خرید نهال گردو در روداب✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار روداب

با توجه به اینکه نهال گردو برای شروع باردهی به ۳ الی ۵ سال زمان نیازمند است برای کوتاه‌تر شدن این پروسه انتخاب رقم‌های زود بازده و پیوندی البته مناسب با شرایط اقلیمی کمک می‌کند این کاشت با بالاترین سود همراه باشد. لذا توصیه می‌شود تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا با شناخت موقعیت جغرافیایی و جوی شهر روداب نهال‌های مناسب آن را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی روداب

موقعیت جغرافیایی شهر روداب نشان دهنده قرارگیری آن در قسمت جنوبی استان خراسان رضوی و شرق کشور است. این شهر در شهرستان سبزوار با ارتفاع ۸۹۵ متری قرار دارد و شهری با اقلیم کویری، کم بارش و نسبتا گرم و نیمه خشک است. از نظر پراکنش بارندگی‌ها قسمت‌های مختلف شهر روداب از نظم یکسانی برخوردار نبوده و در کل دارای میانگین بارشی ۱۲۰ الی ۱۵۰ میلی‌متر در سال است و این نشان دهنده دور بودن روداب از مسیر توده‌های باران زا و باران آور و بادهای سیبری و شمالی غربی است.
وجود رودخانه روداب از دیرباز باعث میسر شدن کشاورزی و باغداری در این شهر بوده و عمدتاً محصولات کم آبخواه مانند گندم، جو، کلزا، غلات، پنبه، انار، پسته در آن کشت می‌شود. البته امروزه باغداری با کمک نهال‌های گرمسیری افزایش پیدا کرده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در روداب

از جمله پارامترهای تجربی که می‌تواند در تاسیس باغستان گردو و موفقیت آن تاثیر بسزایی داشته باشد بررسی سابقه و تاریخچه باغات گردو در روداب است. بررسی این باغات کمک می‌کند تجربه‌های واقعی در خصوص رقم‌های مناسب با این خطه به همراه روش‌های آبیاری صحیح به دست آمده و باغداران بتوانند از سموم مناسب در مواقع نیاز، اقدامات پیشگیرانه و درمانی را به بهترین نحو انجام داده و از خسارت‌ها و صدمات هنگفت باغات خود را حفظ کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در روداب

احداث باغ گردو در روداب شامل ۴ پارامتر بسیار اساسی است که در بخش زیر به آن می‌پردازیم.
. عوامل محیطی: این پارامتر دربرگیرنده فاکتورهای مانند طول و عرض جغرافیایی، دما، وضعیت خاک، میزان بارندگی‌ها، شیب زمین ارتفاع از سطح دریا و نور است.
. عوامل اقتصادی دومین موضوعی است که با سه فاکتور پسند بازار، نیاز بازار و قرارگیری باغ از نظر مساحت و نزدیکی می‌تواند باعث انتخاب نهال بازار پسند با فروش بالا و همچنین نزدیکی آن به بازار باعث کاهش هزینه‌های انبارداری و حمل و نقل می‌شود.
. انتخاب نهال عامل بعدی است که باعث می‌شود رقم‌های شناسنامه‌دار، دارای گواهی سلامت، بهداشت و کارت قرنطینه استانی را با ضمانت دو ساله در رقم‌های سازگار با این خطه دریافت کنید.
. عملیات کاشت نهال و آماده‌سازی زمین که شامل آنالیز خاک، اصلاح و آماده سازی بستر کاشت بر اساس نتیجه آنالیز و مشخص سازی مختصات و نقاط کاشت و مسیرهای آبیاری است.

 

آیا کاشت نهال گردو در روداب حالت اقتصادی دارد؟

اگر به صورت علمی بخواهیم سودآور بودن کاشت نهال گردو در روداب را مورد بررسی قرار دهیم با توجه به گرمای بالا و ماه‌های کم بارش این خطه زمانی این سود حاصل می‌شود که نهال گردو را از ارقام مقاوم به گرما با نیاز سرمایی پایین انتخاب شود و جدیدترین متدهای کوددهی و آبیاری برای این نهال‌ها به کار رود. تا با کمترین تنش‌های خاکی و آبی بالاترین محصولات بازار پسند را تولید کند.

 

خرید نهال گردو در روداب

با توجه به اینکه نهال‌های خریداری شده از مراکز فروش نهال توسط سرمایه‌گذاران با هدف برداشت بالاترین بازدهی و باردهی مورد کشت قرار می‌گیرد لذا هنگام خرید نهال گردو در روداب باید نسبت به عدم بیماری و سلامت نهال در قسمت‌های تنه، ریشه و بارور بودن و مرغوبیت آن اطمینان حاصل شود. لازمه این خرید مراجعه به نهالستان‌های موفق و اینترنتی مانند برتر نهال است. زیرا این مجموعه قدمت‌دار و مجوزدار در قبال نهال‌های عرضه شده خود متعهد بوده و برای آن گواهی قرنطینه کارت سلامت و گارانتی در نظر می‌گیرد.

فروش نهال گردو در روداب

اگر قصد خرید از مراکز فروش نهال گردو در روداب را دارید سعی کنید در وهله اول از کیفیت نهال مطمئن شده و در مرحله بعدی آن را با قیمت مصوب و مطابق با رقم و سن آن تهیه کنید تا خریدی اقتصادی و با کیفیت داشته باشید.

نهال گردو مناسب روداب

بسیاری از متخصصین و مهندسین کشاورزی برای اقلیم‌های کم بارش و گرم و کویری مانند روداب نهال‌های گرمسیری و زودگل را پیشنهاد می‌کنند. با این تفاسیر می‌توان نهال گردوی مناسب روداب را ارقامی مانند پکان آمریکایی، ژنوتیپ پالیز، اسرائیلی و لارا توصیف کرد که ارقام مقاوم به کم آبی خشکسالی و بادهای گرم هستند.

انواع نهال گردو در روداب

انواع نهال گردو در روداب که در بخش فوق به آن اشاره شد به صورت اجمالی و مختصر با خصوصیات باردهی و شاخصه‌های منحصر به فرد معرفی می‌شود.
* نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی توانمند با عملکرد فوق العاده در مناطق گرمسیری و کم آب، با مقاومت حداکثری در برابر گرما و خشکسالی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، نهالی با بیشترین مغز گردو و بدون هسته سخت میانی، پربار و پایه کوتاه
* نهال گردوی لارا: نهالی مقاوم به آفات و گرمای بالا، مناسبت در اقلیم‌های معتدل و نیمه گرمسیری مانند روداب با ارتفاعات ۰ تا ۱۲۰۰ متری، محصول دهی ۴ الی ۵ تن در هکتار، زودگل، زود بازده از سال دوم کاشت
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی محبوب در تمامی مناطق با ارتفاعات صفر تا ۳ هزار متری، عملکرد بالا در مناطق کم آب دارای خشکسالی و گرمای بالا، باردهی انفجاری ۸ الی ۱۲ تن در هکتار، نهالی دیرگل مقاوم به گرمای ۴۵ درجه
* نهال گردوی اسرائیلی: رقمی مناسب برای مناطق معتدل و نسبتاً گرم با مقاومت بالا در برابر آفات و گرما، رقمی زودگل با باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در روداب

برای اینکه بتوانید بدون مراجعه حضوری به نهالستان‌های متعدد از قیمت نهال گردو در روداب مطلع شوید می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کرده و پس از مشاهده قیمت‌ها، نهال گردوی سازگار و با قیمت اقتصادی و کیفیت بالا را از برتر نهال به صورت اینترنتی دریافت کنید.

بهترین نهال گردو

با تفاسیری که در مورد موقعیت جغرافیایی و شرایط دمایی یا آبی شهر روداب ذکر شد بهترین نهال گردو در روداب نهال‌های کم آبخواه، مقاوم به بادهای سوزان و خشکی هستند که با ریشه‌های جاذب و قدرتمند از منابع موجود نهایت استفاده را داشته و با توانمندی بالا در برابر بیماری‌ها محصولات پربار را تولید کنند.

نهالستان گردو در روداب

از جمله مراکز مجوزدار و معتبر و اینترنتی که تحت عنوان نهالستان گردو در روداب فعال است و با عرضه نهال‌های با کیفیت می‌تواند کمک شایانی به رونق باغداری و تراز تجاری باغات این بخش داشته باشد برتر نهال است. عزیزان می‌توانند با اعتماد به این مجموعه مجوزدار و قدمت‌دار با نیم قرن سابقه و تیم مهندسی متخصص و مجرب آن نهال‌های گردوی پربار، مقاوم به خشکی و گرما را با قیمت ایده‌آل و گارانتی‌های معتبر دریافت کنند.
صفحه خرید نهال میوه روداب می‌تواند اطلاعات مفیدی در رابطه با رقم‌های مناسب این بخش در اختیار باغداران مشتاق قرار دهد.

کلام آخر

اگرچه نهال گردو نیاز سرمایی ۵۰۰ تا ۱۷۰۰ ساعته دارد اما در اقلیم‌های گرم و خشکی مانند روداب با کمک نهال مقاوم به گرما مانند پکان می‌توان با ویژگی‌های بارز مقاومتی و توانمندی آن در برابر کم آبی و خشکی محصولات صادراتی، ارگانیک و سنگین مغز را برداشت کرد. فقط کافی است باغداری سنتی را کنار گذاشته و با دریافت آموزه‌های باغداری جدید از نهالستان‌های تخصصی روش‌های بهینه مراقبتی را استفاده کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر روداب می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در روداب مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال