خرید نهال گردو در دشتی✔️ قیمت انواع نهال گردو دشتی

مسلما اگر در میان باغداران جنوبی سخنی از پرورش نهال گردو به میان بیاید بسیاری از آنها بر این عقیده مسر هستند که این نهال در این اقلیم جوابگو نخواهد بود. اگر از علاقمندانی هستید که قصد دارید از چوب و ثمره ارزشمند این نهال برخوردار شوید با ما برای شناخت بهترین نهال گردو در دشتی همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی دشتی

اطلاع از شرایط اقلیمی دشتی می‌تواند شما را در کاشت نهال گردو بسیار کمک کند. دشتی شهری کوچک اما حاصل خیز در ۴ کیلومتری شهرستان پارسیان و ۲ کیلومتری شاهین کوه است که در قسمت شمالی این کوه قرار گرفته است و با ارتفاع ۶۴ متری از سطح آب‌های آزاد، منطقه‌ای واقع در استان هرمزگان و جنوب ایران است که دارای جمعیت ۴۶۹۵ نفر است. مسلماً این منطقه با سواحل بکر و طولانی، آب‌های زیرزمینی شیرین و متعدد، رودخانه دشتی پر آب و سیلابی از جمله شهرهای زیبا و توریستی در فصول سرد سال است. شهر دشتی اقلیم نیمه بیابانی و گرم و خشک دارد که نزدیکی به کرانه دریای عمان و آب‌های خلیج فارس نیز در شرجی بودن هوای آن بی‌ تاثیر نیست.
اما قرارگیری بخش‌های جنوبی شهر دشتی در دامنه‌های شاهین کوه باعث شده از گرما و شرجی هوا به کمک این ارتفاعات کاسته شده و با وزش بادهای نعشی و سهیلی سرماآور و بارانزا شرایط برای کشاورزی و باغداری مهیا شود. مسلما شرایط اکوسیستمی و معتدل بودن زمستان باعث تولید میوه‌های گرمسیری در این منطقه شده، زیرا تنها ارقام مقاوم به گرما می‌توانند با آبیاری به موقع بهترین محصولات را تولید کنند.
در کنار تولیداتی مانند خرما، سیفیجات، گندم، جو، هندوانه، بادمجان، زیتون، پسته، انبه، موز، مرکبات، بادام و انگور محصول گردو نیز با کمک رقم‌های گرمسیری قابل کاشت در این منطقه است.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در بندر عباس

تاریخچه باغات گردو در دشتی

شهر دشتی در نزدیکی شهرستان پارسیان و در دامنه‌های شاهین کوه منطقه‌ای زیبا با سواحل بکر و منابع آبی متعدد است که می‌تواند زمینه ساز رشد انواع نهال‌های گرمسیری خصوصاً ارقام مقاوم به گرمای گردو نیز باشد. توصیه‌های افراد متخصص و گیاه شناسان به باغداران تازه کار برای پرورش نهال گردو در مناطق گرمسیری بررسی تاریخچه باغات گردو در دشتی است. مسلماً این باغات به عنوان تجربه‌های واقعی و عینه می‌توانند در شناخت ارقام بومی و گرمسیری سازگار و همچنین روش‌های رسیدگی، هرس، کوددهی و سمپاشی بسیار کمک کننده باشند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دشتی

در اختیار داشتن منابع مالی در فرایند احداث باغ گردو در دشتی در زمره شاخص‌ها و فاکتورهای اصلی تلقی می‌شود که تنها با این منابع می‌توان هم خرید نهال و زمین مورد نظر را انجام داد و هم برای طرح‌های عملیاتی، آماده سازی بستر کاشت و مراقبت از نهال اقدامات لازم را صورت داد. اما برای احداث باغ گردو لازم است که از ارتفاع منطقه، شیب زمین، میزان ساعت آفتابی، وجود بادهای موسمی، وضعیت بارندگی‌ها، منابع آبی و کیفیت خاک مطلع بود.
با هموارسازی بستر کاشت و ایجاد فواصل منظم و اصلاح خاک و متعادل کردن عناصر تغذیه‌ای، درصد شوری، اسیدیته و آهکی آن بهترین مکان را برای کاشت نهال آماده سازی کرد. همچنین در اقلیم‌های گرمسیری مهم‌ترین فاکتور تامین نیاز آبی نهال با کمک سیستم آبیاری قطره‌ای است.

 

آیا کاشت نهال گردو در دشتی حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً هر باغداری با انتخاب نهال معتدله گردو برای اقلیم‌های گرمسیری زحمات و چالش‌های متعددی را به جان خریده و هدف آن از کاشت نهال گردو در دشتی برخورداری از میوه‌های با کیفیت و پربار خواهد بود. برای رسیدن به این مقصود و منظور استفاده از نهال‌های گردوی گرمسیری کم آبخواه با نیاز سرمایی کم، مقاومت فوق العاده به آفات، خشکی و گرما در درجه اول حائز اهمیت است. کاشت نهال باید کاملاً در زمین حاصل خیز و در شیب مناسبی باشد. برای افزایش باردهی آن از رقم‌های گرده افشان و انواع کودها استفاده شود. از سیستم‌های آبیاری نوین برای افزایش ریشه زایی و رشد نهال و برطرف سازی نیاز آبی آن در موعد مناسب استفاده شود.

 

خرید نهال گردو در دشتی

نهالستان بزرگ، مطرح و مجوزدار برتر نهال می‌تواند باغداران محترم جنوبی را در زمینه خرید نهال گردو در دشتی از طریق سایت اینترنتی خود همراهی و مشایعت کند. فقط کافیست به سایت تجاری این مجموعه مراجعه کرده و با کمک کارشناسان بخش و تیم مهندسی آن نهال‌های گرمسیری منطبق با ارتفاع و اکوسیستم منطقه را انتخاب کنید و با مناسب‌ترین قیمت و ضمانت ۲ ساله، گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه استانی آن را در کمتر از ۷۲ ساعت با ریشه‌های ضدعفونی شده و بسته‌بندی کاملاً بهداشتی تحویل بگیرید.

فروش نهال گردو در دشتی

به خاطر داشته باشید که در زمان عرضه و فروش نهال گردو در دشتی حتماً به سلامت ریشه‌ها دقت کنید. ریشه‌ها نباید سوخته، ضعیف و غیر طبیعی باشند. باید در کنار دارا بودن گواهی عدم بیماری، کاملاً طبیعی، پرتراکم، مویی، بدون درهم تنیدگی و پیچ خوردگی و سوختگی باشند. تنه نهال نیز باید کاملاً یکدست و صاف و بدون انشعاب یا خمیدگی باشد. محل پیوندک هیچگونه زخم، فرورفتگی و برآمدگی نداشته باشد. همچنین دارای شناسنامه باشند و جوانه‌های کاملاً سالم خفته داشته باشد.

نهال گردو مناسب دشتی

یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی که می‌تواند در انتخاب نهال گردو مناسب دشتی به شما کمک کند این است که به گرمای بالای ۴۰ درجه مقاوم باشد زیرا در این اقلیم بیشینه دمایی بین ۴۲ تا ۴۳ درجه است.

انواع نهال گردو در دشتی

نهال گردوی پکان آمریکایی نهالی زودگل، حساس به سرمای بهاره، کم ارتفاع و بومی‌سازی شده است که جز نژادهای وارداتی بوده و تا حرارت ۵۰ درجه را تحمل می‌کند. این نهال متمایزترین نهال در اقلیم‌های جنوبی است و می‌تواند تا ۶ ان باردهی داشته باشد. پکان آمریکایی هیچگونه جداره سخت جدا کننده هسته میانی نداشته لذا بیشتر حجم میوه را مغز آن تشکیل می‌دهد.
در میان انواع نهال گردو در دشتی نهال ژنوتیپ پالیز نیز از جمله ارقام اصلاح نژاد شده و مقاوم به گرمای ۴۵ درجه است که در کنار دیرگل بودن، به دلیل مقاومت فوق العاده به گرما و کم آبی می‌تواند در این اقلیم در تمامی ارتفاعات کاشت و از ۹ تا ۱۲ تن باردهی داشته باشد. رقمی زود بازده و پایه کوتاه

قیمت نهال گردو در دشتی

برای اینکه بتوانید از قیمت نهال گردو در دشتی به صورت دقیق و به روز مطلع شوید و کلیه ارقام گرمسیری را مطالعه کنید می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

سوای اسم و رقم خاص برای انتخاب بهترین نهال گردو در دشتی هر نژادی که تاب و تحمل گرمای بالا و خشکی را داشته و بهترین و با کیفیت‌ترین ثمره را تولید کند بهترین خواهد بود.

نهالستان گردو در دشتی

در فرایند احداث نهالستان گردو در دشتی شما عزیزان می‌توانید در کنار خریدی ایده‌آل و اقتصادی از ارقام گرمسیری و با کیفیت نهالستان برتر نهال، از تجربه و تبحر و دانش باغبانی تیم مهندسی آن نیز بهره‌مند شوید و کلیه مراحل کاشت تا برداشت را با همراهی و پشتیبانی این مجموعه سپری کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه دشتی می‌توانید با ارقام قابل کاشت آشنا شوید.

کلام آخر

در این نوشتار دانستید که با خرید نهال گردوی پکان آمریکایی و در مناطق کوهپایه‌ای با انتخاب نهال گردوی ژنوتیپ پالیز و خرید آن از مراکز معتبر و ارتقا توانایی و دانایی خود از روش‌های نوین کاشت و داشت میتوانید بهترین باغات گردو را داشته باشید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب دشتی وخرید نهال در دشتی اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال