خرید نهال گردو در قزوین✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در قزوین بدانید

در این مقاله می خواهیم یکی از استان های کشور ایران را به شما معرفی کنیم که دارای پتانسیل بالای کشاورزی می باشد. مهم ترین نکته جالب در مورد این استان داشتن اقلیم های متفاوت است. به گونه ای که چهار اقلیم و آب و هوای کاملاً متمایز از یکدیگر دارد و در زیر بخ آن خواهیم پرداخت. از اینرو شما می توانید باغ های کشاورزی متنوع مخصوصاً باغ گردو را در این استان احداث و بر روی آن سرمایه گذاری کنید.
شما به عنوان یک باغدار موفق اگر بتوانید روش های نوین کشاورزی را همراه نکات دیگر رعایت کنید، همچنین به خرید نهال اصلاح شده و ژنوتیپ پالیز بپردازید، می توانید یک باغ تجاری با طول عمر اقتصادی خیلی بالا احداث کرده و بعد از چند سال به یک درآمد کلان برسید. از آنجایی که گردو یکی از خشکبار های مورد محبوب در کشور ایران و همچنین کل جهان محسوب می شود، این اطمینان را داشته باشید، در صورت با کیفیت بودن محصولات شما، تمامی گردوی تولیدی بدون هیچگونه استثنایی با قیمت مناسب فروخته می شود.
میزان برداشت گردو در نهال های اصلاح شده و سازگار با محیط زیست گاه تا پنج الی هفت تن افزایش پیدا کرده است، همچنین طول عمر آنها تا به صد سال رسیده، مقاومت بالای این نسل از نهال ها در برابر بیماری و آفت ها، کاهش هزینه برای کشاورزان به همراه داشته است. برای آشنایی با اقلیم قزوین، همچنین تاریخچه باغ گردوی شهر، آشنایی با نهالستان های بزرگ و معتبر در قزوین و قیمت نهال گردو که سازگار با محیط این استان می باشد، در ادامه مطلب با ما همراه باشید

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در قزوین

آمار بررسی شده نشان می دهد که حدود ۵۵۰۰ هکتار باغ گردو در استان قزوین وجود دارد، هم به صورت روش نوین کشاورزی بارور شده و هم به صورت سنتی باردهی دارند. با توجه به آمار همین منبع موثق به طور میانگین هر هکتار از زمین های گردوی قزوین یک و نیم تن گردوی خشک تولید می کند، که چندان رضایت بخش نیست و علت آن استفاده از روش های منسوخ شده و سنتی کشاورز و درخت گردوی بی کیفیت می باشد.
بیشترین نواحی که گردو در استان قزوین تولید می شود، مربوط به نواحی کوهستانی و دامنه های آن می باشد. در این مناطق میزان ذخایر آب کافی بوده و باغدار به راحتی می‌ تواند به آبیاری آن بپردازد. به خاطر پتانسیل بالای این مناطق و درآمد بالای پرورش نهال گردو و برداشت آن باعث شده تا بیشتر مسئولین به دنبال استفاده از پتانسیل کاشت گردو در این مناطق باشند. از این رو آنها سعی می کنند روش های جدید کشاورزی را به باغداران آموزش داده و ارقام نهال هایی را تهیه و کشت کنند که اصلاح شده و ژنوتیپ باشد.
روش های جدید و استاندارد باعث بالا رفتن میزان باردهی محصولات و همچنین کیفیت آن ها می شود. البته مسئولین جهت کمک به زندگی روزمره کشاورزان و باغداران سعی کردند، علاوه بر کمک در احداث باغ های تجاری گردو در این مناطق، مراحل قانونی بیمه کردن باغ گردو و محصولات آن را تسهیل بخشیده تا زندگی خصوصی باغدار و کشاورز با مشکل مواجه نشود. همین چند نکته در چند سال گذشته مسئولین کمک خیلی زیادی به رونق گرفتن باغ گردو استان قزوین کرده است. درواقع کسانی که به دنبال سرمایه گذاری و احداث باغ گردو در استان قزوین هستند می توانند از این شرایط خاص و ویژه نهایت استفاده را ببرند.

شرایط اقلیمی در قزوین

جالب پس بدانیم شرایط اقلیمی و آب و هوایی متفاوت در قزوین باعث شده است تا چهار نوع آب و هوای متفاوت در این شهر پیدا شود، ما سعی می کنیم در این قسمت به تمامی آنها پرداخته و اطلاعات مناسبی در مورد آن بیان کنیم. چهار محدوده اصلی استان قزوین عبارتند از:

● آب و هواي سرد كوهستاني: این نواحی شامل قسمت های شمالی و ارتفاعات جنوب غربی استان است، در منطقه کوهستانی واقع شده، آب و هوای آن سرد کوهستانی می‌ باشد.
● آب و هواي معتدل: در مناطق کوهپایه ها و دامنه این استان آب و هوایی که قالب می باشد آب و هوای معتدل است.
● آب و هواي خشك و نیمه خشك: این آب و هوا مخصوص نواحی مرکزی دشت استان قزوین می باشد. دارای آب و هوای خشک و نیمه خشک بوده و پتانسیل بالایی برای کشت انواع میوه های و محصولات کشاورزی گرمسیری دارد.
● آب و هواي مرطوب گرمسيري: این آب و هوا و اقلیم مخصوص بخش هايي از تارم، همچنین دره شاهرود در قزوین است.
با توجه به تنوع اقلیم استان قزوین دقت داشته باشید، برای آغاز هر گونه پروژه کشاورزی نسبت به اقلیم آن اطلاعات لازم و کافی را به دست بیاورید. از دیگر نکات مهم که باید به آن توجه داشته باشید، میانگین بارندگی این استان است. به صورت سالانه میانگین آن به ۳۳۰ میلی متر می رسد. عدد اعلام شده به صورت میانگین است، یعنی میزان بارندگی در مناطق کوهستانی که بیشترین مقدار است و بارندگی در دشت ها کمترین مقدار است را محاسبه سپس میانگین آن را اعلام می کنند.
نکته مهم بعدی، به هنگام احداث باغ کشاورزی باید به آن دقت داشته باشید، جریان باد و ورزش هوا در این استان می باشد. استان قزوین جزو معدود استان هایی است که هم باد گرم و هم باد سرد در آن وجود دارد. وزش باد گرم باعث می‌شود تا رطوبت موجود در هوا تبخیر شده، میزان رطوبت کم بشود. ورزش باد سرد باعث سرمای هوا و بالا بردن میزان رطوبت خاک می شود.
اگر بخواهیم به ذخایر آب قزوین نیز اشاره کنیم در بیشتر مناطق های کوهستانی و دامنه آن ذخایر آب به اندازه کافی می باشد. رودخانه های پرآب شاهرود، گرما رود، سپیدرود سفره های زیرزمینی آب و همچنین آب پشت سدها به اندازه کافی ذخیره شود. ولی در مناطق گرم خشک این قضیه متفاوت است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قزوین

با توجه به موارد گفته شده از آنجایی که اقلیم استان قزوین به یک صورت نمی باشد و کاملا متنوع است، بنابراین شما اول باید مکانی ای که می خواهید باغ خود را در آنجا احداث کنید مشخص کنید. برای این کار آمار سالانه تولید گردو در نقاط مختلف قزوین را مورد بررسی قرار دهید، تا محل هایی که احداث احساس می‌ کنید بازدهی بالایی دارند را انتخاب کنید.
ولی اگر شما باغدار هستید زمین شما ثابت است و صرفا می خواهید به تازه سازی باغ گردوی خود بپردازید. یا نوع محصول کشاورزی خود را از تولید میوه به تولید گردو تغییر دهید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. این نکات عبارتند از:
● در مرحله اول ارتفاع سطح زمین خود را از سطح دریا مشخص کنید. مهمترین عاملی که میزان رطوبت و خشکی محیط شما را مشخص می کند. دلیل اصلی برای فهمیدن این موضوع این است که بیماری ها و عوامل بیماری زا در مناطق مرطوب کاملا متفاوت از آفت ها و عوامل بیماری زا در مناطق خشک و گرم می باشد.
● در مرحله دوم میزان بارندگی و ذخایر آب موجود در محل احداث باغ را بررسی کنید تا بدانید که احتمال خشکسالی در منطقه شما وجود دارد یا نه؟؟ چون بیشتر نژاد های گرمسیری به صورت دیمی کاشته می شود.
● مهم است که باد های وزشی منطقه شما در کدام سمت قرار دارد، معمولاً از این نکته برای مشخص کردن جایگاه گرده افشان استفاده می کنند، تا تاثیر بیشتری در کیفیت آنها و بالا بردن تناژ تولیدی داشته باشد.
● بافت خاک نیز برای کشت باغ گردو مهم است، رطوبت و ارتفاع سطح زمین، همچنین همجواری با رودخانه یا شوره زار باعث تغییر در PH خاک می شود.
● ارقام نهال خریداری شده آخرین گزینه برای احداث باغ گردوی تجاری می باشد. البته شما باید تمامی اطلاعات لازم در مورد نکات بالا را به دست بیاورید، سپس بر اساس آن با مهندسین گیاهپزشکی نهالستان در تماس بوده، با مشاوره رایگان بتوانید نهال سازگار با محیط احداث باغ را شناخته و خریداری کنید.

آیا کاشت نهال گردو در قزوین حالت اقتصادی دارد؟

می خواهیم به این نکته بپردازیم که آیا واقعا کاشت نهال گردو در قزوین حالت اقتصادی دارد یا صرفا شعارهایی می باشد برای جذب سرمایه گذار! ما میخواهیم عواملی را به شما معرفی کنیم که با رعایت کردن آنها می توانید یک باغ تجاری کاملا اقتصادی با درآمد بالا را احداث کنید. در این قسمت که تمامی نکاتی که شما برای احداث باغ گردو به آن احتیاج داشتید را بیان کردیم. حالا می خواهیم همین نکات را با روش مدرن برای شما بگوییم هرچه احداث باغ شما به صورت مدرن و طبق اصول و قواعد گیاه پزشکی پیش رفته باشد به همان اندازه به درآمد بالایی خواهید رسید بنابراین شما جهت رسیدن به درآمد کلان حتماً این مراحل را بیشتر انجام بدهید

● مرحله اول (عملیات برداشت دقیق نقشه زمین)
یکی از عواملی که باعث می‌ شود تا شما به عنوان یک کشاورز و باغدار مطمئن شوید درآمد شما از احداث باغ گردو در قزوین تضمین شده است، انجام عملیات نقشه برداری مناسب در محوطه باغ است. نقشه برداری این امکان را به باغدار می دهد تا در مختصات دقیق کاشت گردو و گرده افشان همچنین فاصله بین آنها را مشخص کند. تاثیر این مرحله بر روی باردهی درختان گردو اصلاً قابل چشم پوشی نیست.این مرحله شامل عملیات نقشه برداری و خاک ورزی می‌ باشد. باغدار در این مرحله موظف است که یک بستر مناسب برای کاشت نهال های گردو تهیه کند.

● مرحله دوم (گود برداری)
مرحله دوم مربوط به گودبرداری خاک باغ می باشد، علاوه بر خاک ورزی باید باغدار بتواند یک بستر مناسب برای کاشت نهال گردو ایجاد کند. معمولاً عرض آن نیم متر و عمق آن نیز نیم متر است منتهی این مقدار هر چه بیشتر باشد بهتر خواهد بود چون در این صورت خاک زیر نهال بیشتر تکان خورده و بعدها درخت راحت تر ریشه خواهد انداخت. سپس خاک هایی که با استفاده از کودهای طبیعی و مغذی یا به اصطلاح خاک ورزی شده است در این کانال ها آماده می‌ کنند، بعد از کاشت به اطراف نهال گردو بریزند.

● مرحله سوم (سیستم فیلتراسیون)
ایجاد سیستم مرحله سوم و مهم است. آبیاری با استفاده از روش سنتی غرقابی هزینه های خیلی کلانی برای شما به همراه خواهد داشت. چون نه تنها میزان آب مصرفی شما افزایش پیدا می کند، بلکه باعث ایجاد بیماری های مختلف برای درختان شما می شود. معمول ترین این بیماری پوسیدگی ریشه و بن پایه درخت گردو است. در چند سال گذشته از سیستم فیلتراسیون که نوعی تصفیه آب و میزان کردن املاح مناسب برای آبیاری درخت است، استفاده می کنند. در این تکنولوژی متخصصین با تزریق کود و دیگر مکمل های مورد نیاز درخت گردو باعث تغذیه درخت شوند.

● مرحله چهارم (انتخاب نهال)
در مرحله آخر باید دقت کنید که نهال های گردو اصلاح شده و ژنوتیپ بیشتر از نهال های سنتی باروری دارند. حتماً به نحوه نگهداری و مراقبت آنها دقت کرده و سعی کنید از نهالستان های معتبری که نهال گردو را به صورت تضمینی و کارت گارانتی به فروش می رسانند، خریداری کنید.
خرید نهال گردو در قزوین

شما برای خرید نهال گردو در قزوین می توانید به سایت برترنهال مراجعه کنید، سایت اینترنتی بزرگترین نهالستان شمال غرب کشور می باشد. این نهالستان سعی کرده است جهت رفاه حال مشتریان خود در مراکز استان‌ ها سایت اینترنتی تولید و فروش نهال گردو در ارقام مختلف را راه اندازی کند. تمامی نهال های عرضه شده در این نهالستان با تضمین کیفیت ارائه می شود.

فروش نهال گردو در قزوین

در فرایند فروش نهال گردو در شهر قزوین باید به چند نکته دقت داشته باشید، وقتی باغدار برای خرید نهال گردو جهت احداث باغ گردو به صورت حضوری اقدام می کند مجبور است زمان، انرژی و هزینه ایاب و ذهاب صرف کند تا چندین نهالستان را دیده و از میان نهال های فروشی، نهال مناسب برای باغ گردو تهیه کند.
ولی همین باغدار عزیز با مراجعه به نهال فروشی آنلاین که به فروش نهال هایی با تضمین قیمت و تضمین کیفیت می پردازند، می توانند انواع نهال های موجود در انبار را دیده، سوالات و راهنمایی‌ های لازم را کسب کنند. سپس تصمیم بگیرد که بر حسب متراژ باغ خود و شرایط آن چه تعداد ارقام نهال گردو را با چه نژادهایی تهیه و آن را کشت کند.
همچنین جهت باردهی بیشتر می تواند با مشورت مهندسین گیاهپزشکی برتر نهال، ارقام نهال میوه های دیگر را نیز خریداری و در کنار نهال های گردو کشت کند که سازگار با ویژگی درخت گردو باشد. با اینکار میزان سوددهی آن بیشتر می شود.

نهال گردو مناسب قزوین

نهال گردوی مناسب برای شهر قزوین باید دارای مشخصات و شناسه های خاص خود باشد. برای این منظور می توانید از نهالستان های معتبر نهال گردوی مناسب را خریداری کنید. این مشخصات عبارتند از:
● شناسنامه دار بودن و داشتن لیبل از وزارت جهاد سازندگی و یا مراکز معتبر گیاهپزشکی
● تضمین کیفیت و داشتن کارت گارانتی
● گذراندن نیاز سرمایی مناسب
● مناسب برای ارتفاعات متفاوت این شهر
● کارت قرنطینه
● سالم بودن نهال و عاری از هرگونه بیماری ها و آفت ها

انواع نهال گردو در قزوین

با توجه به ویژگی جغرافیایی استان قزوین می‌ خواهیم پنج نهال گردو که خواهان و تقاضای خیلی زیادی در این استان وجود دارد را برای شما معرفی کنیم

 • نهال گردو ژنوتیپ کانادایی

  یکی از باکیفیت ترین نهادهای گردو نهال گردوی کانادایی می باشد که دارای ویژگی های خاص می باشد. مهمترین ویژگی آن به تولید تناژ بالای گردو می توان اشاره کرد که سالانه در هر هکتار بالای شش تن گردو تولید می کند.

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز

  از دیگر نهال های پرطرفدار که تقاضای خیلی زیادی هم دارد، نهال ژنوتیپ پالیز می باشد. بر اساس تیپ آنها مشخص می شود که در چه ارتفاعی کدام تیپ سازگار است. عمر اقتصادی آنها صد سال بوده و به صورت پیوندی و اصلاح شده به بازار ارائه می شود، این رقم در هر هکتار بین هشت الی ده تن بار می دهد.

 • نهال گردو چندلر

  این نهال تا ارتفاع ۱۵۰۰ متر از سطح دریا قابل کاشت می باشد. مقاومت بالای آن در برابر بیماری ها و همچنین بازدهی بالای آن باعث محبوبیت نهال چندلر در میان کشاورزان قزوین شده است.

 • نهال گردو فرنور

  مختص مناطق کوهستانی استان قزوین است ویژگی آن دیرگل بودن نهال گردو فرنور می باشد. از نکات مثبت این نهال می‌ توان به بازدهی سریع آن اشاره کرد. ظاهر گردوی فرنور با کیفیت و درست است. یک تنه درخت گردوی فرنور سالانه نزدیک ۳۰ کیلوگرم گردوی خود را تولید میکند.

 • نهال گردو خوشه ای

  یکی از نهال های قدیمی و کلاسیک کشور ایران می باشد، که معمولا به صورت خوشه ای رشد می کند. در هر خوشه حداقل ۵ عدد گردو و حداکثر ۲۵ عدد گردو وجود دارد. از ویژگی‌ های مثبت این نهال می‌ توان به دیزگل بود، بازدهی بالا و باردهی با کیفیت اشاره کرد. عمر اقتصادی این نهال بالا است.

قیمت نهال گردو در قزوین

قیمت نهال گردو در شهر قزوین به چند مورد بستگی دارد، اینکه باغدار از کدام نهالستان و کدام مرکز بتوانند نهال های مورد نیاز خود را خریداری کند. اگر بتواند از نهالستان هایی که خود تولید کننده و عرضه کننده نهال ژنوتیپ و اصلاح شده باشد، نهال مورد نیاز را خریداری کنید. مطمئنا قیمت آنها بسیار پایین تر و ارزانتر از مراکز توزیع کننده خواهد بود. باید دقت داشته باشید که قیمت یک نهال بستگی به میزان کیفیت آن دارد.
هرچه کیفیت نهال بیشتر بوده، در برابر انواع بیماری ها و آفت ها از خود مقاومت نشان دهد و پربار باشد، مطمئنا قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. ولی دیگر مورد مهم در تعیین قیمت نهال در قزوین به میزان خرید شما بستگی دارد. خرید نهال گردو در تناژ بالا باعث می شود تا هزینه های جانبی آن از جمله هزینه بسته بندی، هزینه ارسال و دیگر موارد کاهش پیدا کرده در نتیجه می توانید نهال گردوی با قیمت مناسب خریداری کنید.

بهترین نهال گردو قزوین

شما به هیچ عنوان نمی توانید یک رقم از نهال گردو را مشخص کرده و بگویید این بهترین نهال گردو در شهر قزوین می باشد که دارای طول عمر بالا و باردهی بالایی می باشد. چون همانطور که قبلا اشاره کردیم شرایط قزوین کاملا متفاوت تر از استان های دیگر است. تنوع در اقلیم و شرایط آب و هوایی باعث تنوع کاشت ارقام نهال گردو شده است. شما نمی توانید بهترین ارقام نهال ای که مختص کوهپایه های قزوین می باشد در مناطق دشتی که آب و هوای گرم و خشکی دارد، کشت کنید و انتظار داشته باشید بازدهی بالایی داشته باشد.
در عوض نمی توانید بهترین رقم نهال گردو که به صورت دیمی کشت می شود و حساسیت آن نسبت به رطوبت خیلی بالا می باشد را در مناطق معتدل و مرطوب کشت کنید. چون بلافاصله ریشه و طوقه آن فرسوده می شود و زحمت کشاورز را از بین می رود. برای تعیین بهترین ارقام نهال گردو در قزوین باید شرایط باغ خود را مشخص کرده و طبق شرایط باغ خود بهترین رقم گردو را خریداری کنید.

نهالستان گردو در قزوین

از آنجایی که استان قزوین یک استان کشاورزی شناخته شده است و پتانسیل بالایی در کشاورزی دارد، مطمئنا نهالستان های خیلی زیادی در این منطقه راه‌اندازی شده است. همچنین سایت های اینترنتی و نهال فروشی های آنلاین که اقدام به فروش و عرضه انواع نژاد نهال گردو کرده اند. ز این رو دست باغدار برای تهیه نهال گردو با کیفیت که تضمین قیمت و تضمین کیفیت داشته باشد بسیار باز است. از مهمترین و معروفترین نهال فروشی های آنلاین می‌ توان به برتر نهال شاره کرد. تمامی نهال های عرضه شده در این سایت شناسنامه دار بوده و دارای مجوز رسمی از جهاد کشاورزی،کارت گارانتی دو ساله، کارت سلامت می باشد.

همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی جوانب احداث باغ گردو در استان قزوین را در نظر بگیریم و سعی کنیم نهال هایی را به کشاورزان معرفی کنیم که با کاشت آنها بتوانند به یک سوددهی کلان و مناسب برسند. کاملاً مشخص است که مناطق استان قزوین دارای پتانسیل خیلی بالای تولید باغستان گردو می باشد. از آنجایی که بیشتر زمین های این استان بدون کشت باقی مانده است، یا باغ های آنها کاملا سنتی می باشد، یک فرصت ویژه برای افرادی می باشد که می خواهند در منطقه اقدام به احداث باغستان گردو کنند.

توصیه می کنم که حتما از مشاوره متخصصین و مهندسین مربوطه استفاده کنید. خوشبختانه سایت برتر نهال این افتخار را دارد تا در تمامی مراحل احداث باغ در کنار شما باشد. مهمترین نکته که در اینجا می‌ خواهم یادآوری کنم هرچه روش شما برای احداث باغ گردو و مکانیزم استفاده از آن کاملاً علمی و اصولی باشد، مطمئن باشید به همان اندازه میزان باردهی آن افزایش پیدا خواهد کرد.

پس نگران هزینه اولیه احداث باغ تجاری نباشید، چون در سال های بعدی بلافاصله جبران کرده و باعث می شود هزینه که در طول سال برای مراقبت و نگهداری باغ گردو صرف می کردید تا حد زیادی کاهش پیدا کند. دومین نکته نیز خرید ارقام نهال مقاوم می باشد، نهال هایی که در برابر رطوبت زیاد، خشکسالی، افزایش دما، کاهش دما، همچنین بافت خاک و بیماری ها از خود مقاومت نشان دهند باعث می‌ شود تا کشاورز در طول سال برای تهیه انواع سموم و آفت کش‌ ها هزینه زیادی صرف نکند. برای استفاده از مشاوره می توانید از شماره تماس هایی که در سایت زیر وجود دارد استفاده کنید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر قزوین می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در قزوین مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال