خرید نهال گردو در تیرور✔️ قیمت انواع نهال گردو تیرور

شهر تیرور در استان گرمسیری هرمزگان با آب و هوای خاص و شرجی است، لذا برای کاشت نهال گردو باید شرایط آب و هوایی و رقم‌های مناسب با آن را در این مقاله می‌توانید مطالعه کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی تیرور

تیرور به دلیل قرارگیری در بستر رودخانه و دهانه دورود به تیرود معروف بود که به مرور به صورت امروزی تلفظ می‌شود. این شهر در استان هرمزگان و قسمت غربی و حد فاصله ۵ کیلومتری میناب و ۷۵ کیلومتری بندرعباس قرار دارد. در این شهر طبق آخرین سرشماری عمومی نفوس جمعیتی بالغ بر ۴۸۷۱ نفر ساکن هستند.
تیرور در ۲۷ درجه و ۱۰ دقیقه عرض جغرافیایی و ۵۷ درجه و ۱۳ دقیقه طول جغرافیایی و در ارتفاع ۲۷ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است. تیرور دارای حداکثر دمای ۴۹ درجه سانتیگراد در تابستان و حداقل دمای ۴ درجه سانتیگراد در زمستان است و با میانگین بارشی ۱۵۰ میلی‌متر در سال جزو اقلیم‌های گرم با آب و هوای مرطوب و شرجی است. شرجی هوای آن به دلیل نزدیکی آن از قسمت جنوبی به دریای عمان است. این دهستان بزرگ در دشتی قرار گرفته که این دشت در دامنه امتداد رشته کوه‌های فرعی زاگرس است.
فعالیت‌ اصلی اهالی این بخش کشاورزی و باغداری است. به طوری که این شهر از ۱۳۰۰ هکتار اراضی زیر کشت جلگه‌ای با خاکی حاصل خیز و شنی رسی برخوردار است. از عمده محصولات آن می‌توان به خرما، گردو، بادام، هندوانه، سیفیجات، پرتقال، لیمو شیرین، لیمو ترش، انبه، چیکو، کنار، زیتون، انبه، سیب، انجیر و خرمالو اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در تیرور

قطع به یقین همه باغداران می‌دانند که استان‌های گرمسیری مانند هرمزگان به دلیل ارتفاع بسیار کم از سطح دریا و بالا بودن شدت گرما و خشکی هوا کمترین میزان تولید گردو را دارد. زیرا نهال گردو نهالی سرمادوست است که به لحاظ ساختار ژنتیکی مناطق کوهستانی و نیمه سردسیری را برای گذران دوره خواب خود ترجیح می‌دهد و گرمای بالا می‌تواند باعث خشکی برگ، چروکیدگی و پوکی مغز گردو شود.
اما به لطف رقم فوق العاده مقاوم پکان آمریکایی می‌توان در این اقلیم گرم، باغات پرثمر و سودآوری را احداث کرد. این نهال با مقاومت بالا به گرما تا ۵۰ درجه سانتیگراد نهالی گرمادوست است که این گرما می‌تواند میزان چربی مغز گردوی آن را نیز افزایش دهد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در تیرور

با توجه به اینکه نهال‌های گردو برای کاشت مناطق مرتفع را می پسندند لذا باید هنگام کاشت به سطح ارتفاع منطقه از دریا، نوسانات دمایی، شدت بارندگی‌ها، بیشینه و کمینه دمایی، شدت تابش خورشید، جهت وزش باد، شیب، کیفیت خاک، منابع آبی و میزان شوری آن اطلاعات دقیق حاصل شود. با خرید نهال پکان آمریکایی از بهترین نهالستان با مقاومت و سلامت بالا کشت آن اصولی با رعایت ضوابط کاشت انجام شود. در این فرایند در اختیار داشتن منابع مالی مطلوب می‌تواند شما را در خرید تجهیزات باغبانی و سیستم‌های آبیاری نوین مانند زیر سطحی و قطره‌ای همراهی کرده تا میزان خشکی نهال، تنش‌های آبی و هزینه‌های تامین آب کاهش پیدا کند.

 

آیا کاشت نهال گردو در تیرور حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً نهال گردوی پکان آمریکایی اولین و آخرین انتخاب برای گردوکاران جهت احداث باغ و کاشت این نهال اقتصادی و ثروت آفرین است. اما برای سودآور شدن این کاشت، میزان مقاومت نهال خریداری شده و عدم بیماری آن بسیار مهم است. پس سعی کنید نهال را از مراکز معتبر تهیه کرده و کلیه اصول کاشت نهال اعم از رعایت فاصله کاشت، توجه به نوع گلدهی، آبیاری، هرس و سمپاشی آن را به درستی و اصولی انجام دهید.
در جهت افزایش میوه دهی و بازدهی نهال تجزیه خاک و برگ گیاه و اصلاح کمبودها و بیشبودهای تغذیه‌ای خاک می‌تواند باعث قدرتمندتر شدن، ریشه زایی بالاتر و باردهی بیشتر نهال شود و به دنبال محصول بیشتر و سود بیشتر حاصل آید. در این اقلیم برای در امان بودن میوه ها از گرمای و زاویه نور بالا می‌توان با فواصل کمتر نهال را کاشت.

 

خرید نهال گردو در تیرور

با تفاسیر ذکر شده پیرامون اقلیم این شهر و حساسیت خرید نهال سازگار با آب و هوای آن لازم است که علاوه بر مراجعه به نهالستان جهت خرید نهال گردو در تیرور حتماً از تخصص و اعتبار آن مطمئن شده و نهالستانی انتخاب کنید که دارای مشاوره‌های باغبانی و پشتیبانی ۲۴ ساعته باشد. این خدمات می‌تواند کاشت نهال گردو را در این اقلیم حساس، کم آب و خشک با چالش کمتری پیش ببرد. به همین منظور می‌توانید به صورت اینترنتی با نهالستان بزرگ، تخصصی و با سابقه برتر نهال در تعامل باشید و نهال گرمسیر را با اصالت و ضمانت سلامت دریافت کنید.

فروش نهال گردو در تیرور

عوامل زیست محیطی و شرایط آب و هوایی این بخش باعث شده فروش نهال گردو در تیرور محدود به نهال مقاوم به گرما و پکان آمریکایی باشد. لذا نحوه تکثیر این نهال در نهالستان‌ها باید به شیوه اصولی انجام شده و نهال عرضه شده از کیفیت، مرغوبیت و سلامت بالایی برخوردار باشد.

نهال گردو مناسب تیرور

قطع به یقین نهال گردو مناسب تیرور رقمی است که نیاز آبی کمی داشته باشد، برای باردهی نیازمند نور بالایی باشد و بتواند گرمای ۴۵ الی ۵۰ درجه این استان جنوبی را تحمل کند و در نتیجه باردهی مد نظر باغدار را با میوه‌های با کیفیت حاصل آورد.

انواع نهال گردو در تیرور

مشخصا انواع نهال گردو در تیرور بازخورد و سازگاری نداشته و تنها رقمی که می‌تواند در این شهر امکان احداث باغ گردو و گردوکاری را محقق سازد رقم پکان آمریکایی است. این نهال به دلیل نداشتن هسته سخت میانی دارای ۸۰ درصد مغز میوه بوده، پوسته چوبی آن بسیار نازک، رقمی پایه کوتاه، زودگل و زود بازده است که از ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری قابلیت کاشت دارد. به دلیل مقاومت بالا تا گرمای ۵۰ درجه مناسب‌ترین نهال برای این بخش با باردهی ۶ تن در هکتار است.

قیمت نهال گردو در تیرور

نهال پکان آمریکایی مناسب‌ترین و سازگارترین نهال در این اقلیم است لذا قیمت نهال گردو در تیرور برای پکان آمریکایی ۱۱۰ هزار تومان است. اما از طریق لینک زیر می‌توانید قیمت دقیق این نهال و رقم گرمسیری را از برتر نهال مشاهده کنید.

بهترین نهال گردو

مسلماً بهترین نهال گردو در تیرور سوای رقم تجاری یا غیرتجاری بودن آن نهالی است که در وهله اول در گرما، بادهای سوزان، کم آبی و خشکسالی این شهر دچار خشکی و ضعف ساختاری نشده و در مرحله بعدی بیشترین باردهی با کیفیت را داشته باشد.

نهالستان گردو در تیرور

باغداران عزیز نیاز دارند برای احداث نهالستان گردو در تیرور حتماً منابع مالی خوبی در اختیار داشته و با مهیاسازی بستر کاشت نهال از هر حیث و خرید نهال پکان آمریکایی با سلامت و مرغوبیت بالا، این پروسه را آغاز کنند. برای موفقیت در این مسیر جهت دریافت نهال پکان آمریکایی با لیبل اصالت و ضمانت ۲ ساله و همچنین حمایت و پشتیبانی ۲۴ ساعته در فرایند کاشت و پرورش نهال می‌توانید بر سابقه، تخصص و قدمت برتر نهال تکیه کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه تیرور می‌توانید با نهال‌های پربار قابل کاشت در این بخش آشنا شوید.

کلام آخر

با وجود رقم پکان آمریکایی، کشت و پرورش این نهال در اقلیم گرم و خشک و شرجی تیرور می‌تواند با کاشت، مراقبت و آبیاری بهینه به سودآوری بالا بیانجامد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب تیرور و خرید نهال در تیرور اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال