خرید نهال گردو در شهرزو✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار شهرزو

نهال گردو نهالی تجاری جهت سرمایه‌گذاری با سودآوری چند منظوره است که سرمایه‌گذاری میان مدت برای خرید نهال گردو و کشت آن با استفاده از روش‌های مراقبتی بهینه می‌تواند تا سالیان سال شغلی کم ریسک و بسیار سودده باشد. با شناخت شرایط آب و هوایی شهرزو قصد داریم نهال‌های گردوی پربار و مناسب با این خطه را بهتر بشناسیم پس تا انتهای مطلب با ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شهرزو

شهرزو شهری واقع در ۱۰۳ کیلومتری مشهد و ۴۸ کیلومتری کلات نادر است که در ارتفاع ۱۰۰۰ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته و به دلیل محصور شدن با سلسله جبال هزار مسجد و قرارگیری در منطقه کوهستانی دارای آب و هوای معتدل و نسبتا سرد و خشکی است.
این شهر با کشور ترکمنستان هم مرزی داشته و با میانگین بارشی ۳۲۰ میلیمتر در سال در حوزه باغداری، کشاورزی و تولیدات باکیفیت بسیار پررونق است. این شهر دارای رودخانه‌ها و چشمه‌ سارهای پر آب و قنوات و کاریزها متعدد بوده و به دلیل خاک حاصل خیز و غنی برای کشت و پرورش نهال‌های میوه بسیار مستعد و مناسب است‌ از جمله نهال‌های تجاری و راهبردی که در این بخش به وفور مورد پرورش قرار می‌گیرد نهال گردو است. در باغات بارور گردوکاران با کمک نهال‌های نیمه سردسیری و معتدله باغات حرفه‌ای و تجاری خود را ایجاد کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در شهرزو

در نهالستان های معتبر و تخصصی برای افزایش عملکرد رشد، راندمان تولید، کاهش تنش‌های غیر زیستی و بیولوژیکی، سازگاری بیشتر با شرایط اقلیمی، رشد پیوندک و انتخاب پایه مناسب راهکارهای جدید علمی را در اولویت قرار داده و نهال‌های بسیار مقاوم و پربار را تولید می‌کنند. لذا برای شروع باغداری در شهرزو لازم است نهال‌های متناسب با این بخش انتخاب شده تا در این اقلیم با تغییرات فصل به فصل یا روز و شب کمتر در معرض نوسانات دمایی و همچنین خطر سرمازدگی قرار بگیرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شهرزو

از مهمترین عوامل نشانگر اقلیم یک منطقه میزان دما در فصول گرم آن مانند تابستان است که می‌تواند بر روی عملکرد نهال و کیفیت و اندازه میوه‌های آن تاثیرگذار باشد. معمولاً درختان گردو تا دمای ۳۸ درجه سانتیگراد را می‌توانند به خوبی متحمل شده و اما دمای بیشتر از این می‌تواند تبخیر سطحی را افزایش داده در نتیجه نهال دچار تضعیف عملکرد و خشکی شده و نمی‌تواند تمرکز خود را بر رشد میوه قرار دهد. متقابلاً دمای کمتر نیز باعث کوچک ماندن سایز میوه و مغز آن می‌شود، پس لازم است قبل از شروع باغداری حداقل و حداکثر مطلق دمای شهرزو مورد بررسی قرار گرفته و نهال‌های مناسب با این نوسانات مورد کشت قرار گیرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در شهرزو حالت اقتصادی دارد؟

برای اینکه کشت و پرورش نهال گردو در شهرزو دارای سوددهی بالایی باشد باید برای برطرف سازی نیازهای اولیه نهال، منطقه کشت آن از هر حیث مساعد بوده و رقم انتخابی سازگار با این خطه خریداری شود. نهال‌های نیمه سردسیری و معتدله برای این خطه با ویژگی دیرگلی می‌توانند محصول دهی بهتری داشته باشند. نهال‌های مقاوم به سرما کمتر دچار سرمازدگی شده و متعاقباً درصد درگیری آنها به آفات نیز کمتر می‌شود و با تمرکز بر ریشه زایی و باروری محصولات با کیفیت و پرباری را تولید خواهند کرد و در نتیجه سود نهایی بیشتر خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در شهرزو

در هنگام خرید نهال گردو در شهرزو لازم است که با افراد متخصص مشورت کرده و نهال‌های استاندارد و سالم و سازگار را انتخاب کنید. اگرچه کارگروه متخصص و مجرب نهالستان بزرگ و تخصصی برتر نهال می‌تواند با ارائه راهنمایی‌های دقیق گیاهی و علمی شما را در فرایند انتخاب نهال مناسب همراهی کند پس جای نگرانی نیست. شما می‌توانید با اعتماد بر تخصص و کیفیت نهال‌های این مجموعه انتخابی ایده‌آل در زمینه خرید نهال گردو داشته باشید.

فروش نهال گردو در شهرزو

امروزه نهالستان‌ها برای افزایش فروش نهال گردو در شهرزو سعی می‌کنند تنوع ارقام داشته تا بتوانند طیف وسیع از خریداران را با بودجه‌های متفاوت به خود جلب کنند. اما مهم‌ترین پارامتر رعایت کیفیت و سلامت نهال‌های عرضه شده است که باید در قبال عدم بیماری و آفات آن کارت قرنطینه و گواهی سلامت صادر شود. رعایت چنین قواعدی از سوی نهالستان باعث افزایش مشتری و فروش آن می‌شود.

نهال گردو مناسب شهرزو

مسلماً نهال‌های گرمسیری در مناطق سردسیری و متقابلاً نهال‌های سردسیری در مناطق گرم و خشک عملکرد مناسبی نداشته و ممکن است دچار ضعف و عدم باروری شوند. پس لازم است نهال گردو مناسب شهرزو از ارقام معتدله و مقاوم به سرما انتخاب شود تا بتواند با مطابقت بیشتر، رشد و ریشه زایی خوبی را تجربه کرده و میوه‌های پربار، درشت و پرمغزی را تولید کند.

انواع نهال گردو در شهرزو

در بخش زیر انواع نهال گردو در شهرزو معرفی می‌شود که در صورت مراقبت‌های بهینه، آبیاری و کوددهی اصولی و به موقع می‌توانند بهترین نهال این بخش باشد.
* نهال گردوی اسرائیلی: زودبازده، رقمی وارداتی مناسب برای محدوده‌هایی با ارتفاع ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، مناسب برای مناطق معتدله و نسبتا سردسیری، دیرگل با باردهی ۵ تن در هکتار
* نهال گردویی ژنوتیپ پالیز: نهالی زود بازده پربار، با باردهی ۸ الی ۱۱ تن در هکتار، مناسب با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متری، دیرگل، پایه کوتاه، پیوندی، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه
* نهال گردو سجنو: نهالی آمریکایی، دیرگل با باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار، مقاوم به سرما و یخبندان، مناسب با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری
* نهال گردو تویسرکان : نهالی متناسب با ارتفاعات صفر تا ۲۸۰۰ متری و مناطق معتدل و نیمه سردسیری، زودگل، پربار با باردهی ۷ الی ۸ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در شهرزو

محل قرارگیری نهالستان، منطقه رشد نهال، آنالیز‌ها و عملیات انجام شده برای بالا بردن باردهی و کیفیت نهال، در نتیجه میزان باردهی، سن رقم و نوع آن از جمله پارامترهایی هستند که بر قیمت نهال گردو در شهرزو تاثیر مستقیم دارند. لذا لازم است قبل از انتخاب و خرید نهال حتماً از قیمت ارقام اطلاعات دقیق کسب شود.

بهترین نهال گردو

نهال گردو دارای ۳۲ نوع واریته است که هر کدام از این ارقام می‌توانند محبوبیت بالایی در یک اقلیم و نزد باغداران داشته باشد. لذا بهترین نهال گردو در شهرزو نهالی مقاوم به سرما و از ارقام معتدله هستند که استقامت و توانمندی بالایی در برابر آفات داشته و همچنین با ریشه زایی سریع و بالا جذب بهتر آب و مواد غذایی را انجام داده و میوه‌های مرغوب و درجه یکی را تولید می‌کنند.

نهالستان گردو در شهرزو

برای اینکه بتوانید نهال‌های بدون بیماری، پربار، با کیفیت و سازگار با این اقلیم را انتخاب کنید لازم است که به نهالستان‌های دارای مجوز رسمی و معتبر از جهاد کشاورزی مراجعه کنید. از جمله بهترین و مطمئن‌ترین نهالستان گردو در شهرزو نهالستان اینترنتی برتر نهال است باغداران محترم می‌توانند با اعتماد بر تجربه، تخصص و قدمت این نهالستان رقم مورد نظر خود را همراه با ضمانت‌نامه‌های معتبر، ریشه‌های آفت زدایی شده و قیمتی مناسب تهیه کنند.
در صفحه خرید نهال میوه شهرزو می‌توانید رقم‌های قابل کاشت در این ناحیه را مطالعه کنید.

کلام آخر

اگر قصد بهره‌برداری از اقلیم کوهستانی، سرسبز و حاصلخیز شهرزو را دارید مناسب‌ترین گزینه برای شروع یک بیزینس سودآور احداث باغ گردو است. زیرا هم دارای بازار فروش ثابت و پرتقاضایی بوده و هم رسیدگی‌های نهال و مرتفع سازی نیازهای آن می‌تواند با توجه به منابع طبیعی و آب و هوای معتدل شهرزو به بهترین نحو انجام شود.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر شهرزو می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در شهرزو مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال