خرید نهال در یزد✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان یزد

معرفی کلی سیر تا پیاز کشاورزی و باغداری در شهر یزد

یزد با آب‌ وهوای گرمسیری خود قابلیت کشت برخی از نهال ها را دارد، در این شهر می ‌توان به ‌طور عمده، شاهد کاشت نهال هایی نظیر، پسته، زردآلو، انار و دیگر محصولات است. علاوه‌ بر محصولات باغی، در شهر یزد می ‌توان، محصولات زراعی نظیر، گیاهان دارویی و زعفران را کاشت. به ‌طورکلی، شهر یزد، از نظر برخی محصولات کشاورزی و باغی، دارای رتبه، میان شهرهای کشور است. با توجه به کویری بودن آب‌ وهوای یزد و بارندگی محدود در این شهر، گونه‌ های متنوع نهال و گیاهان قابلیت کشت را دارد؛ به ‌طوری ‌که، بخش عمده ‌ای از زمین شهر یزد، به کاشت درختان و نهال‌های مختلف و محصولات زراعی اختصاص دارد.
بنا بر سیاست‌ های صورت‌ گرفته در راستای فعالیت‌ های کشاورزی و بهبود کیفیت باغداران، امکان کاشت درختان مناسب یزد در این استان فراهم شده‌ است. برای پیدا کردن نهال مناسب، می ‌توان به بهترین نهالستان یزد مراجعه و نهال مورد نیاز خود را در آن‌ جا تهیه نمود، اما ممکن است که نهالی که باغ‌ دار در پی آن است، در نهالستان معروف در یزد موجود نباشد؛ به‌طور مثال، باغ‌ دار نیازبه نهال انار اصلاح ‌شده دارد، نهال انار درون این نهالستان هست اما نوع اصلاح ‌شده آن در این نهالستان موجود نمی ‌باشد؛ می‌توان با کمک گرفتن از نهالستان‌ های که به ‌صورت تخصصی در زمینه نهال های اصلاح شده، فعالیت می‌کنند اقدام به تهیه نهال اصلاح‌شده انار کرد، و با توجه به این ‌که، انار، نهال بومی یزد محسوب می‌ شود، نوع اصلاح‌ شده آن، قطعاً در این استان جواب خواهد داد و می ‌توان، چندین برابر از نوع معمولی آن بهره برداری کرد.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در یزد

خرید نهال در شیراز تنها منوط به انتخاب نهال و خرید آن نیست، باغداران باید با داشتن یک دیدگاه کامل از دست کم سی سال آینده ی باغداری خود نسبت به خرید نهال اقدام کنند، می گوییم سی سال چرا که در بیشتر موارد عمر مفید درختان میوه دست کم سی سال خواهد بود و در این سی سال راندمان این درختان با توجه به شرایط آب و هوایی، خاک و برآورده شدن دیگر نیازهای آنها قابل محاسبه خواهد بود، قیمت نهال در شیراز می تواند بر روی تمام این محاسبات اثر داشته باشد اما این هزینه به عنوان هزینه ی ثابت در طول سالهای عمر مفید درخت سر شکن شده و درنهایت سود حاصل از فروش قابل پیش بینی و قابل محاسبه خواهد بود، بنابراین چنانچه در رسیدن به این چشم انداز دچار مشکل بوده و نمی توانید چشم انداز درستی از انتخاب خود داشته باشید می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا ایشان بتوانند شما را در آنچه قرار است به آن دست پیدا کنید راهنمایی کنند و چنانچه انتخاب درستی نکرده باشید این کارشناسان می توانند شما را آگاه کرده و پیشنهادات بهتری را برای شما در نظر بگیرند.

نهالستان در یزد

در بهترین نهالستان یزد، می‌ توان نهال ‌هایی مانند، انار، زردآلو و دیگر نهال های متناسب با هوای منطقه را مشاهده کرد؛ می توان بستری فراهم نمود که، برای خرید ارقام دیگر نهال، بتوان دیگر نهالستان ‌ها را مورد رصد قرار داد؛ نهالستان ‌های که در آن برای کاشت نهال و برداشت نهال و تمام موارد مرتبط با نهال، از به ‌روز ترین شیوه‌ ها و از مدرن ترین تجهیزات استفاده کند. با توجه به پیشرفت علم با گرایش های مختلف، و نفوذ آن درون باغات و مکانیزه شدن کشاورزی، باید همواره به این مورد جهت بهتر شدن نهالستان اهمیت داد؛ پیدا کردن آدرس نهال فروشی آنلاین در یزد، می ‌تواند بستری مناسب، برای جلوگیری از اتلاف وقت باشد، اما گاهی بهتر است که، برای صرفه ‌جویی در زمان و هزینه خود، اندکی تأمل کرده و از دیگر مناطق که از لحاظ ارائه خدمات در ارتباط با نهال، بهتر عمل می‌کنند به تهیه‌ ی احتیاجات مختلف یک باغ پرداخت.

فعالیت های کشاورزی در یزد

عموم دغدغه ‌هایی که کشاورزان یزدی در زمینه فعالیت ‌های کشاورزی دارند، مربوط به کم آبی و میزان کم شدن مرغوبیت خاک این شهر، درپی خشک ‌سالی‌های متعدد است. به‌ طورکلی، برخی از خاک های بکر و منحصربه ‌فرد موجود در یزد، همچنان بدون استفاده مانده اند؛ به دلایل متعدد، امکان استفاده باغداران و کشاورزان از آن خاک میسر نیست. با توجه به این ‌که، یزد شهری کویری می ‌باشد و بر اساس موقعیت منطقه‌ ای و جغرافیایی خود، میزان بارندگی در آن کم بوده و مقدار آب مورد نیاز در شهر جهت کشاورزی نسبت ‌به دیگر مناطق کم‌ تر می باشد، بهتر است که در زمینه فعالیت‌ های کشاورزی محصولاتی انتخاب شود که نیاز به آب زیاد نداشته باشد؛ اگر کشاورزان که به فعالیت‌های کشاورزی مشغول هستند این مورد را نادیده بگیرند، بدون شک، در چند سال آینده، کل ذخایر آبی یزد، تمام شده و دیگر، حتی نهال ‌های بومی ، درون بزرگ‌ ترین نهالستان در یزد وجود نخواهد داشت و امکان رشد پرورش این قبیل نهال ها مقدور نمی باشد. به‌ همین دلیل، باید همواره تأکید بر کاشت نهال‌ هایی شود که هوا و آب یزد، پتانسیل پرورش آن را داشته باشد؛ اگر درون مرکز فروش درخت در یزد، نتوانستید نهالی مناسب، که نیاز به آبیاری کم داشته باشد را پیدا کنید، می‌توانید با بررسی های متعدد، نهال مورد نظر خود را از دیگر نهالستا ن‌های کشور تهیه کرده و یک باغ نهال ایجاد کنید، باغی که، نهال آن به ‌صورت ژنتیک به آب فراوان نیاز نداشته باشد.

کاشت زمین های زراعی در یزد

محصولات زراعی مختلف، در انواع گوناگون، به گونه ای که، بیش ‌از شصت نوع محصول قابلیت کشت در زمین‌های زراعی یزد را دارد و این شهر به ‌طور میانگین، هکتارهای زیادی از این محصولات زراعی را در طول سال زیر کشت می‌برد. برای این ‌که، بتوان به یک توسعه دست یافت و در زمینه کشاورزی به بهره‌ وری مطلق رسید، باید به محصولات زراعی و کشت آن اهمیت داد. محصولات زراعی نظیر کاهو، شلغم، خیار، فلفل، بادمجان و محصولاتی ، نظیر دانه‌های روغنی به خود اختصاص می‌دهد. بهترین نهالستان یزد همواره تلاش می‌ کند تا این محصولات زراعی را، در بهترین شکل ممکن تولید و برای کشاورزان و باغداران ارسال کرده تا بتوان با یک نهال سالم و یک محصول زراعی با کیفیت به درآمد عالی دست پیدا کرد.

باغداری در یزد

علی ‌رغم کاشت زمین‌ های زراعی در شهر یزد و محصولات مختلف، اما می ‌توان گفت که عمده فعالیت ساکنین شهر یزد در زمینه باغداری و پرورش نهال های مختلف میوه‌ و مرکبات است، باغداری در شهر یزد، براساس روش ‌های قدیمی صورت می ‌گیرد، اما بنا شده، باغداری پیشرفته که موسوم به باغداری مدرن بوده در این شهر پایه‌ گذاری شود؛ ازاین ‌رو، برای گسترش این نوع باغداری، باید توانایی شهر یزد بر روی داشتن ویژگی‌های لازم و ضروری، جهت تأسیس باغداری مدرن که موارد متعددی نظیر، روش‌های نوین آبیاری، روش‌های نوین هرس، روش‌های نوین برداشت و پیوند زدن نهال ‌ها درون باغ بوده، بستگی دارد. باید خاک منطقه رامورد بررسی و تحلیل و آزمایش قرارداد؛ تا بتوان به یک نتیجه درست مبنی ‌بر تأسیس مراکز بیشتر باغداری مدرن درون یزد رسید. ممکن است شرایط حاکم بر منطقه جواب ‌گوی آیتم ‌های باغداری پیشرفته نباشد، به‌ همین دلیل، قبل‌ از هر کاری در زمینه باغداری، ضرورت دارد که، در یک فضای کوچک، این موارد، مورد آزمایش قرار بگیرند و بهترین فضا، بزرگ ترین نهالستان در یزد می باشد. این مرکز بهترین جایی است که می‌توان در آن، نهال ‌های مختلف اصلاح‌ شده را مورد بازبینی قرار داد و با دخالت کردن در ژنتیک این نهال ها، بازدهی آن‌ ها را مشاهده و سپس تصمیم به گسترش آن در سطح گسترده گرفت.

نکات مهم درباره کاشت نهال در یزد

در این بخش سعی ما بر این خواهد بود که در رابطه با مشخصات کلی کاشت نهال در یزد توضیحاتی کامل و جامع برای شما عزیزان ارائه دهیم اعم از پوشش گیاهی، موقعیت جغرافیایی، وضعیت آب و هوایی، وضعیت منابع آبی، شرایط خاکی و آفات شایع در یزد :

به دلیل قرار گرفتن شهر یزد در این منطقه کویری افراد زیادی آن را یک منطقه بیابانی که فاقد پوشش گیاهی بوده می‌شناسند. بیابان عموماً در تفکر انسان‌ها به منطقه ‌ای گفته می ‌شود که هیچ‌ گونه آب و رطوبت و حتی پوشش گیاهی در آن وجود ندارد. عموما، منطقه ‌ای که فاقد پوشش گیاهی باشد، را بیابان می ‌گویند.

انواع پوشش گیاهی

باید ذکر شود که پوشش گیاهی نیز، دربرگیرنده موارد مختلف و بستگی به جنس خاک و نوع زمین متفاوت است در برخی از مناطق پوشش گیاهی به صورت فشرده وجود دارد و برخی مناطق پوشش گیاهی، به ‌صورت تنک و خیلی پراکنده است، گاهی در یک تقسیم ‌بندی می ‌توان پوشش گیاهی را براساس آب‌ وهوای منطقه به پوشش گیاهی منطقه‌ های نیمه‌ خشک، پوشش گیاهی مناطق خشک پوشش گیاهی منطقه های بسیار خشک تقسیم ‌بندی کرد؛ که هر کدام از این مناطق خود، دارای انواع مختلفی از بوته زارها و علفزارها هستند. علف‌ زارهایی که در مناطق نیمه‌ خشک وجود دارند، بوته ‌زارهای جیرفیل، درختان خاردار و گراس های کوتاه هستند که این مورد نیز در سطح جهان درصد زیادی را به خود اختصاص داده است، پوشش گیاهی مناطق خشک نیز، شامل ساوانا، بوته‌ های بیابانی، گراس لند های مناطق بیابانی می‌باشد. در مناطق بسیار خشک، هیچ گونه پوشش گیاهی وجود ندارد.

نمی توان صفت فاقد پوشش گیاهی را به شهر یزد نسب داد؛ زیرا ما در این شهر، پوشش گیاهی را به ‌صورت پراکنده و تنک در برخی از قسمت‌ها مشاهده می کنیم. به ‌همین دلیل، جز پوشش گیاهی مناطق خشکی شده که بوته ‌های مختلف بیابانی در قسمت‌های از منطقه یزد، قابل‌ شاهده است. تعدادی از گیاهانی که شن دوست هستند و دربرابر شن مقاوم می‌باشند، در شهر یزد وجود دارد. گیاهانی که شوربوده و نسبت به کمبود آب واکنش چندانی نشان نمی ‌دهند، حتی می ‌تواند سال‌ها بدون آب زندگی کنند نیز، در این مناطق یافت می‌ شوند. در مناطق صخره ای یزد نیز گونه‌ های مختلفی از پوشش گیاهی به ‌صورت کاملاً پراکنده مشاهده می‌ شود، به ‌همین دلیل، می ‌توان گفت که، گیاهان منطقه بیابانی عموماً یا بوته ‌ای بوده یا به صورت درختچه ‌های کوتاه ‌قامت و یا علفی هستند، که بعد از یک ‌سال از بین می ‌رود و مجدد دو باره سر از خاک درمی ‌آورند. در کل می توان گفت که، شهر یزد از دو نوع پوشش گیاهی بیابانی و نیمه‌ بیابانی برخوردار است که، به آن تیپ پوشش گیاهی می ‌گویند و دربر گیرنده تیپ ‌های مختلفی می‌ باشد؛ اما باید خاطرنشان کرد که، محدوده بیابانی شهر یزد، از محدوده غیر بیابانی آن بیشتر است و باید تدابیری اندیشید، تا بتوان به جداسازی منطقه ‌های بیابانی از منطقه‌های غیر بیابانی پرداخت، تا بتوان از زمین‌ های بکر که خاک مناسبی جهت انجام فعالیت‌ های کشاورزی و کاشت نهال داشته استفاده کرد.  برخی از پوشش گیاهی در شهر یزد در کنار خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی بدون استفاده و گاهی نیز در اطراف کویر وجود دارند، این مناطق تقریباً در طول سال مقدار ناچیزی بارندگی سالیانه در حد پنجاه تا هفتاد میلی‌متر داشته و به ‌طورکلی می ‌توان گفت، هوای منطقه خشک و معتدل است.

نهال های پسته، بادام، انار و درختان بدون ثمر نظیر، چنار از دیگر موارد تشکیل‌ دهنده پوشش گیاهی شهر یزد می ‌باشند، علاوه ‌بر این، مردم شهر یزد، براساس خاک منطقه خود در برخی از بخش‌ ها به فعالیت‌ های کشاورزی و زراعی مشغول هستند، اگرچه نیز با محدودیت‌ های مختلفی روبرو می باشند. مسائلی نظیر، مشکلات مربوط به آب و خشک ‌سالی، اما مردم همچنان در برخی از قسمت‌ها به فعالیت‌ هایی نظیر، باغداری، کشاورزی، کاشت زمین ‌های زراعی مشغول بوده و همواره درپی پیدا کردن نهال‌ هایی هستند که، در خاک بیابانی و نیمه ‌بیابانی یزد، امکان کاشت آن و بهره‌ برداری از آن وجود داشته باشد، به ‌طور یقین می‌توان گفت که، براساس تحقیقات و مطالعات صورت‌ گرفته، نهال‌هایی وجود دارند که می‌توان در خاک بیابانی و نیمه‌بیابانی یزد آن‌ها را کاشت و نسبت‌ به بهره‌برداری و باردهی عالی آن‌ها باغداران و کشاورزان را مطمئن و به آن‌ها یک اطمینان خاطر داد.  پسته از نهال ‌هایی است که، در شهر یزد، بیشترین نوع میوه را داده و برداشت سالیانه از باغات پسته یزد، همواره چشمگیر می باشد. نهال ‌های کنار هم قرار گرفته، درون باغ پسته در شهر یزد، خود نیز در پوشش گیاهی این شهر تأثیر گذار است. علاوه‌ بر پسته می‌ توان به نهال انار اشاره کرد و باغات متنوع انار در شهر یزد، به‌عنوان یک پوشش گیاهی محسوب شده و سرسبزی و تنوع گونه‌های گیاهی در شهر یزد را افزایش می‌دهد. با تمام این تفاسیر می‌ توان گفت که، با وجود آب ‌وهوای نیمه‌بیابانی و بیابانی و کمبود بارندگی و منابع آبی همچنین فقر خاک در بسیاری از زمین‌های شهر یزد، اما می ‌توان نهالستان هایی در این شهر به وجود آورد که هر کدام بر اساس ساختار منطقه، اقدام به پرورش نهال ‌های متناسب کرده و با پوشش دادن شهر یزد از طریق کاشت نهال‌های مرتبط به یک پوشش گیاهی گسترده تبدیل شود.

استان یزد یکی از وسیع ‌ترین استان‌های ایران است و به نوعی می ‌توان، ‌عنوان چهارمین استان از نظر وسعت را به آن اختصاص داد، ازلحاظ قرارگیری شهر یزد بر روی نقشه ایران، مرکز ایران را به عنوان موقعیت جغرافیایی یزد در نظر گرفته می شود، جایی ‌که، عرض جغرافیایی، چهل و هشت درجه تا سی و سه درجه و چهل و هشت دقیقه را نشان می‌دهد و طول جغرافیایی بیان کننده، پنجاه و دو درجه و چهل و پنج دقیقه است. هم ‌جواری یزد با استان‌ های مهم کشور نظیر، خراسان، فارس و اصفهان می ‌توان گفت به ‌عنوان یک شاهراهی می‌باشد که به بیشتر شهرهای مهم، شمال، شمال شرق، جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق مرتبط است. به ‌طورکلی، یزد بین کوه‌های مرکزی کشور قرار گرفته و کویربا قسمت‌ های هموار و قسمت ‌های بلند خود، به نوعی این منطقه را دربرگرفته است. مناطق شهر یزد به عواملی نظیر دشت، جلگه، تپه، کوهپایه، شوره ‌زارها و تپه ‌های شنی ماسه‌ای دسته ‌بندی می‌شود؛ که در هر کدام از این مناطق می ‌توان، اقدام به کاشت و برداشت در زمینه فعالیت‌ های کشاورزی و زراعی کرد. دشت‌ ها و جلگه‌ های این منطقه، قابلیت کاشت نهال‌ ها و درختان میوه دار و ارقام متنوع میوه را دارند؛ اما لازم است قبل ‌از شروع فعالیت در این زمینه، حتماً یک تحقیق جامع میدانی برای نحوه کاشت صورت گیرد. ازاین‌ رو، ضرورت دارد که، تمام دانش موجود را توسط افراد متخصص کسب کرد و با درختان مناسب یزد آشنا شد. تا این درختان بتوانند در قسمت جلگه ‌ای و کوهپایه‌ ای یزد رشد کرده و زمین‌ های بدون استفاده ی منطقه را مورد بهره ‌برداری قرار داد، که از محصول آن در جهت رشد و توسعه کشور بتوان استفاده ‌های مفیدی کرد. علاوه ‌بر این که، آب ‌وهوای یزد از نظر موقعیت جغرافیای منطقه بیابانی در نظر گرفته می شود؛ اما می‌ توان یزد را ترکیبی از موارد طبیعی مختلف دانست که هرکدام به اندازه‌ای مشخص در این منطقه پراکنده شده‌اند.

بر اساس دلایل متعدد می‌ توان آب ‌وهوایی یزد را بیابانی، گرم و فاقد رطوبت دانست. به ‌طورکلی، موقعیت جغرافیایی یزد و قرارگیری آن در فاصله دور از سطح دریا در این قضیه بی تأثیر نیست. علاوه ‌بر این مورد، میزان بارش سالیانه اندک در شهر یزد، پیامد خشک ‌سالی و کمبود رطوبت این شهر می‌ باشد. مورد بسیار مهم دیگر که آب ‌وهوایی یزد را تحت تأثیر قرار داده، کویر موجود است؛ کویری که بسیار پهناور و بزرگ بوده و کل هوای منطقه و شرایط را تحت سیطره خود درآورده است.شهر یزد از جمله شهرهای  کشور بوده که شرایط جوی و هوایی ثابت و پایداری ندارد. منظور این است که یا بسیار گرم بوده و یا بسیار سرد است و حد وسطی میان این دو وجود ندارد؛ و اگر وجود داشته باشد برای یک زمان بسیار کوتاه می باشد. همین آب ‌وهوای ناپایدار بر روی نهال های موجود شهر یزد و مراتع زیر کشت نیز اثر گذار است و آن‌ها را تحت تأثیر در جهت منفی و گاهی مثبت قرار می ‌دهد. بهترین هوایی که در شهر یزد می ‌توان شاهد آن بود آبان و آذرماه است، دی و بهمن سرمای طاقت‌ فرسایی وجود دارد. دلیل این شدت سرما و گرما نیز می ‌تواند، کمبود بارندگی باشد. اگر بارندگی به میزان کافی در شهر یزد وجود داشته بود، بر روی هوای منطقه تأثیرگذار و یک تابستان ملایم به‌همراه یک زمستان قابل تحمل با سرمای ملایم هوای حکم‌فرما می ‌شد. اما همین سرمای شدید و گرمای شدید خود نیز دارای امتیازاتی برای گونه‌های متنوع گیاهی می ‌باشد؛ با توجه به این ‌که آفتاب در شهر یزد به‌ صورت مستقیم می ‌تابد و گرمای زیادی در برخی از ماه ‌های سال، درون این شهر وجود دارد؛ برخی از نهال ‌هایی که به نور شدید خورشید نیاز دارند و همچنین مراتع مختلف می ‌توانند از این عنصر بهره زیادی ببرند.

بارش های بسیار محدود سالانه با میانگین ۶۰ میلی متر نمی تواند جوابگوی منابع شهر یزد جهت انجام فعالیت های مختلف کشاورزی و زراعی باشد. علاوه بر این بارش های پراکنده، مردم منطقه یزد به تامین آب مورد نیاز خود برای کشاورزی، از طریق حفر چاهای متعدد و  تامین آب از ناحیه سفره های آب های زیرمینی پرداخته اند، که در برخی از ایام سال به دلیل استفاده های متعدد از این چاهای آب، تا حدودی کم آب شده، به طوری که، کمبود منابع آبی از محدودیت های مهم کشاورزان و باغداران یزدی می باشد. با تمام این مشکلات، چرخه زندگی افراد مختلفی در شهر یزد از طریق کشاورزی، باغداری و پرورش نهال می گذرد و با ورود به شهر یزد می توان آدرس بهترین نهالستان یزد را پیدا، و ارقام متنوع نهال را در آن مشاهده کرد. گاهی به دلائل مختلف، باغداران به تهیه نهال از سایر مناطق کشور به جهت وجود فاکتورهای طبیعی در پرورش آن ها اقدام می کنند. بر اساس کم آبی که بزرگترین معضل شهر یزد محسوب می شود، باید تدابیری اندیشیده شود تا با کاشت نهال هایی نظیر ارقام مختلف زیتون، مراقبت از آن برای باردهی اثربخش و قابل توجه، به جهت نیاز کم آن به آب، بتوانند به درآمد برسند.

خاک یزد به نسبت برخی از شهرهای کشور، رطوبت مناسبی ندارد. و به دلائل گوناگون امکان نگهداری آب در این خاک به راحتی صورت نمی گیرد، دلیل نیز ویژگی خاکی این منطقه است. به طور مثال، هنگام کاشت نهال درون خاک شهر یزد، آبیاری باید به گونه ای باشد که خاک نهال کاملا دارای رطوبت شده و این رطوبت را برای مدت مناسبی حفظ نماید. بنابراین بهتر است، هنگام عرضه نهال در یزد برای کاشت در باغات، نهال هایی به کار گرفته شوند که، ریشه های خیلی عمیق نداشته، تا بتواند مقدار آب مورد نیاز خود را از خاک منطقه دریافت نماید. برخلاف مناطق کوهستانی و ارتفاعات یزد که خاکی نسبتا حاصلخیز با مواد مغذی دارد، خاک مناطق بیابانی این شهر، علاوه بر سنگین بودن، شور است، که درصد بالای شوری خاک، امکان کشت در این مناطق را به صفر می رساند.

خرید نهال میوه در یزد

با توجه به خشکسالی‌های اخیر و بحران کم آبی در استان یزد که سبب وارد شدن آسیب و خسارات بسیاری به باغداران شده است، کارشناسان کشاورزی این استان و همچنین نهالستان‌های معتبر دست به اقدامات جالب و با ارزشی زده‌اند که به داد باغداران رسیده است. جالب است بدانید که تا قبل از این اقدامات یافتن بهترین نهال میوه در یزد کار دشواری بود زیرا به دلیل

  • قرار گیری استان یزد در بخش کویر مرکزی کشور
  • پوشش گیاهی کم محدود
  • فاصله دور نسبت به دریا و میزان رطوبت بسیار کم هوا
  • میانگین بارشی بسیار ناچیز سالیانه

و عوامل تاثیر گذار دیگر فروش نهال میوه در یزد با افت شدیدی مواجه شده بود. تولید ارقام نهال میوه اصلاح‌نژاد شده و پیوندی در نهالستان‌های مجوز دار سبب گسترش کشاورزی و باغداری در این شهر شد و البته قیمت نهال میوه در یزد نوساناتی نیز داشته است.

خرید نهال بادام در یزد

همان گونه که می‌دانید خواستگاه اولیه و اصلی نهال بادام در کشور ایران بوده است پس برای یافتن بهترین نهال بادام در یزد که با آب و هوای این شهر سازگاری داشته باشد با مشکل رو به رو نخواهیم شد، با توجه به این که میوه خوش طعم بادام مصارف کابردهای بسیاری علاوه بر تازه خوری دارد، قیمت نهال بادام در یزد بالا است زیرا از آن برای تهیه آجیل، تهیه روغن بادام برای مصارف خوراکی و دارویی، شیره بادام و.. استفاده می‌شود.

فروش نهال بادام در یزد در نهالستان‌های باسابقه به صورت حضوری و اینترنتی صورت می‌گیرد و شما می‌توانید ارقام نهال بادام گرمسیری و زودگل همچون نهال بادام فرانیس، نهال بادام مامایی و نهال بادام اسکندر را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت خریداری نمایید.

خرید نهال سیب در یزد

بهترین نهال سیب در یزد، نهالی است که قابلیت رشد و باردهی در اقلیم خشک و گرمسیری این استان را داشته باشد و باغدار را به حداکثر میزان سود برساند، البته باغدار نیز در این زمینه موظف است تا به مراکز فروش نهال سیب در یزد مراجعه کند و پس از شناسایی تمامی ارقام نهال سیب سازگار در یزد، اقدام به خرید آنها جهت احداث باغ سیب کند.

سیب میوه‌ای همه پسند و پرطرفدار است که در همه فصول سال در بازار موجود است زیرا قابلیت انبارداری این محصول نسبتا بالاست از همین رو قیمت نهال سیب در یزد و سایر استان‌های کشور مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود به شرطی که آن رقم نهال سیب خریداری شده گونه‌ای کمیاب و وارداتی نباشد؛ برای مثال نهال سیب گلاب کهنز، نهال سیب زرد و همچنین نهال سیب قرمز از جمله ارقام بومی و پربازده در ایران هستند که قابلیت رشد و بازدهی حداکثری در نواحی گرمسیری دارند.

خرید نهال هلو در یزد

در این قسمت از مقاله می‌پردازیم به هر آنچه که باید در خصوص خرید و فروش نهال هلو در یزد بدانید پس با ما همراه باشید تا در خصوص ویژگی‌های بهترین نهال هلو در یزد و همچنین مشاهده کاتالوگ قیمت نهال هلو در یزد به کسب اطلاعات بپردازید، با توجه به آب و هوای گرم و خشک استان یزد و همچنین میران بارندگی سالیانه کمتر از ۱۰۰ میلی متر لازم است تا نهال هلو خریداری شده را در فواصل منظم و کوتاه آبیاری کنید تا نیاز آبی این نهال آب دوست برطرف شود و میوه‌های خشک و کم آب تولید نکند البته برای حل این معضل راه حل دیگری نیز وجود دارد که آن هم انتخاب خاک نیمه سنگین است که توانایی حفط رطوبت را در خود داشته باشد.

در هنگام خرید نهال هلو برای احداث باغ در یزد توجه داشته باشید که نهال‌های سالم و شناسنامه دار که سازگاری بالایی برای رشد در ارتفاعات کمتر از ۲۰۰۰ متر را دارند تهیه کنید؛ این ارقام عبارتند از:

خرید نهال گلابی در یزد

اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که در هنگام خرید نهال میوه به سود آن فکر می‌کنید به شما توصیه می‌کنیم که به دنبال یافتن بهترین نهال گلابی در یزد باشید تا با احداث باغ این میوه پرطرفدار تابستانه و زودبازده در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سود عالی و مد نظر خود دست یابید. با توجه به شرایط آب و هوایی کویری و ویژه شهر یزد باید به دنبال ارقام نهال میوه‌ای بود که شرابط خاصی برای پرورش نیاز نداشته باشد و در این امر نهال گلابی، نهالی پیشتاز است به گونه‌ای که فروش نهال گلابی در یزد از رونق بسیار بالایی برخوردار است.

قیمت نهال گلابی در یزد به عوامل متعددی وابسته است که از جمله آنها نوع گونه و نژاد نهال و پیوندی بودن نهال است که بیشترین تاثیر را در قیمت گذاری دارد، نهال گلابی درگزی، نهال گلابی بیروتی و نهال گلابی شاه میوه از جمله ارقام پرفروش و مقرون به صرفه‌ای هستند که قیمت نسبتا مناسب و سودآوری بالایی دارند و جهت احداث باغ و خرید در تعداد بالا گزینه مطلوبی خواهند بود.

خرید نهال گیلاس در یزد

نهال گیلاس در حالت کلی رقمی است که به آب و هوای سردسیری و معتدل نیاز دارد که به هیچ وجه گرما و خشکی استان یزد را نمی‌پذیرد و خنکای تابستان و سرمای زمستان را می‌پسنددد و غالبا هم در ارتفاعات ۱۸۰۰ تا ۳۰۰۰ متری از سطح دریا بهترین عملکرد خود را به نمایش می‌گذارد اما برخی ارقام پیوندی و اصلاح نژاد شده این نهال وجود دارند که به خشکی، کم آبی و حتی گرمای استان یزد مقاوم شده اند و تبدیل به بهترین نهال گیلاس در یزد شده‌اند‌.

قیمت نهال گیلاس در یزد نسبتا بالاست اما طعم عالی و کاربردهای فراوان این میوه تابستانه پرطرفدار باعث شده تا باغداران نتوانند نسبت به خرید و فروش نهال گیلاس در یزد چشم‌پوشی کنند البته قبل از خرید حتما باید ارقام نهال سازگار را شناسایی کنند. نهال گیلاس رژینا، نهال گیلاس سیاه مشهد و نهال گیلاس نوبل و نهال گیلاس اسرائیلی از ارقام همه پسند و پرطرفدار در یزد هستند.

خرید نهال زردآلو در یزد

زردآلو میوه‌ای است از تیره آلوسانان که هر ساله در اوایل فصل تابستان مشتریان به انتظار این میوه خوش طعم، شیرین و هسته‌دار هستند، جالب است بدانید که رشد و بازدهی بیشتر این نهال در نواحی معتدل و سردسیری اتفاق می‌افتد پس می‌توان نتیحه گرفت برای یافتن بهترین نهال زردآلو در یزد باید به دنبال ارقام پیوندی این نهال بود.

قبل از مراجعه به مراکز فروش نهال زردآلو در یزد حتما بافت خاک منطقه خود را مورد آزمایش و سنجش قرار دهید تا متوجه شوید آیا این نوع خاک توانایی برطرف کردن نیاز نهال زردآلو را دارد یا خیر؟ خاک مناسب برای رشد و پرورش نهال زردآلو خاکی سات که به خوبی زهکشی شده باشد و جنس شنی با ph 6,7 داشته باشد.

قیمت نهال زردآلو در یزد در نهالستان‌های مختلف، متفاوت خواهد بود زیرا برخی نهالستا‌ها نهال‌های سالم و غیر استاندارد که بازدهی خوبی ندارند را با قیمت کمتری عرضه می‌کنند و این سبب می‌شود تا باغداران سردرگم شوند اما در هنگام مراجعه به نهالستان حتما ارقام نهال زردآلو تخم مرغ زعفرانی، نهال زرد آلو قیسی، نهال زردآلو پیش رس و سایر ارقام گرمسیری را خریداری نمایید.

خرید نهال انگور در یزد

تنوع نهال انگور در ایران بسیار بالاست و برای انتخاب سازگارترین و بهترین نهال انگور در یزد دستتان کاملا باز است تنها کافیست مشخص کنید که قصد پرورش نهال انگور بی‌دانه دارید یا دانه‌دار تا کارشناسان مجرب برتر نهال اولین و بزرگترین مرکز فروش نهال انگور در یزد به صورت اینترنتی، به کمک شما بیایند تا از صفر تا صد مراحل احداث باغ راهنمایتان باشند.

قیمت نهال انگور در یزد بسیار مقرون به صرفه است چرا که تنوع گونه‌های سازگار با این اقلیم بسیار بالاست و همچنین امکان کاشت آن در هر نوع خاکی حتی با زهکشی متوسط فراهم است، در هنگام آبیاری اکثر ارقام نهال انگور از جمله نهال انگور صاحبی، نهال انگور عسگری و نهال انگور پیکامی بهتر است میزان رطوبت خاک را بسنجید و سپس به میزان لازم ریشه نهال را غرقاب کنید تا راندمان تولید این محصول با کیفیت و صادراتی را افزایش دهید.

خرید نهال انجیر در یزد

آب و هوا و اقلیم استان یزد به گونه‌ای است که امکان پرورش هر نهال میوه‌ای در آن وجود ندارد و در صورت کاشت آن ارقام ممکن است باغدار متضرر و ناامید شود اما نهال انجیر یکی از ارقام نهالی است که به خوبی قابلیت رشد در نواحی گرمسیری و خشک را دارد و حتی در برخی موارد که میانگین بارش سالیانه منطقه به بیش از ۱۵۰ میلی لیتر می‌رسد نیاز به آبیاری این نهال نخواهد بود.

بهترین نهال انجیر در یزد نهال انجیر استهبان و همچنین نهال انجیر چهار فصل هستند که جز ارقام خودبارور هستند و نیازی به خرید و کاشت رقم گرده افشان مطلوب نخواهند داشت البته این عامل مستقیما در قیمت نهال انجیر در یزد تاثیر گذار است. دقت داشته باشید که نیاز این نهال به خاک به گونه‌ای است که خاک‌های نیمه سنگین را به‌ خاک‌های سنگین ترجیح می‌دهد اما غالبا در نواحی گرمسیر بافت خاک شور و سنگین است پس هنگام مراجعه به مراکز فروش نهال انجیر در یزد نسبت به رفع این موضوع پیگیر باشید.

 

خرید نهال پسته در یزد

نهال پسته جز ارقام نهالی است که قیمت آن هر چقدر هم نوسان داشته باشد باز هم خرید و پرورش آن برای باغدار صرفه اقتصادی خواهد داشت؛ چرا که طرفداران این میوه خوش طعم و پرکاربرد در جای جای دنیا کم نیستند، در خصوص پرفروش‌ترین و بهترین نهال پسته در یزد می‌توان به نهال پسته هیبریدی، نهال پسته احمدآقایی و همچنین نهال پسته کله قوچی اشاره کرد که به دلیل کیفیت بالای محصول و باردهی بیش از ۷ تن سالیانه در هر هکتار می‌تواند محصولی صادراتی و پرفروش باشد.

خاک مناسب برای نهال پسته خاکی است که بافتی نرم و بدون سنگلاخ با قابلیت زهکشی بالا باشد زیرا گستردگی و رشد ریشه این نهال در طی گذر زمان بالاست و همین خاک شورزار باشد به طوری که Ec خاک بالای ۷ باشد باردهی پسته بهتر خواهد بود، فروش نهال پسته در یزد در مراکز معتبر و مجوز دار صورت می‌گیرد و بسته به پایه کوتاه یا پایه بلند بودن نهال و عوامل دیگر قیمت نهال پسته در یزد تعیین می‌شود.

خرید نهال آلبالو در یزد

در صورتی که قصد دارید بهترین نهال آلبالو در یزد را پروش دهید باید به موارد زیر دقت بسیاری نمایید؛

  • شناسایی دقیق تمامی ارقام نهال آلبالو
  • آشنایی با تمامی مراحل کاشت، داشت و برداشت این نهال
  • بازار فروش محصولات و میزان عملکرد هر نهال به ازای هر هکتار
  • قیمت نهال آلبالو در یزد و دلایل نوسانات قیمت

نهال آلبالو نیز نهالی سردسیری است که تمایل بسیاری به تابستان‌های خنک دارد و غالبا نیز گونه‌ها نسبت به سرمای دیررس بهاره مقاوم هستند البته که برای اقلیم گرمسیر استان یزد مطلوب است تا به هنگام مراجعه به مراکز فروش نهال آلبالو در یزد از ارقام پیوندی بر پایه آلبالو تلخ همچون نهال آلبالو پیش‌رس، نهال آلبالو مجاری، نهال آلبالو محلی و ..‌. خریداری شود.

خرید نهال شلیل در یزد

شاید تا به حال این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که چرا باید نهال شلیل پرورش داد؟ آیا سودآوری این رقم نهال چشمگیر است؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است بدانید که شلیل میوه‌ای خوش طعم و پرطرفدار تابستانه است که بازار فروش بسیار بالایی دارد و در صورت کیفیت بالای محصول می‌تواند محصولی صادراتی باشد، پس بهترین نهال شلیل در یزد را بشناسیم تا از این بازار رقابتی عقب نیافتیم.

قیمت نهال شلیل در یزد به دلیل عمر اقصادی نسبتا کوتاه نهال و همچنین ارتفاع بلند درخت در طی دوره رشد خود، نسبتا ارزان است چرا که این ارتفاع بلند می‌تواند هزینه‌های نگهداری آن را افزایش دهد البته به کمک هرس به موقع می‌توان این ارتفاع را تا حدی کنترل کرد، جالب است بدانید که میزان فروش نهال شلیل در یزد بستگی به نوع گونه دارد؛ برای مثال برخی ارقام نهال همچون نهال شلیل سفید، نهال شلیل قرمز بهاره، نهال شلیل پیش‌رس و نهال شلیل مغان بازار فروش بهتری دارند

خرید نهال آلو در یزد

نهال آلو از جمله ارقام نهال بومی آسیاست که بعدها به کشورهای اروپایی وارد شد و میوه آن به رنگ‌های زرد، قرمر، سیاه، سبز و … وجود دارند. مشهورترین و بهترین نهال الو در یزد، نهالی است که در این اقلیم گرم و کویری بیشترین بازدهی را داشته باشد و سریعا خود را با شرایط سازگار کند.

در هنگام مراجعه به مرکز فروش نهال آلو در یزد حتما اصالت و کیفیت نهال را مورد بررسی قرار دهید تا از سلامت آن مطمئن شوید البته از طریق بررسی وضعیت ظاهری نهال و همچنین وضعیت ظاهری و فیزیکی ریشه‌ها می‌توان به این مهم دست یافت. نهال آلو آنجلا و نهال آلو زرد گوگان از جمله ارقام گرمسیری و زودگلی هستند که امکان کاشت و پرورش آنها در یزد وجود دارد.

اگر در خصوص قیمت نهال آلو در یزد نگرانید بهتر است بدانید که خرید نهال در تعداد بالا و همچنین از نهالستان معتبری همچون برتر نهال می‌تواند کمک شایانی در رفع این نگرانی کند.

همچنین برای خرید نهال در تهران اینجا کلیک کنید.

خرید نهال به در یزد

اگر قصد دارید با کمترین میزان سرمایه و کمترین زحمت به سودآوری بالایی دست یابید توصیه می‌کنیم که با بهترین نهال به در یزد باغ احداث کنید تا به این مهم دست یابید، از آن جایی که سازگاری نهال به با سایر خاک‌ها و همچنین اقلیم‌های آب و هوایی بالاست می‌توانید به راحتی به مراکز فروش نهال به در یزد مراجعه کنید و پس از خریداری نهال به اصفهان، نهال به آناناسی، نهال به گوجه‌ای و … در زمین‌ خود با فواصل 4 متری از یکدیگر بکارید. قیمت نهال به در یزد بسیار مقرون به صرفه است و مطلوب است که پس از خریداری نهال آن را در گودال‌هایی با عمق 1.5 متری بکارید و سپس با توجه به نیاز درخت آن را با مطلوب‌ترین شیوه که همان روش آبیاری قطره‌ای است، آبیاری نمایید.

 

خرید نهال انار در یزد

اگر تاکنون به مراکز فروش نهال انار در یزد مراجعه کرده باشید شاهد تنوع بالای ارقام نهال در این مراکز خواهید بود چرا که نیاز آب و هوایی نهال انار کاملا متناسب و سازگار با این اقلیم خشک و گرمسیری است البته نهال انار ارقام بسیار متنوعی دارد که پربازده‌ترین و پرطرفدارترین آنها عبارت‌اند از نهال انار ساوه، نهال انار دانه سیاه شیراز، نهال انار پایه کوتاه و سایر ارقام دیگر که هر یک می‌توانند جز بهترین نهال انار در یزد قرار بگیرند.

قیمت نهال انار در یزد بستگی به پیوندی بودن یا بذری بودن گونه دارد که ارقام پیوندی به سبب رشد و بازدهی سریعتر زمان کمتر اما هزینه بیشتری را می‌طلبند اما ارقام نهال بذری بازدهی و رشد کندتری دارند و البته قیمت مقرون به صرفه‌تری خواهند داشت

خرید نهال انار در یزد

اگر تاکنون به مراکز فروش نهال انار در یزد مراجعه کرده باشید شاهد تنوع بالای ارقام نهال در این مراکز خواهید بود چرا که نیاز آب و هوایی نهال انار کاملا متناسب و سازگار با این اقلیم خشک و گرمسیری است البته نهال انار ارقام بسیار متنوعی دارد که پربازده‌ترین و پرطرفدارترین آنها عبارت‌اند از نهال انار ساوه، نهال انار دانه سیاه شیراز، نهال انار پایه کوتاه و سایر ارقام دیگر که هر یک می‌توانند جز بهترین نهال انار در یزد قرار بگیرند.

قیمت نهال انار در یزد بستگی به پیوندی بودن یا بذری بودن گونه دارد که ارقام پیوندی به سبب رشد و بازدهی سریعتر زمان کمتر اما هزینه بیشتری را می‌طلبند اما ارقام نهال بذری بازدهی و رشد کندتری دارند و البته قیمت مقرون به صرفه‌تری خواهند داشت

خرید نهال فندق در یزد

آشنایی با بهترین نهال فندق در یزد سبب می‌شود تا شما انتخاب آگاهانه و بدون ریسکی قبل از احداث باغ خود داشته باشید. از آن جایی که نهال فندق برای رشد حداکثری نیاز به محیط مرطوب دارد بهتر است نهال را در خاک‌های نیمه سنگینی بکارید که قابلیت حفظ رطوبت را داشته باشد البته آب و هوای خشک استان یزد یک مانع بزرگ برای گسترش و رواج فروش نهال فندق در یزد است و اغلب باغداران ارقام نهال فندق پیوندی و اصلاح‌نژاد شده را خریداری می‌کنند‌.

قیمت نهال فندق در یزد نسبتا بالاست اما صرفه اقتصادی محصولات این نهال و همچنین کاربردهای فراوان علاوه بر تازه خوری در صنعت سبب شده تا باغداران تمایل بسیاری به خرید ارقام نهال فندق نخجوان، نهال فندق انیس ترکیه و نهال فندق قزوین پیدا کنند، برای این که نهال فندق خریداری شده توجیه اقتصادی داشته باشد باید شرایطی ایده‌آل را برای این نهال فراهم کرد؛ کاشت نهال در خاک‌های اسیدی با میزان آهک کم و همچنین میزان رطوبت بالای ۷۰٪ برای نهال فندق بسیار ضروری است.

خرید نهال گوجه سبز در یزد

نهال گوجه سبز نیز همچون نهال فندق از جمله ارقامی است که برای رشد به رطوبت و خنکای فصل تابستان بستگی دارد و جالب است اکثر ارقام نهال گوجه سبز ایرانی و بومی هستند، بهترین نهال گوجه سبز در یزد ارقام نهال پیوندی است که در فصل زمستان به مدت ۸۰۰ ساعت در دمای منفی ۷ درجه سانتی گراد قرار گرفته باشد و نیاز سرمایی آن رفع شود.

نکته حائز اهمیت در خصوص مقرون به صرفه بودن قیمت نهال گوجه سبز در یزد ارتفاع کم این درخت در طی سنین بلوغ است زیرا سبب کاهش هزینه‌های برداشت محصول و رسیدگی به آن خواهد شد، در هنگام مراجعه به مراکز فروش نهال گوجه سبز در یزد ارقام دیرگل و تجاری را خریداری نمایید تا در برابر سرمای بهاره مقاوم باشد البته ارقام نهال گوجه سبز سردری، نهال گوجه سبز نخجوان و … از این ویژگی برخوردارند.

نهال گوجه سبز سردری یکی از شاخص‌ترین ارقام نهال گوجه سبز در ایران است که میوه‌های مرغوب و بازار پسند دارد که در اواخر خرداد ماه به بار می‌نشیند و امکان پرورش آن در نواحی کوهستانی استان یزد وجود دارد.

خرید نهال خرمالو در یزد

نهال همیشه سبز و پربازده خرمالو جز ارقام نهال بسیار مقاوم و پربازده نهال میوه است که آب و هوای گرمسیری و نیمه مرطوب را بسیار دوست دارد در صورتی که قصد پرورش بهترین نهال خرمالو در یزد را دارید بهتر است تا فواصل آبیاری را کاهش دهید و هر ۱۰ روز یکبار به میزان ۲۰ لیتر نهال خرمالو سیبی و نهال خرمالو موزی را آبیاری نمایید.

قیمت نهال خرمالو در یزد بستگی به فصل خرید شما دارد در صورتی که نهال خرمالو را در فصل تابستان از مراکز فروش نهال خرمالو در یزد خریداری نمایید می‌توانید آن را با قیمت کمتری خریداری کنید و در فصل کاشت نهال که همان فصل زمستان و پاییز است تقاضای ارسال آن را داشته باشید، نهال خرمالو موزی نهالی پربازده با میوه‌های شیرین و آبدار است در مناطق گرمسیری به سرعت پس از گذشت دوسال به بار می‌نشیند.

خرید نهال صنوبر در یزد

در صورتی که تمایل به خرید اینترنتی ارقام مختلف نهال صنوبر دارید می‌توانید به سایت فروش نهال صنوبر در یزد و یا سایر شهرها مراجعه نمایید و اقدام به سازگارترین و بهترین نهال صنوبر در یزد کنید.

معمولا هر نهال صنوبر سازگاری و عادات آبی و هوایی خاصی دارد و برای رشد در منطقه‌ای مناسب است برای مثال نهال صنوبر تبریزی برای رشد در مناطق خوش آب و هوا و بارانی مناسب است و یا نهال صنوبر نقرا در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری بازدهی بیشتری دارد. جهت استعلام قیمت نهال صنوبر در یزد می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده در سایت با ما ارتباط بگیرید.

خرید نهال پالونیا در یزد

نهالستان برتر نهال در شمال غرب کشور تولید کننده بهترین نهال پالونیا در یزد و سایر ارقام نهال زینتی در ایران است. فروش نهال پالونیا در یزد که از گونه نعناسانان است بسیار رواج دارد و از سایه و زیبایی این نهال در سطح شهر بهره بسیاری می‌برند.

بسیاری از باغدارانی که اقدام به احداث باغ پالونیا می‌کنند با هدف بهره‌وری از چوب آن شروع به کار می‌کنند چرا که چوب سفید و ظریف درخت پالونیا کاربردهای بسیاری در صنعت مبلمان و چوب دارد، مطلوب‌ترین ارتفاع برای کاشت نهال سازگار پالونیا ارتفاعات زیر ۲۰۰۰ متر است چرا که آب و هوا در این مناطق بسیار معتدل و مناسب است، قیمت نهال پالونیا در یزد بر اساس نوع گونه و همچنین نژاد آن تعیین می‌شود؛ نهال پالونیا فورتی که از ارقام بازار پسند پالونیا است قیمت مطلوبی دارد و برای احداث باغ گونه‌ی مناسبی است.

نتیجه گیری

یزد شهری کویری می باشد که در مرکز ایران واقع شده است، به دلیل بیابانی و نیمه بیانی بودن، دارایی اقلیمی گرم و فاقد رطوبت است، بارندگی در این شهر بسیار کم تا جایی که به صورت چند رگبار پراکنده در طول سال است، اب وهوای یزد یا بسیار سرد بوده و یا این که بسیار گرم می باشد و دوره گرمای آن از دوره سرما بیشتر است. دارای پوشش گیاهی اندک، به صورت بوته های بیانی و در قسمت کوهپایه ای وجلگه ای نیزدارای زمین های زراعی و باغات، پسته، زیتون، انار است، نهال هایی که برای زندگی، ثمردهی به اب زیادی نیاز ندارند.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های گردو دیگر که در شهر یزد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال گردو در یزد مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.
ارتباط با برترنهال