خرید نهال گردو در طرقبه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار طرقبه

از جمله اقلیم‌های سردسیری و کوهستانی که می‌تواند مأمنی مناسب و مستعد برای نهال گردو باشد شهر طرقبه است. این شهر با آب و هوای نیمه سردسیری و پربارش دارای باغات گردو بسیار موفق و پرباری است. در این نوشتار قصد بررسی آب و هوا و موقعیت جغرافیایی طرقبه به منظور شناخت نهال‌های گردو سازگار در آن را داریم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی طرقبه

شهر طرقبه نزدیک‌ترین شهر در ۱۶ کیلومتری مشهد و از توابع شهرستان شاندیز است این شهر، شهری در دل کوهستان بینالود با ارتفاع ۱۳۶۰ متر است و جمعیتی بالغ بر ۲۰۹۸ نفر در آن ساکن هستند. این شهر در دامنه رشته کوه‌های بینالود و تخت رستم قرار گرفته و منطقه‌ای توریستی با آب و هوای کوهستانی، اراضی و دشت‌های سرسبز، منابع آبی پربار و روان، شامل چشم سارها و رودخانه‌های فصلی و دائمی است. این شهر در قسمت جنوب غربی مشهد واقع شده و به دلیل داشتن باغات میوه و خشکبار قطب کشاورزی استان محسوب می‌شود .
این شهر دارای ۱۳۷۶۵ هکتار اراضی کشاورزی است که ۸۸۰۰ هکتار آن متعلق به اراضی باغی بوده و از جمله محصولات انبوه و استراتژیکی که در این باغات کشت و برداشت می‌شود گردو است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در مشهد

تاریخچه باغات گردو در طرقبه

شهر طرقبه دارای هفت رودخانه دائمی و چند صد قنات و دهنه چشمه روان و پر آب است و در تولیدات باغی بسیار موفق است. در مجموع ۷۰۰۰ هکتار سطح باغات بارور طرقبه شاندیز برداشت گردو از باغات ۵۷۰ هکتاری جزو مهمترین محصولات سودآور و محبوب در این بخش است.
نگاهی به تاریخچه باغات گردو در طرقبه بیانگر آن است که نهال‌های دیرگل و نیمه سردسیری به جهت استقامت برابر یخبندان و سرمازدگی‌های مکرر از قدیم الایام در باغات موجود مورد کشت و پرورش قرار گرفته است. لذا استفاده از تجربه و سابقه باغات باغداران قدیمی می‌تواند در این مسیر افراد تازه کار را راهنمایی کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در طرقبه

احداث باغ گردو در طرقبه علاوه بر شناخت شرایط اقلیمی، آب و هوایی و پراکنش بارندگی‌ها مستلزم سرمایه‌های کلانی برای خریداری و آماده‌سازی موارد زیر است.
• خرید زمین مرغوب در بهترین منطقه و نزدیک به منابع آبی
• هزینه برای نقشه برداری از مساحت باغ و همچنین مشخص سازی مختصات و نقاط کاشت، مسیرهای آبیاری
• سرمایه‌گذاری برای مهیاسازی زمین باغ از هر حیث
• خرید نهال‌های ضمانت‌دار، سازگار، سالم و زودبازده
• هزینه برای پرداخت دستمزد نیروی انسانی هنگام کاشت، داشت و برداشت
• هزینه برای خرید نهاده‌های کشاورزی، سموم و ابزارآلات باغبانی و سیستم‌های آبیاری

 

آیا کاشت نهال گردو در طرقبه حالت اقتصادی دارد؟

طبیعت ذاتی نهال گردو برای گذران دوره خواب و نیاز سرمایی مناطق کوهستانی و سردسیری را می‌طلبد. با توجه به موقعیت کوهستانی و آب و هوای نیمه سردسیری طرقبه، کاشت نهال گردو در این شهر با سودآوری بالا همراه خواهد بود، اگر نهال‌ها از ارقام نیمه سردسیری و مقاوم به سرما و دیرگل باشند. با رسیدگی‌های به موقع در خاک غنی و مرطوب و آب و هوای کوهستانی این شهر می‌توان بالاترین راندمان تولید و کمیت و کیفیت محصول دهی را از نهال‌ها شاهد بود. کما اینکه کشت نهال در مختصات شیب جنوبی و استفاده از رقم گرده افشان در بین نهال‌ها می‌تواند میزان گلدهی و باردهی را افزایش دهد.

 

خرید نهال گردو در طرقبه

از معیارهایی که می‌تواند در آینده شدت و نوع باردهی نهال را تحت تاثیر قرار دهد کیفیت خرید نهال گردو در طرقبه است. پس لازم است در صورت عدم آشنایی با نهالستان‌های مجوزدار و معتبر از طریق اینترنت با برتر نهال در تعامل بوده و نهال‌های مورد نظر را مطابق با اقلیم با ضمانت‌نامه‌های معتبر و گواهی عاری از آفات و قیمت مناسب دریافت کنید تا خرید موفق و ایمن را تجربه کرده باشید.

فروش نهال گردو در طرقبه

نهالستان‌های زیادی با استفاده از راهکارهای تخصصی و علمی انواع نهال گردو را در رقم‌های تجاری، بومی، پیوندی و ژنوم‌دار تولید می‌کنند و با فروش نهال گردو در طرقبه به افزایش سلامت باغات و توسعه باغداری در این شهر کمک می‌کنند. این نهالستان‌ها دارای مجوز رسمی فعالیت از جهاد کشاورزی بوده و برای خرید نهال گردو مناسب هستند.

نهال گردو مناسب طرقبه

نهال گردو مناسب طرقبه از میان رقم‌های گرمسیری، معتدله و سردسیری رقم‌های دیرگل، مقاوم به سرما و نیمه سردسیری هستند. زیرا قابلیت کاشت در ارتفاعات بالای ۱۰۰ متر را داشته و به دلیل دیرگل بودن و مقاومت بالا به دمای منفی ۳۰ درجه کمتر دچار سرمازدگی و خسارت شده و با مقاومت و توانمندی بالا و گلدهی به موقع محصولات پربار را تولید می‌کنند.

انواع نهال گردو در طرقبه

نهال‌هایی مانند چندلر، ژنوتیپ، کانادایی، تو سرخ، خوشه‌ای، فرنور و پوست کاغذی از جمله انواع نهال گردو در طرقبه هستند که در بخش زیر به طور اجمالی نوع اقلیم و میزان باردهی معرفی می‌شود.
* نهال گردوی چندلر: نهالی مناسب برای اقلیم‌های نیمه سردسیری و معتدل، دارای مقاومت و عملکرد حداکثری در برابر سرما و یخبندان محصول دهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، سازگار در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری
* نهال گردوی فرنور: رقمی سردسیری دارای عملکرد بازدهی و باردهی بالای ۷ تن در هکتار، سازگار در ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری مقاوم به سرما و یخبندان و گرمای ۴۵ درجه، دیرگل و پایه کوتاه
* نهال گردوی خوشه‌ای: نهالی دیرگل مقاوم به سرما قابل کاشت در ارتفاعات ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مناسب برای مناطق معتدل و نیمه سردسیری، با باردهی ۵ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: رقمی پیوندی قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، رقمی قابل کاشت در تمامی اقلیم‌ها به دلیل مقاومت در برابر گرمای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، توانمندی بالا در برابر خشکی، آفات و با باردهی ۸ الی ۱۲ تن در هکتار

 

قیمت نهال گردو در طرقبه

برای مشاهده قیمت نهال گردو در طرقبه می‌توانید به لینک معتبر زیر رجوع کرده و قیمت نهال‌های تجاری، پیوندی، بومی و بذری را بر اساس میزان بازدهی و خصوصیات آن مشاهده کنید. پس از کسب آگاهی، نهال گردوی مورد نظر را بر حسب مساحت باغ و اقلیم منطقه طرقبه انتخاب کنید.

بهترین نهال گردو

از جمله معیارهایی که می‌تواند یک رقم خاص را به عنوان بهترین نهال گردو در طرقبه معرفی کند بازدهی بالای نهال با محصولات ارگانیک بدون آفت و پربار با توجه به اقلیم منطقه و شرایط دمایی، آبی و خاکی آن است. پس نهال‌های سازگار در منطقه کوهستانی طرقبه و نهال‌های دیرگل و مقاوم به سرما می‌توانند بهترین نهال گردوی این بخش باشند.

نهالستان گردو در طرقبه

از جمله مطمئن‌ترین و کوتاه‌ترین مسیرهایی که می‌تواند شما را در داشتن نهال‌های زودبازده و سازگار با منطقه کوهستانی طرقبه همراهی کند مراجعه به نهالستان گردو در طرقبه است. اگر از فعالیت‌های مجوزدار و متعهد بودن آن در قبال سلامت و کیفیت نهال‌ها اطمینان ندارید می‌توانید خرید خود را به مراکز معتبر و شناخته شده مانند برتر نهال معطوف کرده و نهال‌های مرغوب، ضمانت‌دار و اصیل را به همراه مشاوره‌های تخصصی رایگان دریافت کنید.
باغداران عزیز می‌توانند برای کسب آگاهی از نهال‌های میوه قابل کاشت در این خطه به صفحه خرید نهال میوه طرقبه مراجعه کنند.

کلام آخر

 تمامی زیرساخت‌ها و منابع طبیعی به حدی در شهر طرقبه بالا و پربار است که با ذهنی خلاق و اقتصادی می‌توان با کاشت نهال گردو بالاترین سود را از این خطه برداشت کرد. فقط لازمه موفقیت در این مسیر خرید نهال گردوی سالم و سازگار و همراهی نهالستان‌های مطرح و تخصصی برای کم هزینه کردن مراحل رسیدگی و مراقبتی از نهال است.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر طرقبه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در طرقبه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال