خرید نهال در ابرکوه✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان ابرکوه

ابرکوه که مرکز شهرستانی به همین نام است در ۱۴۰ کیلومتری یزد قرار گرفته است. این شهر فاصله ۲۰ کیلومتری با کویر برکوه داشته و از نظر اقلیم آب و هوایی با قرارگیری در ارتفاع ۱۵۵۰ متری و میانگین بارشی سالیانه ۷۵ میلیمتر اقلیم آب و هوایی گرم و نیمه خشک دارد. میزان بارندگی در شهر تاریخی و خشتی ابرکوه کم بوده و نزدیکی به کویر و وجود نمک‌زارها و معدن نمک در این کویر بر شدت این معضل افزوده است.
این شهر دارای جمعیت ۵۱۵۵۲ نفر بوده و از جنوب شرقی با مروست، از شمال با اصفهان، از غرب و جنوب با فارس و از شرق با تفت همسایگی دارد. شمال غربی ابرکوه به دلیل نزدیکی به ارتفاعات و پستی بلندی‌ها از آب و هوای معتدل‌تری برخوردار است و مناطق جنوب و جنوب شرقی همجوار با کویر ابرکوه بوده، که بیشتر سطح این کویر را خاک‌های روسی و نمک‌زارها فرا گرفته است. این شهرستان به واسطه آب و هوای کویری همچنین ابنیه‌های تاریخی و جاذبه‌هایی مانند سرو ۲۵۰۰ ساله آن جزو شهرهای گردشگری محسوب می‌شود. شغل و منبع درآمد اکثر اهالی این شهر از طریق زراعت، کشاورزی و باغداری برطرف شده و عمده محصولات این بخش سیفیجات، روناس، گندم، جو، بادام، غلات، انگور، زردآلو، انار، پسته، گردو، دانه‌های روغنی و حبوبات است.
این شهر دارای معضل کم آبی بوده اما وجود رودخانه کاسه رود در دل کویر می‌تواند منبع آبی مستمر و مفید برای اهالی شهر باشد که همچنان طرح انتقال آن ناموفق باقی مانده و فقط کویر است که از این آب مشروب می‌شود.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در ابرکوه

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در یزد

نهالستان ابرکوه

با توجه به اینکه میزان گرما و حرارت بالا در شهر ابرکوه افزایش تبخیر سطحی را به دنبال داشته، برای فعالیت در حوزه باغداری و کشت و پرورش نهال‌ها باید به دنبال بهترین نهالستان ابرکوه باشید که دارای ارقام گرمسیری، مقاوم به خشکی و کم آب طلب باشد تا بتوانید از میان تنوع ارقام رقم مورد نظر خود را انتخاب کنید. بر همین اساس انتخاب شما باید از نهال‌های پیوندی، اصلاحی، گرمسیری، پایه کوتاه بوده نهالستان این نهال‌ها را از بابت عدم بیماری، مرغوبیت و موفقیت در باردهی تضمین کند.

باغداری در ابرکوه

از قدیم پیشه و منبع ارتزاق بیشتر اهالی زراعت و باغداری در ابرکوه بوده است. اگرچه در گذشته بیشتر مردم در تاکستان‌های انگور مشغول به کشت و زر بوده‌اند اما امروزه تولید انبوه محصول پسته طرفداران بیشماری دارد و در کنار آن شاهد باغات انار، زردآلو، توت، سیب، گلابی و و بادام هستیم. اگر اطلاعات کمی از باغداری و کشاورزی داشته باشید به این مسئله واقف هستید که در شهرهای کم آب و کویری مانند ابرکوه با نهال‌های کم آب طلب و مقاوم به خشکی هزینه‌های تامین آب و رسیدگی به نهال به دلیل مقاومت و تطبیق بهتر این نوع رقم‌ها با اقلیم کمتر خواهد بود.

 

نهال فروشی در ابرکوه

اولین مسئله‌ای که در مراجعه به نهال فروشی در ابرکوه باید با تیم پرسنلی و کارشناسان آن در میان بگذارید اقلیم و نوع آب و هوای منطقه کاشت شهر شما است، تا این افراد بتوانند بر اساس تخصص و تجربه‌ای که دارند نهال سازگار با این اقلیم را برای تطابق هرچه بهتر معرفی کنند. مرکزی که انتخاب می‌کنید باید دارای کارگروه مجرب و دلسوز بوده و صرفاً قصد فروش نداشته و راهنمایی‌های لازم را در خصوص خرید سازگار و همچنین نیازهای نهال ارائه کند.

فروش نهال در ابرکوه

در رابطه با خرید و فروش نهال در ابرکوه اطلاعات زمینه خوبی از ویژگی‌های نهال سالم، استاندارد و با کیفیت داشته باشید تا بتوانید در مراجعات حضوری به مراکز توزیع این ارقام، محتاطانه عمل کرده و نهال‌های سلامت و مرغوب را تهیه کنید. یک نهالستان معتبر و مجوزدار نهال‌های خود را با تاییدیه‌های سلامت و گواهی‌های اصیل جهت رضایت هرچه بیشتر مشتریان عرضه می‌کند.

قیمت نهال در ابرکوه

سن نهال رابطه مستقیمی با قدرت باروری و مقاومت ریشه‌ها دارد و هرچه ریشه پربارتر و قوی‌تر باشد می‌تواند عملیات فتوسنتز و تغذیه رسانی را بهتر انجام داده و بر باردهی تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. در کنار آن عمر نهال، نوع گلدهی و ایرانی یا خارجی بودن آن نیز در قیمت نهال در ابرکوه موثر هستند. با اطلاعات لینک زیر می‌توانید خرید همراه با آگاهی داشته باشید.

خرید نهال بادام در ابرکوه

نهال بادام در مناطق کویری، کم بارش و نیمه خشک مانند ابرکوه دارای محبوبیت بالایی است زیرا این نهال در بین دیگر ارقام به رقمی مقاوم به خشکی، کم آبخواه و با استقامت بالا در برابر گرما شناخته می‌شود و می‌توان با انتخاب رقمی سازگار این نهال، رسیدگی‌های منظم و بهینه بادام‌های درشت با مغزهای یک دست و همگون و سنگین را برداشت کرد. برای فرایند خرید نهال بادام در ابرکوه و نحوه دریافت تضمینی آن می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید..خرید نهال بادام:

خرید نهال میوه در ابرکوه

نهالستان با سابقه و قدمت دار برتر نهال در شمال غرب کشور از جمله مراکز فروش نهالی است که برای افزایش آگاهی باغداران عزیز ابرکوهی جدول ارقام زیر را مهیا کرده تا این عزیزان با شناخت بهتری بتوانند خرید نهال میوه در ابرکوه را از این مرکز انجام دهند. این نهالستان نهال‌های عرضه شده را همراه با تاییدیه عدم بیماری، گواهی سلامت و ضمانت برگشت عرضه می‌کند.
همچنین برای افزایش آگاهی می‌توانید صفحه خرید نهال گردوی ابرکوه را مطالعه کرده و با رقم‌های سازگار آشنا شوید.

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب رد لاو، سیب گلاب، سیب گلدن ورد قرمز
نهال انگور انگور بلک ویلیام، انگور رد گلوب، انگور صاحبی
نهال بادام بادام خوشه‌ای ، بادام سهند، بادام مامایی
نهال پسته پسته کله قوچی، پسته خنجری دامغان، پسته هیبریدی
نهال آلو آلو مراغه، آلو تخم مرغی ، آلو شابلون زودرس
نهال زردآلو زردآلو انبه ای ، زردآلو پرتقالی، زردآلو تبرزه سلطنتی،
نهال آلبالو آلبالو بوترمو، آلبالو مورلو آلبالو سیکانی
نهال انار انار میکس ساوه، انار ژله‌ای ، انار قندهار
نهال گیلاس گیلاس بارلت، گیلاس بینگ، گیلاس رژینا
نهال گلابی گلابی دوشیز، گلابی بیروتی، گلابی درگزی
نهال گوجه سبز گوجه سبز سردرودی، گوجه سبز مراغه، گوجه سبز آذرشهر
نهال فندق فندق دو کوتارد، فندق قزوین، فندق دو پیمون
نهال هلو هلو کاردی، هلو زعفرانی، هلو سرخابی، هلو آلبرتا
نهال شلیل شلیل سان گلد، شلیل شبرنگ، شلیل شمس
نهال انجیر انجیر گلابی، انجیر استهبان، انجیر زرد
نهال عناب عناب ارمنی، عناب گلابی، عناب بیرجند
نهال خرمالو خرمالو آسیایی ، خرمالو گریت وال، خرمالو سیبی
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد حسینی
نهال زینتی نهال اقاقیا، نهال صنوبر نیگرا، نهال بید
نهال زیتون زیتون اسراییلی، زیتون امریکایی، زیتون زرد ایرانی
نهال زرشک زرشک بیدانه، زرشک دانه اناری، زرشک سیاه
نهال به به گلابی، به پا کوتاه، به وحشی
نهال توت شاه توت، توت موزی ، توت محلی سفید
نهال بلوبری بلوبری دوک، بلوبری چندلر، بلوبری ایرانی
نهال ازگیل ازگیل وحشی، ازگیل پیوندی، ازگیل ژاپنی
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم ، گل‌محمدی خاردار
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته محلی، زغال‌اخته فومینا، زغال‌اخته سیاه

برای شهر ابرکوه ارقام زیر را پیشنهاد می کنیم

کلام آخر

شهر خشتی و کویری و قدمتدار ابرکوه در دل کویر دارای پتانسیل‌های لازم برای شروع باغداری است اما نحوه کشت نهال در این اقلیم با توجه به کمبود منابع آبی و بارندگی‌ها باید کاملاً اصولی با کمک نهال‌های مقاوم و کم آبخواه انجام شود. برای اینکه نهال‌های صحیح و سازگار با این اقلیم داشته و از رسیدگی‌های کم هزینه مطلع شوید می‌توانید با برتر نهال در تعامل باشید.برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر ابرکوه کاشت به صفحه خرید نهال گردو در ابرکوه مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال