خرید نهال گردو در کدکن✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کدکن

گردو از جمله مغزیجات و خشکباری است که به لحاظ غذایی و دارویی دارای فواید و تاثیر چشمگیری برای سلامتی و تندرستی بدن است از این رو تقاضا برای خرید آن باعث شده سرمایه‌گذاری‌های بسیاری معطوف به کاشت نهال و احداث باغ آن باشد. از جمله مناطقی که می‌تواند زمینه مستعد و مساعد برای پرورش نهال گردو باشد شهر کدکن است که در این مقاله به بررسی آب و هوا و دامنه جغرافیایی آن می‌پردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کدکن

شهر کدکن در قسمت جنوبی نیشابور و حد فاصل ۷۵ کیلومتری آن قرار دارد که طی چند سال گذشته از آن منتزع شده و جزو شهرستان تربت حیدریه در استان خراسان رضوی است. یکی از مرتفع‌ترین شهرهای واقع در شمال غربی تربت حیدریه و در ارتفاع ۱۹۰۰ متر از سطح دریا بوده و دارای جمعیت ۱۳۱۴۷ نفری با مساحتی بالغ بر ۸۷۸ کیلومتر مربع است.
به طور کلی تمامی اراضی شهر کدکن در محدوده آبریز دشت نیشابور واقع شده و دارای آب و هوای کوهستانی و نسبتا سردی است. البته بخش‌های جلگه آن که در قسمت‌های هموار قرار گرفته است دارای آب و هوای معتدلی است. این شهر تحت تاثیر دامنه‌های کوهپایه‌ای خصوصاً قله ملک کوه دارای آب و هوای بسیار خنک در تابستان و ماه‌های پربارش و سرد در زمستان است. این منطقه در ۱۴۰ کیلومتری مشهد قرار گرفته و از غرب و شمال با بخش میان جلگه نیشابور، از جنوب با بایگ و از شرق با جلگه رخ همجواری دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در کدکن

از جمله عواملی که باعث شده در شهر کدکن باغات میوه از جمله گردو بسیار باردهی موفقی داشته باشند آب و هوای معتدل و کوهستانی آن است. دامنه جغرافیایی آن شامل دشت و مناطق کوهستانی است، همچنین بارندگی‌های عالی و ذخایر آب زیرزمینی شامل قنوات، چاه‌های عمیق، چشمه سارها و آب و هوای معتدل و کوهستانی از جمله امتیازات این خطه است.
در این بخش که اکثر باغات در مناطق مرتفع و کوهستانی قرار دارد از ارقام دیرگل، پیوندی و مقاوم به سرما استفاده می‌شود. تاریخچه باغات گردو در شهر کدکن نشان دهنده این است که به دلیل وجود یخبندان، سرمازدگی‌های مکرر امروزه بسیاری از افراد خرید نهال گردو مقاوم به سرما را ترجیح می‌دهند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کدکن

اگرچه در مقوله احداث باغ گردو در شهر کوهستانی و کوهپایه‌ای کدکن پارامترهای زیادی دخیل هستند که هر کدام به نوبه خود تاثیرات چشمگیری در باردهی آینده نهال و مقاومت آن دارند. اما توجه به نوسانات دمایی و شرایط اقلیمی و آفات منطقه از جمله مهم‌ترین فاکتورها هستند که شناخت این عوامل باعث می‌شود از ارقام مقاوم به سرما و نوسانات دمایی استفاده شده و رقم‌های مرغوب و مقاوم خریداری شود تا در مواجهه با آفات کمتر دچار بیماری و تضعیف ساختاری شوند‌.

 

آیا کاشت نهال گردو در کدکن حالت اقتصادی دارد؟

از نظر دامنه و موقعیت جغرافیایی شهر کدکن در موقعیت کوهستانی و کوهپایه قرار داشته و با توجه به بارندگی‌های خوب کاشت نهال در این شهر بسیار راحت و میسر است. اگر سرمایه‌گذاران خواهان اقتصادی و سودآور بودن این کاشت هستند باید از شیوه‌های جدید علمی و باغبانی در جهت رسیدگی به نیازهای نهال گردو استفاده کنند تا کاشت نهال گردو در این شهر با باردهی بالا همراه و درآمد حاصل از فروش میوه آن نیز چشمگیر باشد.

 

خرید نهال گردو در کدکن

یکی از مولفه‌هایی که در خرید نهال گردو در کدکن باید مورد توجه باغداران و سرمایه‌گذاران قرار بگیرد این است که از نهال‌های سازگار و پربار برای اقلیم استفاده شود. مسلماً نهال‌های گرمسیری یا نهال چندلر در ارتفاعات این شهر جوابگو نبوده و در مواجهه با سرما و یخبندان دچار خسارت می‌شوند. به همین منظور خرید نهال‌هایی مانند فرنور و کانادایی پیشنهاد می‌شود. البته این خرید باید از نهالستان‌های موفق، مجهز و شناخته شده مانند برتر نهال انجام شود که برای نهال‌های خود خدمات پس از فروش، تضمین برگشت و ضمانت دو ساله و کارت قرنطینه در نظر می‌گیرد.

فروش نهال گردو در کدکن

بسیاری از افراد در رابطه با فروش نهال گردو در کدکن فعالیت دارند که اکثریت آنها مسئولیتی در قبال باردهی، کیفیت و سلامت نهال‌ها ندارند. ممکن است افراد به دلیل قیمت پایین‌تر نهال آن را خریداری کرده و ناخواسته آفات را با نهال‌های بیمار به باغات خود منتقل کنند. پس برای جلوگیری از چنین بحران‌هایی خرید نهال گردو از نهالستان‌های مجوزدار و دارای ضمانت توصیه می‌شود.

نهال گردو مناسب کدکن

یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود یک نهال در اقلیمی مانند کدکن بهترین عملکرد و بازدهی خود را بروز دهد مناسبت و مطابقت خصوصیات ژنتیکی نهال با شرایط اقلیمی و جغرافیایی آن منطقه است. به همین منظور نهال گردو مناسب کدکن نهال‌های دیرگل و مقاوم به سرما هستند که البته به شرایط بومی و اقلیمی آن منطقه نیز مطابقت و سازگاری بیشتری داشته باشند.

انواع نهال گردو در کدکن

برای شهر کدکن که در ارتفاعات ۱۹۰۰ متری قرار گرفته است نهال‌های سردسیری و دیرگل بسیار مناسب هستند که چند مورد از انواع نهال گردو در کدکن به شرح زیر است.
* نهال گردوی خوشه‌ای: نهالی پایه کوتاه با مغزی درشت و سفید رنگ، مناسب برای ارتفاعات ۱۵۰۰ متر به بالا، با باردهی ۴ الی چهار و نیم تن در هکتار
نهال گردوی فرنور: نهال پیوندی با تناژ میوه‌دهی ۶ تن در هکتار، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، قابل کاشت در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، دیرگل و زود بازده
* نهال گردوی کانادایی: نهالی زود بازده دیرگل، مقاوم به یخبندان و سرمای بهاره، نهالی سردسیری، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، باردهی ۸ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، دیرگل، پاکوتاه، زودبازده و پربار با باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار پوست نیمه کاغذی

قیمت نهال گردو در کدکن

قبل از خرید نهال اطلاع از قیمت نهال گردو در کدکن کمک می‌کند باغداران بودجه خود را مطابق با تعداد، رقم نهال و هدف خود تنظیم کرده و در نهایت خریدی آگاهانه و کم چالش‌تر داشته باشند. به همین منظور می‌توانند برای استعلام قیمت نهال گردو به لینک زیر مراجعه کنند.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو کدکن که سازگار با اقلیم کوهپایه‌ای با آب و هوای نسبتا سردسیری و معتدل کدکن است، نهال‌های پیوندی و دیرگل هستند. نهال‌های گردویی که بتوانند با تغییرات محیطی، خاکی و دمایی آن اقلیم رشد خود را منطبق کرده و دچار کاهش عملکرد نشوند می‌توانند بهترین نهال گردو باشند. کما اینکه نهال‌های مقاوم به آفات و بیماری‌ها نیز با تقلیل هزینه‌های سمپاشی و رسیدگی جزو نهال‌های برتر هستند.

نهالستان گردو در کدکن

برای اینکه کشاورزان بتوانند از معتبرترین و بهترین نهالستان گردو در کدکن خرید نهال گردوی خود را انجام دهند می‌توانند به صورت اینترنتی به مجموعه برتر مراجعه کرده و از میان ارقام اصیل لیبل‌دار و تضمین شده رقم سازگار با شهر خود را انتخاب کنند. همچنین برای آشنایی با ارقام میوه سازگار با شهر خود می‌توانند به صفحه خرید نهال میوه کدکن مراجعه کنند.

کلام آخر

شهر کدکن خطه‌ای بسیار زیبا، حاصلخیز با بارندگی‌های خوب و آب و هوای کوهستانی و معتدل یک شهر بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری و احداث باغ گردو است. برای دریافت بالاترین سود از چنین باغاتی خرید نهال‌های سازگار و سالم و مرغوب از نهال فروشی‌های معتبر و تخصصی مانند برتر نهال بسیار راهگشا خواهد بود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر کدکن می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در کدکن مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال