خرید نهال گردو در اهرم✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار اهرم

یک شهر گرمسیری و خشک در جنوب شرقی بندر بوشهر هست این شهر در واقع مرکز شهرستان تنگستان بوده و در استان بوشهر قرار گرفته است؛ مختصات شهر اهرم بر روی نقشه ایران ۲۸٫۸۸۰۳° شمالی و ۵۱٫۲۷۲۸° شرقی هست؛ مهمترین رهاورد این منطقه خرما تنباکو گندم جو و میوه‌های گرمسیری از جمله گردو هست؛ به خاطر اطلاعات ناکافی از نهال گردو پکان آمریکایی احداث باغ گردو در این شهر مورد توجه کشاورزان قرار نگرفته است؛ در ادامه همراه ما باشید تا شرایط اقلیمی اهرم را مورد مطالعه قرار داده و توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اهرم ارائه دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی اهرم

شهر اهرم گرمسیری و خشک است این شهر به هیچ عنوان روز یخبندانی را تجربه نمی‌کند، در واقع فصل زمستان معتدل و تابستان خشکی را دارد، همین امر باعث می‌شود تا کشاورزان در خرید نهال گردو در اهرم توجه کرده و نهال‌های گرمسیری را خریداری کنند؛ از دیگر ویژگی و شرایط اقلیمی اهرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• ارتفاع شهر اهرم از سطح دریا ۶۶ متر بوده و تاثیر زیادی بر زاویه تابش نور خورشید در مناطق مختلف آن دارد.
• میزان بارش باران در شهر اهرم کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر است اکثر باران‌ها فصلی بوده و از اواسط فصل پاییز تا اواسط فصل بهار ادامه دارد.
• حداکثر گرما در فصل تابستان در سال ۱۴۰۲ در شهر اهرم ۴۸ درجه سانتیگراد درج شده است؛ بنابراین باغداران به هنگام خرید نهال گردو در اهرم توجه داشته باشند نهال‌هایی را خریداری کنند که این میزان از گرما را تحمل کنند.
• بادهای گرم و شرجی شهر اهرم از دیگر چالش‌هایی است که باغداران باید به هنگام احداث باغ گردو به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در اهرم

در مورد تاریخچه باغات گردو در اهرم باید بگوییم اطلاعات دقیق و علمی در دسترس نیست، ولی امروزه با تکثیر و فروش نهال گردو در اهرم به روش ژنوتیپ باید بگوییم کشاورزان می‌توانند تاریخچه جدیدی برای باعات خود ایجاد کنند؛ نهالستان‌های معتبر به صورت اینترنتی و مجازی نهال‌های آمریکایی و گرمسیری را در این شهر عرضه می‌کنند که با اکوسیستم منطقه سازگاری بالایی دارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اهرم

برای احداث باغات گردو در اهرم و مناطق خشک و گرمسیری ، مراقبت و برنامه‌ریزی مناسبی لازم است. در ادامه، چند نکته کلی برای شروع راه‌اندازی باغ گردو در این شرایط را بررسی می‌کنیم:

  • انتخاب مکان: برای باغ گردو، مکانی با زهکشی مناسب را انتخاب کنید تا از نفوذ بادهای گرم و خشک در باغتان جلوگیری کند.
  • آبیاری: زمین‌های خشک، نیاز به آبیاری منظم دارند؛ در مناطق گرمسیری، با توجه به تبخیر بالا و رطوبت کم، روش‌های آبیاری بهینه را بررسی کنید؛ آبیاری زیر خاکی بهترین گزینه برای باغات گرمسیری است که در سال‌های گذشته در کشور ایران در مناطق گرمسیری رواج بیشتری داشته است.
  • مالچ پاشی: استفاده از مالچ پاشی در سطح زمین باعث کاهش تبخیر و هدررفت آب می‌شود.
  • تغذیه و مواد آلی: خاک‌های خشک و گرمسیری نیاز به تغذیه مناسب دارند، با استفاده از مواد آلی مانند کودهای حیوانی و گیاهی، خاک را تقویت کنید و با خاکریزی مناسب غذای کافی را به درختان ارائه دهید.

در نظر داشته باشید که برای راه‌اندازی و مدیریت بهینه باغات گردو در مناطق خاص، نیاز به مطالعه و مشاوره گرفتن از مراکز معتبر و شناخته شده دارید برای این منظور ما توصیه می‌کنیم به سایت‌های علمی و تخصصی نهالستان‌های معتبر مراجعه کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در اهرم حالت اقتصادی دارد؟

درختان گردو نیاز به نگهداری و مراقبت منظم دارند؛ در مناطق گرمسیری مانند شهر اهرم در استان بوشهر، باید باغات گردو را به گونه‌ای مدیریت کنید تا دچار تنش‌های خشکسالی نشوند، اگر شما علم کافی از مراقبت باغ گردو در مناطق گرمسیری داشته باشید خرید نهال گردو در اهرم و احداث باغ آن اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در اهرم

از بارزترین نکات طلایی که باغدار به هنگام خرید نهال گردو در اهرم باید به آن توجه ویژه داشته باشد بهتر است به موارد زیر اشاره کنیم:
• نهال گردو گرمسیری و زودگل بوده و ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند.
• میزان باردهی نهال گردو را بررسی کنید حداقل باردهی ۳ الی ۵ تن در هکتار باشد.
• باید رشد سریع‌تر داشته تا دوران قبل باردهی را به پایان برساند.

فروش نهال گردو در اهرم

مدیران نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در اهرم تاکید می‌کنند تا آفات و بیماری‌های مختلف در شهر اهرم را بشناسید؛ در این مناطق، شناخت و مدیریت آفات و بیماری‌های معمول باغ گردو امری حیاتی است، با مشاوره کشاورزان محلی و استفاده از روش‌های بیولوژیک و عملیاتی، می‌توانید آفات و بیماری‌ها را تحت کنترل قرار دهید؛ از آفات و بیماری‌های رایج شهر اهرم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• آفتاب سوختگی
• شانکرهای پوستی
• پروانه فری
• کرم تنه خوار

نهال گردو مناسب اهرم

نظر مهندسین نهالستان در اهرم بهترین نهال گردو که شرایط سازگاری بالایی با اکوسیستم گرمسیری و خشک شهر اهرم داشته باشد باید به نهال‌های آمریکایی و گرمسیری اشاره کنیم این نهال‌ها قدرت پایداری بیشتری داشته و تا دمای ۵۵ درجه سانتیگراد را تحمل می‌کنند.

انواع نهال گردو در اهرم

از انواع نهال گردو در اهرم نهال گردو پکان آمریکایی گزینه مناسب و اقتصادی است، درخت پکان آمریکایی قدرت باروری بالایی داشته و سرعت رشد آن بیشتر است؛ ۱ الی ۲ سال پس از کاشت، باردهی آن آغاز شده و محصول با کیفیتی تولید می‌کند.

قیمت نهال گردو در اهرم

برای استعلام قیمت نهال گردو در اهرم می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید، قیمت نهال گردو پکان آمریکایی در سال ۱۴۰۲ تغییر چندانی نکرده است، این نهال به صورت عمده تنها با قیمت ۱۱۰,۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

بهترین نهال گردو

همانطور که اشاره شد بهترین نهال گردو در اهرم نهال گردو پکان آمریکایی است، ریشه این درخت به گونه رشد می‌کند تا مقداری رطوبت و مواد غذایی را در ریشه‌های خود ذخیره کرده و به هنگام تنش‌های خشکی آنها را آزاد می‌کند تا صدمه‌ای به درخت وارد نشود.

 

نهالستان گردو در اهرم

برای شناختن بهترین نهالستان گردو در اهرم که نهال گردو را با کیفیت و ضمانت دو ساله ارائه کند می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

کلام آخر

علاوه بر خرید نهال گردو در اهرم شما می‌توانید میوه‌های دیگری را نیز شناسایی کنید که گرمسیری بوده و به صورت دیم آنها را در باغات خود کاشت کنید؛ برای این منظور به صفحه خرید نهال گردو در اهرم در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر اهرم می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در اهرم مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال