خرید نهال گردو در حاجی آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو حاجی آباد

حاجی آباد از جمله مناطق جنوبی است که از طبیعت کوهستانی برخوردار بوده و این شرایط اکوسیستمی امکان کاشت نهال‌های گردوی گرمسیری و معتدله را در آن فراهم کرده است. بدر این بخش بهترین نهال‌های ثروت آفرین گردو حاجی‌آباد معرفی می‌شود

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی حاجی آباد

به دلیل موقعیت قرارگیری شهر حاجی آباد در شمالی‌ترین بخش استان گرمسیری هرمزگان و نزدیکی آن به کرمان و همچنین احاطه شدن با کوه‌های متعدد و بلندترین قله زاگرس یعنی کوه هماگ باعث شده از شرایط اقلیمی خاصی برخوردار بوده و جز اقلیم‌های کوهستانی با زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم و نسبتا معتدل باشد. شرایط اقلیمی بر کاهش رطوبت نسبی، دوره گرما و ساعات آفتابی، افزایش بارندگی‌ها، تعدیل گرمای هوا، نوسانات دمایی و وضعیت آب و هوایی و پوشش گیاهی منطقه اثرات مثبتی گذاشته و این شهر در ۱۶۵ کیلومتری مرکز استان با قرارگیری در ارتفاع ۹۵۰ متری اقلیمی معتدل و کوهستانی بسیار حاصلخیز است.
طبق آخرین اطلاعات به دست آمده این شهر دارای بیشینه دمایی ۴۰ درجه و حداقل دمایی که تجربه کرده منفی یک درجه است. لذا با توجه به قرارگیری در جنوب کشور و گرمای حاکم شهری سردسیری در آن اقلیم محسوب می‌شود. در این به دلیل خاک‌های حاصلخیز آبرفتی، دشت‌های وسیع و پر آب رودخانه‌هایی مانند درگز، چشمه‌ها باغداری وضعیت مطلوبی دارد.
علاوه بر میوه‌های گرمسیری انواع میوه‌های تابستانی نیمه سردسیری و معتدله مانند هلو، گلابی، آلو، زردآلو، سیب، انگور، انار، انجیر و بادام و گردو نیز تولید می‌شود. نهال‌های گردوی گرمسیری و معتدله در این بخش می‌توانند در صورت کاشت اصولی بهترین شرایط آبی و خاکی را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در حاجی آباد

به دلیل جو آب و هوایی متفاوت باغات گردو در حاجی آباد میزبان نهال‌های گردوی بیشتری بوده و در کنار رقم‌های گرمسیری و نژادهای معتدله نیز همزیستی جالبی با هم دارند و این به دلیل ارتفاع ۹۵۰ متری حاجی آباد، کوهستانی بودن منطقه و پایین بودن شدت و دوره گرما در این اقلیم است. همین عوامل باعث شده سرمایه‌گذارانی که به اقتصاد باغداری می‌اندیشند نهال‌های گردوی گرمسیری و معتدله را برای شروع باغداری انتخاب کرده و ما امروزه شاهد باغات گردو در این منطقه معتدل باشیم. حاجی آباد با اقلیم گرم و نسبتا معتدل و داشتن منابع آبی سطحی و زیرزمینی و خاک حاصلخیز بهترین منطقه برای گردوکاری است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در حاجی آباد

دستورالعمل‌های متفاوتی در احداث باغ گردو در حاجی آباد وجود دارد که برای باغات معمولی و مدرن و مکانیزه متفاوت است و برای داشتن بالاترین بازدهی باردهی و سودآوری از چنین باغاتی حتماً باید مراحل زیر مد نظر قرار گرفته شود.
 توجه به شرایط اقلیمی، ارتفاع منطقه
 نوسانات دمایی
 شیب زمین
 میزان تابش آفتاب
 وضعیت بارندگی‌ها
 انتخاب زمین مناسب
 خرید نهال سازگار
 طراحی نقشه باغ
 پیاده سازی طرح‌های عملیاتی
 رعایت الگوی کاشت
 حفر چاله مناسب
 بررسی کیفیت خاک و اصلاح عناصر تغذیه‌ای و بافت آن
 تعبیه مسیرها و تجهیزات آبیاری نوین
 رعایت فاصله کاشت
 اطلاع از شیوه‌های مراقبتی در مراحل کاشت و داشت و برداشت

 

 

آیا کاشت نهال گردو در حاجی آباد حالت اقتصادی دارد؟

اینکه کاشت نهال گردو در حاجی آباد مستلزم رقم‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری و معتدله است برای هر منطقه باید رقم مناسب با ارتفاع و نوسانات دمایی آن مورد کشت قرار بگیرد. لذا برای پربار شدن مغز گردو و افزایش باردهی نهال و سود حاصل از آن و اقتصادی شدن کاشت، باید نیازهای نهال به بهترین شکل مرتفع گردد آبیاری آن بر حسب سن و رقم نهال و دوره فعالیت آن مدار منظمی پیدا کرده و منطقه کاشت کاملاً مساعد و خاک آن حاصل خیز باشد.
یکی از عوامل افزایش سود باغ ارتقای راندمان تولید است لذا در اواخر تابستان و اوایل پاییز می‌توان با اضافه کردن کود نیتروژن به افزایش فتوسنتز گیاه کمک کرد. نیتروژن از جمله عناصر مغذی است که می‌تواند باعث افزایش گلدهی و شاخه‌های نورسته و همچنین پرمغز شدن گردو و فروش بهتر محصولات شود.

 

خرید نهال گردو در حاجی آباد

اگر نهال‌های با کیفیت و مرغوب را برای شروع باغداری در نظر دارید می‌توانید بهترین خرید نهال گردو در حاجی آباد را از نهالستان مطرح و بزرگ برتر نهال انجام دهید. این مجموعه در زمینه تولید انواع نهال‌های گردوی پیوندی، معتدله، سردسیری، گرمسیری سرآمد بوده و نهال‌های آن جزو رقم‌های اصلاح نژاد شده، پربار با عمر بازدهی بالا به همراه گواهی سلامت، کارت قرنطینه استانی و ضمانت برگشت است.

فروش نهال گردو در حاجی آباد

اما اگر به هر دلیلی خرید نهال را از مراکز فروش نهال گردو در حاجی آباد ترجیح می‌دهید حتماً به اعتبار و فعالیت‌های مجوزدار آن توجه داشته باشید و خرید نهال گردو و این مرحله حساس را با سهل انگاری و دریافت آن از افراد متفرقه و مراکز ناشناخته با خسارت‌های سهمگین برای خود به معضل تبدیل نکنید. در این مراکز حتماً باید نهال‌ها از اصالت، گواهی عدم آفات و ریشه‌ها و اندام‌های سالم برخوردار باشند.

نهال گردو مناسب حاجی آباد

با توجه به تنوع اقلیمی شهر حاجی آباد و مهیا بودن بستر پرورش. نهال گردو مناسب حاجی آباد می‌تواند شامل نهال‌های گرمسیری، نیمه گرمسیری و معتدله باشد.

انواع نهال گردو در حاجی آباد

بخش زیر مهم‌ترین و پربارترین نهال‌های گردوی قابل کاشت را از میان انواع نهال گردو در حاجی آباد با خصوصیات محصول آوری و پرورشی معرفی می‌کنیم.
• گردوی چندلر: از رقم‌های معتدله، دیرگل، مقاوم به سرمای بهاره و سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، مناسب برای ارتفاعات حاجی آباد تا ۱۵۰۰ متری، باردهی ۶ تن در هکتار
• گردوی پکان آمریکایی: نهالی مقاوم به گرمای ۵۰ درجه است که می‌تواند مناسب‌ترین رقم برای ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری با محصول‌آوری ۶ تن در هکتار باشد. میزان مقاومت آن به کم آبی و خشکی می‌تواند آن را در زمره نهال‌های گردوی کشت دیم قرار دهد. ۹۰ درصد مغز با پوست کاغذی است.
• ژنوتیپ پالیز: نهالی اصلاحی با باردهی ۱۰ الی ۱۲ تن در هکتار و خصوصیات دیرگلی، مقاومت به گرمای ۴۰ درجه و سرمای زیر ۰ ۳ درجه، سرمای بهاره، کم آبی، خشکی است که با تمامی ارتفاعات سازگاری دارد.
• نهال گردوی لارا: رقمی مقاوم به گرما، زودگل قابل کاشت در ارتفاعات ۱۲۰۰ متر، تناژ ۵ تنی در هکتار با مقاومت بالا به گرما، آفات و تنش‌های آبی

قیمت نهال گردو در حاجی آباد 

با توجه به اینکه تعداد نهال‌های قابل کاشت در این اقلیم بالا بوده لذا برای آگاهی از قیمت نهال گردو در حاجی آباد می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید و آگاهی لازم را قبل از خرید کسب کنید.

بهترین نهال گردو

در میان ارقام ذکر شده بهترین نهال گردو در حاجی آباد رقم‌های پکان آمریکایی، ژنوتیپ پالیز، چندلر، لارا، تویسرکان، اسرائیلی و کاغذی خواهند بود.

نهالستان گردو در حاجی آباد

با کمک نهال‌های معتدله، نیمه گرمسیری و سرسیری و خرید آن از بهترین نهالستان مورد تایید جهاد کشاورزی یعنی برتر می‌توانید مناسب‌ترین نهالستان گردو در حاجی آباد را با این ارقام پربار، پیوندی، زودبازده و سودآور احداث کنید و با کمک کارشناسان این بخش تکنیک‌های باغبانی کم هزینه را برای مراقبت از آن بیاموزید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه حاجی آباد می‌توانید با نهال‌های متنوع قابل کاشت آشنا شوید.

کلام آخر

شهر حاجی آباد در جنوبی‌ترین استان کشور از جمله شهرهای محصور با ارتفاعات است که همین عوامل باعث مطلوب بودن شرایط کشاورزی و امکان کاشت نهال گردوی متنوع در آن و بهره‌برداری از این رقم ثروت آفرین شده است.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب حاجی آباد و خرید نهال در حاجی آباد اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال