خرید نهال گردو در سه قلعه ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سه قلعه

امروزه به لطف وجود ارقام گرمسیری نهال گردو کاشت و پرورش نهال و درآمدزایی از میوه آن در اقلیم های خشک و گرم مانند شهر سه قلعه نیز میسر شده است. در این مقاله با ما باشید تا فاکتورهای مهم در احداث باغ و ارقام مناسب برای کاشت در این منطقه را بهتر بشناسیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سه قلعه

شهر سه قلعه یکی از بخش‌های شهرستان سرایان در استان خراسان جنوبی است که در حد فاصله ۲۴ کیلومتری فردوس در منطقه کویری واقع شده است. این شهر کویری به بهشت منجمان و منطقه توریستی برای کویرنوردی مبدل شده است. اقلیم سه قلعه به دلیل دوری از ارتفاعات و مسیر توده‌های باران زا جزو اقلیم های نیمه بیابانی است.
میانگین بارشی آن در سال از ۱۰۰ میلی‌متر فراتر نمی‌رود، این شهر با وجود خشکسالی به دلیل قرارگیری در شیب ملایم و کم ارتفاع در ذخیره سازی آب موفق بوده و دارای قنات‌ها و کاریزهای پر آبی است که کشاورزی از طریق آن در جریان است. بیشینه دمایی این شهر ۴۸ درجه و کمینه دمایی آن در دی ماه ۴ درجه سانتیگراد است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در سه قلعه

اگرچه در شهرستان سه قلعه به دلیل آب و هوای گرم و خشک و کویری باغات پسته، انار، عناب و زرشک فراوان است اما باغات گردو نیز به لطف نهال‌های گرمسیری مانند پیکان آمریکایی، نهال تویسرکان و اسرائیلی از رونق خوبی برخوردار است. کشاورزان با استفاده از آب‌های زیرزمینی از دل کویر میوه‌های مرغوب و با برکتی را بیرون می‌کشند. برای احداث باغ گردو در شهر سه قلعه باید گذری در باغات گردوی این شهر داشت و اطلاعات خوبی در زمینه آفات منطقه منابع آبی منطقه و کاشت نهال‌های سازگار به دست آورد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سه قلعه

برای احداث باغ گردو در شهر سه قلعه جدا از سرمایه‌هایی که برای خریداری زمین و نهال‌های سازگار لازم است باید اطلاعات تخصصی و دقیقی از موارد زیر حاصل گردد تا نهال بتواند در بستری مناسب و غنی رشد پیدا کند.
. اطلاع از نوع اقلیم شهر سه قلعه
. میزان نوسانات دمایی
. بارندگی‌ها و منابع آب زیرزمینی
. اطلاع از بافت خاک و میزان غنی بودن آن
. کمینه و بیشینه دمایی
. ارتفاع از سطح دریا
. شناخت بیماری‌ها و آفت‌های درختان گردوی این بخش و راه‌های درمان آن
. اطلاع از شیوه آبیاری نوین و اصولی
. کوددهی بر اساس آنالیز خاک و گیاه
. اطلاع از موعد کاشت نهال و مراقبت‌های پس از کاشت

 

آیا کاشت نهال گردو در سه قلعه حالت اقتصادی دارد؟

اینکه باغدار و سرمایه‌گذار در رابطه با شیوه نگهداری نوین و کم هزینه و همچنین کاشت نهال اطلاعات خوبی داشته باشد می‌تواند عایدی حاصل از فروش میوه آن برای باغدار بسیار چشمگیر باشد. البته مهم‌ترین مسئله در میزان باردهی نهال گردو این است که نهال بتواند بیشترین سازگاری را با اقلیم گرم و خشک شهر سه قلعه داشته باشد. پس توصیه می‌شود از ارقام گرمسیری و مقاوم به خشکی در این ناحیه استفاده شود تا نهال کمترین خسارت و چالش را داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در سه قلعه

اگر پای صحبت‌های یک باغدار گردوی موفق بنشینید مهمترین مسئله که در میان صحبت‌های او نمود پیدا کرده و موفقیت آن را نشان می‌دهد خرید نهال سالم، پربار و سازگار با اقلیم منطقه و رسیدگی‌های اصولی و نوین به آن است. پس برای اینکه ۵۰ درصد مسیر احداث باغ را با موفقیت پشت سر بگذارید باید نهال‌های اصیل، ضمانت شده و پربار و پر بازده را از نهالستان‌های مجوزدار، با سابقه و معروف مانند برتر نهال مراجعه کنید.

فروش نهال گردو در سه قلعه

زمانی که برای دریافت نهال‌های سازگار با اقلیم خود به مراکز فروش نهال مراجعه می‌کنید باید در رابطه با نهال خوب و سازگار اطلاعات درستی داشته باشید در این زمینه می‌توانید از موارد زیر کمک بگیرید.
• نهالی را انتخاب کنید که جز ارقام جوان، پربار با ریشه‌های پر، مویی، بدون گره‌خوردگی و کاملاً سالم بدون سوختگی باشد.
• به تنه نهال دقت داشته باشید، ترکه‌ای، قطر آن در حد یک و نیم الی ۲ سانت بوده و هیچگونه زخم یا شکستگی در آن دیده نشود. همچنین چندین جوانه سالم و سرحال داشته باشد.
• اگر نهال انتخابی جز رقم‌های پیوندی است حتماً لیبل و شناسنامه اصیل داشته باشد و همچنین محل پیوندک بدون برآمدگی یا فرورفتگی باشد.
• از آنجایی که هیچ فردی نمی‌تواند به درستی آفت موجود در نهال را تشخیص دهد لذا نهالستان باید برای نهال‌های خود کارت قرنطینه و گواهی سلامت در نظر بگیرد.

نهال گردو مناسب سه قلعه

* نهال گردوی لارا: نهالی مقاوم به گرما بالا و سرما تا منفی ۵ درجه، مناسب کاشت در ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری ، زودگل با باردهی ۴ تن در هکتار
* نهال گردوی تویسرکان: نهالی مناسب کاشت در مناطق معتدل و گرمسیری و بدون سرمای بهاره، مناسب ارتفاعات ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، خود گرده افزا ، باردهی ۲ الی ۳ تن در هکتار، زودگل، زودبازده
* نهال گردو پکان آمریکایی: نهالی مناسب برای مناطق گرمسیری و خشک از ارتفاع ۱۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، زودگل، باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار با میوه ای درشت
* نهال گردو ژنوتیپ پالیز: نهالی مناسب با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به گرما تا ۴۵ درجه، زودبازده، دیرگل، باردهی ۹ تن در هکتار
* نهال گردو چندلر پیوندی: نهالی مناسب با ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری ، پربار با تناژ ۶ تن در هکتار، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ و گرمای تا ۴۰ درجه

انواع نهال گردو در سه قلعه

. نهال گردوی پکان آمریکایی
. نهال گردوی گرمسیری
. نهال گردوی لارا
. نهال گردوی اسرائیلی
. نهال گردوی تویسرکان
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز
. نهال گردوی چندلر

قیمت نهال گردو در سه قلعه

شما به راحتی می‌توانید با مراجعه به نهالستان مد نظر خود از قیمت ارقام نهال گردو مطلع شوید اما اگر در این مسیر با تفاوت قیمت فاحش نهال‌ها روبرو شده‌اید می‌توانید به بستری امن و معتبر همچون برتر نهال مراجعه کنید و در زمینه قیمت رقم‌های نهال گردو با کمک لینک زیر به اطلاعات به روز و دقیقی برسید.

بهترین نهال گردو

گفتیم که با توجه به نزدیکی شهر سه قلعه به کویر و دور بودن از مسیر توده‌های باران‌زا و کمبود بارش‌ها بهتر است نهال‌های گرمسیری و مقاوم در این ناحیه کاشته شود تا کمتر دچار چالش آبی و دمایی شود. پس نهالی می‌تواند بهترین باشد که با نیاز آبی کم و مقاومت بالا به آفات و نوسانات دمایی بهترین محصول دهی را ارائه کند.

نهالستان گردو در سه قلعه

باغداران محترم می‌توانید با مراجعه به تخصصی‌ترین و معروف‌ترین نهالستان غرب کشور برتر نهال ارقام سازگار با اقلیم شهر سه قلعه را به صورت ضمانت‌دار خریداری کنید و از مشاوره‌های تخصصی مجموعه نیز بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نهال‌های میوه نیز می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه سه قلعه مراجعه کنید.

کلام آخر

سرمایه‌گذاری و احداث باغ گردو در شهر گرم و خشک سه قلعه اگر با اطلاعات تخصصی و در اختیار داشتن نهال‌های سالم و سازگار همراه باشد می‌تواند با کمک روش‌های نوین باغداری و کاریزها و قنات‌های پر آب به یک باغ ایده آل و پرمحصول تبدیل شود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سه قلعه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در سه قلعه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال