خرید نهال گردو در ریوش✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ریوش

شهر ریوش منطقه‌ای خوش آب و هوا کوهستانی با باغات سرسبز میوه و خشکبار است که می‌تواند زمینه فوق العاده‌ای برای تاسیس باغستان گردو باشد. جهت خرید نهال گردو و شناخت رقم‌های مناسب این خطه تا انتهای مطلب با ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ریوش

ریوش منطقه‌ای بسیار خوش آب و هوا، مرتفع و کوهستانی در شهرستان کوهسرخ خراسان رضوی است که در ارتفاع ۱۷۰۴ متری از سطح دریا قرار گرفته و آب و هوای آن معتدل و نسبتاً سردسیری است. در این اقلیم به دلیل بارندگی‌های بالا و میانگین بارشی ۳۰۰ میلی‌متر در سال منابع و ذخایر آب زیرزمینی و همچنین تعداد رودخانه‌های دائمی و آبشارها بالا بوده به همین جهت دارای خاکی بسیار غنی با رطوبت مطلوب، دشت‌های حاصلخیز و مستعدی است. این شهر با جمعیت ۵۶۰۸۷ نفری در قسمت شمالی شهر کاشمر و ۲۵ کیلومتری آن واقع شده و از جهت پهنه جغرافیایی در دامنه سلسله جبال کاشمر و تربت قرار دارد.
از آنجایی که این شهر در نزدیکی ارتفاعات جنوبی بینالود و کوه آریا قرار دارد علاوه بر پررونق بودن کشاورزی و باغداری لقب بادامستان ایران در چند سال گذشته متعلق به این شهر بوده است.
این شهر علاوه بر سیفیجات، داروهای گیاهی، محصولات استراتژیکی مانند گندم، جو و محصولات سردرختی فراوان و پربار، با کاشت نهال‌های نیمه سردسیری و معتدله نهال گردو توانسته در سال چند صد تن گردوی ارگانیک و با کیفیت از باغات نزدیک به رودخانه، مناطق مرتفع و دامنه آن برداشت کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در ریوش

اقتصاد شهر ریوش بر پایه باغداری و کشاورزی بوده و از مهم‌ترین سوغات آن می‌توان به گردو اشاره کرد. رودخانه‌های جاری و خروشان از مناطق جنوبی تا غربی آن باعث تعدد باغات گردو و پرثمر بودن این اراضی شده است. سیری بر پیشینه باغات ریوش بیانگر این مسئله بوده که کشاورزان با کنار گذاشتن رقم‌های بذری و استفاده از رقم‌های زودبازده و پیوندی توانسته‌اند سطح بازدهی و باردهی باغات خود را ارتقا دهند. مشاهده این باغات می‌تواند در کسب تجربه‌های مفید و اقتصادی برای دفع آفات رایج نیز کمک کننده باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ریوش

از جمله پارامترهای موثر در احداث باغ گردو که می‌تواند میزان و شدت باروری و باردهی را تحت تاثیر قرار دهد مواردی از قبیل ارتفاع منطقه از سطح دریا، حداکثر و حداقل دمایی مطلق منطقه، اطلاع از وجود سرمای زودرس زمستان و دیررس بهاره، آفات رایج منطقه، خرید نهال‌های سازگار و پربار و همچنین چگونگی کاشت نهال و روش‌های مراقبتی از آن است. کلیه این مراحل باید مرحله به مرحله با تخصص و تجربه پیگیری شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در ریوش حالت اقتصادی دارد؟

شهر ریوش باغ شهر ییلاقی، کوهستانی و بسیار سرسبز و آباد است که به جرات می‌توان گفت کاشت نهال گردو در این شهر بیزینسی بسیار اقتصادی و با سوددهی کلان خواهد بود. در جهت افزایش میزان سود برداشتی از این باغات می‌توان از رقم‌های نیمه سردسیری و معتدل در جهت جلوگیری از سرمازدگی و یخبندان، ارقام زود بازده در جهت باردهی در سال‌های اولیه و رقم‌های پیوندی برای افزایش ریشه زایی و تراکم کاشت در هکتار، دریافت نور بیشتر و برداشت و تردد راحت‌تر استفاده کرد و سود بی‌نظیر را از این باغات داشت.

 

خرید نهال گردو در ریوش

امروزه خرید نهال گردو در ریوش از نهالستان‌های گردو به صورت حضوری و آنلاین قابل انجام است. سلامت نهال‌های خریداری شده باعث تقلیل هزینه‌های رسیدگی و همچنین مقاومت بالای آنها باعث افزایش باردهی و کیفیت محصولات می‌شود. لذا برای بهره‌مندی از نهال‌های سالم، بدون آفات و دارای ضمانت‌نامه‌های معتبر می‌توانید به قدیمی‌ترین و بزرگترین نهالستان شمال غرب کشور به صورت اینترنتی مراجعه کرده و راهنمایی‌های تخصصی را برای انتخاب صحیح رقم دریافت کنید.

فروش نهال گردو در ریوش

طبق استانداردهایی که موسسات گیاه شناسی و سازمان جهاد کشاورزی برای نهالستان‌ها و مراکز فروش نهال در ریوش تعریف کرده‌اند این مراکز مستلزم به رعایت قواعد پرورشی و ارائه نهال‌ها با شاخصه‌های زیر هستند.
* عرضه نهال‌های انتخابی با لیبل اصالت از جهاد کشاورزی
* ارائه نهال‌ها با قیمت تعادلی و مطابق با نوع نهال، سن و رقم و میزان بازدهی
* مسئولیت پذیری در قبال سلامت، کیفیت و باروری نهال‌ها با ارائه کارت قرنطینه استانی، گواهی سلامت و ضمانت برگشت
* پشتیبانی ۲۴ ساعته از باغدار و رفع چالش‌های باغبانی در جهت ارتقاء عملکرد باغدار
* معرفی رقم سازگار با اقلیم نیمه سردسیری و کوهستانی ریوش

نهال گردو مناسب ریوش

نهال گردو دارای بیش از ۲۵ نوع گونه است که برای مناطق نیمه سردسیری و کوهستانی به دلیل وجود سرمای بهاره و یخبندان رقم‌های دیرگل و سازگار در ارتفاعات بالا مناسب خواهند بود. نهال گردو مناسب ریوش نهال‌های مقاوم به سرما و دیرگل مانند کانادایی فرنور و … هستند.

انواع نهال گردو در ریوش

در بخش زیر انواع نهال گردو در ریوش را مشاهده می‌کنید که به عنوان نهال‌های مناسب و سازگار با نوع بازدهی و باردهی ذکر شده‌اند.
* نهال گردوی کانادایی: نهالی تجاری و پیوندی دیرگل، مقاومت بالا در برابر یخبندان و مناسب برای مناطق سردسیری و کوهستانی، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، با محصول دهی ۸ تن در هکتار
* نهال گردوی فرنور: نهال سازگار در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، مقاومت حداکثری در برابر سرمای زیر ۳۰ درجه، دارای عملکرد و بازدهی فوق العاده بالا، با باردهی ۷ تن در هکتار
* نهال گردوی پوست کاغذی: نهالی محبوب قابل کاشت در تمامی محدوده‌ها با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، محصول دهی ۶ تن در هکتار، پوستی بسیار نازک و کاغذی با درصد مغز گردوی بالا، مناسب با مناطق نیمه سردسیری و کوهستانی
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی زود بازده و دیرگل، مقاومت حداکثری در برابر گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، عملکرد باردهی فوق العاده ۸ تا ۱۲ تن در هکتار، مناسب برای تمامی اقلیم‌ها با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر

قیمت نهال گردو در ریوش

مهمترین مرجعی که قیمت نهال گردو در ریوش را مشخص می‌کند سازمان جهاد کشاورزی است و نهالستان‌ها موظف به رعایت نرخ مصوب هنگام فروش نهال گردو هستند. تنوع ارقام و میزان باردهی باعث نوسان قیمت‌ها شده است. برای آگاهی بهتر از قیمت‌های به روز می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

با شناخت شرایط اقلیمی این خطه متوجه شدیم که بهترین نهال گردو در ریوش نهال‌های دیرگل و مقاوم به یخبندان و سرما هستند. این نهال‌ها که در بخش فوق به آن اشاره شد جزو نهال‌های مقاوم، زود بازده و پیوندی هستند که باردهی و عملکرد فوق العاده‌ای را در این شهر خواهند داشت.

نهالستان گردو در ریوش

فراوانی نهالستان گردو در ریوش و همچنین وجود مراکز اینترنتی معتبر و موفق مانند برتر نهال موجب شده گردوکاران و باغداران بتوانند با دستی باز گزینه‌های انتخاب بیشتری برای خرید نهال گردو داشته باشند. این عزیزان می‌توانند با اعتماد بر تخصص، تجربه و سابقه برتر نهال از ارقام ضمانت‌دار، اصیل و با کیفیت و مناسب با این بخش بهره‌مند شوند.
صفحه خرید نهال میوه ریوش مرجعی مناسب برای افزایش آگاهی شما عزیزان از رقم‌های در این خطه است.

کلام آخر

شهر ریوش باغ شهری بسیار سرسبز است که تعدد باغات پرثمر و پربار آن نشانگر آباد و حاصلخیز بودن این منطقه برای باغداری است. لذا کاشت نهال گردو و احداث باغ آن در این خطه پر آب با رودخانه‌های روان و اقلیم کوهستانی می‌تواند با میوه‌های پربار، سنگین مغز و ارگانیک همراه بوده و سود کلانی را از بهر فروش میوه آن در بازارهای خارجی و داخلی عاید باغدار کند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر ریوش می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در ریوش مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال