خرید نهال گردو در نوخندان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نوخندان

نهال گردو از جمله نهال‌هایی است که حساسیت بالایی به نوسانات دمایی دارد و منطقه رشد آن باید سازگاری بالایی با رقم آن داشته باشد. پس برای اطلاع از نحوه خرید نهال گردو و رقم‌های سازگار شناخت شرایط اقلیمی نوخندان توصیه می‌شود با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نوخندان

شهر نوخندان واقع در شهرستان درگز در شمال غربی خراسان رضوی است که با جمعیت ۲۶۳۴ به دلیل قرارگیری در دشتی بسیار حاصلخیز و نزدیک به مناطق کوهستانی دارای آب و هوای معتدل و نیمه خشکی است. این شهر دارای ارتفاع ۶۶۵ متری از سطح دریا بوده و در ۱۴ کیلومتری شهرستان درگز و ۲۶۰ کیلومتری مشهد قرار گرفته است. با کمینه دمایی ۳۷ درجه سانتیگراد در تابستان و منفی ۲ درجه در زمستان اقلیم نسبتا معتدل و بسیار سرسبز است که باغات و تاکستان‌های زیادی در آن قرار دارد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در نوخندان

شهر نوخندان در شهرستان درگز واقع شده و به دلیل نزدیکی به رشته کوه‌های هزار مسجد و خرپشتی علی رغم قرارگیری در دشتی نسبتاً هموار دارای آب و هوای معتدل بوده و باغات متعدد گردو در این بخش مشاهده می‌شود. از مجموع ۱۵۰۰ هکتار اراضی باغی شهرستان درگز با توجه به خسارت‌های احتمالی و باغات بارور حدود ۱۲۰۰ تن گردو برداشت می‌شود که سهم نوخندان نیز در آن قابل توجه است. البته برای داشتن باغات تجاری و پرثمر اطلاع از رقم‌های سازگار و پربار کاشته شده در باغات گردو بسیار مهم بوده و کمک می‌کند با شناخت نوسانات دمایی و میزان رطوبت هوا و خاک در این منطقه کاشت نهال‌های صحیح صورت پذیرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نوخندان

اگر به صورت کلی بخواهیم پارامترهای دخیل در احداث باغ گردو را عنوان کنیم می‌توان موارد زیر را بیان کرد.
. نوع شرایط جوی و اقلیمی شهر نوخندان
. وضعیت بارندگی‌ها و شرایط منابع آبی آن
. بافت خاک و میزان حاصل خیزی و رطوبت آن
. توجه به نوسانات دمایی و وجود سرمای بهاره
. توجه به شدت تابش آفتاب
. خرید نهال‌های سازگار با این اقلیم از ارقام زودبازده و پایه کوتاه
. اطلاعات باغبانی صحیح از روش آبیاری
. اطلاع از بیماری‌ها و آفات و قارچ‌های رایج درختان این منطقه و راه‌های درمان و پیشگیری آن با کمترین هزینه
. کاشت نهال گردو در زمان و زمین مناسب

 

آیا کاشت نهال گردو در نوخندان حالت اقتصادی دارد؟

نزدیکی شهر نوخندان به شهرستان درگز و تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه و کوهستانی آن بخش باعث شده کاشت نهال در اقلیم نسبتاً همواره میسر باشد. باغات موجودی که تراز تجاری و باردهی بالایی داشته‌اند با استفاده از رقم‌های معتدله نهال گردو و آبیاری و کوددهی به موقع توانسته‌اند محصولات با کیفیت و پرباری را برداشت کنند. اگر رسیدگی‌های به نهال با هزینه‌های کمی صورت بگیرد و نهال از ارقام زود بازده باشد در کوتاه‌ترین زمان به بار نشسته و با فروش به موقع محصولات با کیفیت آن می‌توان سود قابل چشمگیری را از این باغات برداشت کرد.

 

خرید نهال گردو در نوخندان

برای اینکه بتوانید از نهال‌های گردوی مقاوم با مناطق کوهستانی و معتدل در این خطه استفاده کنید می‌توانید خرید نهال گردو در نوخندان را از نهالستان اینترنتی برتر نهال انجام دهید و نهال‌های بدون بیماری، با ریشه‌های قوی و جوان را با بازدهی و باردهی مناسب با قیمتی منصفانه از این مجموعه مجهز و با سابقه دریافت کنید.

فروش نهال گردو در نوخندان

در مراجعاتی که به مراکز فروش نهال گردو در نوخندان برای خرید نهال گردو خواهید داشت سعی کنید موارد زیر را لحاظ کنید.
* اگر از نهال‌های گردوی پیوندی قصد خرید دارید حتماً به محل پیوندک توجه کرده بدون برآمدگی، فرورفتگی یا زخم و جراحت باشد.
* همچنین سلامت فیزیکی ریشه‌هه و تنه آن نیز مورد بررسی قرار بگیرد و در قبال عدم بیماری نهال کارت قرنطینه صادر شود.
* نهالستان باید پشتیبانی و پاسخگویی خوبی در قبال کیفیت، سلامت و مرغوبیت نهال‌ها داشته و آن را به مدت دو سال گارانتی کند.
* برای برداشت بالاترین بازدهی و باردهی رقم‌های تجاری، پایه کوتاه، پیوندی و سازگار با اقلیم انتخاب شود.

نهال گردو مناسب نوخندان

نهال گردو مناسب نوخندان در وهله اول باید دارای ویژگی سازگاری بالا با شرایط جوی و جغرافیایی این بخش باشد. با توجه به معتدل بودن آب و هوا در نوخندان، نهال‌های معتدله می‌توانند با باردهی و بازخورد خوب برای این خطه با محصول دهی و راندمان تولید بالا می‌توانند بهترین رقم باشند.

انواع نهال گردو در نوخندان

برای آشنایی با انواع نهال گردو در نوخندان و شناخت مناسب‌ترین آنها موارد زیر پیشنهاد می‌شود.
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی قدیمی قابل کاشت در مناطق معتدل، زودگل سازگار در ارتفاعات صفر تا ۲۸۰۰ متری، باردهی ۶ تن در هکتار، شروع باردهی از سال دوم
* نهال گردوی دماوند: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری، نهالی زودگل مناسب برای مناطق معتدل، باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار
* نهال گردوی چندلر: مناسب با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مقاوم در برابر گرمای ۴۰ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، نهالی پیوندی و پایه کوتاه، زود بازده و دیرگل
* نهال گردوی اسرائیلی: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، نهالی معتدله، زودگل از سال دوم و باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار، مقاوم به کم آبی خشکی

قیمت نهال گردو در نوخندان

برای اطلاع از قیمت نهال گردو در نوخندان می‌توانید به لینک معتبر زیر مراجعه کرده و پس از کسب آگاهی از نرخ ارقام نهال مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت و همراه با لیبل اصالت از برتر نهال دریافت کنید.

بهترین نهال گردو

برای آشنایی با بهترین نهال گردو در نوخندان باید به میزان باردهی و مقاومت آن توجه شود. نهال‌های گردوی معتدله با مقاومت نسبی خوب در برابر گرما و سرما می‌توانند بالاترین راندمان تولید را با توجه به نوسانات آبی، دمایی خاک و محیط پیرامون داشته باشند و با رسیدگی‌های کم چالش و کم هزینه بهترین نهال گردو شناخته شوند.

نهالستان گردو در نوخندان

از جمله نهالستان‌های موفق که به صورت اینترنتی نیز فعال بوده و در جهت توسعه باغداری و افزایش سلامت باغات گردو کشور دارای حسن سابقه و شهرت بالایی است برتر نهال است که می‌تواند به عنوان بهترین نهالستان گردو در نوخندان به شکل اینترنتی رقم‌های مورد نیاز را با ضمانت دو ساله و کیفیت بالا در اختیار شما قرار دهد. کافیست با کارشناسان این مجموعه در تعامل باشید.

کلام آخر

شهر نوخندان شهری سرسبز با باغات متعدد، منابع آبی مطلوب و نزدیکی به شهرستان درگز، به عنوان شهر کوهستانی و همجوار با کشور ترکمنستان شناخته می‌شود که سرمایه‌گذاری و احداث باغ گردو در این بخش با خرید نهال‌های گردویی سازگار و رسیدگی‌های اصولی می‌تواند با فروش میوه‌های با کیفیت در بازارهای برون مرزی میزان سود چشمگیری را نصیب سرمایه‌گذاران کند. کافیست در انتخاب نهالستان برای خرید نهال دقت بیشتری به خرج داده و مراکز مجوزدار، با هویت و تخصصی را برای خرید و دریافت مشاوره‌های باغبانی انتخاب کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر نوخندان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در نوخندان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال