بهترین روش آبیاری درختان گردو

آبیاری درختان گردو یکی از مهم ترین فاکتورهاییست که در هنگام پرورش این درختان، کشاورزان حتما باید آگاهی کاملی در رابطه با آن داشته باشند تا بتوانند ثمره تلاش و زحمت خود را به بهترین شکل ممکن ببینند. به طور کلی درخت گردو به میزان آب متوسطی نیازمند است که خوشبختانه در فصل زمستان از طریق بارش برطرف می گردد. ما در این قسمت از برتر نهال هر آنچه را که در رابطه با رشد نهال گردو و بهترین روش آبیاری درختان گردو نیاز است را بازگو خواهیم کرد. بنابراین ما را همراهی نمایید.

معرفی روش های آبیاری درختان گردو

روش های آبیاری درختان گردو شامل چندین دسته می گردد که ما به شما معرفی می کنیم و متناسب با شرایطی که برایتان فراهم است، می توانید به آبیاری محصولات خود بپردازید. البته نوع نهالی که انتخاب می نمایید، نیز بی تاثیر نخواهد بود.

بهترین روش آبیاری درختان گردو به روش غرقابی

  • آبیاری به روش غرقابی

روش غرقابی یکی از بهترین روش های آبیاری درختان گردو محسوب می گردد، به این صورت که آب به لایه های عمیق خاک نفوذ کرده و ریشه درختان تا مدت طولانی رطوبت خواهند داشت. این روش یک نکته منفی دارد که آن نیز می توان به مصرف بیش از حد آب اشاره کرد. ولی در نهایت درختان به میزان کافی آبیاری خواهند شد.

  • آبیاری به روش قطره ای

از دیگر روش های قابل توجه جهت آبیاری درختان گردو، روش قطره ای است. در این حالت همانطور که از نامش نیز پیداست، آب به صورت قطره ای با سرعت و حجم کمی وارد خاک می گردد. این روش نیز از باز دهی بالایی برخوردار بوده و آب کم کم به عمق ریشه درختان نفوذ می کند

  • آبیاری حوضچه ای

در این روش شما می توانید در میان درختان با ایجاد جویی همانند حوضچه به آبیاری درختان بپردازید. آبیاری حوضچه ای نیز برای خود مزایا و معایبی دارد که در مصرف آب نیز صرفه جویی می شود.

بهترین روش آبیاری درختان گردو با کمترین هزینه

باصرفه ترین روش آبیاری درخت گردو

اگر می خواهید بدانید در میان این گزینه ها بهترین روش که هم از نظر آبیاری با صرفه باشد و هم ریشه درختان و نهال به خوبی آبیاری گردد کدام است، ما به شما دوستان آبیاری قطره ای را معرفی می کنیم. این روش علاوه بر اینکه بهترین روش آبیاری درختان گردو محسوب می گردد، بسیار مفید و کم هزینه نیزمی باشد.آب به میزان لارم خود را به تمام بخش های درخت می رساند.

انواع نهال گردو در برتر نهال 

میزان آب مورد نیاز برای درختان گردو

برای حفظ و رشد درختان گردو یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید به آن توجه نمایید، میزان آب مورد نیاز برای درختان گردو است. درختان گردو جهت رشد، مقداری با سایر گیاهان تفاوت دارند. این گیاهان علاوه بر اینکه به رطوبت کم حساس می باشند و باید میزان قابل توجهی آب داشته باشند به رطوبت بیش از حد نیز واکنش منفی نشان می دهند، اگر میزان آبیاری شما نادرست باشد مسلما تاثیر مخربی بر محصولات شما خواهد گذاشت

بهترین روش آبیاری درختان گردو در زمان مناسب

میزان آب لازم برای درختان گردو بستگی به عوامل متعددی دارد، به طور مثال: نوع خاک ، میزان بارندگی سالانه در منطقه ، نوع و رقم گردوی انتخابی و تراکم تعداد درختان در منطقه کاشته شده و…

با توجه به مواردی که ذکر شد به طور متوسط میزان آب مورد نیاز برای درختان گردو سالانه حدود 8 الی 10 هزار متر مکعب آب برای هر هکتار است .

زمان مناسب برای آبیاری درختان گردو

آخرین مطلبی که در رابطه با آن گفت و گو خواهیم نمود و یکی از موضوعات با اهمیت در آبیاری درختان گردو می باشد، زمان مناسب برای آبیاری درختان گردو است. زمان آبیاری درختان گردو، بسته به منطقه ای است که شما در آن زندگی می کنید، متفاوت است. شما باید در ماه هایی همچون خرداد، تیر، مرداد و شهریور آب مورد نیاز جهت رشد را به اندازه کافی فراهم نمایید. خرداد ماه زمانی است که درخت به رشد خود می رسد، که در صورت کم آبی میوه به رشد مطلوب خود نمی رسد و میزان باردهی کاهش می یابد.

بهترین روش آبیاری درختان گردو با آب مورد نیاز

دقت کنید اوایل تیر ماه دورانی است که مغز گردو رسیده خواهد شد. بنابراین این زمان به آبیاری کافی نیاز دارد تا میوه شما دچار سقط جنین نگردد و پوکی و سیاهی با خود همراه نداشته باشد. مرداد ماه نیز زمانی است که محصول به مراحل آخر پر شدن می رسد و در این دوران نیز باید آبیاری داشته باشید تا گردو تیره نشود و در نهایت نیز شهریور ماه، نزدیک به برداشت گردو آبیاری جهت رسیدن کامل گردو و جلوگیری از خشکی میوه انجام می پذیرد. در فصل پاییز و زمستان آبیاری درختان گردو کاهش میابد زیرا به علت سردی هوا آبیاری به درختان گردو آسیب میزند و باعث پوسیدگی می شود.

جمع بندی نهایی

برتر نهال ( نهالستان پالیز نهال ) که در زمینه صادرات نهال بیش از 30 سال است که تجربه و تبحر لازم را دارد، به فروش انواع نهال درختان میوه پرداخته و مناسب با آب و هوا و منطقه ای که دارید، با مشاوره دادن به شما بهترین نهال های درختان را برایتان به ارمغان می آورد. در این مقاله ما نکاتی در رابطه با بهترین روش آبیاری درختان گردو به عرضتان رساندیم که جهت آگاهی بیشتر در این رابطه می توانیم با ما تماس حاصل نمایید.

 »» اطلاعات تماس ««