خرید نهال گردو در کره‌ای✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کره‌ای

شهر کره‌ای مرکز معدن‌های بزرگ کشور ایران است، در واقع ابر معدن‌ها در این شهر قرار گرفته‌اند و هنوز به بهره‌برداری کامل نرسیدند؛ در عین حال قطب کشاورزی در استان فارس محسوب می‌شود؛ شهر کره‌ای در شهرستان سرچهان استان فارس با مختصات جغرافیایی، کره‌ای ۳۰٫۰۳۲۷۸۹° شمالی ۵۳٫۷۱۷۵۶۹° شرقی قرار گرفته است.
با بررسی محصولات شهر کره‌ای متوجه خواهید شد انواع میوه‌های بادام، سیب گلاب لبنانی, سیب ترش، آلو بخارا زردآلو قطره طلا و انگور از همه مهمتر گردو در شهر کره‌ای تولید و به بازار کل کشور فرستاده می‌شود؛ کاملا مشخص است، پتانسیل شهر کره‌ای برای احداث باغات میوه و احداث باغ گردو بالا است، برای شناختن شرایط اقلیم کره‌ای و شرایط کاشت نهال گردو در این شهر همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کره‌ای

در شهر کره‌ای ۳۴ هزار نفر زندگی می‌کنند و اکثر آنها مشغول دامداری و کشاورزی هستند، از ویژگی‌های مهم اقلیمی کره‌ای تاثیرگذار بر خرید نهال گردو در کره‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• ارتفاع این شهر از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است، بنابراین باغداران باید نهال‌هایی مانند نهال چندلر انتخاب نکنند، چون این درختان محدودیت ارتفاعی دارند.
• طبق بررسی‌های انجام شده بارش سالانه باران در شهر کره‌ای ۱۹۰ تا ۲۲۰ میلی‌متر گزارش داده‌اند؛ همین امر باعث شده تا درصد رطوبت در شهر کره‌ای کمتر از ۵۰ درصد باشد.
• تعداد روزهای یخبندان در این شهر ۳۰ تا ۳۵ روز گزارش شده است.
• دمای زمستان در شهر کره‌ای کمتر از منفی ۱۵ درجه سانتیگراد و در فصل تابستان کمتر از ۳۸ درجه سانتیگراد است، نهال گردو در این بازه دمایی باید مقاومت مناسبی از خود نشان دهد.
به طور کل باید بگوییم آب و هوا و اقلیم شهر کره‌ای آب و هوای کوهستانی سرد و خشک است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شیراز

تاریخچه باغات گردو در کره‌ای

درصد تولیدات میوه گردو در شهر کره‌ای نشانگر محبوبیت و ارزش اقتصادی باغات گردو در این شهر است؛ باغداران شهر کره‌ای اقتصادی بودن تولید میوه گردو را در باغات خود درک کرده‌اند، به همین خاطر از همان گذشته اقدامات لازم را برای احداث باغ گردو در کره‌ای انجام داده و تاریخچه باغات گردو در کره‌ای قدمت طولانی و چند صد ساله دارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کره‌ای

برای احداث باغ گردو در کره‌ای کشاورزان موظف هستند قبل از خرید نهال گردو و کاشت آن در مزرعه اقدامات پیش زمینه‌ای را انجام دهند، این اقدامات عبارتند از:
• آنالیز خاک باغ
• تعیین مختصات منطقه
• نقشه کشی منطقه
• مشخص کردن سرمایه اولیه
• انتخاب و خرید نهال گردو در کره‌ای
• آماده سازی خاک باغ و استفاده از کودهای طبیعی و شیمیایی
• مشخص کردن فاصله بین درختان
• نصب تجهیزات آبیاری
• حفر گودال‌ها و آماده سازی آن برای کاشت نهال گردو

 

آیا کاشت نهال گردو در کره‌ای حالت اقتصادی دارد؟

از آنجایی که درخت گردو به صورت ژنتیکی در ارتفاعات همچنین اقلیم سرد و خشک کوهستانی رشد بهتری از خود نشان می‌دهد، بنابراین کاشت نهال گردو در کره‌ای حالت اقتصادی دارد؛ به طوری که اکثر کشاورزان در این منطقه مشغول احداث باغ گردو در کره‌ای بوده و نزدیک به ۲۰ الی ۳۰ درصد محصولات آنها مربوط به میوه گردو است.

 

خرید نهال گردو در کره‌ای

کشاورزان به هنگام خرید نهال گردو در کره‌ای بهتر است نکات زیر رعایت کنند:
• نهال‌های خریداری شده دیرگل باشد، طبق گزارشات آب و هوایی در شهر کره‌ای مشخص شده میزان بارش تگرگ و باران تند در فروردین ماه زیاد است.
• فصل بهار در شهر کره‌ای دیررس است، پس درختانی را انتخاب کنید که نیاز سرمایی طولانی مدت داشته و دیرتر از خواب زمستانی بیدار شوند.
• فراموش نکنید به خاطر کوهستانی بودن منطقه، اکثر اراضی دارای شیب تند یا شیب کند هستند ریشه زایی درخت گردو به اندازه قوی باشد تا بتواند در این شیب‌ها مستقر شود.

فروش نهال گردو در کره‌ای

نهالستان‌های معتبر برای فروش نهال گردو در کره‌ای شرایط ویژه در نظر گرفته‌اند، آنها با فروش اینترنتی و مجازی سعی کردند کشاورزان با تنوع نهال‌های گردو در این منطقه آشنا شده و بر اساس نیاز منطقه و علایق شخصی خود بهترین نهال گردو سازگار با آب و هوای کره‌ای را انتخاب کنند.

نهال گردو مناسب کره‌ای

از ویژگی‌های مهم نهال گردو مناسب سازگار در شهر کره‌ای باید به موارد زیر اشاره کنیم:
• نهال گردو حتماً زود بازده بوده و کشاورز در کمترین زمان ممکن به کسب درآمد برسد.
• نهال گردو به صورت ژنوتیپ و پیوندی تکثیر شده باشد تا سیستم دفاعی قوی در برابر تنش‌های محیطی و خشکی هوا داشته باشد.
• نهال‌هایی که طول عمر ۱۰۰ ساله دارند بهترین گزینه برای کشاورزان کره‌ای محسوب می‌شوند.

انواع نهال گردو در کره‌ای

از انواع نهال گردو سازگار در کره‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال ژنوتیپ و پیوندی پالیز کانادایی تیپ ۹، قدرت باروری بسیار قوی دارد این درخت در یک هکتار ۶ الی ۸ تن میوه تولید می‌کند که به نفع کشاورزان است، نهال ژنوتیپ پالیز تیپ ۹، در برابر تنش‌های هوایی مقاوم بوده و هیچ محدودیت ارتفاعی برای کاشت ندارد، میوه‌های تولیدی لوکس و دارای مغز سفید هستند.
• نهال فرنور فرانسوی حداقل ۱۰۰ سال عمر و بازدهی دارد، این درخت پایه کوتاه بوده ۵ الی ۶ متر ارتفاع دارد، فاصله‌ای که برای کاشت آن در نظر گرفتن تنها ۶ متر هست، این درخت در یک هکتار ۵ تن گردو تولید کرده و زود بازده است.
• نهال گردو خوشه‌ای اسرائیلی از درختان محبوب هست، پوسته کاغذی دارد، به راحتی با دست شکسته شده و مغز آن از پوسته جدا می‌شود، رشد سریع داشته و دیر گل هست، این درخت در یک هکتار چهار و نیم تن میوه تولید می‌کند و برای رشد بهتر در ماه سه بار آبیاری عمیق نیاز دارد.

قیمت نهال گردو در کره‌ای

از فاکتورهای مهم خرید درخت گردو باید به قیمت نهال گردو در کره‌ای اشاره کنیم، باغداران باید توجه کنند که کیفیت نهال را قربانی قیمت نهال نکنند، باغداران باید نهال‌های با کیفیت را با قیمت عادلانه و منصفانه از نهالستان‌های تولید کننده خریداری کنند، با مراجعه به لینک زیر می‌توانید آخرین تغییرات قیمت نهال گردو در کره‌ای آشنا شوید:

بهترین نهال گردو

کارشناسان نهالستان در کره‌ای معتقد هستند بهترین نهال گردو که سازگاری زیادی با این منطقه دارد نهال گردو فرنور پیوندی و نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ است، در مطالب فوق خصوصیات بارز این نهال‌ها را به شما توضیح دادیم.

نهالستان گردو در کره‌ای

یک باغدار برای خرید نهال گردو در کره‌ای باید مراکز و نهالستان‌هایی را انتخاب کند که مسئولیت پذیر و جوابگو باشد؛ همچنین کارشناسان نهالستان، تمامی مراحل خرید اینترنتی، تعیین قیمت نهال در کره‌ای، فاکتور نویسی، بسته‌بندی، ارسال نهال و تحویل نهال را کاملاً شفاف به باغدار توضیح دهند.

کلام آخر

ما در این مبحث سعی کردیم اقلیم شهر کره‌ای را به طور کامل به شما توضیح دهیم پتانسیل این شهر برای احداث باغات تجاری و مدرن گردو بسیار مناسب است کشاورزان می‌توانند با خرید نهال‌های ژنوتیپ و اصلاح شده میزان باردهی و کسب درآمد خود را تا چند برابر افزایش دهند.
البته تولیدات محصولات سردرختی در شهر کره‌ای بیانگر این است که باغداران می‌توانند، انواع درختان میوه را در باغات خود کاشت کنند، به همین منظور ما توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال در کره‌ای در سایت برتر نهال مراجعه کرده و جدول میوه‌های سازگار با این منطقه را مطالعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر کره‌ای می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در کره‌ای مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال