خرید نهال گردو در سفیدسنگ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سفیدسنگ

در حوزه باغداری کشت و پرورش نهال گردو به دلیل داشتن میوه‌ای با پوست سخت دارای انبارداری و انبار مانی بالایی بوده و دچار فساد نمی‌شود همچنین ارزش تغذیه‌ای آن بالا بوده و به همین جهت بازار فروش و تقاضای بالایی در سراسر جهان دارد و یکی از مشاغل سودآور و تجاری محسوب می‌شود. لذا برای پرورش این نهال در شهر سفید سنگ لازم است قبل از خرید نهال گردو، نوع آب و هوا و موقعیت جغرافیایی آن مورد بررسی قرار بگیرد تا شناخت بهتری از رقم مناسب نهال گردو به دست آید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سفید سنگ

شهر سفید سنگ از جمله شهرستان‌های واقع در شمال شرق کشور و استان خراسان رضوی است که در قلندرآباد شهرستان فریمان قرار گرفته است. این شهر با مشهد فاصله ۱۰۰ کیلومتری و با فریمان فاصله ۲۸ کیلومتری دارد و با جمعیت بالغ بر ۶۱۲۹ نفر در ارتفاعات ۱۳۰۰ متری در بخش کوه پایه‌ای قرار گرفته است که نزدیک به کوه‌های قدر، قله بلور، بی بی غیب است. این خطه تحت تاثیر بادهای باران آور غربی و توده‌های سیبری و شمالی از بارندگی‌های خوبی برخوردار بوده و با میانگین بارشی ۱۸۰ میلی‌متر در سال دارای رودخانه‌های خروشان و جاری قلندرآباد و فریمان در همجواری خود است. به طور کلی استان خراسان رضوی دارای اقلیم‌های متنوعی از نظر آب و هوا است که شهر سفید سنگ در مناطق کوهستانی و کوهپایه آن قرار گرفته و تولیدات باغی و کشاورزی خوبی از آن به عمل می‌آید.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در سفید سنگ

طبق موقعیت جغرافیایی و جوی شهر سفید سنگ این شهر کوه پایه‌ای دارای بیشینه دمایی ۳۲ درجه و کمینه دمایی منفی ۱۰ درجه در سال است که از وضعیت خوبی در حوزه باغداری و کشت و پرورش نهال‌های مثمر مانند نهال گردو برخوردار است. با توجه به رتبه چهارم خراسان رضوی در تولید گردو اقلیم کوهپایه‌ای، آب و هوای معتدل، بارندگی‌ها و وجود رودخانه‌های جاری شهر سفید سنگ باعث شده کاشت و پرورش این نهال با کمک رقم‌های مقاوم به سرما و معتدله تولیدات خوبی داشته باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سفید سنگ

یکی از نکات مهم در رابطه با احداث باغ گردو در سفید سنگ خرید نهال‌های سازگار به شرایط جوی و تغییرات اقلیمی این منطقه است. کشت نهال‌های مقاوم به سرما در ارتفاعات این بخش باعث می‌شود نهال‌ها از خطر سرمازدگی در امان بوده و مشخصاً با گلدهی دیر موقع از سرمای بهاره، تگرگ و باران‌های بهاره در امان باشند. نهال‌هایی که سازگار با ارتفاع این منطقه انتخاب شوند می‌توانند موقع تغییرات فصل یا نوسانات دمایی شب و روز، استقامت خوبی داشته باشند.

 

آیا کاشت نهال گردو در سفید سنگ حالت اقتصادی دارد؟

از جمله مواردی که می‌تواند کاشت نهال گردو در سفید سنگ را اقتصادی جلوه دهد فاصله گذاری مناسب کاشت، منطقه کاشت نهال و همچنین انتخاب رقم‌های پایه کوتاه است. پاکوتاه بودن نهال‌ها باعث می‌شود در یک هکتار تراکم کاشت افزایش پیدا کند و تعداد اصله‌های کاشته شده با توجه به تاج پوششی و دامنه ریش زایی نهال‌ها بیشتر باشد. با بیشتر شدن تعداد نهال‌ها در یک هکتار و همچنین میسر شدن کاشت محصولات مزروعی بین نهال‌ها امکان برداشت محصولات بیشتر فراهم می‌شود.

 

خرید نهال گردو در سفید سنگ

وجود نهالستان‌های متعدد، افراد دستفروش و بازارچه‌های محلی باعث شده خرید نهال گردو در سفید سنگ با دغدغه کمتری برای باغداران همراه باشد. برای بالا بودن کیفیت و مرغوبیت نهال‌ها و همچنین میزان سلامت آن توجه و حساسیت خریداران هنگام خرید بسیار مهم است. این خرید زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که همراه با کارت قرنطینه استانی، لیبل اصالت و ضمانت مرغوبیت و کیفیت باشد. تمامی این مزایا به انضمام مشاوره‌های تخصصی و پشتیبانی ۲۴ ساعته با نهال‌های مرغوب و با کیفیت را می‌توانید از برتر نهال دریافت کنید.

فروش نهال گردو در سفید سنگ

زمانی که برای خرید به مراکز فروش نهال گردو در سفید سنگ مراجعه می‌کنید سعی کنید نهال‌ها را با ویژگی زیر انتخاب کنید.
* زود بازده، پربار، تجاری و البته سازگار با اقلیم سفید سنگ را انتخاب کنید.
* اندام‌های هوایی نهال و همچنین ریشه‌های آن دارای سلامت فیزیکی بالایی بوده و برای آن گواهی سلامت، کارت قرنطینه و تضمین برگشت در نظر گرفته شود.
* نهالی سالم و پربار و جوان با ریشه‌های پرتراکم مویی و چندین جوانه سبز را انتخاب کنید.
* قیمت نهال بر اساس رقم و میزان محصول دهی آن متناسب باشد.

نهال گردو مناسب سفید سنگ

یکی از شرایط لازم برای باردهی بالای نهال در یک اقلیم میزان سازگاری و مناسبت آن نهال با شرایط دمایی، خاکی و آبی ناحیه است. پس نهال گردو مناسب سفید سنگ نهالی زود بازده، تجاری، دیرگل دیر برگ و سازگار با آب و هوا و نوسانات دمایی سفید سنگ خواهد بود. ارقامی مانند چندلر پیوندی، پوست کاغذی و ارقام مشابه این نهال‌ها می‌توانند باردهی بسیار خوبی در این اقلیم داشته باشند.

انواع نهال گردو در سفید سنگ

برای آشنایی هرچه بیشتر باغداران عزیز انواع نهال گردو در سفید سنگ که قابلیت باردهی بالا در کنار رسیدگی‌های اصولی را دارند شرح داده می‌شود.
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی مناسب برای مناطق معتدله، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری، شروع باردهی از سال دوم، پربار با محصول دهی ۵ تن در هکتار، نسبتا میان رس
* نهال گردوی چندلر: نهالی پیوندی با باردهی ۷ تن در هکتار، مناسب با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مناسب مناطق نیمه سردسیری و معتدل مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و بهاره، مقاوم به گرمای ۴۰ درجه
* نهال گردوی خوشه‌ای: نهال قابل کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، باردهی جانبی میوه‌دهی خوشه‌ای، با تناژ ۵ تن در هکتار، دیرگل مقاوم به سرما و گرما
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی در تیپ‌های ۷ ۸ ۹ قابل کاشت در تمامی اقلیم‌ها با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، پیوندی، زودگل، زودبازده باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، پایه کوتاه مغز میوه درشت و سنگین

قیمت نهال گردو در سفید سنگ

برای اطلاع از قیمت نهال گردو در سفید سنگ لازم است مرجع معتبری را پیدا کرده و به آن مراجعه کنید. برتر نهال از جمله نهالستان‌های باسابقه‌ای است که در راستای مشتری مداری لینک زیر را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد تا بتوانید انواع مختلف نهال گردو را از نظر قیمت بررسی کنید.

بهترین نهال گردو

فرقی نمی‌کند در چه اقلیمی این نهال تجاری را مورد کشت و پرورش قرار می‌دهید نهالی که رضایت باغدار را به خود جلب کند و رسیدگی‌های به آن آسان باشد می‌تواند بهترین رقم شناخته شود. بهترین نهال گردو در سفید سنگ نهالی است که هرس شاخ و برگ و تاج پوششی آن آسان باشد، کمتر میزبان آفات و تنش‌های بیماری گر قرار بگیرد، میزان باردهی آن بالا باشد، کمتر دچار سال آوری شود و کیفیت و بازارپسندی میوه‌های آن نیز مطلوب باشد.

نهالستان گردو در سفید سنگ

معتبرترین نهالستان گردو در سفید سنگ با خدمات اینترنتی آماده ارائه انواع نهال گردو با تضمین کیفیت، قیمت و سلامت به شما عزیزان است. کافیست از طریق سایت مجموعه و پل‌های ارتباطی با کارشناسان و پرسنل در ارتباط باشید و نهال‌های خود را با ضمانت دو ساله و تضمین برگشت از این مرکز تهیه نمایید.
صفحه خرید نهال میوه سفید سنگ می‌تواند شما عزیزان را در آشنایی هرچه بهتر با ارقام قابل کاشت در این خطه همراهی کند.

کلام آخر

اگرچه احداث باغ گردو دارای سوددهی، اشتغال زایی و امتیاز تجاری بالایی است لذا مهم‌ترین مسئله برای رسیدن به چنین مزایایی کاشت نهال‌های سالم و سازگار، بکارگیری روش‌های مراقبتی نوین و اصولی است. باغداری که دارای دانش گیاهی و تخصص بالایی در زمینه آبیاری، کوددهی و هرس به موقع باشد می‌تواند با انتخاب و کاشت نهال‌های پربار، زود بازده بالاترین سود را از باغ خود برداشت کند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سفید سنگ می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در سفید سنگ مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال