خرید نهال گردو در کاریز✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کاریز

امروزه یکی از حوزه‌های اقتصادی بخش باغداری است که از میان باغات موجود، باغ گردو به دلیل ارزش خشکباری و صادراتی بالای میوه آن سودآوری چشمگیری دارد که بیشتر سرمایه‌گذاران تمایل به فعالیت در این بخش دارند. در این مقاله قصد داریم با آب و هوای شهر کاریز آشنا شده و نهال‌های گردوی مناسب و پربار این بخش را بهتر بشناسیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کاریز

شهر کاریز از بخش‌های شهرستان تایباد واقع در جنوب شرقی مشهد و ۱۹۰ کیلومتری آن است. این منطقه در مسیر ارتباطی تایباد به تربت جام و در دشتی هموار با ارتفاع ۷۶۸ متری از سطح دریا قرار گرفته است. در این منطقه جمعیتی بالغ بر ۱۰۳۹۰ نفر زندگی می‌کنند. اقلیم این شهر به دلیل قرارگیری در مناطق کویری و خشک و همچنین بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و کمبود بارش جز اقلیم‌های معتدل مایل به گرم و خشک است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در کاریز

با توجه به وضعیت آبی و شرایط اقلیمی شهر کاریز اکثراً باغات میوه با نیاز آبی کم ایجاد شده است. امروزه به دلیل سخت بودن تامین آب باغات، کشت بی‌رویه و ناسازگار نهال‌ها کنار گذاشته شده و برای موفق بودن احداث باغ گردو انتخاب پایه و رقم‌های سازگار با این خطه جز اولویت قرار گرفته است. در کنار رعایت اصول باغبانی می‌توان بهترین عملکرد مطلوب را از نهال‌های کاشته شده دریافت کرد. برای داشتن بالاترین بازدهی کاشت نهال‌های مقاوم به گرما و خشکی مانند نهال‌های نیمه گرمسیری در این اقلیم بسیار جوابگو خواهد بود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کاریز

احداث باغ گردو شامل آماده سازی زمین بر اساس شرایط اقلیمی و منابع موجود، سرمایه‌گذاری برای خریداری تجهیزات باغبانی و نهال‌های سالم و سازگار و داشتن اطلاعات در مورد کاشت نهال است. پس از آنکه تمامی ضوابط حفر چاله، آماده سازی، اصلاح و تقویت خاک به بهترین نحو پیش رفت و نهال سازگار آماده کاشت شد باید ریشه‌های آن با کمترین شوک محیطی در بستری مناسب و غنی قرار بگیرد. برای استقرار بهتر استفاده از قیم توصیه می‌شود، مهم‌ترین عامل بعد از کاشت آبیاری به اندازه و مراقبت‌های اصولی است.

 

آیا کاشت نهال گردو در کاریز حالت اقتصادی دارد؟

یکی از نیازهای اساسی نهال گردو گذران دوره سرما و نیاز آبی نیاز آبی آن است، اگر در این شهر نهال‌های گردوی نیمه گرمسیری کاشته شود و نیاز آبی آن به اندازه و به موقع مرتفع گردد و نهال در برابر خشکی هوا، رطوبت کم خاک و بیمارهای منطقه مقاومت خوبی داشته باشد با محصول دهی بالا کاشت آن می‌تواند بسیار سودآور باشد.

 

خرید نهال گردو در کاریز

مسئله خرید نهال گردو در شهر کاریز اگرچه به زعم بسیاری از افراد بدیهی به نظر می‌آید اما کیفیت این خرید و انتخاب رقم درست و سالم می‌تواند در عملکرد بهینه و راندمان تولید بالای نهال اثرگذار باشد. شما عزیزان می‌توانید با ارتباط با کارشناسان برتر نهال انواع نهال گردوی پربار و سازگار با این اقلیم را شناخته و در کنار دریافت مشاوره رایگان، نهال‌های مطابق با منطقه کاریز و رقم پربار آن را انتخاب فرمایید.
تمامی نهال‌های گردویی که در این نهالستان تخصصی، با سابقه و مجهز عرضه می‌شود دارای ضمانت بازگشت نهال و طبق مجوزهای رسمی از جهاد کشاورزی است.

فروش نهال گردو در کاریز

باغداران محترم شهر کاریز می‌توانند پس از آماده‌سازی شرایط زمین و حفر چاله مناسب به مراکز فروش نهال گردو مراجعه کرده و با خرید نهال‌های سازگار و مرغوب اقدام به کاشت کنند. اما در این خرید حتماً سعی کنند نهال را با ویژگی‌های زیر دریافت کنند.
. از نهال‌های پیوندی و اصلاحی سازگار با ارتفاع و آب و هوای شهر کاریز استفاده کنند، زیرا این گونه رقم‌ها مقاومت بالایی به عوامل محیطی و تهاجمات آفات دارند و باردهی خوبی را ارائه می‌کنند.
. از اصالت نهال‌های خریداری شده با دریافت لیبل اصالت و شناسنامه مطمئن شوند.
. همچنین برای کیفیت و مرغوبیت آن کارت سلامت و گارانتی ۲ ساله دریافت کنند.
. از عدم بیماری و وجود آفت‌ها در نهال مطمئن شوند این اطمینان می‌تواند با دریافت کارت قرنطینه همراه باشد.
. هنگام تحویل حتماً دقت داشته باشند ریشه‌های نهال برای جلوگیری از خشک شدن دارای بسته‌بندی ایزوله و همراه با آفت زدایی ریشه باشد.

نهال گردو مناسب کاریز

برای شهر کاریز با آب و هوای معتدل رو به گرم و خشک نهال‌های مقاوم به خشکی و گرما مناسبت بیشتری دارند که با استفاده از ریشه‌های قدرتمند خود از ذخایر آب زیرزمینی نیاز آبی خود را مرتفع می‌سازند و کمتر دچار ضعف عملکرد و خشکی می‌شوند. نهال‌هایی مانند نهال‌های گرمسیری و پکان که مقاومت و استقامت بالایی به کم آبی، خشکی و آفات منطقه دارند.

انواع نهال گردو در کاریز

. نهال گردوی تویسرکان: نهال قابل استفاده در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، باردهی ۷ تن در هکتار، زودگل مقاوم به خشکی، آفات و تنش‌های آبی
. نهال گردوی چندلر: رقمی پیوندی، سازگار با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، نهال مقاوم به گرمای ۴۰ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، دیرگل، زود بازده، عمر باردهی بالای ۸۰ سال
. نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی قابل کاشت در مناطقی با ارتفاع صفر تا ۲۵۰۰ متری، ۶۰ درصد مغز میوه بیشتر از رقم‌های دیگر، مقاوم به خشکی و گرمای بالا، باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار
. نهال گردوی دماوند: نهال سازگار با ارتفاعات ۱۰۰ الی ۱۵۰۰ متری، باردهی ۳ الی سه و نیم تن در هکتار، زودگل مناسب برای مناطق نیمه گرمسیری و معتدل، اوج باردهی از سال پنجم به بعد
. نهال گردوی اسرائیلی: نهالی مناسب برای ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار، شروع باردهی از سال دوم به بعد، عمر اقتصادی بالای ۱۰۰ سال، زودگل

قیمت نهال گردو در کاریز

با توجه به فراوانی رقم‌های نهال گردو و متفاوت بودن خصوصیات باردهی و مرغوبیت آنها، قیمت نهال گردو متفاوت و نوسان‌دار است. اما برای اطلاع از قیمت نهال گردو در کاریز می‌توانید با مراجعه به لینک زیر اطلاعات به روزی را کسب کنید و خریدی آگاهانه داشته باشید.

بهترین نهال گردو

در وهله اول بهترین نهال گردو برای باغداران تمامی نقاط جهان نهالی است که در آن اقلیم حالت تهاجمی نداشته و بیشترین سازگاری را با شرایط موجود داشته باشد. طبعاً چنین نهالی کمتر دچار آفات و تنش‌های آبی و خشکی می‌شود و با وفق دادن خود با این رسیدگی‌ها می‌تواند بهترین باردهی خود را ارائه داده و محصولات پربار و با کیفیتی تولید کند.

نهالستان گردو در کاریز

یکی از نهالستان‌های گردوی معروفی که به صورت اینترنتی توانسته خدمات فوق العاده خود را به همه باغداران منجمله کشاورزان شهر کاریز داشته باشد نهالستان برتر نهال است که نهال‌های آن دارای کیفیت و مرغوبیت بالایی است و با ارائه ضمانت برگشت و گارانتی دو ساله توانسته جلب رضایت مشتری را داشته باشد. باغداران محترم می‌توانند نهال‌های سازگار با شهر خود را با قیمتی مطلوب از این مجموعه خریداری باشد. همچنین می‌توانند با مراجعه به صفحه خرید نهال‌های میوه شهر کاریز اطلاعات خوبی از رقم‌های قابل کاشت در این ناحیه پیدا کنند.

کلام آخر

مطالبی که در بخش فوق ذکر گردید برای کسانی که تمایل به احداث باغ گردو در شهر کاریز دارند بسیار مناسب است. این عزیزان می‌توانند باغات گردوی تجاری و پرثمری را با استفاده از روش‌های تخصصی و علمی با کمک از معتبرترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال داشته باشند. آنها می‌توانند از این مرجع مجهز و معتبر نهال‌های ضمانت‌دار و سازگار با آب و هوای گرم و خشک شهر کاریز را با قیمت ایده‌آل دریافت کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر کاریز می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در کاریز مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط




نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال