خرید نهال گردو در بندر دیلم✔️ قیمت انواع نهال گردو بندر دیلم

بندر دیلم در ساحل خلیج فارس و ساحل خلیج دیلم قرار گرفته و به عنوان یک منطقه توریستی و تجاری شناخته می‌شود؛ بندر دیلم در فصل تابستان آب و هوای نیمه بیابانی و شرجی و در فصل زمستان آب و هوای معتدلی را تجربه می‌کند؛ ارتفاع بندر دلم از سطح دریا تنها ۱۰ متر بوده و همین مورد تاثیر بسزایی بر احداث باغات میوه گذاشته است؛ برای شناخت بیشتر باید بگوییم مختصات جغرافیایی بندر دیلم به صورت زیر هست:
• طول جغرافیایی ۵۰ درجه و ۹ دقیقه
• عرض جغرافیایی ۳۰ درجه و ۳ دقیقه
پیشه اصلی ساکنین بندر دیلم صیادی بوده و فروش ماهی جزو رهاورد اصلی آن محسوب می‌شود، ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی سودآور بودن احداث باغ گردو در بندر دیلم بپردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بندر دیلم

از شرایط اقلیمی بندر دیلم که تاثیر بسزایی بر خرید نهال گردو در بندر دیلم می‌گذارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• میانگین دمای سالانه این منطقه ۲۸ درجه سانتیگراد هست.
• میانگین بارش سالانه در بندر دیلم تنها ۱۴۳ میلیمتر گزارش داده‌اند.
• در فصل تابستان میزان رطوبت این منطقه به بیشتر از ۷۰ درصد افزایش می‌یابد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در بندر دیلم

چون اکثر کشاورزان در بندر دیلم به تجارت و کاشت نخل خرما مشغول هستند، بنابراین اطلاعات مشخصی در مورد تاریخچه باغات گردو در بندر دیلم در دسترس نیست.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بندر دیلم

احداث باغ گردو در بندر دیلم چالش‌های زیادی را به همراه دارد، شما باید مراحل زیر را طی کنید تا یک باغ مدرن و تجاری را راه‌اندازی کنید:
• دریافت اطلاعات علمی و تخصصی در مورد احداث باغ گردو در مناطق بندری
• خرید نهال گردو به صورت ژنوتیپ و اصلاح شده
• آنالیز خاک و آنالیز آب تعیین کردن عناصر و املاح موجود در خاک و آب مزرعه
• مشخص کردن روش مناسب برای آبیاری باغات

 

آیا کاشت نهال گردو در بندر دیلم حالت اقتصادی دارد؟

البته ما به صورت تضمینی نمی‌توانیم بگوییم احداث باغ گردو در بندر دیلم اقتصادی و مقرون به صرفه هست یا نه کشاورز باید ابتدا هزینه‌های اولیه احداث باغ را مورد مطالعه قرار داده سپس میزان باردهی باغ گردو را تحقیق کند و بر اساس آن مطمئن شود که کاشت نهال گردو در بندر دیلم اقتصادی و مقرون به صرفه هست؛ چون بندر دیلم یک منطقه توریستی و گردشگری هست، در صورت تولید میوه گردو کشاورزان بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانند محصولات خود را به صورت مستقیم با ارزش ریالی مناسب به فروش برسانند.

 

خرید نهال گردو در بندر دیلم

برای خرید نهال گردو در بندر دیلم مطمئن باشید، نهال گردو با موارد زیر سازگاری داشته باشد:
• قابلیت رشد و باردهی در تابستان‌های گرم و شرجی را داشته باشد.
• و ارتفاع کمتر از ۱۰ متر از سطح دریا سازگار باشد.
• نیاز سرمایی کوتاه مدتی داشته باشد.

فروش نهال گردو در بندر دیلم

نهالستان‌های معتبر فروش نهال گردو در بندر دیلم را به صورت گارانتی دار، تضمین کیفیت و مشاوره رایگان انجام می‌دهند؛ بنابراین کشاورزان برای خرید نهال گردو بهتر هست شرایط فروش چندین نهالستان را به صورت اینترنتی مورد بررسی قرار داده و بهترین نهالستان را برای خرید نهال گردو در بندر دیلم انتخاب کنند.

نهال گردو مناسب بندر دیلم

مهمترین ویژگی نهال گردو مناسب برای بندر دیلم عبارتند از:
• معمولا نهال‌های سنتی و بذری در اکوسیستم بندر دیلم جوابگو نخواهند بود؛ چون این درختان سیستم دفاعی قوی‌تری داشته و نگهداری از آنها پرهزینه خواهد بود.
• از لحاظ ژنتیکی بهتر است نهال‌هایی را خریداری کنید تا ریشه زایی قوی داشته و ریشه آنها به عمق زمین نفوذ کند؛ به خاطر گرمای هوا و تبخیر رطوبت خاک، ریشه‌هایی که در سطح زمین رشد می‌کنند آسیب می‌بینند.

انواع نهال گردو در بندر دیلم

تنها نهال گردو که برای احداث باغ گردو در بندر دیلم توصیه می‌شود نهال گردو پکان آمریکایی هست؛ چون منشا این درخت کشور آمریکا بوده و بیشتر در مناطق نیمه بیابانی و خشک کاشته می‌شود احتمال سازگاری و اقتصادی بودن آن در بندر دیلم بالا هست.

قیمت نهال گردو در بندر دیلم

قیمت نهال گردو پکان آمریکایی در سال ۱۴۰۲ به صورت عمده تنها ۱۱۰ هزار تومان در نهالستان‌های معتبر و مادر ثبت شده است؛ این درختان به صورت اصلاح شده و بر پایه ژنوتیپ تکثیر می‌شوند؛ همچنین شناسنامه و لیبل معتبر را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده‌اند، برای استعلام قیمت نهال گردو در بندر دیلم می‌توانید به لینک زیر وارد شوید:

بهترین نهال گردو

از لحاظ علمی و از نظر مهندسین نهالستان بهترین نهال گردو در بندر دیلم نهال گردو پکان آمریکایی هست، از ویژگی‌های بارز نهال گردو پکان آمریکایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال گردو پکان آمریکایی نیاز آبیاری کمتری دارد؛ اگر باغداران موفق شوند در ماه دو بار آبیاری عمیق باغات گردو پکان آمریکایی را انجام دهند مسلماً این درخت باردهی اقتصادی خواهد داشت.
• میوه گردو پکان آمریکایی جزو میوه‌های محبوب در سراسر جهان است و ارزش ریالی بالایی دارد بنابراین تولید و فروش میوه گردو پکان آمریکایی به نفع باغداران خواهد بود.
• این درخت رشد پرسرعتی دارد، به طوری که یک سال پس از کاشت اولین باروری درخت گردو آغاز می‌شود.
• درخت گردو پکان آمریکایی در شرایط ایده‌آل ۴ تا ۶ تن باردهی اقتصادی دارد؛ ولی در شرایط سخت و طاقت فرسا مانند اقلیم شهر بندر دیلم میزان باردهی آن به ۲.۵ تا ۴ تن کاهش می‌یابد.
البته این میزان از مزایا و ویژگی‌های مثبت خرید نهال گردو پکان آمریکایی در بندر دیلم به صورت تئوری بوده و اثبات تجربی ندارد؛ پس بهتر است حتماً با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید.

نهالستان گردو در بندر دیلم

از نظر مهندسین نهالستان گردو در بندر دیلم بهترین زمان فروش نهال گردو در بندر دیلم اواسط فصل پاییز هست، چون در فصل پاییز و فصل زمستان هوای این منطقه کاملا معتدل و نیمه خنک هست بنابراین نهال گردو فرصت کافی برای ریشه زایی داشته و خود را با آب و هوای گرمسیری بندر دیلم سازگار می‌کند؛ همین امر باعث می‌شود در سال اول احداث باغ گردو میزان تلفات نهال گردو تا حد زیادی کاهش یابد.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد خرید نهال گردو پکان در بندر دیلم به شما ارائه دهیم، علاوه بر نهال گردو پکان آمریکایی شما می‌توانید نهال‌های گرمسیری از جمله نهال انگور، زیتون و انجیر را مدنظر قرار دهید؛ برای شناختن ارقام نهال‌های زیتون، انجیر و انگور که سازگاری بیشتری با منطقه بندر دیلم داشته باشد می‌توانید به صفحه خرید نهال در بندر دیلم در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بندر دیلم می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در بندر دیلم مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال