خرید نهال گردو در صالح آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار صالح آباد

برای شروع باغداری و کاشت و پرورش نهال گردو در شهر مرزی صالح آباد باید با اقلیم و شرایط جوی آن آشنایی داشت. با در نظر گرفتن منابع طبیعی و پتانسیل‌های آن خرید نهال گردو مناسب و سازگار را انجام داد. میوه این نهال، پرخاصیت و دارای تقاضا و بازار فروش بالایی است لذا احداث باغ آن بسیار سودآور خواهد بود. در این نوشتار با ما همراه باشید تا با نهال‌های گردوی سازگار با این بخش آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی صالح‌آباد

شهر صالح آباد واقع در خراسان رضوی و قسمت شمال شرقی ایران است که با کشور ترکمنستان و افغانستان همسایگی مرزی دارد. این شهر دارای جمعیت ۸۳۵۷نفری بوده و دارای ارتفاع ۶۶۸ متری از سطح دریا است. با توجه به نزدیکی این شهر به مرز افغانستان و ارتفاعات کم اراضی آن، دارای آب و هوای گرم و نیمه خشکی است که میانگین بارش‌ها در آن عدد ۴۳ میلی‌متر را نشان می‌دهد که نشان از وجود خشکسالی و کمبود بارش‌ها در آن است. این شهر از شمال با سرخس، از غرب با مشهد و از جنوب با تربت جام همسایگی دارد. این شهر در فاصله ۹۰ کیلومتری تربت حیدریه و ۱۷۴ کیلومتری مشهد واقع شده است و از نظر اقلیم آب و هوایی دارای آب و هوای گرم و خشک کویری است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در صالح‌آباد

در حوزه باغداری بسیاری از مهندسین کشاورزی توصیه می‌کنند به سابقه و پیشینه باغات موجود در منطقه توجه شود زیرا تخصص در کنار تجربه همیشه نتیجه فوق العاده چشمگیری داشته و تجربه باغداری کمک می‌کند افراد تازه کار بتوانند نسبت به خرید نهال گردوی سازگار با اقلیم صالح آباد اقدام کنند. همچنین می‌توانند از نوع بافت خاک منطقه آگاه شوند زیرا در این خطه با کمبود بارش‌ها و منابع آبی روبرو هستیم و اقداماتی مانند مالچ پاشی می‌تواند با از بین بردن علف‌های هرز میزان ذخیره آب در خاک و سیرابی ریشه را افزایش داده و از هدر رفت آن جلوگیری کند. توجه به چنین نکات ریزی در حوزه باغداری می‌تواند تاثیرات مثبت چشمگیری داشته باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در صالح‌آباد

اگر برای داشتن درآمد بالا و متوالی برای چند سال به فکر احداث باغ گردو در صالح آباد هستید پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید نهال گردو از آب و هوای شهر صالح آباد، میزان ارتفاع آن از سطح دریا، شدت و وضعیت بارندگی‌ها منابع آبی آن و درصد غنی بودن خاک آن اطلاعات دقیق کسب کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در صالح‌آباد حالت اقتصادی دارد؟

امروز وجود رقم‌های نهال گردوی گرمسیری مانند پکان آمریکایی، اسرائیلی و تویسرکان باعث شده کاشت آن در اقلیم‌های گرم و خشک مانند صالح آباد نیز امکان‌پذیر باشد. برای سودآور بودن این کاشت نیاز است که نهال از ارقام سازگار، سالم، مقاوم به آفات و تنش‌های محیطی انتخاب و خریداری شود و در قبال این خرید ضمانت‌نامه‌های معتبر نیز دریافت شود. همچنین نهال زودبازده بوده تا با کمترین میزان هزینه در سال‌های اولیه باغداران شاهد به با نشستن محصولات آن باشند.

 

خرید نهال گردو در صالح‌آباد

مسلماً نهال‌هایی که ریشه‌های قوی و بدون آفتی داشته باشند می‌توانند از منابع طبیعی موجود بیشترین استفاده را داشته و در نتیجه میوه‌های با کیفیت و پرمغزی را تولید کنند. برای اینکه خرید نهال گردو در صالح آباد با موفقیت به انجام برسد توصیه می‌شود آنها را از مراکز مجوزدار که زیر نظر نهادهای ارگانی و جهاد کشاورزی فعالیت می‌کنند خریداری کنید. در چنین مراکزی پرورش نهال‌ها بر اساس آنالیز خاک و گیاه صورت می‌گیرد تا هرگونه کمبود و بیشبودی را به سرعت جبران و مرتفع سازند.

فروش نهال گردو در صالح‌آباد

با توجه به طولانی بودن پرورش نهال‌ها از پایه برای باغداران بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند آن را از مراکز فروش نهال گردو در صالح آباد تهیه کنند. در این مراکز انواع اقسام نهال‌های گردو با باردهی متفاوت موجود هستند و قیمت‌های متنوعی دارند‌ برای خرید از چنین مراکزی توصیه می‌شود حتماً به ضمانت کیفیت و مرغوبیت نهال‌ها و همچنین تضمین برگشت آنها دقت فرمایید و آن را با کارت قرنطینه دریافت کنید‌

نهال گردو مناسب صالح‌آباد

با توجه به طبیعت جغرافیایی و اقلیمی شهر نهال گردو مناسب صالح آباد نهال‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری هستند که مقاومت بالایی به کمبود بارش‌ها و کم آبی داشته، و با نیاز آبی و سرمایی کم در این گونه اقلیم‌ها رشد و باردهی خوبی داشته باشند. البته چنین نهال‌هایی مقاوم به بادهای سوزان و ۱۲۰ روزه نیز بوده و در مواجهه با چنین بحران‌هایی دچار ریزش برگ، لول شدن، سوختگی و پیچ خوردگی نمی‌شوند و با رسیدگی‌های منظم، آبیاری به موقع و اصولی می‌توانند راندمان تولید و عملکرد خوبی داشته باشند.

انواع نهال گردو در صالح‌آباد

از بین انواع نهال گردو در صالح آباد نهال‌های گرمسیری از گزینه‌های عالی برای این خطه گرم و خشک و مرزی هستند که در بخش زیر به آن اشاره می‌کنیم.
• نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی گرمسیری مقاوم به خشکسالی کم آبی و بادهای سوزان، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، مقاوم به آفات، باردهی ۷ تن در هکتار، مقاومت به گرمای بالای ۴۵ درجه
• نهال گردوی تویسرکان: نهال مناسب مناطق نیمه گرمسیری و معتدله، باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار، رقم قدیمی، زودگل قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری
• نهال گردوی چندلر: نهالی پیوندی، دیرگل تجاری، پایه کوتاه، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه، باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار قابل کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ الی ۱۵۰۰ متری
• نهال گردوی‌ ژنوتیپ پالیز: نهالی زود بازده، پربار، مناسب تمامی اقلیم‌ها، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، دیرگل باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در صالح‌آباد

با توجه به تعدد نهالستان‌ها و متغیر بودن قیمت نهال گردو و نبود وقت کافی برای استعلام حضوری به دلیل مشغله کاری، افراد می‌توانند برای استعلام قیمت نهال گردو در صالح آباد از لینک معتبر و جامع زیر کمک بگیرند.

بهترین نهال گردو

فارغ از اسم و رقم نهال گردو، ایرانی و خارجی بودن آن نهال گردویی می‌تواند بهترین نهال گردوی صالح آباد باشد که در مواجهه با بیماری‌های منطقه و همچنین کم آبی و خشکی با ریشه‌های قوی بتواند قوت و استقامت خود را حفظ کرده و عملکرد رشد و بازدهی خود را از دست ندهد و محصول دهی مطلوبی را داشته باشد.

نهالستان گردو در صالح‌آباد

تعدد نهالستان گردو در صالح آباد به اندازه‌ای است که سرمایه‌گذاران بتوانند نهال‌های خود را از مرجع نزدیک خریداری کنند. لذا بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند نهال‌های تضمین شده، شناسنامه‌دار و مرغوب را از نهالستان‌های موفق و مجهزی همچون برتر نهال به صورت اینترنتی سفارش دهند. دلیل این ترجیح می‌تواند حسن سابقه، شهرت و تخصصی بودن نهالستان‌ها و همچنین بالا بودن میزان مرغوبیت و سلامت نهال‌های آن باشد. به همین منظور می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی آنلاین و وب سایت مجموعه با تیم مهندسی در ارتباط باشید.

کلام آخر

شهر مرزی و نسبتاً گرمسیری صالح آباد از نظر موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی به دلیل نزدیکی به مرز می‌تواند موقعیت مناسبی برای فروش میوه گردو در بازارهای برون مرزی نیز باشد و امکان صادرات آن را نیز میسر کند. پس می‌توان با خرید نهال گردوی گرمسیری و مقاوم به گرما در این خطه و با استفاده از آب‌های زیرزمینی به واسطه چاه‌ها و قنوات باغات سرسبز و پرباری را داشت. برای آگاهی از نهال‌های میوه مناسب این شهر به صفحه خرید نهال میوه صالح آباد مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر صالح‌آباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در صالح‌آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال