خرید نهال گردو در یزد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

هر آنچه که باید درباره نهال گردو در یزد بدانید

شهر یزد یکی از شهر های بزرگ و کویری کشور می باشد، این شهر جزو یکی از شهر های مرکزی ایران بوده و در مجاورت کویر قرار داشته است. این شهر به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی فلات ایران همیشه مملو از گرد و خاک بوده، بارندگی و بارش باران در این شهر تاریخی بسیار اندک و کم بوده و آب به سرعت در آن تبخیر می شود و در نتیجه آب و هوای این شهر تاریخی و زیبا گرم خشک و بیابانی بوده است. حال ما در این مقاله قصد داریم ببینیم چه نهال هایی قابلیت رشد و پرورش در یزد را دارند و از انواع گونه های گردو که در شهر یزد کاربرد دارند و قابل کاشت و برداشت می باشد، سخن بگوییم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

تاریخچه باغات گردو در یزد

به دلیل قدمت و تاریخی بودن این شهر باغات گردو در این شهر دارای تاریخچه طولانی و ارزشمندی نیز می باشد. کشاورزان و باغداران شهر یزد با بهره گیری از پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ابزار آلات جدید و به روز توانسته اند با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی این شهر انواع و گونه های مختلف گردو را در یزد پرورش داده و به تولید انبوه برسانند و سالیان سال درآمد زندگی خود را از این راه به دست اورند و حتی خیلی از باغداران قدیمی و خبره این شهر توانسته با تولید انبوه گردو با کیفیت وارد تجارت جهانی شوند و این نهال ارزشمند را به شهر ها و کشور های دیگر صادر کنند و با این کار سود چند برابر از حد انتظار خود بدست آورند. پس نتیجه می گیریم در این شهر باغات گردو زیاد و معتبری وجود داشته که از سالیان دور تا به حال به کاشت و برداشت نهال گردو مشغول بوده اند.

شرایط اقلیمی در یزد

با توجه به موقعیت جغرافیایی شهر یزد این شهر بین کوه های شیر کوه و خرانق در میان یک دره خشک و وسیع قرار گرفته است. این شهر از سمت شمال با استان هایی از قبیل اصفهان و سمنان همسایه بوده و از سمت جنوب با استان هایی همچون فارس و کرمان همسایه می باشد. ارتفاع از سطح دریا برای این شهر در حدود ۱۴۰۰ متر بوده و این ارتفاع مناسب کاشت انواع نهال مناسب این شهر خواهد بود. از نظر آب و هوایی نیز این شهر به دلیل نزدیکی به فلات ایران حالت کویری داشته و آب و هوای آن اغلب گرم و خشک می باشد. بارندگی در این شهر بسیار کم بوده و به طوری که میزان بارش سالیانه در این شهر در حدود ۵۰ الی ۳۵۰ میلی متر می باشد که مقدار بسیار کمی می باشد. به همین دلیل در این شهر تابستان ها گرم و خشک بوده و زمستان های سرد و مرطوب دارد و به علاوه این که آب در این شهر به سرعت تبخیر شده و هم بسیار تغییر دما در این شهر دیده می شود و دما دائما در حال تغییر می باشد به طوری که بیشترین دما در این شهر ۴۵ درجه بالای ۰ بوده و کم ترین دما در این شهر ۲۰ درجه سانتی گراد زیر ۰ می باشد. با توجه به مطالبی که درباره شهر یزد بیان شد باید در این شهر ارقامی از گردو کاشته شود که متناسب با آب و هوای این استان می باشد یعنی بتواند سازگاری لازم را از خود نشان داده و به خوبی رشد کند و محصول با کیفیت و مرغوب تولید کند که این کار از همه کار ها برای باغدار و کشاورز مهم تر و لذت بخش تر نیز می باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در یزد

برای احداث باغات گردو در این شهر نیز مانند سایر شهر ها ما نیاز به آشنایی اولیه درباره فاکتور ها و شرایط خاص موجود در این شهر داریم. که الان به چند نمونه مهم و ضروری آن می پردازیم.

 1. آب و هوای شهر یزد: همان طور که گفته شد این شهر دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد اما نگران نباشید نهال گردو با این که در برابر سرما هوا مقاوم می باشد در هوای گرم و خشک نیز قادر است به خوبی رشد کند و به حیات خود ادامه دهد. فقط باید به دنبال ارقامی از گردو باشید که در این آب و هوا از خود سازگاری نشان داده و به خوبی رشد می کنند.
 2. ارتفاع از سطح دریا مناسب کاشت نهال گردو: ارتفاع از سطح دریا نیز یکی از فاکتور های مهم در رشد نهال بوده که نهال می تواند در آن ارتفاع به خوبی رشد کرده و محصولاتی مرغوب و با کیفیت تولید کند. ارتفاع اندازه گیری شده از سطح دریا برای این استان 1216 متر می باشد که برای کاشت نهال گردو مناسب بوده و نهال گردو در این ارتفاع در شهر یزد بهترین عملکرد را خواهد داشت.
 3. خاک مناسب برای کاشت نهال گردو: بهترین و مناسب ترین خاک برای رشد نهال گردو خاک هایی عمیق با عمق 3 متر می باشد مثل خاک های رسی، لومی و شنی که خاک هایی عمیق بوده و آب را در خود نگه می دارد. همچنین خاک این نهال باید شوری در حدود 4 میلی موس بر سانتی متر داشته باشد و ph آن بین 5.6 الی 5.7 باشد. خاکی با تمام این ویژگی ها مناسب کاشت نهال گردو در این شهر گرمسیر می باشد.
 4. مقدار آب مصرفی برای نهال گردو: این نهال برای رشد به مقدار 8 الی 10 هزار متر مکعب آب نیاز داشته. درختان گردو در شهر یزد به دلیل آب و هوای گرم و خشک این منطقه به 6 الی 7 روز آبیاری نیاز دارد و با توجه به بارش کم باران در این شهر این مقدار آب تامین کننده آب مورد نیاز برای رشد نهال می باشد. شما باغدار محترم می توانید با به کار گیری روش آبیاری قطره ای می توانید نیاز آبی درختان گردو را برطرف کنید.
 5. فاصله مناسب برای کاشت نهال گردو: مناسب ترین و بهترین فاصله برای کاشت نهال گردو در این شهر 6 در 6 متر مربع می باشد. حفظ این فاصله برای نهال بسیار مهم بوده و بهترین و بیشترین باردهی را می تواند داشته باشد. همچنین رعایت فاصله باعث می شود نور خورشید به اندازه کافی به درختان گردو رسیده و درختان بتوانند فتوسنتز را انجام دهند.
 6. دمای هوای مناسب برای کاشت نهال گردو: لازم است درخت گردو یک دوره سرمایی بین 300 الی 1500 ساعت را در دمای منفی 7 درجه بگذراند. درحتان گردو در این شهر در دمای بین 5 الی 20 درجه سانتی گراد می توانند به خوبی رشد کنند و محصول با کیفیت و ارزنده تولید کنند.

آیا کاشت نهال گردو در یزد حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به وجود شرایط و آب و هوای ویژه این شهر کاشت و پرورش نهال گردو در این شهر بسیار ارزشمند بوده و حالت اقتصادی دارد. شهر یزد دومین شهر توریستی و تاریخی ایران قرار دارد و به دلیل داشتن تعداد زیادی توریست خارجی این شهر دارای طرفداران زیادی در خرید انواع گردو می باشد که این امر باعث بالا رفتن سود و درآمد در این شهر شده و از این رو به شدت کاشت نهال گردو مناسب این شهر حالت اقتصادی دارد.

همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

خرید نهال گردو در یزد

بدون شک خرید نهال گردو دریزد نیازمند حوصله و دقت فراوان است و قبل از خرید باید از میان ۶۰ گونه مختلف گردو، به سراغ گونه های سازگار و پر درآمد رفت و آن ها را انتخاب کرده و بعد خرید خود را انجام داد. لازم به ذکر است که خرید نهال گردو هم نیز باید مثل بقیه نهال ها از نهالستان های معروف و معتبر شهر یزد انجام شود یا اگر به صورت اینترنتی خرید می کنید باید به دنبال آدرس نهالستان های معتبر و دارای مجوز رسمی از سازمان جهاد کشاورزی یزد باشید و خرید نهال خود را به صورت عمده از این نهال فروشی ها انجام داد.

فروش نهال گردو در یزد

در شهر یزد نیز هم به دلیل بزرگی و پر جمعیت بودن این شهر فروش نهال های گردو به صورت های مختلف انجام شده است و به خاطر همین موضوع کلاه برداری بسیار زیاد و شایع بوده اما با به کار گیری کمی دقت و توجه می توانید مانع آسیب و صدمات احتمالی به باغات و زمین های با خرید نا مناسب شوید. فروش نهال گردو در این شهر تنها در نهالستان های دارای مجور رسمی بهداشت و نهالستان های بزرگ و معروف این شهر که دارای مجوز رسمی بوده و دارای نهال های شناسنامه دار می باشد قانونی خواهد بود. شما نیز می توانید با مراجعه به سایت های معتبر مجموعه نهالستان های ما به آدرس دقیق فروش نهال گردو در شهر زیبا و باستانی یزد دست پیدا کرده و خرید خود را آغاز کنید و بدون هیچ مشکلی شروع به احداث باغات گردو خود در این شهر کرده و مطمئن باشید از این کار درست و به جای خود پشیمان که نشده هیچ، نتیجه خوبی را دریافت خواهید کرد.

نهال گردو مناسب یزد

با توجه به آب و هوای گرم و خشک این شهر و نزدیکی شهر یزد به کویر فقط برخی از نهال های گردو که به توضیح آن ها خواهیم پرداخت به خوبی رشد کرده و سازگار از خود نشان می دهد که باید با توجه به ارتفاع شهر یزد نسبت به دریا و نوع خاک مناسب این شهر این گونه های مناسب گردو را انتخاب کرده و شروع به احداث باغات خود کنید. شما باغداران و کشاورزان باید با بررسی همه جانبه این فاکتور های اساسی گونه های مناسب گردو در این شهر را انتخاب کرده و خریداری کنید و برای انجام درست این کار باید به سراغ مشورت و راهنمایی افراد با تجربه در این زمینه بروید تا بدون ضرر و نقص کار خود را به ثمر برسانید.

انواع نهال گردو در یزد

انواع نهال های گردویی که با توجه به موقعیت و شرایط ویژه آب و هوایی این شهر سازگاری از خود نشان داده است را نام خواهیم برد و ویژگی های مهم آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد و بر شما واجب است این نهال ها را برای رشد بهتر و سود بیشتر خودتان در زمین هایتان بکارید و پرورش دهید.

 

 • نهال گردو اسرائیلی

  این نهال دارای مقاومت خوبی در برابر سرما و خشکی هوا در شهر یزد را داشته و بهترین گزینه برای کاشت در این شهر است. ارتفاع مناسب کاشت برای این نهال بین ۰ تا ۲۰۰۰ متر از سطح دریا می باشد و توانایی تولید ۳ تن در ازای هر هکتار زمین را دارد. وزن هر عدد از این میوه در حدود ۱۵ گرم بوذه و عمر مفید و اقتصادی این نهال ۸۰ سال نیز می باشد. در کل گونه مناسبی برای کاشت در شهر کویری و خشک شهر یزد می باشد و از انتخاب آن پشیمان نخواهید شد.

 • نهال گردو چندلر

  ارتفاع مناسب برای رشد این نهال در یزد بین ۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰ بوده و این نهال تحمل سرمای منفی ۳۰ درجه را داشته است. محصول این نهال بسیار بازار پسند و پر طرفدار می باشد. این نهال بسیار زود گل بوده و قادر به تولید ۴ تن محصول با کیفیت را دارد. این گردو بسیار درشت و بزرگ بوده و وزنی در حدود ۱۵ گرم را دارد و همچنین باغداران با فروش این نهال درآمد و سود خوبی به دست می آورند.

 • نهال گردو پالیز کانادایی

  ارتفاع مناسب برای کاشت این نهال بین ۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بوده بنابراین ارتفاع مناسبی برای کاشت در شهر یزد می باشد و قادر به تولید ۱۶ تن محصول با کیفیت و مرغوب در هر هکتار بوده است. طول عمر مفید این گونه به بیش از ۱۰۰ سال رسیده و سود زیادی برای باغداران و کشاورزان یزد خواهد داشت و باغداران با کاشت این نهال در باغ های خود می توانند نهالستان و باغات پر بار و منحصر به فردی برای خودشان تاسیس کنند.

 • نهال گردو تویسرکان

  این نهال هم نیز می تواند به خوبی در شهر یزد رشد کند و با رسیدگی و توجه فراوان محصولی با کیفیت و مطلوب در حدود ۳ تن در هکتار تولید کند. عمر مفید این نوع گردوی بیضی شکل ۴۰ الی ۵۰ سال بوده و وزن آن در حدود ۱۶ گرم نیز می باشد. به طور کلی کاشت و پرورش این نهال برای باغداران و کشاورزان پرسود و مفید بوده است

 • نهال گردو ژنوتیپ برتر

  این نهال عمری بیشتر از باقی نهال ها داشته و در حدود ۲۰۰ سال بوده است و در این مقدار عمر سالیانه قادر به تولید ۸ الی ۱۰ تن میوه در هکتار می باشد. ارتفاع مناسب برای رشد این نهال در این شهر بین ۰ تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا بوده، پوست این گردو نیمه کاغذی بوده و وزن هر عدد از این گردو در حدود ۱۳ گرم می باشد. گونه مناسبی از گردو برای کاشت بوده از ارقام زود گل و پر بازده گردو مخصوصا در آب و هوای گرم و خشک می باشد و کاشت آن سود خوب و بالایی برای تمامی باغداران و کشاورزان خواهد داشت.

 • نهال گردو فرنور

  عمر مفید این نهال بیش از ۱۰۰ سال بوده و رشد خوب و مناسبی در اب و هوای گرم و خشک یزد دارد. این نهال محصول دهی بالا داشته و قادر به تولید ۴ تن محصول در هر هکتار نیز می باشد. اندازه این میوه ۱۳ گرم بوده و بسیار پر طرفدار می باشد و با کاشت این رقم نهال در شهر یزد باغداران سود زیادی به دست خواهند آورد و کاشت این نهال نه تنها به شما ضرر نخواهد زد بلکه باعث سود آوری چند برابر می شود. پس کاشت این رقم گردو فرنور به شدت توصیه می شود.

قیمت نهال گردو در یزد

با توجه به مسائل مهمی که راجب درخت گردو در شهرتاریخی توریستی یزد بیان کردیم. این نهال دارای قیمت متفاوتی و نوسانی می باشد که این قیمت گذاری وابسته به نوع گردوها و کیفیت و درجه بندی آن ها نیز می باشد. به طور مثال هرچه گردو شما با کیفیت تر و پر بازده تر باشد دارای قیمت بیشتری نسبت به ارقام دیگر گردو نیز خواهد بود. علاوه بر این مسئله بسیاری از نهالستان ها و نهال فروشی ها در شهر یزد در این زمینه قیمت گذاری کلاه برداری کرده و گردو نا مرغوب را با قیمت بسیار بالا به کشاورز و باغدار فروخته اند پس ضروری است قبل از خرید به مراکز مطمئن فروش نهال گردو شناسنامه دار مراجعه کرده و اقدام به خرید کنید. همچنین گروه نهالستان های با سابقه ما با کلی تجربه و پشتکاردر زمینه انواع گردو می توانند شما را راهنمایی کنند و نهال گردوی با کیفیت مورد نظر خود را همراه قیمتی مناسب خریداری کرده و شروع به کار و سرمایه گذاری خود کنند.

بهترین نهال گردو یزد

همان طور که مشخص است انتخاب نهال گردو مناسب از واجبات احداث باغات و نهالستان های گردو می باشد و شما موظف هستید قبل از خرید نهال مناسب باغ خود انتخابی درست و پر سود داشته باشید وگرنه تمامی کار هایی که انجام داده اید بیهوده و بی فایده می باشد پس لازم است شما با مراجعه به نهالستان های معتبر خرید خود را انجام دهید. فقط توجه داشته باشید نهالستان هایی معتبر بوده اند که دارای مجوز های رسمی و قانونی از جهاد کشاورزی شهر یزد بوده باشد و به علاوه در آن نهال های شناسنامه دار خرید و فروش شده و نهال ها دارای گواهی های بهداشت و سلامت نهال باشند. مجموعه نهالستان های ما دارای تمامی این ویژگی ها بوده و بهترین نهال های گردو را در اختیار شما خواهند گداشت.

نهالستان گردو در یزد

کاشت نهال در نهالستان ها و احداث نهالستان گردو کار ساده ای و آسانی می باشد و هر باغدار و کشاورزی می تواند با به کار گیری توانایی های خود و توجه به فاکتور هایی از قبیل آب و هوا و نوع خاک و موقعیت جغرافیایی و ارتفاع مناسب از سطح دریا و … دست به احداث باغ گردو خود بزند. لازم است باغداران و کشاورزان با توجه خشکی شدید و حالت بیابانی شهر یزد و همچنین شرایط آب و هوایی موجود در شهر زیبای یزد اقدام به کاشت نهال های گردو در نهالستان های ویژه خود می کنند و ضروری است باغداران با رسیدگی کامل و مراقب از نهال های گردو خود از شر آفات و بیماری های شایع گردو، محصولی همراه با راندمان بسیار بالا، به سود بالا دست یابند و یا حتی با تولید محصول با کیفیت بتوانند آن را به شهر ها و کشور های دیگر صادر کنند و وارد دنیای تجارت شوند و سود خود را چندین برابر کنند.

نتیجه گیری

کلام آخر در این مقاله درباره گردو شهر یزد می تواند این باشد که با توجه به اقلیم و شرایط خاص شهر یزد گونه های مختلفی از نهال گردو که به آن ها اشاره کردیم در این شهر سازگار بوده و به خوبی رشد و تکثیر خواهد یافت. فقط شما باغداران و کشاورزان عزیز باید به اصول مهم و راهکار های اساسی و مهم درباره کاشت نهال گردو در این شهر گرم و خشک دقت کرده، بعد دست به انتخاب درست و بهینه زده و شروع به خرید نهال های خود به صورت عمده کنید و با خیالی راحت شروع به احداث باغات گردو زیبای خود در یزد نمایید. همچنین در این راه پر سود بهتر است از کارشناسان و محققان با تجربه ما یا کشور ایران راهنمایی های لازم را دریافت کنید.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر یزد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در یزد مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال