خرید نهال گردو در تازیان پایین✔️ قیمت انواع نهال گردو تازیان پایین

اگرچه درخت گردوWalnut tree از نظر موقعیت جغرافیایی مناطق کوهستانی و معتدل را برای رشد هرچه بهتر و محصول دهی بالاتر می‌پسندد اما در مناطق گرمسیری مثل تازیان پایین می‌توان با کمک نژاد خاصی از این نهال بهترین باغات گردو را ایجاد کرد با ما همراه باشید تا با این رقم بیشتر آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی تازیان پایین

برای شروع گردوکاری در شهر جنوبی تازیان پایین لازم است که در وهله اول موقعیت قرارگیری و شرایط اقلیمی تازیان پایین مورد بررسی قرار بگیرد این منطقه در شمال بندرعباس و در ۳۵ کیلومتری آن در دامنه‌های کوهستان گنو و در حصار پستی بلندی‌های تپه‌ای مانند قرار گرفته است. این شهر در ارتفاع ۶۸ متری از سطح آب‌های آزاد قرار دارد و تحت تاثیر جریانات توده‌ای کوه گنو نسبت به شهر بندرعباس آب و هوای کمی معتدل‌تری دارد. لذا حداکثر مطلق دمایی آن ۴۳ الی ۴۵ درجه و حداقل مطلقه دمایی آن نیز ۱۰ درجه سانتیگراد است.
از جمله اقلیم‌هایی است که تحت تاثیر رطوبت آب‌های خلیج فارس هم از شرجی بالای برخوردار بوده و هم به دلیل نزدیکی به خط استوا کم بارش است و آب و هوایی گرمسیری و نیمه بیابانی دارد. کوهستان گنو مانند مانعی از شدت گرما و شرجی هوا نیز کاسته است. این بخش از خاک آبرفتی و حاصلخیزی غنی برخوردار است اما کمبود بارندگی‌ها باعث شده تولیدات باغی آن وابسته به منابع آب زیرزمینی باشد. از جمله مهم‌ترین تولیدات این بخش بادمجان، خرما، گوجه فرنگی، انواع مرکبات، انبه، سیر، خیار سبز، سیب زمینی، انواع سیفیجات و سبزیجات و میوه‌هایی مانند بادام، پسته، انجیر، زیتون و انگور است اما در این میان با باغات گردویی نیز مشاهده می‌شود که برجسته‌ترین نژاد کاشته شده در آن رقم پکان آمریکایی گرمسیری است.

بیشتر بخوانید:  خرید نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در تازیان پایین

بررسی باغات گردو در تازیان پایین اطلاعات لازم را در مورد نهال‌های کاشته شده، روش‌های پرورشی، کاشت، روش‌های آبیاری، هرس و آفات رایج منطقه و راه‌های دفع آن در اختیار باغداران قرار می‌دهد، تا با شناخت بهتری بتوانید در این مسیر گام بردارید. با توجه به اقلیم گرمسیری و نیمه بیابانی این بخش و گرمای بالای ۴۰ درجه، نژاکاشته شده باید از ارقام مقاوم به گرما باشد تا از خشکی، سوختگی پوست گردو، چروکیدگی و خشکی مغز آن جلوگیری شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در تازیان پایین

برای احداث باغ گردو اگرچه در وهله اول به سرمایه ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیونی برای برپایی باغات مدرن و مکانیزه نیازمند هستید اما در این مسیر توجه به شرایط جوی، جغرافیایی، ارتفاع منطقه، نوسانات دمایی و وضعیت خاکی و بارندگی‌های منطقه بسیار مهم است. متناسب با این شرایط نژاد سازگاری خریداری شده و با مهیا سازی منطقه کاشت و طراحی الگوی باغ مورد پرورش قرار بگیرد.
خاکی که نهال در آن کاشتی نهال در آن کاشته می‌شود باید مورد تجزیه و آنالیز قرار بگیرد تا از درصد اسیدیته و عناصر ماکرو و ریز مغذی آن اطلاعات دقیق حاصل شود. با توجه به ریشه دوانی عمیق نهال گردو باید لایه‌های سخت نیز کاملاً نرم بدون کلوخ باشد. نهال‌های جوان برای ریشه زایی به خاک‌های بسیار غنی نیازمند هستند لذا بر حسب تجزیه خاک و نتیجه آن باید از کودهای دامی، شیمیایی ترکیب با خاک استفاده شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در تازیان پایین حالت اقتصادی دارد؟

از جمله شرایطی که باعث می‌شود کاشت نهال گردو در تازیانه پایین با رشد و باردهی بالای و سودآوری همراه باشد این است که کلیه نیازهای نهال به طور معمول به بهترین شکل مرتفع‌سازی شود.
 نهال از ارقام گرمسیری کم آبخواه و مقاوم به خشکی انتخاب شود
 فواصل کاشت به طوری باشد که دریافت نور، آب و مواد غذایی برای هر درخت به شکل متعادل رعایت شود.
 آبیاری منظم و به موقع و اصولی
 در زمان گلدهی و ۱۰ روز مانده به برداشت میوه روند آبیاری قطع شود.
 استفاده از رقم‌های زودبازده و پایه کوتاه
 برای داشتن میوه‌های پرمغز، سنگین و با مغز سفید و طلایی استفاده از کودهای فسفر، پتاسیم، و نیتروژن بسیار در افزایش باردهی، رشد و مقاومت نهال موثر است.

 

خرید نهال گردو در تازیان پایین

یکی از اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین مراحل کاشت نهال گردو که در صورت انتخاب رقم نامناسب می‌تواند با شکست روبرو شود مرحله خرید نهال گردو در تازیان پایین است که باید از مراکز معتبر و از ارقام مناسب و گرمسیری سازگار صورت بگیرد. شما در نهالستان بزرگ برتر نهال می‌توانید سالم‌ترین، مرغوب‌ترین و مقاوم‌ترین نهال گردوی گرمسیری را انتخاب کرده و با دریافت ضمانت در ازای ناقل نبودن نهال و نبود بیماری در تنه و ریشه آن نهال‌های خود را از بسیاری از آفات و بیماری‌ها دیگر در امان نگه دارید.

فروش نهال گردو در تازیان پایین

گرچه فروش نهال گردو در تازیان پایین می‌تواند هم توسط افراد در بازارچه‌های محلی و هم توسط مراکز متعدد انجام شود اما در این میان دغدغه اصلی باغداران و کشاورزان خرید نهال‌های سالم و با کیفیت بدون بیماری است تا بتوانند تمرکز خود را بر افزایش باردهی نهال گذارند. خرید نهال‌های ناقل بیماری می‌تواند شما را درگیر دفع آفات و درمان نهال‌ها کرده لذا در کنار هزینه بر بودن کاشت چنین نهال‌هایی عملاً هیچ گونه محصولی مشاهده نخواهید کرد.

نهال گردو مناسب تازیان پایین

با در نظر گرفتن اینکه گرمای حاکم بر این منطقه می‌تواند باعث ضعف ساختاری، خشکی و چروکیدگی پوست و مغز گردو شود، لذا نهال گردو مناسب تازیان پایین می‌تواند رقم پکان آمریکایی باشد.

انواع نهال گردو در تازیان پایین

این منطقه به دلیل تجربه گرمای ۴۳ الی ۴۵ درجه‌ای نمی‌تواند میزبان انواع نهال گردو در تازیان پایین باشد.
• لذا مهم‌ترین و بهترین رقم برای آن نهال گردوی پکان آمریکایی است که از رقم‌های زودگل، مقاوم به گرمای ۵۰ درجه، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری بوده و می‌‌تواند از سال پنجم محصول‌آوری ۶ تن در هکتار داشته باشد. این نهال دارای ۹۰ درصد مغز است و هیچ گونه هسته جدا کننده میانی ندارد.
• در بخش‌هایی از تازیان که در دامنه‌های کوهپایه گنو است می‌توان از نهال گردو ژنوتیپ پالیز مقاوم به گرمای ۴۵ درجه نیز استفاده کرد که می‌تواند در تمامی ارتفاعات کاشته شده و با مقاومت بالا به گرما و خشکی باردهی ۱۰ تا ۱۲ تن در هکتار داشته باشد.

قیمت نهال گردو در تازیان پایین

جهت اطلاع از قیمت نهال گردو در تازیان پایین و مدیریت بهتر پروسه خرید می‌توانید به نهالستان برتر نهال و لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

گفتیم که بهترین نهال گردو در تازیان پایین رقمی است که به گرمای بالای ۴۵ درجه مقاوم باشد و کمترین زحمت و رسیدگی را برای باغدار به دنبال داشته و بیشترین سود را با میوه‌های با کیفیت داشته باشد.

نهالستان گردو در تازیان پایین

باغداران محترم می‌توانند بهترین نهالستان گردو در تازیان پایین را با رقم گردوی پکان آمریکایی و خرید آن از نهالستان برتر نهال تجربه کنند. فقط کافیست در این مسیر در کنار خرید رقم‌های مورد نظر از این مجموعه از مشاورهای تخصصی آن در مراحل صفر تا صد کاشت نهال گردو بهره‌مند شوند.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه تازیان پایین با ارقام قابل کاشت آشنا شوید.

کلام آخر

امروزه روی کار آمدن نژادهای گرمسیری مانند پکان آمریکایی باعث کنار رفتن حد و حدود موقعیت‌های جغرافیایی کاشت این نهال شده و می‌توان در مناطق گرمسیری نیز از این نهال سودآور استفاده کرد. برای موفقیت در این مسیر می‌توانید با نهالستان بزرگ برتر نهال همراه باشید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب تازیان پایین و خرید نهال در تازیان پایین اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال