خرید نهال گردو در خرو✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار خرو

درخت گردو از جمله درختان مثمر و بسیار سوددهی است که میوه آن جزو خشکبار درجه یک و پرفروش است. این نهال برای رشد مناطق معتدل را بیشتر می‌پسندند و بسته به رقم آن ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت نیاز سرمایی دارد که برای شروع گلدهی و شکوفایی باید به خوبی برطرف شود. پس لازمه مهیاسازی تمامی مراحل اصولی باغ شناخت شرایط اقلیمی منطقه است.

 

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خرو

شهر خرو از توابع شهرستان زبرخان واقع در خراسان رضوی و شهری در ۱۸ کیلومتر نیشابور است که طی چند سال اخیر از آن منتزع شده و با مرکز استان فاصله ۸۵ کیلومتری دارد. این شهر یکی از شهرهای خوش آب و هوا، سرسبز، ییلاقی و کوهستانی در ارتفاع ۱۵۵۰ متری با رودخانه‌های پر آب و آبشارهای زیبا است. بر اساس آخرین سرشماری ۱۹۳۶۰ نفر جمعیت در آن ساکن هستند. این شهر به دلیل کثرت درختان آلو و برداشت چشمگیر این میوه به مهد آلوی ایران، به دلیل جذابیت بالا به عنوان منطقه توریستی با آب و هوای کوهستانی به نگین ییلاقات ایران و به دلیل بافت پلکانی شهر به ماسوله خراسان معروف است.
شهر خرو دارای تولیداتی مانند: گردو، ریواس، گیلاس، سیب، انگور، آلو، گلابی و زعفران است و بخش وسیعی از سکنه این شهر در زمینه کشاورزی و باغداری و دامپروری مشغول به فعالیت هستند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در خرو

باغات گردو از جمله سرشناس‌ترین و پرتعدادترین باغات شهر خرو هستند که گردوکاران این بخش مهارت ویژه‌ای در تولید انبوه گردوهای صادراتی و با کیفیت دارند. به طوری که تعدد باغات این شهر آن را به قطب توسعه باغداری در شهرستان زبرخان و نیشابور مبدل کرده است. اکثر باغات ۶۰۰ هکتاری این بخش از جنوب تا شمال گرفته در پیرامون رودخانه‌های آن قرار دارد. شهر خرو واقع در دامنه کوهستان بینالود با داشتن باغات گردوی سرسبز شهری توریستی است که محصول گردوی آن در کنار دیگر میوه‌ها توانسته میزان رفاه، درآمد و اقتصاد منطقه را در سطح بالایی حفظ کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خرو

در کنار توجه به بافت خاک، شرایط آب و هوایی، شناخت نیاز آبی نهال قبل از کاشت آن و احداث باغ گردو بسیار حائز اهمیت است. درختان گردو بر اساس آب و هوای منطقه‌ای که مورد کشت قرار می‌گیرند نیاز آبی بین ۸ الی ۱۰ هزار متر مکعب در سال برای هر هکتار دارند که این نیاز می‌تواند در آبیاری قطره‌ای با ۶ تا ۸۰۰۰ متر مکعب برای نهال مکفی باشد. آبیاری نهال بعد از کاشت هم باعث استقرار بهتر آن در خاک می‌شود و هم از تنش محیطی و شوک دمایی آن جلوگیری می‌کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در خرو حالت اقتصادی دارد؟

شهر خرو در مناطقی بسیار مرتفع در دل کوهستان بینالود با ارتفاع ۱۵۵۰ متر قرار گرفته است و از بارندگی‌های بسیار بالا، رطوبت خاک مطلوب و آب و هوای نسبتا سردسیری برخوردار است و برای کاشت نهال گردو و برطرف سازی نیاز سرمایی و آبی آن بهترین منطقه است. لذا برای برداشت بالاترین سود از این نهال، خرید نهال گردوی نیمه سردسیری برای این بخش بسیار مناسب بوده و می‌تواند در برابر نوسانات دمایی، سرمازدگی‌های شبانه و سرما و یخبندان ایمن باشد.

 

خرید نهال گردو در خرو

پتانسیل‌ها و منابع طبیعی موجود در شهر خرو به حدی فوق العاده و چشمگیر است که هر سرمایه‌گذاری را وسوسه به خرید نهال گردو در خرو و پرورش آن در جهت درآمدزایی بلند مدت می‌کند. احداث باغ گردو نیازمند هزینه کرد بالا بوده اما تا چندین دهه درآمدزایی بسیار چشمگیر خواهد داشت. هنگام خرید نهال گردو ضوابط و قواعد لازم را رعایت کرده و به کیفیت و سلامت آن دقت کنید. به این منظور می‌توانید از نهالستان اینترنتی برتر نهال رقم‌های زود بازده، سالم و بدون بیماری به همراه کارت قرنطینه از ارقام نیمه سردسیری برای این شهر انتخاب کنید.

فروش نهال گردو در خرو

امروز باغداران به سلامت نهال‌ها بسیار اهمیت می‌دهند و سعی می‌کنند این ارقام را به صورت ضمانت شده و با کیفیت تهیه کنند. پس مراکز و اشخاصی که قصد فروش نهال گردو در خرو را دارند باید در قبال نهال‌های عرضه شده مسئولیت پذیر باشند و این ارقام را با گواهی سلامت، کارت قرنطینه و ضمانت معتبر تحویل مشتری دهن. این ضمانت میزان فروش، جذب مشتری و حسن سابقه آنها را افزایش می‌دهد.

نهال گردو مناسب خرو

شهر خرو دارای آب و هوای کوهستانی و نسبتا سرد و خشکی است و در بیشتر ماه‌های سال سرما، یخبندان و باران‌های پربارش در آن اتفاق می‌افتد. لذا نهال گردو مناسب خرو، نهال گردوی مقاوم به سرما و یخبندان از ارقام دیرگل است. نهال‌هایی مانند کانادایی، ژنوتیپ پالیز، فرنور، پوست کاغذی و تو سرخ در این خطه می‌توانند بالاترین سود را نصیب باغداران کنند.

انواع نهال گردو در خرو

برای اینکه باغداران عزیز بتوانند نهال سازگار و مناسب این بخش را مورد کشت و پرورش قرار دهند انواع نهال گردو در خرو در بخش زیر معرفی می‌شود.
* نهال گردوی فرنور: نهالی مقاوم به سرما یخبندان و سرمای بهاره و زیر ۳۰ درجه، نهالی دیرگل، پیوندی بسیار پربار با محصول دهی ۷ الی ۸ تن در هکتار، مناسب برای مناطق سردسیری با ارتفاع ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری
* نهال گردوی کانادایی: رقمی زود بازده، پربار دیرگل، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، میوه پرمغز و با کیفیت، مقاوم به آفات بلایت، محصول دهی ۸ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پایه کوتاه با پوست نیمه کاغذی، مناسب با تمامی خطه‌ها با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به سرما یخبندان و سرمای بهاره، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه با محصول دهی ۸ الی ۱۲ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در خرو

نهال‌های گردو به دلیل داشتن میوه‌ای پرتقاضا و بازار فروش بالا، نهال‌های تجاری و گران قیمتی هستند که با توجه به واریته‌های متنوع، میزان باردهی و خصوصیات آنها نیز متفاوت است. لذا باغداران عزیز قبل از کشت باید از قیمت نهال گردو در خرو مطلع شده و با توجه به اقلیم و بودجه خود انتخابی صحیح و سازگار انجام دهند. این عزیزان می‌توانند با کمک لینک زیر در خصوص قیمت به روز اطلاعات دقیقی را کسب کنند.

بهترین نهال گردو

نهال‌های سردسیری و نیمه سردسیری مانند گردوی فرنور، توسرخ، کانادایی، ژنوتیپ پالیز، چندلر، پدرو، فرانکت از میان نهال‌های گردو می‌توانند به عنوان بهترین نهال گردو در خرو مورد معرفی قرار بگیرند. زیرا مقاومت چشمگیری در برابر سرما داشته و از گونه‌های با باردهی بالا هستند که برای برداشت بالاترین میوه نیازمند آبیاری، کوددهی و مراقبت‌های به موقع و اصولی هستند.

نهالستان گردو در خرو

مجوزدار بودن نهالستان گردو در خرو می‌تواند بر عملکرد کارگروه آن و همچنین کیفیت نهال‌های تولیدی بسیار تاثیر زیرا تاثیرگذار باشد. زیرا این مجوزها باعث رعایت اصول پرورشی و تعهد فروشنده در قبال نهال‌ها خواهد بود. با مراجعه آنلاین به مجموعه برتر نهال می‌توانید نهال گردو را با کارت قرنطینه، ضمانت برگشت و گواهی سلامت دریافت کنید.
برای شناخت نهال‌های میوه مناسب کاشت در این منطقه می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه خرو مراجعه کنید.

کلام آخر

اگر به فکر شغلی پردرآمد، کم ریسک و طولانی مدت با سودآوری بسیار بالا هستید گردوکاری و کشت نهال گردو در شهر سرسبز، کوهستانی، ییلاقی و پر آب و حاصل خیز خرو می‌تواند گزینه بسیار هوشمندانه‌ای باشد. با خرید نهال‌های مقاوم به سرما و در ارتباط بودن با افراد متخصص و مجرب باغات تجاری و سودآور گردو در این بخش می‌تواند منبع درآمد فوق کلانی باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر خرو می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در خرو مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال