خرید نهال گردو در رشتخوار✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار رشتخوار

در میان نهال‌های تجاری و میوه‌های آجیلی نهال گردو با داشتن میوه ارزشمند و پر خواص با ویتامین، فیبر، آنتی اکسیدان‌های فراوان یک نهال تجاری برای بیزینس سودآور و بلند مدت است‌ اگر به دنبال خرید نهال گردو و احداث باغ آن در رشتخوار هستید با ما همراه باشید تا با نهال‌های مناسب این خطه و آب و هوای آن آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی رشتخوار

شهر رشتخوار واقع در استان خراسان رضوی و قسمت شمال شرقی ایران است که این شهر با ارتفاع ۱۳۴۵ متر از سطح دریا با جمعیت ۲۰۵۱۴ نفری فاصله ۲۰۰ کیلومتری تا مرکز استان یعنی مشهد دارد و دارای اقلیم آب و هوایی گرم و نیمه خشک است. البته اقلیم آب و هوایی این منطقه به به دو بخش کویری و جلگه‌ای نسبتاً مرتفع تقسیم می‌شود که میزان بارش‌ها و پتانسیل‌های طبیعی در مناطق دشتی و جلگه‌ای به دلیل دالانی بودن محیط و ورود بادهای باران زا متعادل‌تر است. در کل باغداری و کشاورزی در این شهر وابسته به منابع آب زیرزمینی و چاه‌های کشاورزی است.
اطلاع از شرایط آب و هوایی و اقلیمی شهر رشتخوار کمک می‌کند باغداران بتوانند از شرایط موجود استفاده بهینه در جهت پرورش نهال گردو و برداشت محصول در تناژ بالا داشته باشند. این شهر نزدیک به دشت مامور و ارتفاعات خواف، کوه دوشاخ و باخزر است و تنوع اقلیمی در آن بالاست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در رشتخوار

شهرستان رشتخوار به جهت دامنه جغرافیایی دارای تنوع اقلیمی بوده و برای شروع باغداری و کاشت نهال گردو باید شرایط منطقه از نظر بارندگی و نوسانات دمایی و نوع خاک مورد بررسی قرار بگیرد. البته گذری به باغات گردو در رشتخوار کمک می‌کند با اطلاعات باغداران نهال‌های سازگار را شناخته و از روش‌های مراقبتی آنها در جهت رسیدگی بهتر به نهال‌ها استفاده شود. البته توصیه می‌شود از نهالستان‌های تخصصی و مشاوره‌های علمی مهندسین بهره‌مند شوید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در رشتخوار

یکی از مهمترین موضوعاتی که هنگام احداث باغ گردو در رشتخوار باید لحاظ گردد توجه به نوسانات دمایی و میزان بارندگی‌ها است. زیرا نهال گردو حساس به سرما بوده و سرمازدگی‌های مکرر می‌تواند بر روی زمان گلدهی و میزان شکوفایی و میوه‌دهی آن اثر متقابل داشته باشد. همچنین توجه به میزان بارندگی باعث می‌شود نسبت به احداث باغ و پیاده سازی سیستم‌های آبی و تامین آب هوشمندانه عمل کنید. همچنین وضعیت بارندگی‌ها بر روی رطوبت خاک و درصد حاصلخیزی و میزان شوری آن نیز تاثیر دارد.

 

آیا کاشت نهال گردو در رشتخوار حالت اقتصادی دارد؟

زمانی می‌توان کاشت نهال گردو در رشتخوار را اقتصادی و سودآور توصیف کرد که موارد زیر رعایت شود.
* نهال گردو سازگار و مطابق با اقلیم و شرایط جوی رشتخوار خریداری و کاشته شود.
* آبیاری و کوددهی نهال در موعد مقرر صورت بگیرد.
* از ارقام پیوندی، زودبازده، مقاوم به گرما خشکی و آفات باشد.
* در زمینه رسیدگی‌های به نهال از روش‌های نوین و ماشین آلات مکانیزه استفاده شود.
* در رابطه با فروش میوه گردو بازاریابی هوشمندانه انجام شده و در فصل مناسب با قیمت عالی فروخته شود.

 

خرید نهال گردو در رشتخوار

اگر به دنبال خرید نهال گردو در رشتخوار هستید توصیه می‌شود نسبت به سرمایه اولیه خود حساسیت به خرج داده و آن را با خرید نهال‌های ناسازگار و بدون لیبل و ضمانت به خطر نیندازید. در این رابطه می‌توانید نهال‌های قرنطینه شده، با کیفیت و مرغوبیت باردهی بالا را از بزرگترین و بهترین نهالستان اینترنتی کشور با قیمتی تعادلی و مرغوبیت بالا خریداری کنید.

فروش نهال گردو در رشتخوار

بسیاری از افراد بر حسب تجربه و توصیه نزدیکان برای خرید نهال گردو به مراکزی مراجعه می‌کنند که ممکن است کیفیت لازم را در رابطه با پرورش نهال‌ها رعایت نکرده باشد یا نتواند شما را در انتخاب درست راهنمایی کند. در این زمینه میزان اطلاعات شما از استانداردها و ویژگی‌های نهال گردوی مناسب و سازگار کمک می‌کند هنگام دریافت آن از مراکز فروش نهال گردو در رشتخوار بهتر عمل کنید.
* برای مطابقت و وفق سریعتر با زمین اصلی نهال‌هایی با ریشه جوان و سن ۱ الی ۲ سال را تهیه کنید.
* ریشه نهال باید آفت زدایی شده و به شکل مویی، پر حجم، پرتراکم و بدون پیچ خوردگی و تیرگی باشد.
* تنه نهال‌های پیوندی نباید دارای برآمدگی و فرورفتگی در محل پیوندک باشد.
* در خصوص نوع رقم و میزان باردهی و خصوصیات ژنتیکی آن شناسنامه اصیل ارائه شود.
* همچنین تنه و شاخه‌های نهال بدون شکستگی و ایراد باشد.
* در خصوص نبود آفت و بیماری در تنه و ریشه‌های نهال آنالیزهای لازم انجام شده و دارای کارت قرنطینه باشد.

نهال گردو مناسب رشتخوار

اگر در احداث باغ گردو باغداران نهال گردو مناسب رشتخوار را خریداری و کشت کنند و نسبت به آبیاری و کوددهی آن به موقع و تخصصی عمل کنند نهال می‌تواند میوه‌های با کیفیت، بدون بیماری و پرمغز را تولید کند. از جمله نهال‌های گردوی مناسب این بخش نهال‌های پیوندی و مقاوم به گرما و خشکی هستند.

انواع نهال گردو در رشتخوار

برای اینکه از میان انواع نهال گردو در رشتخوار با نهال‌های سازگار با این خطه بیشتر آشنا شوید مطالعه بخش زیر را از دست ندهید.
* نهال گردوی اسرائیلی: نهالی مناسب برای مناطق معتدل و نیمه گرمسیری، قابل کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار، مقاوم به کم آبی ،خشکی و آفات رایج منطقه
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی زودگل حساس به سرمای بهاره، مناسب برای مناطق معتدل و نسبتا گرم، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری، باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی پیوندی پایه کوتاه، زود بازده، دیرگل قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه، تناژ محصول دهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار
* نهال گردوی چندلر: نهال پیوندی، پایه کوتاه، قابل کاشت در مناطقی با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه کم آبی و خشکی و سرمای بالا

قیمت نهال گردو در رشتخوار

از معتبرترین و به روزترین سایت‌های اینترنتی برای استعلام قیمت نهال گردو در رشتخوار سایت برتر نهال است که شما عزیزان می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر قیمت ارقام نهال گردو را به صورت به روز مشاهده کنید.

بهترین نهال گردو

از جمله ویژگی‌هایی که می‌تواند نهال گردو را به عنوان بهترین نهال گردو رشتخوار معرفی کند میزان بازدهی، باردهی و مرغوبیت آن است. همچنین نهالی که کمتر دچار آفات و بیماری شود رسیدگی پایینتری داشته، در نتیجه چنین نهالی با ریشه‌های قوی میوه‌های پرمغز و با کیفیت و بازار پسند تولید کرده و می‌تواند بهترین نهال گردو باشد.

نهالستان گردو در رشتخوار

برتر نهال یکی از تخصصی‌ترین و قدمت‌دارترین نهالستان گردو در رشتخوار است که انواع و اقسام نهال‌های گردو را با کیفیت و مرغوبیت بالا به روش‌های بذری، قلمه زنی و پیوند تکثیر می‌کند و شما عزیزان می‌توانید با مشاوره‌های مهندسی این بخش نهال‌های سازگار با آب و هوای رشتخوار را انتخاب کنید و این نهال‌ها را با ریشه‌های آفت زدایی شده و به صورت لیبل‌دار و تضمین شده دریافت کنید.

کلام آخر

محوریت این مقاله بر اساس افزایش شناخت باغداران از آب و هوای شهر رشتخوار و چگونگی خرید نهال گردوی با این خطه بود. باغداران محترم می‌توانند نهال‌های زودبازده و سالم را از نهالستان‌های با اعتبار و مجوزدار خریداری کرده و با اطلاعات تخصصی کاشت و پرورش آن را دنبال کنند. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر از نهال‌های میوه می‌توانند به صفحه خرید نهال میوه رشتخوار مراجعه کنند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر رشتخوار می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در رشتخوار مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال