خرید نهال گردو در بندر ریگ✔️ قیمت انواع نهال گردو بندر ریگ

شهر ریگ یا بندر ریگ در شهرستان گناوه قرار گرفته است؛ جغرافیای بندرریگ کاملاً متفاوت از شهرهای دیگر استان بوشهر است؛ این بندر بزرگ به عنوان یک مکان تجاری شناخته شده و یک راه ارتباطی برای بازارهای خارجی مخصوصاً هندوستان و شرق دور هست؛ بنابراین احداث باغ گردو و تولید میوه گردو در بندرینگ می‌تواند به نفع کشاورزان بوده و سودآوری مناسبی برای آنها به ارمغان بیاورد.
در حاشیه خلیج فارس نهال گردو پکان آمریکایی سازگاری بیشتری داشته و میوه آن جزو میوه‌های لوکس و پرطرفدار در بین مصرف کنندگان شناخته شده است؛ کشاورزان زیادی در شهر بندرریگ با نهال پکان آمریکایی آشنایی نداشتند، به همین دلیل کمتر کسی به فکر خرید نهال گردو در بندرریگ و احداث باغ آن هست؛ ادامه به بررسی احداث باغ گردو در بندرلیک و شرایط سوددهی آن خواهیم پرداخت.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بندر ریگ

بندر ریگ Bender Rik در سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۷۰۰۰ نفر سکنه داشته و برخی از آنها مشغول دریانوردی، تجارت و برخی نیز مشغول کشاورزی هستند؛ مختصات جغرافیایی بندر ریگ بر روی نقشه ایران ۲۹٫۴۸۵۷° شمالی و ۵۰٫۶۲۸۲° شرقی هست؛ ما در ادامه می‌خواهیم شرایط اقلیمی بندرریگ برای احداث باغ گردو را برای شما توضیح دهیم:
• ارتفاع شهر بندرریگ ۰–۴ متر بوده و نهال گردو خریداری شده باید توان مقاومت در این منطقه پست را داشته باشد.
• تقریباً هیچ روز یخبندانی در شهرهای بندری گناوه وجود ندارد از این رو به هنگام خرید نهال گردو در بندرریگ حتماً به نیاز سرمایی آن توجه داشته تا احتیاج طولانی به خواب زمستانی نداشته باشد.
• دمای فصل تابستان در بندر ریگ تا ۵۰ درجه سانتیگراد نیز افزایش می‌یابد، نهال گردو باید این حرارت و دمای بندری این شهر را به خوبی تحمل کرده و اختلالی در رشد و باروری آن به وجود نیاید.
• از چالش‌های دیگر باید به شرجی و رطوبت ۸۰ درصدی شهر بندری اشاره کنیم، اکثر درختان در رطوبت ۸۰ درصد دچار بیماری و آفت زدگی می‌شود باغداران در خرید نهال گردو در بندرریگ توجه کرده نهال‌هایی را خریداری کنند که سیستم دفاعی قوی در برابر هوای شرجی را داشته باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در بندر ریگ

به طور قطع نمی‌توان در مورد تاریخچه باغات گردو در بندرریگ صحبت کرد، چون تعداد کمی از کشاورزان به دنبال احداث باغ گردو در بندرریگ هستند؛ اکثر کشاورزان از نهال‌های آمریکایی و گرمسیری اطلاع چندانی ندارند، در حالی که با خرید نهال گرمسیری آمریکایی می‌توان باغات مدرن و تجاری گردو را در مناطق بندری راه‌اندازی کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بندر ریگ

ادر ادامه توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بندرریگ را به شما توضیح خواهیم داد:
• چون زاویه تابش نور خورشید در این منطقه به صورت راست است، کشاورزان برای هرس درخت گردو باید آن را به صورت کروی هرس کرده و مانع از نفوذ گرمای بیش از حد به شاخه‌های درونی آن شوند.
• باغداران می‌توانند تنه درختان را به رنگ سفید رنگ کرده تا مانع از سوختگی تنه درختان شوند.
• با توجه به ذخایر آبی منطقه بهترین روش آبیاری باغات گردو در بندرریگ آبیاری قطره‌ای بوده و مالچ پاشی را به هیچ عنوان فراموش نکنید چون مانع از تبخیر آب سطحی خاک می‌شود.
• در مناطق گرمسیری و شرجی مانند بندرریگ آفات زیادی شایع هستند؛ برای افزایش سیستم دفاعی درختان گردو حتماً کود دهی منظم و سمپاشی دوره‌ای را تکرار کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در بندر ریگ حالت اقتصادی دارد؟

زمانی کاشت نهال گردو در بندرریگ حالت اقتصادی خواهد داشت که کشاورزان و باغداران برای خرید نهال گردو در بندرریگ از کارشناسان نهالستان کمک گرفته و مراحل احداث باغ تجاری و مدرن را طبق نظر کارشناسان طی کنند تا باغ گردو در شهر بندری رشد مناسب و اقتصادی داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در بندر ریگ

خرید نهال گردو در بندری باید به کارشناسان نهالستان در بندرریگ اعتماد کنید، آنها با جمع آوری کردن اطلاعات لازم در مورد اکوسیستم این بندر نهال گردو را پیشنهاد می‌دهند تا بیشترین سازگاری را با اکوسیستم بندری داشته و باردهی اقتصادی آن باعث افزایش درآمد کشاورزان شود، برای منظور توصیه می‌کنیم به سایت زیر مراجعه کنید:

فروش نهال گردو در بندر ریگ

نهالستان‌های معتبر برای فروش نهال گردو در بندریگ موارد زیر را در نظر گرفته سپس مقاوم‌ترین نهال گردو را به کشاورزان پیشنهاد می‌دهند:
• میزان ظرفیت‌های خاک و بستر باغ را می‌سنجند.
• میزان توانمندی درخت گردو و سازگاری آن با منطقه را مورد بررسی قرار می‌دهند.
• آشنایی داشتن با تنگناهای تولیدی در شهر بندری کمک زیادی به کارشناسان نهالستان در بندریگ می‌کند.
با توجه به مشکلات فراوانی که در بخش کشاورزی شهر بندرریگ وجود دارد و ممانعت‌هایی که در توسعه روستایی قرار گرفته، کارشناسان نهالستان بهترین پیشنهادات اقتصادی را برای کشاورزان جهت احداث باغ گردو در نظر می‌گیرند.

نهال گردو مناسب بندر ریگ

از نظر کارشناسان نهال گردو مناسب بندرریگ نهال آمریکایی هست، فناوری‌هایی که برای تکثیر این نهال در نظر گرفته‌اند باعث افزایش راندمان تولید و افزایش میزان سازگاری آن با منطقه شده است؛ نهال‌های آمریکایی به صورت ژنتیکی سازگاری بیشتری با مناطقی گرمسیری و شرجی دارند.

انواع نهال گردو در بندر ریگ

تنها نهال گردو در بندرریگ نهال گردو پکان آمریکایی هست، میوه نهال گردو پکان آمریکایی پوسته کاغذی داشته و شکل ظاهری آن شبیه به خرما به صورت بیضی کشیده است؛ میوه نهال گردو پکان آمریکایی لوکس و جزو محصولات صادراتی محسوب می‌شود.

قیمت نهال گردو در بندر ریگ

معتبرترین نهالستان گردو در بندرریک این نهال را با قیمت مناسب و اقتصادی به کشاورزان عرضه می‌کند قیمت نهال گردو پکان آمریکایی به صورت عمده در سال ۱۴۰۲ تنها ۱۱۰,۰۰۰ تومان هست؛ برای استعلام قیمت نهال گردو در بندر ریگ و آشنایی با انواع نهال گردو توصیه می‌کنیم به سایت زیر مراجعه کنید:

بهترین نهال گردو

همانطور که اشاره شد بهترین نهال گردو در بندر یک نهال گردو تکان آمریکایی است چون ویژگی‌های زیر را دارد:
• نهال گردو زود گل بوده و می‌تواند تا دمای ۵۲ درجه سانتیگراد را تحمل کند.
• میزان باردهی این درخت در هکتار ۴ تن گزارش داده‌اند.
• هیچگونه محدودیت ارتفاعی ندارد.

نهالستان گردو در بندر ریگ

مدیران نهالستان گردو در بندرریگ به صورت مستمر نهال‌های فروخته شده به کشاورزان را مورد پیگیری قرار می‌دهند تا از معتبر بودن و رشد مناسب آنها اطمینان خاطر داشته باشند، نهالستان‌های معتبر تمامی محصولات خود را با کارت گارانتی ۲ ساله عرضه می‌کنند.

کلام آخر

از وظایف عمده نهالستان‌های اینترنتی و مجازی که اقدام به فروش نهال گردو در بندرریگ کرده‌اند، ارائه خدمات رایگان و مشاوره فنی هست؛ آنها با آموزش دادن و ترویج احداث باغ گردو به کشاورزان کمک می‌کنند تا بیشترین بهره‌وری را از باغ گردو داشته باشند.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بندر ریگ می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در بندر ریگ مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال