خرید نهال گردو در آجین✔️ قیمت انواع نهال گردو آجین

گردو در میان میوه‌های خشک باغی از ارزش تجاری و اقتصادی بالایی برخوردار است زیرا به دلیل پوسته سخت نیازی به سردخانه و هزینه‌های نگهداری و صادراتی بالایی نداشته و همچنین به دلیل ارزشمند بودن و بازار فروش بالا بسیار پرطرفدار است. به همین دلیل خرید نهال گردو در اقلیم‌های معتدلی مانند آجین همدان می‌تواند شغلی بسیار سودده باشد. در این مقاله نهال‌های پربار این بخش بررسی می‌گردد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آجین

شرایط اقلیمی آجین
از لحاظ دامنه جغرافیایی و طبیعی شهر آجین در ارتفاع ۱۶۶۹ متری از سطح دریا در بخش پیر سلمان و شهرستان اسدآباد همدان واقع شده است. این شهر به دلیل قرارگیری در مناطق کوهستانی همچون کوهستان الوند و به تبعیت از اقلیم حاکم بر همدان دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است و با میانگین بارشی ۳۸۰ میلی‌متر در سال و میانگین دمایی ۱۲ درجه در سال تیپ اقلیم بارندگی آن مدیترانه‌ای است. این شهر با جمعیت ۲۴۷۱ نفری باغ شهری آباد با میوه‌هایی مانند گردو، انگور، هلو، شلیل، گلابی، زردآلو، آلو، سیب، بادام و … است.
با توجه به اینکه همدان مهد تولید گردوی کشور است و شهر آجین نیز از توابع این استان بوده لذا دارای باغات متعدد گردو با شاخه‌های سنگین و پرمحصول است که عمدتاً از ارقام معتدله و نیمه سردسیری هستند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو از همدان

تاریخچه باغات گردو در آجین

برای شناخت بهتر رقم‌های سازگار و بیماری‌ها و قارچ‌های رایج و معمول در این منطقه بررسی تاریخچه باغات گردو در آجین می‌تواند بسیار راهگشا باشد. برای ایمن بودن نهال‌های میوه از خطر سرمازدگی بهاره و یخبندان‌های زمستان رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما اکثراً در این باغات کشت می‌شود که شامل فرانکت، فرنور، چندلر، روند، کانادایی و … هستند. شهر آجین دارای ۵۰۰ هکتار باغ گردو است که امروزه برای ارتقا سطح تجاری باغات و بهره‌وری هرچه بیشتر از این نهال تجاری و برداشت طلای سبز، استفاده از نهال‌های پیوندی و زود بازه و همچنین روش‌های آبیاری قطره‌ای بسیار مرسوم شده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آجین

پروسه احداث باغ گردو در آجین بسیار پیچیده و نیازمند دانایی، توانایی و سطح علمی بالا در خصوص آماده سازی زمین، خرید نهال گردو و کاشت آن است. لذا برای اینکه نهال کاشته شده کمترین تنش‌های دمایی و خاکی را در این منطقه کوهستانی تجربه کند باید از شرایط آب و هوایی، میزان بارندگی‌ها، میزان تابش نور خورشید، سرمای بهاره، میزان وزش باد، شیب زمین، بافت خاک و میزان اسیدیته، اطلاعات به روزی کسب شود. قبل از کاشت نهال، هموارسازی زمین و منطقه رشد آن با حفر چاله‌ای دو برابر حجم ریشه‌ها در مختصات مناسب انجام شده و در زمان خواب نهال کاشت صحیح صورت بگیرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در آجین حالت اقتصادی دارد؟

شهر آجین با آب و هوای کوهستانی و مدیترانه‌ای می‌تواند بهترین بستر برای برداشت بالاترین سود از طریق کاشت نهال گردو باشد. با مهیا بودن شرایط طبیعی و پتانسیل‌های لازم برای رشد نهال، برای برداشت بالاترین سود لازم است که نهال در برابر خطراتی مانند آفت زدگی، سرمازدگی و سرمایه بهاره مقاوم شود و از ارقام دیرگل باشد. رقم‌های دیرگل معمولاً از میانه فروردین یا اواخر آن شروع به گلدهی می‌کنند و بدین ترتیب از ریزش گل و برگ توسط تگرگ و باران‌ها و سرمای بهاره ایمن هستند. توصیه می‌شود برای برداشت بالاترین سود و رسیدن به باردهی سریع‌تر از رقم‌های زودبازده استفاده شود.

 

خرید نهال گردو در آجین

میزان آگاهی باغدار از استانداردهای نهال‌های گردوی مناسب و نژادهای برتر باعث می‌شود هنگام خرید نهال گردو در آجین علاوه بر انتخاب رقم سازگار و دیرگل نسبت به کیفیت و سلامت بالای آن نیز توجه وافری داشته باشد. برای رسیدن به چنین نهال‌هایی توصیه می‌شود از نهالستان بزرگ مجهز و تخصصی برتر نهال به صورت اینترنتی این ارقام را دریافت کنید. این مجموعه در قبال هزینه‌ای که دریافت می‌کنند نهال‌های دارای گواهی عاری از آفات، شناسنامه و تضمین برگشت را ارائه می‌دهد.
خرید نهال گردو:

فروش نهال گردو در آجین

فروش نهال گردو در آجین باید بر اساس اقلیم و شرایط جوی منطقه صورت بگیرد و عمدتاً نهال‌های دیرگل در اختیار باغداران قرار داده شود. لذا میزان شناخت فروشنده و سطح آگاهی آن از نیازهای نهال و همچنین نوع گلدهی آن می‌تواند خرید نهال را در مسیر درستی پیش ببرد. علاوه بر آن برای اطمینان از سلامت و کیفیت نهال‌ها باید تعهدهای معتبری مانند گواهی‌های سلامت و کیفیت دریافت شود.

نهال گردو مناسب آجین

بسیاری از باغداران در شهر آجین در اراضی باغی خود رقم‌هایی مانند چندلر، فرنور، فرانکت، کانادایی استفاده می‌کنند. به دلیل مطابقت این نهال‌ها با ارتفاع منطقه و مقاومت آنها در برابر سرما و یخبندان به عنوان نهال گردو مناسب آجین شناخته شده‌اند.

انواع نهال گردو در آجین

برای اینکه هنگام خرید رقم سازگار و پربار از میان انواع نهال گردو در آجین به درستی انتخاب کنید نهال‌های زیر با خصوصیات باردهی معرفی می‌گردد.
 نهال گردوی فرنور: رقمی پیوندی، سازگار با مناطق کوهستانی و نیمه سردسیری با ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، عملکرد باردهی بالا مقاومت عالی در برابر آفات، قارچ‌ها، با تناژ محصول دهی ۷ تن در هکتار، دیرگل
 نهال گردوی چندلر: نهالی مقاوم به سرمای بهاره و دیرگل، سازگار با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، قابل کاشت در مناطق معتدل و نیمه سردسیر، با محصول آوری ۶ الی ۷ تن در هکتار مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و پر بازده
 نهال گردوی پدرو، رقم ایتالیایی قابل کاشت در اقلیم‌های سردسیری و معتدله، با ارتفاعات ۱۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، شروع باردهی از سال دوم، دیرگل مقاوم به سرما با باردهی ۴ الی ۵ تن در هکتار
 نهال گردوی هارتلی: رقمی کاغذی و آمریکایی دیرگل، مناسب برای مناطق نیمه سردسیری و معتدل، از ارتفاع ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متر، باردهی ۷ تن در هکتار، عمر محصول آوری بالا
 نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: رقمی پربار و زود بازده، دیرگل مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و سرمای بهاره، سازگار با ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر، باردهی ۸ الی ۱۰ تن در هکتار، پایه کوتاه با پوست نسبتا نازک

قیمت نهال گردو در آجین

برتر نهال برای اینکه باغداران عزیز خرید اقتصادی و آگاهانه داشته باشند لینک زیر را جهت استعلام قیمت نهال گردو در آجین معرفی می‌کند. تفاوت قیمت‌ها در این زمینه به دلیل نوع رقم، سن، میزان باردهی و کیفیت پرورشی است.

بهترین نهال گردو در آجین

امروزه مخاطراتی مانند سرمازدگی و آفت‌های متعدد باعث کاهش کیفیت و کمیت تولیدات گردو می‌شوند لذا بهترین نهال گردو در آجین نهال‌های دیرگل مقاوم به سرما و آفات هستند که با ریشه‌های قوی محصول آوری مطلوب را داشته باشند.

نهالستان گردو در آجین

مسلماً با مهیا بودن تمامی منابع طبیعی و ظرفیت‌ها برای پرورش نهال گردو به دنبال بهترین نهالستان گردو در آجین برای خرید نهال گردو خواهید بود، ما به شما نهالستان برتر نهال با نیم قرن سابقه و کارگروه تخصصی را پیشنهاد می‌کنیم. این مجموعه نهال‌های پربار و با کیفیت و زودبازده خود را با قیمت تعادلی همراه با ریشه‌های آفت زدایی شده، گواهی سلامت و کیفیت ۲ ساله عرضه می‌کند.
برای آشنایی با نهال‌های میوه قابل کاشت در این شهر کوهستانی می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه آجین مراجعه کنید

کلام آخر

رشد و راندمان تولید بسیار عالی نهال در مناطق کوهستانی و مدیترانه‌ای مانند آجین باعث شده سرمایه‌گذاری‌های زیادی به این بخش معطوف شود. سرمایه‌گذاران می‌توانند برای خرید نهال گردو، آماده سازی زمین و احداث باغ با برتر نهال تجربه‌ای موفق و شیرین داشته باشند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب آجین و خرید نهال در آجین اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال