خرید نهال گردو در سلطان آباد ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سلطان آباد

نهال گردو از جمله نهال‌های است که در هر اقلیمی به دلیل ارقام متنوع آن می‌توان در جهت درآمدزایی از آن استفاده کرد پس احداث باغ گردو می‌تواند یک شغل بسیار کم چالش و اقتصادی باشد. در این نوشتار شهر سلطان آباد خراسان رضوی از نظر نوع آب و هوا و نهال های گردو مناسب بررسی می‌گردد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سلطان آباد

سلطان آباد منطقه‌ای است که در شهرستان سبزوار خراسان رضوی قرار دارد و مرکز خوشاب به حساب می‌آید. این شهر در قسمت غربی استان واقع شده و دارای ارتفاع ۱۳۶۰ متری از سطح دریا است و جمعیت ساکن در آن عدد ۵۹۳۲ نفر را نشان می‌دهد. قسمت‌هایی از این شهر در دره یام قرار گرفته که رود دائمی نشیب در آن جریان دارد و باعث شده این خطه دارای جلگه‌های حاصلخیز آب و هوای نیمه خشک و رو به گرمی باشد.
این شهر از قسمت غرب با جوین، از شرق با فیروزه و نیشابور، از شمال هم با اسفراین و فاروج همسایگی دارد. در این اقلیم علیرغم کاهش بارندگی‌ها و تغییرات اقلیمی محسوس به دلیل گرمایش زمین، تولیدات زراعی و باغی همچنان برقرار است و منبعی برای کسب درآمد و امرار معاش اهالی این شهر است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در سلطان آباد

این شهر که در مرکزیت خوشاب قرار گرفته است به جهت نزدیکی به ارتفاعات، وجود دو رودخانه دائمی و همچنین بارندگی‌های نسبتا خوبی که دارد از ظرفیت خوبی برای احداث باغ گردو برخوردار است. کما اینکه در این شهر تولیداتی مانند: پسته، بادام، زردآلو، انگور و هندوانه و گیاهان دارویی بسیار رونق خوبی دارد.
می‌توان برای شروع باغداری نهال‌های مناسب با آب و هوای این شهر را خریداری کرد، همچنین از بیماری‌های منطقه مطلع بود و از روش‌های دفع آفات و آبیاری و کوددهی مناسب نیز اطلاعات خوبی کسب کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سلطان آباد

برای اینکه یک نهال بتواند باردهی خود را شروع کند باید شرایط و پتانسیل‌های موجود در حد مطلوب برای آن مهیا باشد. اینکه خاک آن بافت سبک و مناسبی داشته و املاح معدنی و تغذیه‌ای آن بالا بوده، درصد شوری آن پایین باشد، باغ در اراضی قرار گرفته باشد که نزدیک به منابع آبی باشد و همچنین باغدار نهال‌های سازگار با ارتفاع این منطقه را خریداری کرده و نسبت به چگونگی کاشت نهال و کوددهی و آبیاری پس از آن اطلاعات درستی داشته باشد. در این زمینه داشتن اطلاعات گیاهی، تخصصی و علمی و کمک از افراد مطلع بسیار راهگشا است.

 

 

آیا کاشت نهال گردو در سلطان آباد حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به ارتفاع ۱۳۰۰ متری شهر سلطان آباد از سطح دریا نهال‌های معتدله برای این بخش بسیار مناسب هستند. اگر باغدار از چنین رقم‌هایی در باغ خود استفاده کند و در جهت افزایش راندمان تولید از کودهای مقوی و همچنین آبیاری‌های منظم استفاده کرده باشد نهال بیشترین محصول دهی را با کیفیت بالا ارائه خواهد داد و کاشت آن سودآور خواهد شد.

 

خرید نهال گردو در سلطان آباد

برتر نهال یکی از موفق‌ترین و مجهزترین نهالستان‌هایی است که در این مرکز انواع و اقسام نهال‌های پیوندی، اصلاحی، وارداتی، بومی و بذری پرورش داده می‌شود که طبق آنالیزهای علمی و گیاهی است تا نهالی سالم، مقاوم و بدون بیماری در اختیار باغداران قرار بگیرد. لذا شما عزیزان می‌توانید از طریق مراجعه اینترنتی به سایت این نهالستان نهال‌های سودآور، تجاری و سازگار با آب و هوای شهر سلطان آباد را از این مجموعه مجوز دار خریداری کنید و در قبال جلب رضایت و اطمینان خاطر شما ضمانتنامه دو ساله و کارت قرنطینه به نهال تعلق می‌گیرد.

فروش نهال گردو در سلطان آباد

از جمله مهم‌ترین سوالات و دغدغه‌های رایجی که ذهن اکثر خریداران و باغداران را به خود مشغول می‌کند موارد زیر هستند که باید هنگام مراجعه به مراکز فروش نهال به این سوالات پاسخ‌های درخور و تخصصی داده شود و نهال‌های مناسب را در اختیار این عزیزان قرار گیرد. لذا توصیه می‌شود به نهالستان‌های تخصصی و معتبر مراجعه کنید.
. اینکه چه نوع نهال گردویی می‌تواند برای شهر سلطان آباد مناسب بوده و بیشترین فروش را با میوه‌های پربار به همراه داشته باشد.
. نهال در چه خاک و بستری کاشته شود تا میزان رشد و توسعه ریشه آن بالا باشد.
. آیا نهال مقاومت لازم در برابر بیماری‌ها و آفت‌های رایج منطقه را دارد و چه روش‌هایی برای پیشگیری از این معضلات پیشنهاد می‌شود.
. در خصوص نیازهای گیاهی آن رقم اطلاعات درستی به باغدار ارائه شود، مخصوصاً در مورد میزان و دور آبیاری و نحوه آبیاری
. اینکه در چه دوره و مرحله‌ای از رشد نهال چه کودهایی می‌تواند مقاومت و توان آن را افزایش دهد.
. مهم‌ترین مسئله اینکه باغدار در قبال پرداخت هزینه بالا آیا نهال سالم و سازگار را دریافت خواهد کرد، لذا باید نهال همراه با تضمین کیفیت و کارت سلامت خریداری شود

نهال گردو مناسب سلطان آباد

مناسب بودن نهال گردو برای شهر سلطان آباد در وهله اول از نوع گلدهی آن مشخص می‌شود نهال‌هایی که با ارتفاع این منطقه بیشترین سازگاری را دارند می‌توانند مناسب باشند. البته این مناسب بودن در مورد مقاومت در برابر تنش‌های آبی و خاکی منطقه بیماری‌های شایع نیز صدق می‌کند. پس مناسب‌ترین نهال‌ها برای این بخش نهال‌های بومی هستند که با شرایط این خطه بیشترین سازگاری را دارند.

انواع نهال گردو در سلطان آباد

. نهال گردوی چندلر: نهالی قابل استفاده در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه دیرگل
. نهال گردوی سجنو: نهال آمریکایی دیرگل، باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار، مناسب برای ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، خودگرده افزا، اوج باردهی از سال پنجم به بعد
. نهال گردوی فرانکت: نهالی فرانسوی شروع باردهی از سال دوم کاشت، قابل کاشت در ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ متری، میزان باردهی ۶ تن در هکتار، دیرگل ،عمر اقتصادی بالای ۱۰۰ سال
. نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مناسب برای تمامی محدوده‌های صفر تا ۳۰۰۰ متری ، مقاوم به سرما و گرما، باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، زود بازده ،پربار و پر بازده

قیمت نهال گردو در سلطان آباد

اگر در رابطه با قیمت نهال‌های گردو و فراوانی ارقام آن دچار مشکل شده‌اید می‌توانید به راحتی با مراجعه به لینک زیر از بزرگترین و مجهزترین نهالستان یعنی برتر نهان قیمت هر رقم نهال گردو را به صورت به روز و دقیق مشاهده کنید.

بهترین نهال گردو

کسانی که تجربه زیادی در باغداری دارند بهترین نهال گردو را نه گران‌ترین و پربارترین و نه تجاری‌ترین آن می‌دانند بلکه بهترین نهال گردو برای هر ناحیه نهالی است که در آن منطقه بیشترین سازگاری را دارد و کمتر دچار بیماری و چالش می‌شود. در نتیجه هزینه‌های رسیدگی برای آن کم بوده و می‌توان بیشترین درآمد را از آن برداشت کرد.

نهالستان گردو در سلطان آباد

شما عزیزان شهر سلطان آباد می‌توانید با مراجعه به بزرگترین و معتبرترین نهالستان گردو در کشور یعنی برتر نهال به صورت اینترنتی با صرف زمان بسیار کم نهال‌های ضمانت‌دار، قرنطینه شده و اصیل را با قیمتی تعادلی دریافت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه سلطان آباد شناخته بهتری از ارقام قابل کاشت در این خطه را داشته باشید.

کلام آخر

برای اینکه بتوان در شهر سلطان آباد خراسان رضوی در کنار پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مطلوب و بالقوه موجود بیشترین بهره را از باغات گردو به دست آورد، باید با باغداری نوین آشنا بود و نهال‌های سازگار و سالم و پر تناژ را از نهالستان‌های تخصصی و معتبر انتخاب کرد.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر سلطان آباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در سلطان آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال