خرید نهال گردو در تویسرکان✔️ قیمت انواع نهال گردو تویسرکان

در این نوشتار قصد داریم شرایط اقلیمی شهر زیبا، سرسبز و کوهستانی تویسرکان را مورد بحث قرار دهیم و شرایط کاشت و خرید نهال گردو را در آن بررسی کنیم. نیازی به گفتن نیست که این شهر به دلیل تعدد و کیفیت گردوی تویسرکان خود در سطح جهانی بسیار معروف و زبانزد است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی تویسرکان

شهر تویسرکان شهری بزرگ واقع در دامنه‌های جنوبی کوهستان الوند و ۹۰ کیلومتری همدان با جمعیت ۵۵۷۸ نفری در ارتفاع ۱۷۸۴ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است. تویسرکان شهری تاریخی، قدمت دار و سرسبز با آب و هوای کوهستانی و طبیعتی ییلاقی پر از باغات گردو است. از جمله دلایلی که باعث محبوبیت و معروفیت شهر تویسرکان در سطح جهانی و اطلاق پایتخت تولید گردوی ایران به آن شده برداشت انبوه گردو است. از جمله جاذبه‌های زیبا و چشم نواز این شهر باغات سر به فلک کشیده با شاخه‌های خمیده و سنگین طلای سبز یعنی گردو است.
این شهر با داشتن ۵۵۰۰ باغ گردوی بارور با تولیدات مرغوب در مقیاس جهانی، از بازارهای فروش متعدد و برون مرزی نیز برخوردار است. این شهر علاوه بر کوهستانی بودن از نعمات این ارتفاعات نیز بهره‌مند بوده و تحت تاثیر روان آب‌های جاری از ارتفاعات الوند دارای رودخانه‌های متعدد و خروشانی همچون کرزان رود، سرابی، قلق رود و سرکان رود است که نقش بسزایی در تعدد باغات گردو و تولیدات کشاورزی و میوه‌های سردرختی این بخش دارد. این رودها در نهایت در رودخانه گاماسیاب سرریز می‌شوند.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در یزد

تاریخچه باغات گردو در تویسرکان

در بررسی تاریخچه باغات گردو در تویسرکان بر اساس آخرین گزارشات، شهرستان تویسرکان دارای ۵۶۶۲ هکتار باغات گردوی بارور است که از این مساحت سالانه ۱۹۴۲ تن گردو با کیفیت صادراتی و مرغوب برداشت می‌شود. شهر تویسرکان به دلیل گردوی تویسرکان با کیفیت و لذیذ آن به بهشت گردوهای ایران شناخته می‌شود.
این نوع گردو دارای پوسته چوبی نازک، مغز گردوی سفید و روشن و ۱۵ گرمی، با چربی بالا و طعم مطلوب است. شهرستان تویسرکان از تولید کل کشور سهم ۲۴ درصدی گردو را به خود اختصاص داده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در تویسرکان

عوامل محیطی از جمله مولفه‌ها و پارامترهای تاثیرگذار بر رشد نهال گردو در هنگام احداث باغات آن است. این نهال برای رشد هرچه بهتر باید در خاکی با زهکشی مناسب، مواد ارگانیک فراوان، بافت لومی شنی و رستی با خاک عمیق باشد که درصد شوری آن پایین بوده وph آن بین شش و نیم الی ۷ و نسبتا خنثی باشد.
همچنین این نهال، نهالی حساس به نوسانات دمایی بوده و یخبندان می‌تواند آن را از بین ببرد، دمای بالای ۳۸ درجه می‌تواند باعث سوختگی آجیل و خشک شدن مغز و پوک شدن آن شود. پس باید نهال‌های سازگار با حداقل و حداکثر دمای منطقه انتخاب شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در تویسرکان حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً با توجه به پایتخت بودن شهر تویسرکان در تولید گردو و معروف بودن رقم بومی آن جای بحث برای سودآور بودن کاشت نهال گردو باقی نمی‌ماند. این شهر تمامی شرایط زیست محیطی، بیولوژیکی و پتانسیل‌های طبیعی لازم را برای پرورش نهال گردو دارد.
برای سوددهی کلان و ارتقاء تولید محصول استفاده از روش‌های نوین باغبانی همچون کوددهی همراه با آبیاری قطره‌ای، هرس اصولی و به موقع، تنک کردن، استفاده از رقم‌های زود بازده و پایه کوتاه و همچنین مقابله و پیشگیری از بیماری‌ها و سرمازدگی می‌تواند به طور کلی هزینه‌های رسیدگی را تقلیل و با برداشت گردوهای با کیفیت، مرغوب و عرضه آن در بازارهای صادراتی و خارجی میزان سود چشمگیر خواهد شد.

 

خرید نهال گردو در تویسرکان

مرکز تولید نهال‌های بومی و تجاری باید شرایط بهداشتی و اصولی را در پرورش نهال‌ها رعایت کرده و نهال را در خاکی حاصلخیز با مواد ارگانیک و بدون آفت پرورش دهد. برای اینکه باغداران بتوانند پروسه خرید نهال گردو در تویسرکان را با موفقیت به انجام برسانند لازم است با نهالستان بزرگ و با سابقه برتر نهال در ارتباط بوده و نهال‌های زود بازده و پربار مانند تویسرکان و ارقام سردسیری را با بالاترین سطح کیفی و سلامت با بهترین قیمت دریافت کنید.

فروش نهال گردو در تویسرکان

از جمله متداول‌ترین روش‌های فروش نهال گردو در تویسرکان عرضه نهال‌ها در نهالستان‌های سطح شهر و استان همدان به صورت حضوری است. اما بسیاری از افراد به دلیل مشغله کاری امکان مراجعه حضوری ندارند. این اشخاص می‌توانند با شناخت نهالستان‌های اینترنتی موفق، معتبر و مجوزدار ارقام خود را به صورت اینترنتی ثبت سفارش انجام داده و در کمتر از ۷۲ ساعت با گواهی عاری از آفات، فاکتور فروشی معتبر، شاخص کنترل و ضمانت دو ساله تحویل بگیرند.

نهال گردو مناسب تویسرکان

شهر تویسرکان در دل کوهستان قرار گرفته به دلیل ارتفاع بالا میزان برودت هوا در این خطه پرشدت است برای اینکه نهال بتواند بهترین عملکرد و بازخورد را در این اقلیم داشته باشد باید نهال گردو مناسب تویسرکان خریداری شود.

انواع نهال گردو در تویسرکان

با توجه به فراوانی انواع نهال گردو در تویسرکان رقم‌های زیر به دلیل مطابقت و سازگاری بهتر به عنوان نهال‌های پرفروش و پربار شناخته می‌شوند.
 نهال گردوی تویسرکان: رقمی بومی، طلایی و اقتصادی با قامتی بسیار بلند تا ارتفاع ۱۰ الی ۲۰ متر، زودگل مناسب برای مناطق معتدل و کوهستانی تویسرکان، با ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، با میوه‌ای بیضی شکل و مغزی با کیفیت و پرچرب، با باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، پوسته چوبی با میوه ۱۵ گرمی
 نهال گردوی هارتلی: رقم پایه کوتاه، پیوندی و آمریکایی، مناسب برای مناطق سردسیری و کوهستانی با ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، با باردهی ۶ تن در هکتار، دیرگل
 نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: رقمی زود بازده، ایرانی و بسیار پربار، اصلاح نژاد شده با کیفیت و باردهی بسیار بالا با تناژ ۹ الی ۱۲ تن در هکتار، قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، دیرگل
 نهال گردوی فرنور: رقمی فرانسوی و پیوندی و کم ارتفاع، با پوست کاغذی، دیرگل مناسب با ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، مقاوم به یخبندان و سرمای بسیار شدید، باردهی ۷ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در تویسرکان

در حوزه باغداری تنوع ارقام، متفاوت بودن خصوصیات باردهی، عمر و سن، نوع کیفیت آنها از جمله مؤلفه‌های تاثیرگذار بر قیمت نهال گردو در تویسرکان است. برای آگاهی از قیمت‌های ارقام بدون مراجعه حضوری می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان با کمک لینک زیر اطلاعات جدید و به روزی کسب کنید.

بهترین نهال گردو

از جمله رقم‌هایی که با توجه به کیفیت بالا و راندمان تولید چشمگیر توانسته بهترین نهال گردو در تویسرکان شناخته شود رقم بومی و پرفروش تویسرکان است. مسلماً نهال‌های سودآور و اقتصادی با باردهی بالا به زعم بسیاری از باغداران در سراسر نقاط جهان بهترین نهال هستند.

نهالستان گردو در تویسرکان

برتر نهال با ۵ دهه سابقه موثر و معتبر در زمینه تولید و پرورش انواع نهال گردو مرجعی مناسب و مجوزدار جهت خرید نهال گردو در ارقام دیرگل، سردسیری و علی الخصوص رقم پربار و اقتصادی تویسرکان برای این بخش است. این مرکز تحت عنوان نهالستان گردو در تویسرکان به صورت اینترنتی فعال بوده و عزیزان می‌توانند با مراجعه به درگاه جامع این نهالستان نهال‌ها را با گواهی عاری از آفات، شناسه معتبر، شناسنامه اصیل در کمتر از ۷۲ ساعت خریداری و تحویل بگیرند.
با مطالعه صفحه خرید نهال میوه تویسرکان با انواع نهال مناسب آشنا خواهید شد.

کلام آخر

تویسرکان پایتخت تولید گردوی کشور و دارای رقمی معروف در سطح جهانی است که نیازی به شرح مساعد بودن شرایط کاشت نهال گردو و بالا بودن منابع و ظرفیت‌های آن نیست. باغداران محترم می‌توانند با تعامل با برتر نهال این مرکز بزرگ با احداث باغستان های گردو مدرن و تجاری بیشترین طلای سبز را از این انبارهای طلا برداشت کنند‌.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب تویسرکان و خرید نهال در تویسرکان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال