خرید نهال گردو در ساوه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ساوه

یکی از دلایل محبوبیت احداث باغ گردو در مناطق مختلف کشور سازگاری بالای این نهال هست، نباید فراموش کنیم که امروزه نهال گردو اصلاح شده و ژنوتیپ توسط نهالستان‌های معتبر تولید و عرضه شده‌اند که بدون محدودیت ارتفاعی و محدودیت رطوبت هوا در خاک‌های متفاوت می‌توان آنها را کاشت، در گذشته کاشت نهال گردو در مناطق خشک و مرطوب کار بسیار سختی بود، چون درختان دچار آفت زدگی و بیماری می‌شدند؛ ولی امروزه با وجود نهال‌های اصلاح شده چنین مشکلاتی برای باغداران به وجود نمی‌آید، در ادامه همراه ما باشید تا شرایط اقلیمی ساوه و کاشت نهال گردو در این منطقه را به طور کامل توضیح دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ساوه

منطقه ساوه جز مناطق نیمه خشک و گرمسیری قرار گرفته از ارتفاع این منطقه از دریا هزار متر است، از آنجایی که زمستان‌های این منطقه کوتاه مدت است کشاورزان می‌توانند انواع نهال دیر گل ، زودگل و میان گل را در این منطقه کاشت کنند به شرطی که نسبت به خشکی هوا حساس نباشد، چون میانگین درصد رطوبت در طول سال در شهر ساوه کمتر از ۴۰ درصد است.

به خاطر گرمسیری و خشک بودن هوا بارش باران در این منطقه کمتر از مناطق دیگر بوده و کشاورزان در خرید نهال گردو باید دقت کنند که نیاز آبی کمتری داشته باشد چون یک درخت گردو برای رشد بهتر و باروری اقتصادی احتیاج به آبیاری منظم و روتین دارد، به خاطر زمستان کوتاه شهر ساوه درختان گردو باید نیاز سرمایی کمتری داشته باشند چون سریع‌تر از خواب زمستانی بیدار می‌شوند.

تاریخچه باغات گردو در ساوه

یکی از دلایل تاکید مهندسان نهالستان به خرید نهال گردو و احداث باغ آن در منطقه ساوه به خاطر تاریخچه باغات گردو در این شهر است؛ با وجود خشک بودن و گرمسیری بودن منطقه، تاریخچه باغات گردو در ساوه قدیمی بوده و به چند صد سال پیش می‌رسد، وقتی که باغداران سنتی با احداث باغ سنتی گردو درآمد مناسبی به دست می‌آوردند امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی گیاه پزشکی همچنین تکثیر و فروش نهال اصلاح شده و ژنوتیپ، کشاورزان با احداث باغ گردو اصلاح شده و ژنوتیپ می‌توانند به درآمد قابل توجهی دست یابند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ساوه

همانطور که اشاره کردیم اگر کشاورزان ساوه به دنبال کسب درآمد ثابت در طولانی مدت هستند باید قبل از خرید نهال گردو و احداث باغ آب به چند نکته طلایی توجه کنند:

 1. با توجه به درصد رطوبت شهر ساوه درختانی را خریداری کنید که پوسته آنها مقاوم بوده و نسبت به خشکی و تشنگی حساسیت کمتری داشته باشند.
 2. مهمترین بیماری که در شهر ساوه درختان گردو را مورد تهدید قرار می‌دهد آفتاب سوختگی فصل تابستان است، حتماً اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از این معضل انجام دهید.
 3. با توجه به اینکه سفره‌های زیرزمینی شهر ساوه کم بوده یا عمقی است بهتر است نهال‌هایی با ریشه زایی قوی را انتخاب کنید که به عمق زمین نفوذ کرده و بتواند رطوبت و مواد مغذی را از زمین جذب کند.
 4. باغداران ساوه بهتر از قبل از خرید نهال گردو و کاشت آن در مزرعه آنالیز خاک را انجام دهند تا از میزان شوری و ph خاک مطمئن شوند.

آیا کاشت نهال گردو در ساوه حالت اقتصادی دارد؟

در نظر داشته باشید که هر منطقه و باغی راهبردهای خاصی را برای بهره‌ برداری از منابع و شرایط محیطی خود را دارد، مهندسین نهالستان زمان فروش نهال گردو تاکید می‌کنند که فعالیت باغ گردو نیاز به تحقیقات و بررسی‌های دقیق برای تضمین موفقیت و سودآوری بیشتر دارد، از نظر آنها نهال گردو یکی از درختان مقاوم به خشکی و نیمه گرمسیری است، این درختان معمولاً توانایی سازگاری با خشکی بالا و تحمل در برابر قلیایی بودن خاک را دارند، این مزیت به کشاورزان امکان می‌دهد در مناطق با بارش کم و رطوبت کمتر، که برای برخی دیگر از محصولات قابل کشت نیستند، کشت و کاری پایدار را تجربه کنند.

 

خرید نهال گردو در ساوه

کشاورزان ساوه برای تضمین سرمایه اولیه خود بهتر است در خرید نهال گردو دقت داشته و به جای خرید نهال سنتی و قدیمی نهال ژنوتیپ و اصلاح شده گردو را انتخاب کنند، میزان سازگاری این نهال با اکوسیستم ساوه به اندازه‌ای بالا است که تنها با رعایت کردن شرایط اولیه کشاورزی از جمله آبیاری، کوددهی و سمپاشی، سالیانه نزدیک به ۶ الی ۸ تن میوه با کیفیت گردو از یک هکتار زمین برداشت خواهد کرد.

فروش نهال گردو در ساوه

فروش نهال گردو در منطقه گرمسیری و خشک ساوه می‌تواند برای باغداران و علاقه‌مندان به کاشت گردو چالش برانگیز باشد، در ادامه، پنج نکته مهم در مورد فروش نهال گردو در منطقه ساوه را بررسی خواهیم کرد:

 

 • انتخاب گونه سازگار

  برای ساوه باید گونه‌ای انتخاب شود که توانایی سازگاری با شرایط آب و هوایی خشک و گرم را داشته باشد، گردوهای مقاوم مانند گردوی کانادایی و گردوی آمریکایی بهترین گزینه است.

 • بررسی منابع آبی

  قبل از فروش نهال گردو، حتماً بررسی کنید که آبیاری منطقه‌ای که قصد کاشت را دارید، چگونه است، منابع آبی پایدار و قابل دسترس باشند تا تامین آب برای نهال‌ها را تضمین کنند، برای کاهش مصرف آب می‌توانید از روش آبیاری قطره‌ای استفاده کنید.

 • عمق کاشت

  زمان فروش نهال گردو مهندسین نهالستان معتقدند که در منطقه ساوه کاشت نهال‌ها با عمق مناسب انجام شود، عمق کاشت باید به گونه‌ای باشد که ریشه نهال در لایه‌های زیرین خاک قرار بگیرد تا به آب و مواد غذایی کافی دسترسی داشته باشد.

نهال گردو مناسب ساوه

همانطور که اشاره کردیم نهال گردو مناسب برای منطقه ساوه نهال‌های ژنوتیپ و اصلاح شده کانادایی آمریکایی است، البته برخی از نهال‌های بومی شهر ایران نیز سازگاری بالایی با این منطقه دارد در ادامه انواع نهال گردو گرمسیری که برای کاشت در ساوه مناسب است را برای شما معرفی می‌کنیم.

انواع نهال گردو در ساوه

کشاورزان ساوه بدون در نظر گرفتن قیمت نهال گردو باید به دنبال نهال گردو سازگار با این منطقه باشند، انواع نهال گردو در ساوه عبارتند از:

 • گردو ژنوتیپ پالیز، این نهال هیچگونه محدودیت ارتفاعی نداشته می‌تواند گرمای ۴۵ درجه را نیز به راحتی تحمل کند و در مناطق خشک سازگاری بالایی دارد.
 • گردو چندلر از ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متر کاشته می‌شود و در فصل تابستان تا ۴۰ درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند با اینکه دیرگل است ولی می‌توان در منطقه ساوه آن را کاشت.
 • نهال گردو اسرائیلی زود گل بوده و برای کاشت در منطقه ساوه مناسب است چون هیچگونه تغییرات آب و هوایی در فروردین ماه اتفاق نمی‌افتد.
 • نهال گردو تویسرکان یکی از ارقام قدیمی و سنتی نهال گردو سازگار با منطقه ساوه است.

قیمت نهال گردو در ساوه

برای استعلام قیمت نهال گردو می‌توانید به سایت تخصصی نهالستان‌های معتبر و مجوزدار مراجعه کرده و با کارشناسان نهالستان در ارتباط باشید آنها به صورت رایگان با توجه به اکوسیستم منطقه ساوه نهال‌های سازگار را به شما پیشنهاد خواهند داد.

بهترین نهال ساوه

گزینه مناسب برای خرید نهال گردو در منطقه ساوه نهال‌های گرمسیری است که بر پایه ژنوتیپ تکثیر شده باشند، باغداران ساوه می‌توانند خرید نهال گردو پالیز تیپ ۹ را اولویت خود قرار دهند.

نهالستان گردو در ساوه

باغداران ساوه برای شناختن بهترین نهالستان گردو در ساوه بهتر است خرید اینترنتی و غیر حضوری را تجربه کنند، آنها با مراجعه به سایت‌های بزرگ نهالستان های معروف کشور مانند برتر نهال می‌توانند نهال گردو شناسه‌دار راه با تضمین قیمت و تضمین کیفیت به همراه کارت گارانتی حداقل ۲ ساله با قیمت اقتصادی خریداری کنند.

کلام آخر

با اینکه خرید و فروش نهال گردو در منطقه ساوه برای باغدارا پرسود و پر منفعت است ولی آخرین انتخاب آنها نیست، کشاورزان می‌توانند انواع نهال میوه را در باغات خود کشت کنند برای اطلاع از نهال‌های قابل کاشت در منطقه ساوه می‌توانید به لینک خرید نهال میوه در ساوه مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال