خرید نهال گردو در مهریز✔️ قیمت انواع نهال گردو مهریز

از جمله شهرهایی که سهم قابل توجهی در تولید گردوی استان یزد دارد منطقه مهریز است که در دامنه‌های جنوب شرقی شیرکوه قرار گرفته است. با ما در این مقاله همراه باشید تا مراحل خرید نهال گردو، کشت و رقم‌های سازگار با آن را مورد بررسی قرار دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مهریز

از نظر نقشه توپوگرافی جغرافیایی شهر مهریز در دشتی دایره وار قرار گرفته است که کوه‌های مدوار، شیرکوه و لاخسه احاطه شده است. به جز مناطق جنوبی و شرقی که در دشت و نزدیک به مناطق کویری است، قسمت‌های غربی در همجواری این ارتفاعات واقع شده و از آب و هوای نسبتا معتدل‌تری برخوردار است. اما به طور کلی با میانگین بارشی ۶۰ میلی‌متر در سال و قرارگیری در ارتفاع ۱۴۶۰ متری اقلیم غالب در این شهر آب و هوای گرم و خشک است. بیشتر منابع آبی آن جویبارهای سرچشمه گرفته از ارتفاعات غربی شیرکوه است.
مهریز در ۳۵ کیلومتری شمال یزد قرار گرفته و آب و هوای خنک و باغات متعدد میوه، آن را به باغ شهر کوهپایه‌ای با آب و هوای خنک تبدیل کرده است. در کنار انارستان‌ها و باغستان‌های پسته، انجیر، زردآلو، باغات گردوی این بخش نیز در مناطق غربی و دامنه‌ای از جمله حوزه‌های رونق اشتغال و کسب درآمد اهالی است. این خطه با بهره‌مندی از آب استخراجی از قنات‌ها و چاه‌های کشاورزی در کنار مناطق دامنه‌ای، دشت‌های شمال شرقی و جنوبی از وضعیت کشاورزی مطلوب برخوردار است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در یزد

تاریخچه باغات گردو در مهریز

به طور کلی استان یزد دارای ۱۴۷۰ هکتار باغ گردو است که بعد از شهرستان تفت با هزار هکتار شهرستان مهریز با ۲۳۰ هکتار باغ گردو از جمله قطب‌های تولیدی این محصول در استان است. در تاریخچه باغات این بخش نهال‌های زیر کشت متعلق به اسرائیلی، محلی، کاغذی، پکان آمریکایی و نهال‌های ژنوتیپ است. یکی از بهترین راهکارهای ارتقای عملکرد باغات، استفاده از ارقام پیوندی مقاوم به خشکی، زودگل و پربازده در کنار آبیاری قطره‌ای، تنک کردن و مالچ پاشی است. کلیه این عوامل باعث کاهش هزینه‌های آبیاری و رسیدگی و برداشت بیشترین محصول می‌شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مهریز

قطع به یقین احداث باغ گردو برای افراد تازه کار که به دنبال احداث باغات سنتی هستند شامل خرید نهال، حفر چاله و کاشت آن است. اما برای افرادی که باغداری را به شکل حرفه‌ای و مدرن دنبال می‌کنند شرایط آب و هوایی، ارتفاع منطقه، نوسانات دمایی، میزان بارندگی‌ها، وضعیت خاک، کیفیت و منابع آب در اولویت بوده و با شناخت این عوامل محیطی می‌توان با در اختیار داشتن سرمایه و منابع مالی باغاتی مدرن و بر پایه علم باغبانی را ایجاد کنند.

 

آیا کاشت نهال گردو در مهریز حالت اقتصادی دارد؟

در استان گرم و خشکی مانند یزد، مهریز در کنار شهرستان هرات، دومین شهر تولید گردو است که دارای ۲۳۰ هکتار باغ گردو بوده و این نشانگر فراهم بودن بستر رشد و نمو نهال گردو است. اما برای در امان بودن از خشکی، سرمازدگی، آفات و برداشت بیشترین محصول بازار پسند توصیه می‌شود برای مناطق دامنه‌ای و غربی رقم‌های معتدله و دیرگل، و برای قسمت‌های دشتی و شرقی و جنوبی از نهال‌های گرمسیری گردو استفاده شود. این نهال‌ها با مقاومت خوب در شرایط زیست محیطی مهریز می‌توانند باردهی خوبی را داشته باشند. برای کاهش هزینه‌های باغداری از روش‌های مالچ پاشی، آبیاری قطره‌ای، کوددهی همراه با آبیاری یعنی بابلر استفاده شود. همچنین رقم‌های زود بازده و پیوندی می‌توانند در چند سال اول به بار نشینند.

 

خرید نهال گردو در مهریز

در فرایند خرید نهال گردو در مهریز حتماً تخصص و دانایی خود را از قابلیت‌ها و ویژگی‌های نهال منطبق با شرایط آب و هوایی این بخش ارتقا داده و آن را از مراکز شناخته شده و معتبری که نهال‌های خود را ضمانت می‌کند دریافت کنید. به همین منظور می‌توانید هم با مراجعه حضوری و هم از طریق سایت تجاری برتر نهال در کمترین زمان از میان تنوع ارقام نهال مناسب با آب و هوای مهریز را با کمک مهندسین کشاورزی آن انتخاب و با قیمتی بسیار ایده‌آل و مصوب نهال‌ را دریافت کنید.

فروش نهال گردو در مهریز

توصیه می‌شود در فرایند خرید و فروش نهال گردو در مهریز حتماً اطلاعات خود را از نهال استاندارد ارتقا داده و هنگام خرید به موارد زیر دقت کنید.
• مهمترین قسمت نهال ریشه‌های آن هستند که باید دارای ریشه‌های پرتراکم، اما بدون درهم تنیدگی و سوختگی باشد.
• در قبال سلامت ریشه و نبود هیچ گونه آفت و قارچی گواهی عدم بیماری صادر شود.
• تنه نهال خصوصاً در محل پیوند بدون برآمدگی یا فرورفتگی بوده و کاملاً کشیده، بدون خمیدگی شکستگی و جای زخم و آفات باشد.
• نهال دارای شناسنامه اصلی بوده تا میزان باردهی، نیازهای آبی و خاکی، سن و نام تولید کننده آن معین باشد.
• نهال‌های پیوندی دارای رقمی دو ساله و پایه یک ساله جوان بوده و محل پیوندک بدون انشعاب بوده و پیوند زنی در شرایط بهداشتی و با مشخص بودن تجانس و تطابق رقم و پایه انجام شده باشد.

نهال گردو مناسب مهریز

با توجه به اینکه شهر مهریز از نظر اقلیم آب و هوایی دارای تنوع اقلیمی به دلیل قرارگیری بخش‌هایی از آن در دامنه‌های کوهپایه‌ای است، نهال گردو مناسب مهریز برای مناطق دامنه‌ای و کوهپایه‌ای در قسمت‌های غربی رقم‌های معتدله و دیرگل، برای مناطق دشتی مانند دشت بهادران در قسمت‌های شرقی و جنوبی رقم‌های گرمسیری هستند.

انواع نهال گردو در مهریز

در بخش زیر انواع نهال گردو در مهریز معرفی می‌شود که این ارقام می‌توانند در منطقه‌ای با شرایط آب و هوایی مختص آن بیشترین سازگاری را داشته باشند.
• نهال گردو پکان آمریکایی: نهالی وارداتی و پیوندی دارای بیشترین مغز گردو به دلیل نبود هسته سخت میانی، باردهی ۶ تن در هکتار، مناسب با ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، مقاوم به گرمای ۵۰ درجه و زودگل مناسب برای مناطق دشتی جنوبی و شرقی مهریز
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز: نهالی مناسب با تمامی اقلیم‌ها، قابل کاشت هم در مناطق غربی و هم دشتی مهریز، با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، باردهی ۱۰ الی ۱۲ تن در هکتار، مقاوم به گرمای ۴۵ درجه، دیرگل و پای کوتاه و اصلاحی
• نهال گردو اسرائیلی: رقمی معتدله، میان رس، دیرگل مناسب با ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، مناسب برای مناطق کوهپایه‌ای مهریز باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در مهریز

برای اطلاع از قیمت نهال گردو در مهریز و مدیریت خرید و تعداد نهال‌های مد نظر می‌توانید قیمت‌ها را از لینک زیر مطالعه کنید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در مهریز به طور کلی نهالی است که با منطقه کاشت خود سازگاری بیشتری داشته و پربار با میوه‌های با کیفیت و مقاوم به آفات باشد.

نهالستان گردو در مهریز

در تعامل با بهترین و بزرگترین نهالستان گردو در مهریز برای خرید نهال مورد نظر، یعنی مجموعه برتر نهال می‌توانید از سلامت و کیفیت نهال‌های خریداری شده مطمئن بوده و با مشاوره‌های تخصصی رایگان این مجموعه بهترین روش‌ها را برای رسیدگی به آن اتخاذ کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه مهریز می‌توانید در زمینه باغداری اطلاعات خوبی از رقم‌های قابل کاشت داشته باشید.

کلام آخر

احداث باغ گردو نیازمند تخصص و آموزه‌های باغداری علمی و نوین است که به این منظور برتر نهال می‌تواند در کنار تامین نهال‌های مورد نظر شما با کیفیت و سلامت بالا، در پروسه احداث باغ و پیگیری مرحله به مرحله کاشت نهال تا برداشت میوه با مشاوره‌های تخصصی رایگان شما را همراهی کند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب مهریز و خریدنهال در مهریز اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال