خرید نهال گردو در هرات✔️ قیمت انواع نهال گردو هرات

از جمله شهرهایی است که در تولید گردو استان یزد سهم قابل توجهی دارد شهرستان خاتم و شهر هرات است. این شهر با آب و هوای کوهستانی می‌تواند مناسب برای پرورش نهال و کسب درآمد مطلوب از آن باشد. در این مقاله خرید نهال گردو و بهترین نهال‌ها برای کاشت معرفی می‌گردد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی هرات

این شهر مرکز شهرستان خاتم از جمله اقلیم‌های واقع در ۲۳۸ کیلومتری جنوبی‌ترین بخش استان یزد است. هرات از سطح آب‌های آزاد ارتفاع ۱۶۰۰ متری دارد و با قرارگیری بر روی دلتای رودخانه اعظم و نزدیکی به دامنه‌های کوه پایه‌ای اقلیم نسبتا کوهستانی با آب و هوای معتدل و خنک دارد. این شهر بهترین میانگین بارشی را در این استان کویری داشته که حدود ۳۰۰ میلی‌متر است. بارندگی خوب و آب و هوای کوهستانی باعث شده این شهر دارای جنگل طبیعی به اسم باغ شادی باشد.
پتانسیل‌های طبیعی، آب و هوای ییلاقی و اراضی حاصلخیز و خاک غنی این بخش باعث شده تا حدود ۸۰ درصد از مردم همچنان در حوزه باغداری و زراعت مشغول فعالیت باشند. از جمله فرآورده‌های کشاورزی و باغی این شهر که در سطح استانی جایگاه رتبه برتری دارد میوه‌هایی مانند زردآلو، انگور و پسته است. در کنار آن آفتابگردان، گل محمدی، گندم، جو، علوفه‌های دامی، دانه‌های روغنی، بادام، انجیر، گردو، سنجد، به و گلابی نیز به وفور تولید می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در یزد

تاریخچه باغات گردو در هرات

شهر هرات در شهرستان خاتم بعد از تفت و مهریز مهم‌ترین قطب تولیدی گردو در استان یزد هستند که دارای ۳۰۰ هکتار باغ گردو بوده و از ۱۸۰ هکتار آن سالانه محصولات یک دست و با کیفیتی را تولید می‌شود. باغداران این بخش به طرح‌های مانند تغییر الگوی کشت و استفاده از رقم‌های جدید و پیوندی روی آورده‌اند. با توجه به ارتفاع بالای شهر و خنکی هوا در ارتفاعات، رقم‌های معتدله بیشتر مورد کشت قرار می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به چندلر، تویسرکان، اسرائیلی، کاغذی و نهال‌های پیوندی مانند فرانکت و هارتلی اشاره کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در هرات

قبل از اینکه بخواهید پروسه خرید نهال را شروع کنید باید برآورد منابع مالی را در نظر گرفته و جهت خرید ابزارآلات، زمین باغ و هموارسازی آن سرمایه‌های مد نظر را در اختیار داشته باشید. از عوامل محیطی که باید به آن توجه داشته باشید، کیفیت و بافت خاک، میزان بارندگی‌ها و منابع آبی، شرایط اقلیمی، نوسانات دمایی، مکان‌یابی، جهت ورزش باد و میزان تابش نور خورشید است. کما اینکه باید با اطلاعات کامل از نحوه کاشت، چگونگی مراقبت و رسیدگی و راه‌های دفع آفات و بیماری‌ها نیز آشنایی داشت.

 

آیا کاشت نهال گردو در هرات حالت اقتصادی دارد؟

از نظر شرایط بیولوژیکی و زیست محیطی به جرات می‌توان گفت که شهر هرات می‌تواند بستر مساعد و مطابقی برای پرورش نهال گردو و برداشت بالاترین سود از آن باشد. اما اگر خواستار بیشترین محصول دهی کسب سود هستید باید در جهت افزایش باردهی نهال موارد زیر را مهیا سازید.
• انتخاب و خرید نهال گردوی سالم، پربار و سازگار با آب و هوای شهر هرات
• خرید رقم گرده افشان مناسب
• آبیاری به موقع و تغذیه رسانی بر اساس نتیجه آنالیز خاک و گیاه
• توجه به مختصات کاشت و رعایت فواصل کاشت
• پیشگیری از سال‌آوری نهال با تنک کردن
• هرس بهداشتی و اصولی
• از بین بردن علف‌های هرز
• برداشت به موقع محصول

 

خرید نهال گردو در هرات

خرید نهال گردو در هرات باید بر اساس کمینه و بیشینه دمایی منطقه مورد نظر لحاظ شود تا این رقم کمترین آسیب و خطر را از تغییرات اقلیمی و نوسانات دمایی شب و روز و فصل به فصل داشته باشد. همچنین در خصوص باردهی تضمینی و سلامت و ناقل نبودن آن باید نهالستان مرجع ضمانت دو سال عرضه کند. به منظور رسیدن به این خرید ایده‌آل و داشتن نهال‌هایی بدون بیماری می‌توانید به سایت تجاری برتر نهال بزرگترین نهالستان واقع در شمال غرب کشور مراجعه کرده و نهال‌های گردوی مناسب این بخش را با فاکتور فروش معتبر، گارانتی ۲ ساله و گواهی سلامت دریافت کنید.

فروش نهال گردو در هرات

در این منطقه با توجه به مساعد بودن شرایط برای کاشت نهال گردو افراد زیادی به دنبال تهیه نهال‌ها هستند. افراد متفرقه و مراکز فروش نهال گردو در هرات که مجوز رسمی فعالیت ندارند می‌توانند این خرید را با چالش و مشکلاتی برای باغدار همراه سازند. توصیه می‌شود از هر مرجعی که نهال را خریداری می‌کنید حتماً به اعتبار آن دقت کرده و برای نهال خریداری شده و سلامت آن ضمانت معتبر دریافت کنید.

نهال گردو مناسب هرات

هرات در دامنه‌های کوهپایه‌ای و منطقه مرتفع به ارتفاع ۱۶۰۰ متر قرار دارد و نهال گردوی مناسب هرات مسلماً رقم‌های دیرگل و سازگار با این ارتفاعات خواهد بود. می‌توان به چندلر، فرنور، فرانکت، هارتلی، اسرائیلی و ژنوتیپ پالیز، کاغذی و پدرو اشاره کرد.

انواع نهال گردو در هرات

برای ارتقای آگاهی باغداران و خرید مطمئن، انواع نهال گردو در هرات در بخش زیر از نظر سازگاری و نوع گلدهی و باردهی معرفی می‌گردد.
 نهال گردوی فرانکت: رقمی دیرگل و مقاوم به سرما و یخبندان است که در ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ متری قابل کاشت بوده و از سال دوم کاشت باردهی ۵ الی ۶ تن را تجربه خواهد کرد.
 نهال گردوی هارتلی: مناسب با مناطق کوهستانی و مرتفع قابل کاشت در ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، رقمی پربار ۶ تن در هکتار، عملکرد فوق العاده در برابر سرما و یخبندان، دیرگل و زودبازده
 نهال گردوی چندلر: رقمی معتدله و نیمه سردسیری، گلدهی دیر موقع، کم ارتفاع، محصول دهی ۶ تن در هکتار، مناسب با ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری
 نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی فوق العاده زودبازده و پربار با تناژ ۹ الی ۱۲ تن در هکتار سازگار با ارتفاعات صفر تا ۳ هزار متری، مناسب برای تمامی مناطق، دیرگل و اصلاحی

قیمت نهال گردو در هرات

برای اینکه باغدار بتواند تعداد نهال قابل خرید را برآورد کرده و با سرمایه خود تطبیق دهد لازم است که از قیمت نهال گردو در هرات مطلع شود. نهال‌ها با توجه به خصوصیات باردهی متفاوت از قیمت متغیری برخوردار هستند. برای شناخت بهتر این قیمت‌ها می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

برای اینکه یک نوع رقم به عنوان بهترین نهال گردو هرات انتخاب شود، خصوصیات ژنتیکی، باردهی و مقاومتی آن و همچنین رسیدگی‌های باغدار بسیار موثر هستند. مسلما هر نهالی که اهداف باغدار را از جهت کسب سود بالا محقق سازد می‌تواند بهترین نهال گردو برای باغدار باشد.

نهالستان گردو در هرات

با توجه به مزایای پرورش نهال گردو و سودآور بودن این رقم بسیاری از افراد به دنبال احداث نهالستان گردو در هرات هستند. برای موفقیت در این مسیر نیاز به نهال‌های مقاوم، سالم، بدون آفت و سازگار با این اقلیم است که می‌توانید این خرید را از نهالستان بزرگ و قدمتدار برتر نهال با ضمانت ۲ ساله کیفیت و سلامت دریافت کنید. این مجموعه در احداث باغات گردو با ارائه راهنمایی‌های رایگان و تخصصی با شما خواهد بود.
برای شناخت رقم‌های میوه قابل کاشت در شهر هرات می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه هرات مراجعه کنید.

کلام آخر

از نظر عوامل محیطی، شرایط آب و هوایی و بیولوژیکی شهر هرات به دلیل اقلیم کوهستانی، خاک قدرتمند و منطقه مرتفع تمامی پارامترها را برای پرورش نهال گردو دارا است. در اختیار داشتن نهال‌های سالم و مناسب و تجربه و تخصص می‌تواند به داشتن شغلی سودآور، مطمئن و مستمر تبدیل شود. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب هرات و خرید نهال در هرات اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال