خرید نهال گردو در شهرآباد ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار شهرآباد

مسلماً امروزه با توجه به بازار فروش بالای گردو و همچنین خواص بی‌نظیر آن بهترین سرمایه‌گذاری در شهرآباد خرید نهال گردو و کاشت آن است. لذا برای خرید باید اقلیم منطقه و شرایط جغرافیایی آن مورد بررسی قرار بگیرد تا خرید نهال گردو با موفقیت انجام شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شهرآباد

موقعیت جغرافیایی شهرآباد نشان دهنده این است که این شهر در قسمت شمالی بردسکن و در خراسان رضوی قرار گرفته است. با توجه به اینکه شهرستان بردسکن دارای سه نوع اقلیم آب و هوایی کوهستانی، معتدل و جلگه رو به گرم و خشک است شهرآباد نزدیک به حوزه آبریز کال شور و قسمت‌های نمکزار بردسکن بوده و از این رو تاثیرات این دو حوزه باعث اقلیم گرم و نیمه خشک آن شده است. قرارگیری آن در قسمت جنوبی دامنه‌های رشته کوه تربت و کاشمر باعث بهره‌مندی این شهر از توده‌های باران آور و باران زا شده و متقابلاً با مطلوب شدن منابع آب زیرزمینی حوزه باغداری در آن نیز برقرار است.
در کنار باغات پسته و انار باغات گردوی شهر ۲۱۰۰ نفری شهرآباد نیز زمینه ساز اشتغال و درآمدزایی و رونق شهری شده است. ارتفاع شهرآباد از سطح دریا عدد ۸۸۰ متری را نشان می‌دهد که دارای میانگین بارشی ۱۶۰ میلی‌متر در سال است و عمده باغات موجود در این شهر با کمک سفره‌های آب زیرزمینی اداره می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در شهرآباد

یکی از اقداماتی که باعث می‌شود احداث باغ گردو در شهرآباد با آگاهی و دانش بیشتری پیگیری شود، توجه به تاریخچه و پیشینه باغات گردوی این بخش است. با توجه به گرم و نیمه خشک بودن اقلیم شهرآباد شناخت ارقام گردویی که توانسته‌اند استقامت خوبی با تغییرات دمایی و آبی این منطقه داشته باشند می‌تواند در انتخاب و خرید نهال گردو بسیار تاثیرگذار باشد. همچنین در چنین باغات موفقی می‌توان از روش‌های مراقبتی بهینه و کم هزینه نیز آگاه شد و از تجربه افراد کاربلد و تخصصی نیز استفاده کرد. ماهیت باغات موجود باعث می‌شود انواع آفات و موارد موثر در طغیان و تهاجم آنها شناسایی و با پیشگیری به موقع از صدمات سهمگین جلوگیری شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شهرآباد

از مهمترین عواملی که می‌تواند موفقیت و توانمندی باغات احداث شده را رقم بزند شناخت شرایط آب و هوایی و میزان ارتفاع آن از سطح دریا است. زیرا این دو عامل تاثیر متقابلی بر هم داشته و هرچه ارتفاع بیشتر باشد فشار، سرما و رطوبت هوا نیز بیشتر بوده و مسلماً وضعیت بارندگی‌ها بهتر می‌شود. همچنین شناخت نوع بافت خاک و میزان اسیدیته و عناصر موجود در آن نیز کمک می‌کند بستر رشد نهال از هر حیث تقویت و آماده شود. همچنین با زهکشی مناسب مانع از هدر رفت آب شده و ذخیره سازی آب نیز افزایش پیدا کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در شهرآباد حالت اقتصادی دارد؟

اگر نهال گردو برای شهرآباد از ارقام زود بازده، تجاری سازگار با آب و هوای گرم و نیمه خشک این خطه انتخاب شود و همچنین با کمک آبیاری زیر سطحی و مکانیزه نیاز آبی نهال برطرف شود نهال می‌تواند در خاکی غنی بهترین رشد و محصول دهی را داشته باشد و با عدم ابتلا به آفات میوه‌های مرغوب و سالم را تولید کند. در نتیجه با میوه‌های درشت و بدون مواد شیمیایی و بازارپسند با تقاضای خرید بالا فروش میوه با قیمتی ایده آل را داشته و نهالی سودآور باشد.

 

خرید نهال گردو در شهرآباد

افرادی که به صورت حرفه‌ای و مکانیزه قصد احداث باغ گردوی تجاری را دارند سعی می‌کند خرید نهال گردو در شهرآباد را از مجموعه‌های معتبر و دارای مجوز رسمی از ارگان‌های ذیصلاح انجام دهند. زیرا چنین مراکزی مسئولیت پذیر و پاسخگو در قبال باردهی و سلامت نهال‌ها هستند و همچنین در این گونه مراکز مشاوره‌های تخصصی رایگان در اختیار باغداران برای رسیدگی هرچه بهتر به نهال گردو ارائه می‌شود. یکی از این نهالستان‌های معروف و بزرگ نهالستان برتر نهال است که ارقام گردو شناسنامه‌دار را با قیمتی تعادلی به فروش رسانده و در طول پروسه باغداری از باغدار پشتیبانی ۲۴ ساعته دارد.

فروش نهال گردو در شهرآباد

فروش نهال گردو در شهرآباد اگر طبق نظارت‌های سازمانی و ارگانی انجام شود نهالستان‌ها و افراد فروشنده موظف به ارائه نهال‌ها همراه با ضمانتنامه، کارت شناسایی و گواهی قرنطینه هستند. لذا توصیه می‌شود در درجه اول کیفیت و سلامت نهال را بر قیمت آن مقدم شمرده و نهال‌های مطمئن و سالم را خریداری کنند.

نهال گردو مناسب شهرآباد

باغداران شهرآباد زمانی می‌توانند بالاترین بازدهی باردهی و کیفیت محصول را از باغات گردو یا نهال‌های کاشته خود دریافت کنند که نهال گردو مناسب شهرآباد را انتخاب کرده باشند. این مناسبت از چندین جهت قابل تامل است مناسبت از نظر سنخیت نهال با آب و هوای شهرآباد و همچنین مناسبت از نظر کیفیت و قیمت نهال است. پس رقم انتخابی باید نیاز سرمایی کمتر و همچنین استقامت بیشتر در برابر خشکی، بادهای سوزان و گرما داشته باشد.

انواع نهال گردو در شهرآباد

متفاوت بودن نیاز سرماییی، آبی و باردهی نهال‌های گردو باعث تعدد و تولید انواع نهال گردو در شهرآباد شده است تا مطابق با هر اقلیمی رقم مناسب آن کاشته شود از جمله رقم‌های مناسب برای کاشت ارقام زیر هستند.
* نهال گردوی پوست کاغذی: نهالی قابل کاشت در تمامی اقلیم‌ها بدون محدودیت، مقاوم در گرما خشکی و کم آبی، شروع باردهی از سال دوم، پایه کوتاه پوستی بسیار نازک با مغز میوه‌ای درشت، باردهی پنج و نیم تن در هکتار
* نهال گردوی پکان آمریکایی: نهال گرمسیری مقاوم به کم آبی خشکسالی و بادهای سوزان، زود بازده از سال دوم کاشت، مناسب با ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، باردهی ۶ تن در هکتار ۶۰ درصد مغز گردوی بیشتر به جهت نبود هسته میانی
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مقاوم به گرمای ۴۵ درجه، دیرگل، پربار و زود بازده از سال دوم، مناسب با تمامی اقلیم‌ها با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، محصول دهی ۱۰ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در شهرآباد

برای اینکه بتوانید از قیمت نهال گردو در شهرآباد مطلع شوید می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری از لینک زیر قیمت تمامی نهال‌های تجاری، پیوندی خارجی و ایرانی را با مشاهده کنید.

بهترین نهال گردو

در میان ارقام مقاوم به خشکی و کم آبی بهترین نهال گردو در شهرآباد نهال‌های ژنوتیپ پیوندی و نهال پکان آمریکایی هستند. این نهال‌ها به دلیل مقاومت بالا به کم آبی و خشکی در مواجهه با تغییرات دمایی و اقلیمی دچار ضعف عملکردی کمتری می‌شوند و متقابلاً میوه‌های پرمغز و با کیفیتی را نیز تولید می‌کنند.

نهالستان گردو در شهرآباد

اگرچه تعداد نهالستان گردو در شهرآباد کم نیست و با مراجعه حضوری می‌توانید خرید خود را انجام دهید اما اگر به سلامت و بازدهی باغات تجاری و مکانیزه خود می‌اندیشید می‌توانید خرید نهال گردو را از برتر نهال، نهالستان اینترنتی و مجهز شمال غرب کشور انجام دهید و نهال‌های زودبازده، مرغوب و با کیفیت را با قیمتی بسیار تعادلی دریافت کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر از نهال‌های میوه قابل کاشت در این شهر مراجعه به صفحه خرید نهال میوه شهرآباد پیشنهاد می‌شود.

کلام آخر

مشاوره‌های تخصصی و دقیقی که در نهالستان‌های معتبری مانند برتر نهال ارائه می‌شود می‌تواند دانایی باغداران را افزایش داده و متقابلاً با افزایش آگاهی، توانمندی افراد در استفاده از روش‌های نوین آبیاری و رسیدگی، سمپاشی و کوددهی و هرس نیز بیشتر خواهد بود. متقابلاً نهال‌های دریافتی از این نهالستان کمتر دچار آفات شده و سازگاری بیشتری با این خطه خواهد داشت. پس از طریق پل‌های ارتباطی و فضای مجازی با ما در تعامل باشید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر شهرآباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در شهرآباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال