خرید نهال گردو در فریمان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار فریمان

با توجه به اینکه گردو خواص تغذیه‌ای بالایی دارد و میزان تقاضا برای مصرف آن نیز به طبع فراوان است لذا فروش گسترده آن باعث سودآور بودن کاشت نهال آن شده است. یکی از اقلیم‌های مناسب برای کاشت نهال گردو شهر زیبای فریمان است که در این مقاله به معرفی آب و هوا و نهال‌های سازگار در آن می‌پردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی فریمان

شهر فریمان شهری تاریخی در ارتفاعات ۱۳۹۵ متری از سطح دریا در ۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد است. این شهر از نظر موقعیت استراتژیکی و جغرافیایی در مسیر ارتباطی بین افغانستان و مشهد واقع شده است. این شهر از شرق با تربت جام، از شمال و شمال غربی با مشهد و از جنوب با تربت حیدریه همسایگی دارد، از نظر اقلیم آب و هوایی دارای زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل و خنک بوده و بیشتر تحت تاثیر جریانات سیبری و توده‌های باران آور است.
در این شهر به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری، پتانسیل‌های طبیعی بالا، آب و هوای بسیار مطلوب، و قرارگیری در مسیر ارتباطی آسیای میانه کارخانجات بزرگ و کوچک، شهرک‌های صنعتی و باغات میوه و اراضی زراعی بسیار به چشم می‌خورد و از دیرباز به عنوان یک شهر پررونق شناخته می‌شود. همچنین وجود رودخانه‌های پر آبی مانند: فریمان، براشک، کلانه منار، سنگ بست و قلندرآباد باعث شده وضعیت محصولات باغی، زراعی و همچنین مراتع آن پربار باشد. از جمله مهمترین تولیدات این بخش چغندر قند، گردو، سیب، پسته، بادام، زرشک و انگور هستند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در فریمان

برای اینکه بتوانید به تاریخچه باغات گردو در فریمان دسترسی داشته باشید باید چندین باغ موجود در سطح شهر را از نزدیک مورد رصد قرار دهید، با باغداران موفق در رابطه با شناخت نهال‌های پربازده، مقاوم و سازگار در تعامل باشید تا بدانید چه نوع نهالی با چه شرایط کاشت و نگهداری می‌تواند بیشترین تولیدات را برای شما به بار آورد.
شهر فریمان از نظر بارندگی‌ها دارای میانگین بارشی ۱۷۰ میلی‌متر در سال است که شرایط آبی و خاکی مناسبی برای احداث باغ گردو دارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فریمان

پروسه ایجاد و احداث باغ گردو در وهله اول نیاز به سرمایه‌گذاری و در مرحله دوم تخصص لازم در زمینه خرید نهال‌های سازگار، آماده سازی زمین و در نهایت رسیدگی‌های اصولی است. اگر این چهار فاکتور که خود دارای زیر مجموعه فراوانی است به صورت درست و دقیق پیش برود سرمایه‌های صرف شده برای احداث باغ با به بار نشستن میوه‌های پرمغز و صادراتی با سود چند برابری برگشت خواهد خورد. پس سعی کنید این بیزینس را با کمک نهالستان‌های تخصصی یا افراد با تجربه و گیاه شناس شروع کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در فریمان حالت اقتصادی دارد؟

شهر فریمان خطه‌ای سرسبز، پرآب، با آب و هوای کوهستانی و معتدل است که می‌تواند برای کاشت نهال گردو بسیار مناسب باشد. زمانی این کاشت سودآور خواهد شد که نهال‌های سازگار، سالم و ضمانت‌دار خریداری شده و تغذیه رسانی و آبیاری نهال به شکل دقیق و به موقع انجام شود و برداشت میوه و فروش آن در موعد مقرر باشد، بازاریابی و شناخت بازارهای پرفروش مهم نیز در فروش پرسود دخیل است. با رعایت این موارد بیشترین سود را از کاشت نهال گردو خواهید داشت.

 

خرید نهال گردو در فریمان

در خرید نهال گردو مطلقاً هدف را خرید نهال با قیمت پایین قرار ندهید و بیشتر به سلامت، کیفیت، مرغوبیت و سازگاری آن توجه داشته باشید. آن را از هر مرجعی خریداری نکنید سعی کنید به مجموعه‌های تخصصی و موفقی مثل برتر نهال مراجعه کنید که طبق ضوابط و آنالیز‌های لازم پرورش نهال در آن انجام می‌شود و برای آن تضمین کیفیت و سلامت در نظر گرفته می‌شود.

فروش نهال گردو در فریمان

باغداران عزیزی که نگران سرمایه‌گذاری خود هستند و از ویژگی‌های یک نهال خوب مطلع نیستند می‌توانند زمانی که برای خرید به مراکز فروش نهال گردو در فریمان مراجعه می‌کنند موارد زیر را به یاد داشته باشند تا کمکی به خرید بهتر نهال کند.
* برای داشتن بیشترین عملکرد رشد، ریشه زایی بهتر و سازگاری بالاتر نهال‌های جوان ۱ الی ۲ ساله با ریشه‌های مویی بدون پیچ خوردگی و سیاهی را انتخاب کنید.
* سعی کنید از نهالستان‌های تخصصی و با اعتبار که در قبال سلامت و کیفیت نهال‌ها پاسخگو هستند خرید را انجام دهید و کارت قرنطینه و ضمانت ۲ ساله دریافت کنید.
* در خریداری نهال به سلامت فیزیکی، تنه ترکه‌ای و بدون شکست و جوانه‌های سالم آن دقت داشته باشید.
* در خصوص عدم بیماری رقم انتخابی و مقاومت بالای آن به آفات درخواست کارت قرنطینه داشته باشید.
* همچنین به قیمت آن نیز دقت کنید که سنخیت خوبی با رقم نهال، میزان باردهی آن داشته باشد و دارای لیبل اصالت باشد.

نهال گردو مناسب فریمان

به طبع با توجه به ارتفاع ۱۴۰۰ متری فریمان از سطح دریا و داشتن آب و هوای کوهستانی و سرد نیمه خشک نهال‌های مقاوم به سرما و دیرگل و بومی که سازگاری بیشتری با خاک و هوای این منطقه دارد می‌تواند مناسبت بیشتری داشته باشد. نهال‌های گردوی چندلر، ژنوتیپ پالیز، کانادایی از این قبیل ژنوتیپ پالیز کانادایی، خوشه‌ای، تخم مرغی و پکان و اسرائیلی از این قبیل هستند.

انواع نهال گردو در فریمان

. نهال گردوی تویسرکان: نهالی قابل استفاده در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، باردهی ۶ تن در هکتار، مناسب برای مناطق معتدل
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، باردهی ۸ تا ۱۰ تن، رقمی پیوندی و تجاری، پربازده و دیرگل
. نهال گردوی چندلر: نهالی تجاری، دیرگل، پیوندی، قابل کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، تناژ ۶ تن در هکتار، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه
. نهال گردوی کانادایی: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات نظیر صفر تا ۲۵۰۰ متری، نهالی زود بازده با باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار، با ۷۵ درصد چربی مغز، مقاوم به سرما و آفات، دیرگل

قیمت نهال گردو در فریمان

کشاورزان شهر فریمان می‌توانند به صورت اینترنتی با بزرگترین نهالستان کشور در تعامل بوده و از طریق لینک زیر از قیمت تمامی ارقام نهال گردو به صورت به روز مطلع شوند، سپس رقم سازگار و مناسب با بودجه خود را انتخاب کند.

بهترین نهال گردو

برای شهر نیمه سرد و معتدل فریمان بهترین نهال گردو نهال مطابق با شرایط جوی این منطقه است که کمتر دچار آفت‌ها و باکتری‌های موجود شود، نیاز آبی و رسیدگی‌های کمتر و کم دردسری داشته باشد و دارای ریشه‌های قوی و پرتوان باشد تا بتواند بیشترین محصول را تولید و سود بیشتری نصیب باغدار کند.

نهالستان گردو در فریمان

در بزرگترین نهالستان گردوی شمال غرب کشور با نیم قرن تجربه انواع نهال گردو در ارقام تجاری، پر بازده، پربار و سازگار با شهر فریمان در دسترس است. عزیزان می‌توانند این نهال‌ها را به همراه گواهی قرنطینه، سلامت و گارانتی ۲ ساله با قیمتی مناسب دریافت کنند. همچنین می‌توانند با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه فریمان اطلاعات به روزی از ارقام قابل کاشت کسب کنند.

کلام آخر

 شهر فریمان در منطقه‌ای حاصلخیز، پرباران و معتدل و کوهستانی قرار گرفته و تمامی منابع لازم برای احداث باغ گردو در آن به طور خدادادی در اختیار است. شما عزیزان می‌توانید با سرمایه‌گذاری هوشمندانه و خرید نهال‌های سازگار و پربار و رسیدگی‌های منظم و دقیق از این نعمت‌ها، زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه بیشترین درآمد را کسب کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر فریمان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در فریمان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال