خرید نهال گردو در کلیبر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کلیبر

شهرستان کلیبر بهشت گمشده‌ای است در استان آذربایجان شرقی که واریته‌های مختلف نهال میوه و خشکبار که دارای ارزش اقتصادی بسیار بالایی نیز هستند در آن‌جا پرورش می‌یابند و علاوه بر ایجاد اشتغال برای باغداران این منطقه، صرفه‌ی اقتصادی بسیار بالایی نیز داشته است. با توجه به مساعد بودن شرایط اقلیمی و اکولوژیک برای پرورش ارقام سردسیری و دیرگل نهال گردو در این منطقه، شاهد افزایش میزان فروش نهال گردو در کلیبر بوده‌ایم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کلیبر

اقلیم آب و هوایی شهرستان کلیبر را می‌توان در شمار اقلیم‌های سردسیری و کوهستانی با میانگین بارش سالیانه ۴۰۰ میلی‌متر، جای داد و با توجه به ارتفاع ۱۲۰۰ متری منطقه از سطح دریا پوشش گیاهی بسیار قابل توجه و جنگل‌‌ها و مراتع بسیار سرسبزی دارد که سبب رونق باغدارای و کشاورزی در این خطه شده است.

بیشتربخوانید: خرید نهال گردو در شهر تبریز

تاریخچه باغات گردو در کلیبر

با توجه به میزان بارش سالیانه در شهرستان کلیبر شاهد گسترش باغداری و کشاورزی و دامداری در این خطه بوده‌ایم و غالبا محصولاتی که امکان پرورش آنهد وجود دارد در دو دسته‌ی محصولات زراعی و باغی جای می‌گیرند که اشتغال به هر دو حیطع می‌تواند توجیه اقتصادی بالاید داشته باشد؛

  • محصولات باغی: نهال گیلاس و آلبالو، نهال سیب، نهال گردو و زغال اخته
  • محصولات زراعی: علوفه دام و طیور، گندم و جو، حبوبات و صیفی جات

 

 

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کلیبر

در سال‌های اخیر شاهد احداث پیشرفته‌ترین باغات گردو با متد جدید و ارقام نهال گردو اصلاح شده در شهرستان کلیبر بوده‌ایم که با این تغییرات توانسته‌ایم باردهی سالانه در واحد هکتار را تا بیش از ۲۰۰ تن محصول افزایش دهیم و این امر میسر نشده است مگر با تغییر الگوهای کاشت نوین و مقرون به صرفه و همچنین تعویض ارقام نهال قدیمی و دیربازده با ارقام نهال گردو اصلاح شده و زودبازده که با ارتفاع کمی که در طول حیات خود دارند، به راحتی امکان پرورش و برداشت خواهند داشت.

آیا کاشت نهال گردو در کلیبر حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به مطالب گفته شده در بالا و بستر اکولوژیکی بسیار مناسب در کلیبر با خرید ارقام نهال گردو سازگار و مقاوم به سرما برای کاشت و پرورش در این منطقه می‌توان سالانه به محصولات بسیار با‌کیفیت و مرغوبی دست یافت که امکان تجاری سازی و صادرات آنها نیز وجود دارد،از طرفی با توجه به مصارف متنوع گردو در جهان، رسیدن به سرمایه اولیه در سال‌‌های ابتدایی احداث باغ یکی از بزرگترین مزایای پرورش نهال گردو در کلیبر خواهد بود.

خرید نهال گردو در کلیبر

برای خرید نهال گردو در شهرستان کلیبر ممکن است نهالستان‌هایی معتبر و رسمی که مورد تایید جهاد کشاورزی باشند را نیابید؛ به همین دلیل بهتر است به دنبال نهالستان‌هایی باشید که اقدام به تولید و عرضه ارقام مختلف نهال گردو به صورت اینترنتی می‌کنند و از این طریق در زمان مناسب و سازگاری سفارش خود را پس از دریافت مشاوره تلفنی رایگان از کارشناسان مجموعه ثبت نمایید. همچنین برای خرید نهال گرذو در شهر قزوین اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در کلیبر

جالب است بدانید که در سال‌های اخیر میزان فروش نهال گردو چندلر پیوندی در کلیبر افزایش چشم گیری داشته است؛ چرا که این رقم علاوه بر سازگار و دیرگل بودن، پایه کوتاه است و برای برداشت محصول و رسیدگی به آن باغدار هزینه‌های کمتری را متحمل خواهد شد. قدرت رشد این گونه بسیار بالاست و غالبا مشاهده شده است که رشد قائم و کاملا عمودی نخواهد داشت و ممکن است به طرفین متمایل شود به همین دلیل بایستی به فواصل کاشت این رقم توجه داشته باشیم‌

نهال گردو مناسب کلیبر

با توجه به پارامترهای مهم و تاثیر گذاری همچون آب و هوا، رطوبت منطقه، بافت خاک و منابع آبی در دسترس مناسب‌ترین ارقام نهال گردو برای کاشت و پرورش در شهرستان کلیبر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نهال گردو چندلر پیوندی
  • نهال گردو ژنوتیپ برتر پالیز

انواع نهال گردو در کلیبر

مساعد بودن شرایط اقلیمی و میزان بارش سالیانه در این منطقه سبب شده تا هیچ گونه محدودیت خاصی برای انتخاب نهال گردو نداشته باشیم و برای احداث باع می‌توان از تمامی ارقام سردسیری و مقاوم همچون نهال گردو خوشه‌ای و نهال گردو فرنور پیوندی استفاده کرد.

قیمت نهال گردو در کلیبر

جهت دریافت لیست قیمت نهال گردو مناسب و سازگار برای احداث باغ در شهرستان کلیبر و خطه آذربایجان می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در سایت با نهالستان برتر نهال ارتباط برقرار نمایید.

بهترین نهال گردو

علی رغم تصور بسیاری از باغداران نمی‌توان تعریف دقیقی از بهترین نهال گردو داشت؛ چرا که هر گونه حتی اگر بهترین هم باشد اگر در شرایط محیطی و خاک مناسبی پرورش نیابد، نمی‌تواند عملکرد و باردهی قابل قبولی از خود نشان دهد.

نهالستان گردو در کلیبر

یافتن یک نهالستان معتبر در شهرستان کلیبر یکی از اصلی‌‌ترین دغدغه‌های باغداران این منطقه است که با راه اندازی فروش اینترنتی نهال گردو در نهالستان برتر نهال این دغدغه نیز رفع شده است،؛ چرا که ارقام نهال گردو شناسنامه دار و سازگار را می‌توانید به راحتی سفارش دهید.

کلام آخر

در یک جمع بندی نهایی می‌توان گفت که برای موفقیت در باغداری گردو بایستی پس از تحقیق فراوان سازگارترین نژاد نهال گردو در کلیبر را شناسایی کنید و سپس با در نظر گرفتن بهترین زمان اقدام به احداث باغات بسیار سود آور این گونه نمایید.

چنانچه قصد آشنایی با ارقام نهال میوه سازگار با اقلیم شهرستان کلیبر را دارید می‌توانید به صفحات دیگر سایت که در رابطه با خرید نهال میوه در کلیبر مرتبط است مراجعه فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال