خرید نهال گردو در برازجان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار برازجان

یکی از شهرهای غیر ساحلی استان بوشهر که در شهرستان دشتستان با مختصات جغرافیایی ۲۹٫۲۶۲۲° شمالی و ۵۱٫۲۰۵۳° شرقی قرار گرفته و تنها ۸۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد باید به شهر گرمسیری و نیمه خشک برازجان اشاره کنیم؛ مهمترین محصول شهر برازجان خرما بوده و اکثر ساکنین این شهر اقتصاد خود را بر پایه محصولات خرما می‌گذرانند.
با وجود گرمسیری و مناطق نیمه خشک شهر برازجان می‌توان انواع باغات گرمسیری را نیز در این منطقه راه اندازی کرد؛ از آنجایی که کشور ایران یک تولید کننده به نام در میوه گردو هست، باغداران این منطقه با شناختن گردوهای گرمسیری که با سازگار با اقلیم این شهر باشد می‌توانند باغات پربار و سودآوری را راه اندازی کنند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی برازجان

شرایط اقلیمی شهر برازجان که تاثیر مثبتی بر احداث باغ گردو در برازجان می‌گذارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• میزان بارندگی این شهر در طول سال کمتر از ۲۸۰ میلی‌متر بوده بنابراین نهال خریداری شده باید قدرت تحمل این میزان خشکی هوا را داشته باشد.
• به خاطر نزدیک بودن به دریا باغداران شهر برازجان بهتر است قبل از احداث باغ گردو در برازجان حتماً آنالیز خاک را انجام داده و اقدامات لازم برای خاک ورزی را داشته باشند.
• در فصل زمستان به ندرت برازجان شاهد روز و شب‌های یخبندان می‌شود، بنابراین بهترین فصل خرید نهال گردو در برازجان اوایل آذر ماه است چون خطر سرمازدگی و یخ زدگی درختان وجود ندارد.
• طبق بررسی‌های انجام شده، میانگین دما در طول سال ۲۴ درجه سانتیگراد هست، یعنی در فصل نابستان دمای این منطقه از ۴۷ درجه تجاوز نمی‌کند، پس خرید نهال گردو آمریکایی در برازجان بدون چالش خواهد بود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در برازجان

با توجه به اینکه اکثر کشاورزان در شهر برازجان اراضی خود را به کاشت نخل اختصاص داده‌ و توجه کمی به درختان گردو داشتند؛ بنابراین نمی‌توان به طور دقیق در مورد تاریخچه باغات گردو در شهر برازجان اظهار نظر کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در برازجان

در رابطه با احداث باغ گردو در شهر برازجان باید بگوییم که کشاورزان اطلاعات علمی و به روز شده داشته باشند در این شهر به هیچ عنوان احداث باغ سنتی با درخت گردو سنتی جوابگو نخواهد بود، کشاورزان برازجانی برای ایجاد تنوع در باغات خود باید به موارد زیر توجه داشته باشند:
• سرعت ورزش باد گرم در برازجان برای باغداران چالش برانگیز است حتماً این مورد را بررسی کنند.
• ارتفاع سطح شهر برازجان از دریا تنها ۸۰ متر است، پس باغداران باید نهال‌های اصلاح شده‌ای را انتخاب کنند تا در این سطح قادر به رشد بوده و دچار اختلال نشوند.
• دمای فصل تابستان در شهر برازجان تا ۴۸ درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد، و درصد رطوبت هوا تا ۳۰ درصد کاهش پیدا می‌کند بنابراین باغداران باید از تجهیزات آبیاری نوین برای آبیاری باغ گردو استفاده کنند تا گردو دچار تنش‌های خشکی نشود.
• با اینکه بافت خاک شهر برازجان برای کاشت نخل و انواع کاکتوس مناسب است، اما برای کاشت درخت گردو حتما عملیات خاک ورزی را انجام داده و برای این کار احتیاج به آنالیز خاک دارند.

 

آیا کاشت نهال گردو در برازجان حالت اقتصادی دارد؟

اقتصادی و سودآور بودن خرید نهال گردو در شهر برازجان و کاشت آن کاملاً به مدیریت کشاورز وابسته هست؛ اگر کشاورز موارد زیر را رعایت کند مطمئن باشد در یک هکتار زمین ۲ تا ۳ میلیارد سودآوری خواهد داشت.
• خرید نهال گردو از نهالستان‌های معتبر تا اطلاعات لازم و کافی در مورد احداث باغ گردو در برازجان در اختیار کشاورزان قرار دهند.
• شناختن نهال گردو که شرایط طاقت فرسای شهر برازجان را تحمل کند.
• مدیریت صحیح باغ گردو

 

خرید نهال گردو در برازجان

یک باغدار برای خرید نهال گردو در شهر برازجان باید موارد زیر را مد نظر قرار دهد؛

• ورزش بادهای گرم
• رطوبت کمتر از ۴۰ درصد
• میانگین دمای ۲۷ درجه
• دمای ۴۸ درجه فصل تابستان
• نداشتن دوره سرما در فصل زمستان
• تنش‌های آبیاری در برازجان

فروش نهال گردو در برازجان

امروزخ نهالستان‌های اینترنتی و مجازی معتبر در سراسر کشور مخصوصاً قسمت شمال غربی کشور شهر میاندوآب آمادگی فروش نهال گردو در برازجان دارند، آنها با توجه به اقلیم گرمسیری شهر برازجون نهال‌هایی را پیشنهاد می‌دهند تا باردهی اقتصادی داشته باشد.

نهال گردو مناسب برازجان

از نظر مهندسین نهالستان در برازجان نهال گردو مناسب شهر برازجان باید شرایط زیر را داشته باشد:
• با توجه به هزینه‌بر بودن تجهیزات آبیاری در برازجان میزان درآمد نهال گردو به اندازه‌ای بالا باشد تا این هزینه را به صفر برساند.
• نهال گردو گرمسیری و زودگل بهترین گزینه برای باغداران منطقه است.
• از المان‌های فروش نهال گردو در برازجان با توجه به اقلیم گرمسیری و خشک آن، میزان باردهی درخت گردو در یک هکتار هست، حداقل سه تن میوه گردو تولید کند.

انواع نهال گردو در برازجان

برای شهر برازجان تنها می‌توان نهال‌های گردو آمریکایی را پیشنهاد داد؛ چون این درختان به صورت ژنتیکی در مناطقی گرمسیری و بیابانی رشد بهتری از خود نشان می‌دهند.

قیمت نهال گردو در برازجان

عامل تعیین کننده قیمت نهال گردو در شهر برازجان میزان مقاومت آن در برابر خشکی هوا، تنش‌های آبی و دمای ۵۰ درجه سانتیگراد هست، برای استعلام قیمت نهال گردو در برازجان به سایت زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

همانطور که اشاره کردیم نهال‌های گردو بهترین نهال گردو در شهر برازجان هست؛ مخصوصاً نهال گردو پکان آمریکایی برای کاشت در شهر برازجان ایده آل است چون در برابر گرما و خشکی هوا مقاوم است.

نهالستان گردو در برازجان

امروزه سایت‌های اینترنتی نهالستان گردو در شهر برازجان کمک زیادی به این کشاورزان می‌کند، نهالستان‌های معتبر شرایط فروش ویژه‌ای برای کشاورزان این منطقه در نظر گرفته است:
• فروش تضمینی به همراه کارت گارانتی
• تعیین قیمت نهال گردو در برازجان بر اساس کیفیت نهال
• مشاوره آنلاین و رایگان برای کشاورزان

کلام آخر

کاملا مشخص هست، احداث باغ گردو پکان آمریکایی برای کشاورزان این منطقه سودآور خواهد بود، چون میوه گردو پکان آمریکایی جزو میوه‌های صادراتی محسوب می‌شود؛ ما برای ایجاد تنوع در محصولات سردرختی شهر برازجان توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال در برازجان در سایت برتر نهال نیز مراجعه کرده و با نهال‌های گرمسیری آشنایی بیشتری نیز داشته باشید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر برازجان می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در برازجان مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال