خرید نهال گردو در رباط سنگ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار رباط سنگ

امروزه باغداری من جمله احداث باغ گردو به دلیل فروش بسیار بالا و ارزش اقتصادی میوه آن، شغلی پرسود و کم ریسک است. اگر مشتاق به احداث باغ در شهر رباط سنگ هستید با ما همراه باشید تا نهال‌های قابل کاشت در این خطه را به همراه نوع آب و هوای آن بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی رباط سنگ

از نظر اقلیم شناسی شهر رباط سنگ به جهت قرارگیری در ارتفاعات ۱۶۸۰ متری و تحت تاثیر کوه‌های پیرامون آن دارای آب و هوای کوهستانی و خشک است. این شهر در شهرستان تربت حیدریه خراسان رضوی در قسمت شرقی کشور واقع شده است و با شهر مشهد فاصله ۹۰ کیلومتری متری دارد. تعداد ساکنان آن به ۱۵۵۱ نفر می‌رسد. این شهر در مناطق دامنه کوه پایه‌ای و بلند قرار گرفته است از بارندگی‌های بهتر برخوردار است و میانگین بارش سالانه آن ۱۵۸ میلیمتر را نشان می‌دهد که باعث شده کشاورزی و باغداری در این شهر از جمله قطب‌های اقتصادی شهرستان باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در رباط سنگ

در این شهر باغات میوه فراوانی به دلیل آب و هوای مساعد، خاک مرطوب و حاصلخیز و بارندگی‌های مطلوب وجود دارد. باغات گردو نیز در این بخش رشد و عملکرد خوبی ارائه داده‌اند. برای ایجاد یک باغ سالم و پربار و تجاری در چند سال آتی باید باغات موجود هدف بررسی قرار گرفته تا در این رصد سرمایه‌گذاران از میزان شوری و حاصل خیزی خاک منطقه و رقم‌های نهال گردوی مناسب، پربار و مقاوم آشنا شوند تا هنگام کاشت آن بتوانند رقم درست را انتخاب کرده و نسبت به شرایط آبیاری، رسیدگی و آفات رایج بهتر عمل کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در رباط سنگ

قبل از خرید زمین یا نهال گردو و احداث باغ باید در رابطه با موارد زیر شناخت کاملی به دست آید و با اطلاعات علمی مراحل پیش رو گذرانده شود تا موفقیت بالایی در باغداری حاصل گردد.
. آشنایی با نوع اقلیم آب و هوا و میزان بارندگی‌های شهر رباط سنگ
. توجه به حاصل خیزی خاک، بافت، میزان شوری و عنصرهای تغذیه‌ای آن با استفاده از آنالیز خاک
. توجه به میزان تابش نور خورشید، نوسانات دمایی، بادهای منطقه و ارتفاع از سطح دریای منطقه
. کسب اطلاعات تخصصی در خصوص نحوه آبیاری و کوددهی به موقع و روش‌های مبارزه با جمعیت‌های تهاجمی درختان

 

آیا کاشت نهال گردو در رباط سنگ حالت اقتصادی دارد؟

برای جواب این سوال اگر فقط شرایط آب و هوایی و اقلیمی را در نظر بگیریم می‌توان به جرات گفت که بله این منطقه کوهستانی بوده و از آب و خاک پربار و حاصلخیزی برخوردار است و تمامی زیرساخت‌ها برای بهترین رشد نهال گردو آماده است. اما فاکتورهای جانبی مانند نحوه رسیدگی، چگونگی پیشگیری از آفات و میزان و نحوه آبیاری می‌تواند در راندمان تولید نهال‌های گردو تاثیر داشته باشد.
پس برای دریافت بالاترین سود از این نهال باید مراقبت‌ها و آبیاری‌های آن و همچنین هرس، کوددهی سمپاشی نیز به شکل اصولی و علمی پیش برود.

 

خرید نهال گردو در رباط سنگ

برای خرید نهال گردو می‌توانید با افراد مطلع و متخصص مشورت کرده و نهالستان‌های معتبر و مجوزدار را انتخاب کنید و نهال‌ها را همراه با ضمانت‌نامه و تضمین کیفیت دریافت کنید. البته در این خرید باید هم هدف تجاری خود و هم سازگار بودن نهال را مد نظر قرار دهید و در نهایت با یک جمع‌بندی تخصصی بهترین و سازگارترین نهال را انتخاب کنید.

فروش نهال گردو در رباط سنگ

نهالستان‌هایی تخصصی که در شهر رباط سنگ فعالیت می‌کنند نهال‌ها را در بستری مناسب پرورش و تکثیر می‌دهند و برای فروش آماده می‌کنند. زمانی که شما به مراکز فروش نهال گردو مراجعه می‌کنید حتماً باید به موارد زیر دقت کنید.
. نهال کاملاً از نظر فیزیکی در سلامت باشد و هیچگونه شکستگی و زخم در تنه و پوسیدگی و لهیدگی در ریشه‌های آن موجود نباشد و دارای کارت سلامت باشد.
. همچنین ریشه‌ها آفت زدایی شده باشد و دارای کارت قرنطینه باشد.
. نهالستان ی که انتخاب می‌کنید هویت رسمی و مجوزهای مربوطه را داشته باشد و دارای حسن سابقه و شهرت باشد.
. دارای تنوع بالای از نهال‌های میوه و ارقام آن باشد و برای هر رقم شناسنامه و ضمانت دو ساله در نظر بگیرد.

نهال گردو مناسب رباط سنگ

جمع کثیری از باغداران هنگام خرید نهال گردو میزان باردهی آن را مورد نظر قرار می‌دهند و سعی می‌کنند ارقام پربار را انتخاب کنند، این اولویت زمانی می‌تواند به شکل ایده‌آل باردهی را ارائه کند که در آب و هوا و بستری سازگار و مناسب کاشته شود. از این رو نهال‌های مناسب با شهر کوهستانی رباط سنگ نهال‌های دیرگل و مقاوم به سرما هستند که در کنار باردهی خوب مقاومت بالایی نیز به شرایط این منطقه دارند.

انواع نهال گردو در رباط سنگ

از میان انواع نهال گردو که می‌تواند در این شهر بالاترین بازدهی و باردهی را ارائه کند نهال‌های زیر را می‌توان برشمرد.
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی سازگار در مناطق کوهستانی و نیمه سردسیری با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، دیرگل مقاوم به آفات، باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، پوست نیمه کاغذی و پربازده
. نهال گردوی فرنور: نهالی قابل کاشت در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، مقاومت بالا در برابر سرمای منفی ۳۰ درجه، یخبندان و سرمای بهاره، باردهی ۶ تن در هکتار، پایه کوتاه، گلدهی دیرهنگام، عمر باردهی بالای ۸۰ سال
. نهال گردوی تخم مرغی: نهالی اسرائیلی دیرگل، سازگار برای ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متری، زود بازده، باردهی سه و نیم الی ۴ تن در هکتار، خودگرده افزا

قیمت نهال گردو در رباط سنگ

در هنگام خرید یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد قیمت نهال گردو است که باید با سرمایه و بودجه آنها مطابقت داشته باشد تا بتوانند آن را در تعداد بالا برای باغات خود خریداری کنند. البته این قیمت با توجه به رقم انتخابی متفاوت است، اما برای استعلام قیمت نهال گردو در شهر رباط سنگ به صورت دقیق از هر رقم می‌توانید از سایت برتر نهال و لینک زیر کمک بگیرید.

بهترین نهال گردو

برای هر اقلیمی به جرات می‌توان گفت که بهترین نهال گردو، نهال بومی و سازگار با شرایط و کمبودها و بیشبودهای آن منطقه است نهالی که بتواند تحمل بالایی در برابر آفات آن منطقه، کم آبی‌ها، خشکی‌ها، سرما و شرایط موجود داشته باشد و با این تفاسیر محصول دهی آن با کیفیت و کمیت بالایی همراه باشد می‌تواند بهترین نهال گردوی این منطقه باشد.

نهالستان گردو در رباط سنگ

اگر درصدد یافتن بهترین نهالستان گردو از نظر کیفیت، خدمات پس از فروش و ضمانت نهال‌ها هستید ما به شما برتر نهال را توصیه می‌کنیم. می‌توانید از تخصص کارکنان این مجموعه استفاده کرده و در کنار انتخاب بهترین و سازگارترین نهال گردو با قیمت مناسب، در طول باغداری از اطلاعات تخصصی این افراد نیز بهره‌مند شوید.
همچنین می‌توانید برای آگاهی از نهال‌های میوه سازگار با این خطه به صفحه خرید نهال میوه شهر رباط سنگ مراجعه کنید.

کلام آخر

خطه ی کوهستانی مانند شهر رباط سنگ که از نظر آب و هوایی و بارندگی‌ها نسبت به دیگر شهرهای استان خراسان رضوی از ایده‌آل‌ها و پتانسیل‌های بهتری برخوردار است می‌تواند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری و احداث باغ گردو و برداشت میوه‌های پرسود از آن باشد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر رباط سنگ می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در رباط سنگ مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال