خرید نهال گردو در بندر گناوه✔️ قیمت انواع نهال گردو بندر گناوه

مختصات جغرافیایی بندر گناوه روی نقشه ایران ۲۹٫۵۶۷۸۲۱° شمالی و‌ ۵۰٫۵۱۶۸۵۳° شرقی درج شده است و در سواحل خلیج فارس کنار بندر دیلم قرار گرفته و یکی از بندرهای استان بوشهر هست؛ در سرشماری سال ۱۳۹۵ مشخص شده نزدیک به ۷۳٬۴۷۲ نفر در این بندر زندگی می‌کنند که شغل اصلی آنها لنج‌‌سازی ماهیگیری دامداری و کشاورزی هست؛ مهم‌ترین ره آورد بندر گناوه ماهی و میوه خرما هست، ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی شرایط اقلیمی این شهر پرداخته و احداث باغ گردو در بندر گناوه را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بندرگناوه

آشنایی با شرایط اقلیمی بندر گناوه به کشاورزان کمک می‌کند تا تصمیم درستی در مورد خرید نهال گردو در بندر گناوه بگیرند:
• در فصل پاییز و فصل زمستان آب و هوای بهاری را تجربه می‌کند، میانگین دما در این منطقه در فصل زمستان ۱۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
• فصل بهار و فصل تابستان هوا بسیار گرم بوده و بازه دما ۲۹ تا ۴۸ درجه سانتیگراد هست.
• درصد رطوبت نسبی در بندر گناوه بیشتر از ۶۰ درصد هست.
• میزان بارش باران در بندر گناوه کمتر از ۱۵۰ میلی لیتر گزارش داده‌اند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در بندرگناوه

به خاطر کم آبی و تنش‌های خشکی کشاورزان علاقه زیادی به احداث باغ گردو و باغ میوه در این شهر ندارند، درباره تاریخچه باغات گردو در بندر گناوه هیچ اطلاعات به خصوصی وجود ندارد، چون کشاورزان این منطقه بیشتر مایل به کاشت نخل و احداث نخلستان هستند؛ ما در این مقاله می‌خواهیم به صورت تئوری احداث باغ گردو در بندر گناوه را مورد بررسی قرار دهیم.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بندرگناوه

کاملا مشخص است احداث باغ گردو در بندر گناوه با چالش‌های زیادی روبرو هست از آنجایی که بافت خاک این منطقه ساحلی بوده بنابراین کشاورزان باید اطلاعات دقیقی در مورد خاک ورزی و شرایط آبیاری باغات گردو در بندر گناوه به دست بیاورند همچنین باغداران این منطقه آفات و بیماری‌های رایج را شناخته تا بتواند روتین سمپاشی و کوددهی را به خوبی انجام دهند.

 

آیا کاشت نهال گردو در بندرگناوه حالت اقتصادی دارد؟

به طور قطع نمی‌توان گفت کاشت نهال گردو در بندر گناوه حالت اقتصادی دارد یا نه؟ کشاورزان با طراحی طرح توجیهی باغ گردو در بندر گناوه می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد سوددهی احداث باغ گردو در بندر گناوه کسب کنند.

 

خرید نهال گردو در بندرگناوه

باغداران برای خرید نهال گردو در بندر گناوه باید موارد زیر را مدنظر قرار دهند:
• اقلیم غالب بندر گناوه اقلیم گرم و مرطوب هست میانگین دما ۲۴ درجه سانتیگراد بوده و هیچ روز یخبندانی را در فصل زمستان تجربه نمی‌کند؛ نهال خریداری شده باید نیاز سرمایه ناچیزی داشته باشد تا بتواند در فصل بهار بدون خواب زمستانی باردهی مناسبی از خود نشان دهد.
• در شهر بندر گناوه می‌توان گفت تنها دو فصل وجود دارد از ماه آبان تا اواخر اسفند آب و هوا کاملاً معتدل و بهاری بوده و مابقی روزها گرمای بالای ۳۰ درجه سانتیگراد و هوا شرجی هست.
• بندر گناوه یک شهر کاملاً مسطح و دشتی بوده و ارتفاع آن کمتر از ۲۰ متر از سطح دریا است، نهال گردو باید توانایی رشد در این منطقه را داشته باشد.

فروش نهال گردو در بندرگناوه

بهترین زمان برای فروش نهال گردو در بندر گناوه اواسط فصل پاییز هست، چون در این بازه زمانی دمای هوا معتدل شده و تا فصل تابستان نهال گردو فرصت کافی دارد تا خود را با گرمای منطقه سازگاری دهد.

نهال گردو مناسب بندرگناوه

از نظر کارشناسان نهالستان در بندر گناوه نهالی برای این منطقه مناسب هست که بتواند اقلیم گرمسیری و شرجی بندر گناوه را تحمل کند، همانطور که توضیح دادیم میانگین رطوبت در این شهر بیشتر از ۶۰ درصد گزارش داده‌اند، همچنین فراموش نکنید این شهر نزدیک به دریا بوده و ارتفاع آن از سطح دریا کمتر از ۲۰ متر هست؛ بنابراین نهال گردو پکان آمریکایی برای کاشت در این منطقه مناسب خواهد بود:
• این نهال قدرت باروری بالایی داشته و در شرایط طاقت فرسا نیز ۳ الی ۵ تن میوه تولید می‌کند.
• نهال پکان آمریکایی هیچ محدودیت ارتفاعی ندارد.
• نهال گردو پیکان آمریکایی در کمترین نیاز آبی خود می‌تواند رشد کند.

انواع نهال گردو در بندرگناوه

بندر گناوه در فصل زمستان هیچ روز یخبندانی را تجربه نمی‌کند میانگین دما در فصل زمستان ۹ تا ۱۰ درجه سانتیگراد و در فصل تابستان ۳۵ تا ۴۸ درجه سانتیگراد تخمین زده‌اند تنها نهال گردو که می‌تواند این شرایط را تحمل کند نهال گردو پکان آمریکایی هست.

قیمت نهال گردو در بندرگناوه

جهت استعلام قیمت نهال گردو در بندر گناوه حتماً به سایت نهالستان‌های مراجعه کنید که مجوز خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده و نهالستان تولید کننده هستند و سابقه طولانی در این زمینه دارند؛ خرید مستقیم و بدون واسطه از نهالستان تولید کننده باعث کاهش هزینه قیمت نهال گردو خواهد شد قیمت نهال گردو پکان آمریکایی در سال ۱۴۰۲ به صورت عمده ۱۱۰ هزار تومان تعیین شده است.

بهترین نهال گردو

کاملا مشخص است تنها و بهترین نهال گردو در بندر گناوه نهال گردو پکان آمریکایی هست، نهال گردو پکان آمریکایی به گونه‌ای تکثیر شده است که می‌تواند در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی رشد کرده و تاثیری در باردهی و کیفیت گردوهای تولیدی نداشته باشد.

نهالستان گردو در بندرگناوه

مدیران نهالستان گردو در بندر گناوه توصیه می‌کنند کشاورزان قبل از خرید نهال گردو حتماً بافت مزرعه خود را مورد بررسی قرار داده و بعد از آنالیز خاک مطمئن شوند که هزینه خاکورزی باغ برای آنها سرسام‌آور نخواهد بود، برای این منظور حتماً مراحل احداث باغ گردو به صورت مدرن و حرفه‌ای را از کارشناسان نهالستان گردو در بندر گناوه بپرسید.

کلام آخر

وجود خشکسالی‌های پیاپی در بندر گناوه باعث شده تا کشاورزی و باغداری در این منطقه با چالش‌های زیادی روبرو باشد، ما به صورت تئوری سعی کردیم ثابت کنیم که احداث باغ گردو به صورت تئوری در این منطقه مقرون به صرفه بوده و کشاورزان می‌توانند نهایت استفاده را از این موقعیت ببرند، البته نهال انگور، نهال انجیر و نهال انار برای کاشت در این منطقه مناسب هست، جهت آشنایی بیشتر با این نهال‌ها توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال میوه در بندر گناوه در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بندرگناوه می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در بندرگناوه مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال