خرید نهال گردو در میبد✔️ قیمت انواع نهال گردو میبد

علاوه بر طعم لذیذ و آنتی اکسیدان‌ها و چربی‌های غیراشباع امگا ۳ گردو، تاثیر مصرف این میوه در حفظ و بهبود سلامتی باعث شده در تمامی نقاط دنیا از ارزش و قیمت بالایی برخوردار باشد و پرورش آن نیز درآمدهای میلیاردی را عاید باغداران کند. با ما همراه باشید تا شرایط آب و هوایی میبد را برای کاشت این نهال بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی میبد

شهر تاریخی میبد با قدمتی ۷ هزار ساله در قسمت شمال غربی یزد و حد فاصله ۴۰ کیلومتری آن قرار گرفته است. میبد مرکز بخش شهرستان میبد است و به طور کلی جمعیت ۸۰۷۱۲ نفری دارد و در ارتفاع ۱۰۳۴ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است.. شهر میبد در دشت کویری یزد اردکان قرار گرفته وبا کوه‌های مرتفع احاطه شده و تنها قسمت‌های غربی شهر میبد به دلیل قرارگیری در دامنه‌های کوهپایه از آب و هوای ملایم‌تری برخوردار است.
به طور کلی اقلیم غالب میبد گرم و خشک است که حداقل مطلق دمایی آن منفی ۲۰ درجه و حداکثر دما به ۴۶ درجه نیز می‌رسد. در این شهر در کنار محصولات زراعی و کشاورزی مانند منداب، گندم، جو، چغندر، سورگوم، خربزه، طالبی و میوه‌هایی مانند انار، پسته، توت، زردآلو، سیب و بادام تولید می‌شود. محصول گردو نیز از ارزش و جایگاه بالایی برخوردار است و باغات آن بیشتر در قسمت‌های غربی و دامنه‌های کوه پایه‌ای به چشم می‌خورد. بت میانگین بارندگی سالیانه ۶۳ میلی‌متری، کلیه این محصولات ذکر شده با کمک قنات‌ها و آب‌های استخراجی از منابع زیرزمینی تولید می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در یزد

تاریخچه باغات گردو در میبد

با در نظر گرفتن اینکه گردو در دمایی بین ۲۰ الی ۳۷ درجه شرایط رشد خوبی را تجربه می‌کند با وجود نهال‌های گرمسیری، پرورش آن در شهر میبد نیز میسر شده است. تاریخچه باغات میبد نشان دهنده این است که در کنار رقم‌های محلی و بذری پکان آمریکایی بیشترین سطح زیر کشت را در باغات این منطقه دارد. اگرچه نهال اصلاحی و ایرانی ژنوتیپ پالیز با تحمل گرمای ۴۵ درجه نیز در مناطق غربی قابلیت کاشت را دارد. لذا در مناطق غربی شهر میبد که از جریانات توده‌ای و خنکی هوای خوبی به دلیل نزدیکی به ارتفاعات و دامنه‌های کوهپایه‌ای برخوردار است می‌توان رقم‌های مانند اسرائیلی، تویسرکان و لارا را نیز پرورش داد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در میبد

در منطقه گرم و خشکی مانند شهر میبد احداث باغ گردو اطلاعات دقیقی از شرایط آب و هوایی بارندگی‌ها وضعیت خاک و نوسانات دمایی را می‌طلبد در کنار فراهم کردن سرمایه لازم جهت خرید نهال گردوی گرمسیری و مقاوم به خشکی خرید زمین و طرح‌های عملیاتی و هموارسازی منطقه کاشت باید نسبت به کمینه و دمایی بیشینه دمایی شهر میزان ارتفاع منطقه از سطح دریا وضعیت بارندگی‌ها و منابع آبی و همچنین نفوذ پذیری بافت و قوت خاک نیز دقت شود و در جهت اصلاح سازی عملیات مورد نظر انجام شود

 

آیا کاشت نهال گردو در میبد حالت اقتصادی دارد؟

شرایط جغرافیایی و زیست محیطی میبد اصولاً رقم‌های کم آب‌خواه را می‌طلبد و نهال حساس گردو برای سودآور شدن در این اقلیم نیازمند شرایط زیر است.
• قرارگیری زمین باغ در مناطق مرتفع با آب و هوای معتدل که عموماً مناطق غربی میبد گزینه مناسبی هستند.
• نهال‌های سالم و سازگار با شرایط آب و هوایی از نوع زودگل، پر بازده و زود بازده
• انتخاب نهال‌های گرمسیری مانند پکان آمریکایی، ژنوتیپ پالیز و توجه به میزان مقاومت آن
• استفاده از آبیاری‌های نوین مانند آبیاری زیر سطحی، قطره‌ای برای جلوگیری از افزایش تبخیر سطحی، کاهش هزینه‌های تامین آب و رشد هرچه بهتر نهال و جلوگیری از خشکی و تضعیف آن
• رسیدگی‌های منظم به نهال از بابت هرس، سمپاشی و کوددهی برای مقاوم سازی آن در برابر خشکی و آفات
• انتخاب رقم‌های پایه کوتاه و در نظر گرفتن فاصله کاشت مناسب

 

خرید نهال گردو در میبد

اگر در زمینه خرید نهال گردو در میبد با توجه به آب و هوای آن دچار تردید و چالش در انتخاب نژاد مناسب شده‌اید می‌توانید با تعامل با نهالستان تخصصی برتر نهال، با مشورت و راهنمایی تیم مهندسی این بخش رقم مناسب با آب و هوای شهر میبد را انتخاب کرده و از بابت عدم بیماری، سلامت و کیفیت نهال با دریافت تاییدیه‌های عدم بیماری، قرنطینه استانی و ضمانتنامه‌های معتبر آسوده خاطر باشید.

فروش نهال گردو در میبد

اگر برای تهیه نهال‌ها، مراکز فروش نهال گردو در میبد را به دلیل نزدیکی و بعد مسافت کمتر ترجیح می‌دهید حتماً به استانداردهای نهال خوب و مجوزدار بودن مرکز تولیدی اطمینان حاصل کنید تا در صورت هرگونه مشکل مانند عدم باردهی، بیماری یا ضعف نهال پیگیری‌ها و مطالبه‌گری‌های لازم را انجام دهید.

نهال گردو مناسب میبد

مسلماً با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی شهر میبد نهال‌های نیمه سرسیری و معتدله برای این بخش مناسب نبوده و نهال گردو مناسب میبد رقم‌های گرمسیری، مقاوم به خشکی و گرمای سوزان هستند که نیاز آبی کمی داشته باشند.

انواع نهال گردو در میبد

به طور کلی از میان انواع نهال گردو در میبد نهال‌هایی که در بخش زیر معرفی می‌شود برای این بخش مناسب خواهند بود.
• نهال پکان آمریکایی: این نهال رقمی پیوندی با اصالت آمریکایی است که مقاومت فوق العاده در برابر خشکسالی، گرمای هوا، خشکی خاک و بادهای سوزان دارد. به طوری که تا ۵۰ درجه سانتیگراد را می‌تواند تحمل کند. این نهال زودبازده از سال اول کاشت بوده و باردهی ۶ تن در هکتار را دارد.
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: این نهال رقمی اصلاح نژاد شده و مقاوم تا گرمای دمای ۴۵ درجه است و می‌تواند برای مناطق غربی میبد که نزدیک به دامنه‌ها و ارتفاعات هستند بسیار مناسب باشد. از رقم‌های پایه کوتاه و فوق العاده پربار با باردهی ۸ الی ۱۲ تن در هکتار است.

قیمت نهال گردو در میبد

طبق شرایط آب و هوایی این خطه، نهال‌های گردو محدودی می‌تواند مورد کشت قرار بگیرد. لذا برای آگاهی از قیمت نهال گردو در میبد می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان با کمک لینک زیر از قیمت نهال ژنوتیپ پالیز، رقم‌های معتدله برای بخش‌های غربی و نهال پکان آمریکایی سودآور مطلع شوید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در میبد نهال پکان آمریکایی و نهال ژنوتیپ پالیز است که به ترتیب می‌تواند دمای ۵۰ و ۴۵ درجه را تحمل کرده، دچار خشکی، ریزش میوه، گل و برگ نشده و با مقاومت حداکثری در برابر کم آبی محصول آوری بسیار بالایی را نیز دارند.

نهالستان گردو در میبد

مسلماً دایر کردن نهالستان گردو در میبد با توجه به گرمای بالا و خشکی هوا فرایندی بسیار پیچیده است که نیازمند تجربه باغداری بالا، استفاده از روش‌های نوین رسیدگی و کاشت رقم‌های گرمسیری و مقاوم به خشکسالی است. برای دریافت این نهال‌ها و شناخت نحوه کاشت، رسیدگی اصولی و جلوگیری از خشکی این نهال سودآور و اقتصادی، می‌توانید با برتر نهال در تعامل باشید. این نهالستان پشتیبانی ۲۴ ساعته از باغدار داشته، مشاوره‌های رایگان تخصصی را در اختیار وی قرار داده و نهال‌های خود را از جهت سلامت و مرغوبیت تضمین می‌کند.

کلام آخر

به زعم بسیاری از باغداران، نهال گردو امکان کاشت در شهر میبد را نخواهد داشت اما با توجه به مطالب این نوشتار می‌توان به این نتیجه استناد کرد که رقم‌های ژنوتیپ و پکان آمریکایی به دلیل مقاومت بالا به گرما می‌توانند بازدهی خوبی در قسمت‌های غربی میبد داشته باشند. در بخش‌های کوهپایه‌ای با مراقبت‌های بهینه می‌توان از رقم‌های نیمه گرمسیری و معتدله نیز استفاده کرد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب میبد و خرید نهال در میبد اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال