متری، رقمی پایه کوتاه و زود بازده
* نهال گردو ژنوتیپ پالیز: بهترین نهال گردو، با باردهی و کیفیت بی‌نظیر عملکرد بالا بازدهی زود هنگام، مقاومت حداکثری در دمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه، محصول دهی ۸ الی ۱۲ تن در هکتار، رقمی دیرگل و پرمغز و پاکوتاه

قیمت نهال گردو در دولت‌آباد

نوع آب و هوای هر اقلیم می‌تواند در متغیر بودن قیمت نهال‌های گردو موثر باشد. ارقام سردسیری در خطه‌های کوهستانی دارای قیمت بالاتر نسبت به ارقام گرمسیری هستند و متقابلاً کاملاً این شرایط در مناطق گرمسیری برعکس است. در همین راستا موارد جانبی مانند سن نهال، رقم و کیفیت بازدهی آن نیز در قیمت نهال گردو در دولت آباد تاثیرگذار است. لذا لازم است قبل از ثبت خرید از قیمت ارقام با کمک لینک زیر مطلع شوید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در دولت آباد نهالی با توانمندی بالا در برابر بیماری‌ها و باکتری‌ها ، آفات منطقه و همچنین تنش‌های دمایی شب و روز و فصل به فصل است. رقمی که با کمترین میزان رسیدگی بالاترین باردهی را داشته باشد می‌تواند نهالی با سودآوری کلان باشد.

نهالستان گردو در دولت‌آباد

شما عزیزان می‌توانید برتر نهال را به عنوان مرکزی اینترنتی مجهز و معتبر برای خرید نهال گردو انتخاب کرده و بدون مراجعه به نهالستان گردو در دولت آباد رقم‌های سازگار را با مرغوبیت و گواهی عاری از آفات، سلامت و قیمت مناسب از این مجموعه دریافت کنید.
ارقامی که در صفحه خرید نهال میوه دولت آباد ذکر شده است می‌تواند میزان شناخت شما را از نهال‌های سازگار در این بخش را افزایش دهد.

کلام آخر

شهر دولت آباد زاوه شهری با آب و هوای معتدل و نیمه خشک و منابع طبیعی حاصلخیز و پربار است که ‌ سرمایه‌گذاری میان مدت در این خطه با کاشت نهال گردو می‌تواند سود کلانی را از این طلای سبز، عاید شما عزیزان کند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر دولت‌آباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در دولت‌آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال