خرید نهال گردو در نقاب✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نقاب

نهال گردو با تولید آجیلی پرمغز و مقوی جز نهال‌های تجاری است و میوه آن همیشه بازار فروش و تقاضای بالایی دارد. از این رو کاشت این نهال از جنبه میوه و چوب آن بسیار سودآور است. در این مقاله قصد داریم موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی شهر نقاب را مورد بررسی قرار دهیم تا با شرایط خرید نهال گردو در نقاب را بیشتر آشنا شویم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نقاب

شهر نقاب واقع در قسمت شرقی کشور و غرب استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان جوین است. این شهر تا مشهد فاصله ۳۰۳ کیلومتری دارد و در دشتی مابین دو کوه شاه جهان و کوه جغتای قرار گرفته است. این شهر در ارتفاع ۱۱۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته که بخش‌های جنوبی آن آب و هوای نسبتاً گرم و خشک دارد و بخش‌های مرتفع و شمالی آن دارای آب و هوای معتدل‌تری است.
منطقه نقاب از جنوب با روستای پیراکوه، از شرق با حکم آباد، از شمال با اسفراین و از غرب با شهرستان جغتای همسایگی دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در نقاب

باغداری در شهر نقاب به واسطه موقعیت جغرافیایی و آب و هوای معتدل و خاک غنی و منابع آبی زیرزمینی شرایط بسیار خوبی دارد. در این شهر اکثراً نهال‌های گردو معتدل و نیم گرمسیری گردو کشت می‌شوند و به دلیل نیاز سرمایی کم و همچنین مقاومت به گرما و خشکی بهتر جوابگو هستند. برای شروع باغداری سرمایه‌گذاران باید هنگام خرید نهال گردو در نقاب به گردافزایی نهال، نیاز سرمایی و مقاومت و ارتفاع نهال دقت داشته باشند و در رابطه با آفات منطقه نیز اطلاعات دقیقی را کسب کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نقاب

احداث باغ گردو در نقاب پیچیدگی‌ها و پروسه‌های چند بخشی دارد که هر کدام باید با تخصص و اطلاعات علمی پیش برود. اما یکی از مهم‌ترین موارد در این زمینه توجه به میزان بارش‌های منطقه و منابع آبی موجود است. زیرا این نهال دارای ریشه‌های گسترده‌ای است که برای توسعه ریشه زایی و سیرابی کامل آن باید آبیاری به شکل اصولی و منظم انجام شود. این آبیاری در میزان گلدهی و اندازه میوه‌ها بسیار موثر خواهد بود. بعد از کاشت نهال آبیاری اولیه جهت استقرار بهتر نهال در زمین بسیار حائز اهمیت است و با توجه به آب و هوای نسبتا گرم و خشک نقاب استفاده از روش‌های آبیاری قطره‌ای و مکانیزه بسیار جوابگو خواهد بود.

 

آیا کاشت نهال گردو در نقاب حالت اقتصادی دارد؟

امروزه به کمک راهکارهای علمی و همچنین القای شیمیایی نیاز سرمای به نهال‌ها در نهالستان‌های تخصصی تنوع ارقام افزایش یافته و باعث شده در اقلیم‌های معتدل و نیم گرم مانند شهر نقاب بتوان کاشت نهال گردو و بهره‌برداری از فروش میوه آن را داشت. در صورتی می‌توان کاشت نهال گردو در نقاب را اقتصادی توصیف کرد که نهال‌های سازگار و سالم و ضمانت‌دار را تهیه کرده و برای رسیدگی‌های کم هزینه به آن از روش‌های مکانیزه و جدید باغبانی استفاده کرد. در این صورت نهال ریشه های نهال مقاوم بوده کمتر دچار چالش می‌شود و با تولید بالا و فروش بیشتر سودآوری نیز افزایش می یابد.

 

خرید نهال گردو در نقاب

اگر به سلامت و باردهی بالای نهال‌های گردوی خود فکر می‌کنید باید برای خرید نهال گردو در نقاب حتماً استانداردهای نهال خوب را هنگام خرید رعایت کنید و آن را از نهالستان‌های تخصصی و با اعتبار که زیر نظر جهاد کشاورزی فعالیت می‌کنند دریافت کنید. زیرا این مجوزها نشان دهنده پرورش اصولی و بدون تخلف نهال‌ها در بستری علمی و حاصلخیز است. در نهالستان‌هایی مانند برتر نهال، ارقام از نظر سلامت و مقاومت به آفات دارای ضمانت‌نامه و کارت قرنطینه هستند.

فروش نهال گردو در نقاب

اگرچه فروش نهال گردو در نقاب در نهالستان‌های سطح شهر و همچنین توسط افراد دست فروش در بازارهای محلی نیز انجام می‌شود اما جهت دریافت نهال‌های گردوی مرغوب، با کیفیت و سلامت باید وقت بیشتری صرف کرده و آن را از نهالستان‌های مطمئن و مجهز دریافت کنید. برای اینکه با چنین نهالستان‌هایی در تعامل باشید می‌توانید از طریق اینترنت با معتبرترین و بزرگترین نهالستان اینترنتی کشور آشنا شوید.

نهال گردو مناسب نقاب

نهال گردو دارای ارقام متنوعی است که هر رقم در یک اقلیم خاصی می‌تواند بیشترین بازدهی و عملکرد بهینه را داشته باشد. از این نهال گردو مناسب نقاب نهال‌های نیمه گرمسیری و معتدل هستند که مقاومت خوبی به تغییرات دمایی این شهر و شرایط جوی حاکم بر آن دارند و می‌توانند مقاومت خوبی در برابر تنش‌ها و آفات رایج نیز داشته باشند.

انواع نهال گردو در نقاب

از جمله انواع نهال گردو در نقاب که مطابقت بیشتری با اقلیم و ارتفاعات این منطقه دارند و در صورت آبیاری به موقع و کوددهی و سمپاشی در صورت نیاز بالاترین بازدهی را خواهند داشت نهال‌های زیر هستند.
• نهال گردوی تویسرکان: نهالی مناسب برای مناطق معتدله بدون سرمای بهاره، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری، مقاوم به کم آبی و خشکی باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار
• نهال گردوی خوشه‌ای: نهالی سازگار در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مناسب برای مناطق معتدل باردهی ۴.۵ الی ۵ تن در هکتار، باردهی جانبی، زود بازده پوست نازک، دارای بالاترین درصد چربی بین ارقام
• نهال گردوی چندلر: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، پایه کوتاه مقاوم به کم آبی و خشکی، مقاوم در برابر سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، باردهی الی ۷ تن در هکتار
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی زود بازده دیرگل، پربار تناژ ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه

قیمت نهال گردو در نقاب

قیمت نهال گردو در نقاب در وهله اول به رقم نهال گردو باز می‌گردد زیرا ارقام متنوع دارای خصوصیات ژنتیکی و باردهی و مقاومت متفاوتی هستند. در وهله بعد کیفیت کار نهالستان است که در مجموع قیمت نهال را نوسان‌دار می‌کند. اما شما عزیزان می‌توانید نهال‌های شناسنامه دار، اصیل و ضمانت شده را پس از استعلام قیمت از لینک زیر از برتر نهال دریافت کنید.

بهترین نهال گردو

از جمله بهترین نهال گردو نقاب برای نهال‌هایی هستند که دارای ریشه‌های قوی و گسترده بوده و می‌توانند در جذب آب و عناصر تغذیه‌ای از خاک موفق عمل کنند. چنین نهال‌هایی قوت و مقاومت بالایی داشته و در برابر جمعیت آفات کمتر دچار صدمه می‌شوند در نتیجه میوه‌های سالم و با کیفیت را در تناژ بالا تولید کرده و ارقام تجاری و بسیار سودآوری خواهند بود.

نهالستان گردو در نقاب

برای خرید نهال گردو در نقاب اگر به حفظ سرمایه و کیفیت نهال‌های دریافتی خود اهمیت می‌دهید ما به شما معتبرترین نهالستان گردو در نقاب را معرفی می‌کنیم. شما عزیزان می‌توانید بدون صرف وقت به صورت اینترنتی به نهالستان مجوزدار و معتبر برتر نهال مراجعه کرده و نهال‌های گردوی سازگار و لیبل‌دار را از این مجموعه با گارانتی دو ساله و بهترین قیمت نهال گردو خریداری کنید.

کلام آخر

نهال گردو به دلیل آنکه میوه آن خاصیت انبارمانی و انبارداری راحتی دارد و هم بازار فروش و تقاضا برای آن همیشه بالا بوده و در هر اقلیمی کاشت آن می‌تواند صرفه اقتصادی و سودآوری بالا داشته باشد. به همین جهت با راهنمایی‌های تخصصی کارشناسان نهالستان‌های معتبر و خرید نهال‌های با کیفیت و سازگار می‌توانید این بیزینس را شروع کنید. در صورت تمایل می‌توانید نهال‌های میوه قابل کاشت در شهر نقاب را در صفحه خرید نهال میوه نقاب مطالعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر نقاب می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در نقاب مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال