خرید نهال گردو در رزن✔️ قیمت انواع نهال گردو رزن

شرایط اقلیمی هر منطقه در فرایند خرید نهال گردو، سازگاری، باردهی و رشد آن در خاک و آب و هوای منطقه بسیار تاثیرگذار است. برای داشتن نهالی سودآور با باردهی بالا شناخت آب و هوای شهر رزن و نهال‌های گردوی سازگار ضروریست با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی رزن

از نظر شرایط آب و هوایی و پهنه جغرافیایی شهر رزن در شمال غربی همدان در ارتفاع ۱۸۳۰ متری از سطح آب‌های آزاد با جمعیت ۱۵۳۷۱ نفری اقلیم سردسیری، کوهستانی و بسیار پربارش است. عمده بارش در این بخش به صورت برف بوده و تحت تاثیر آب‌های سرچشمه گرفته از این ارتفاعات این شهر از رودخانه‌های فصلی و دائمی برخوردار بوده که می‌توان به قوریچای و باشچای اشاره کرد.
این شهر به لطف قرارگیری در دامنه کوه خرقان دارای ۳۸۰ میلی‌متر میانگین بارندگی در سال و ۷۰ روز یخبندان است. این شهر کوهپایه‌ای دارای طبیعتی بکر و باغستان متعدد گردو، تاکستان‌های گردو و باغات متعدد سیب است که گردشگران بسیاری را در فصل تابستان به دلیل آب و هوای خنک و ملایم به خود جذب می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو از همدان

تاریخچه باغات گردو در رزن

این شهرستان دارای ۱۲۰۰ هکتار باغ گردو است که از باغات بارور آن حدود ۸۳۵ تن گردو در سال گذشته برداشت شده‌اند مابقی باغات مربوط به نهال‌های گردو و نابالغ هستند. در مسیر افزایش باردهی و ارتقا عملکرد این باغات طرح عملیات سرشاخه کاری و جایگزینی و اصلاح تاج پوششی درختان از جمله اقدامات در دستور کار است. نهال‌های گردویی که در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد در باغات سنتی و قدیمی نهال‌های بذری، محلی و تویسرکان بوده و اخیرا رقم‌های پیوندی مانند ژنوتیپ پالیز، پوست کاغذی، هارتلی، چندلر نیز به چشم می‌خورد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در رزن

به طور کلی عوامل اقتصادی از جمله مهم‌ترین پارامترهای دخیل در احداث باغ گردو بوده که این هزینه‌ها برای هموارسازی زمین، خرید نهال‌های سازگار، مناسب بودن بستر کاشت در جهت مشاهده بهترین رشد و ریشه زایی از نهال است. این نهال برای گذران دوره سرما باید در ارتفاعات ۸۰۰ تا ۲۵۰۰ متری کاشته شود و بین۳۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت در دمای بین صفر و ۷ درجه برای مرتفع سازی نیاز سرمایی قرار بگیرد. این نهال نیاز به ۱۰ هزار متر مکعب آبیاری در هر هکتار دارد.
باید در خاکی عمیق، لومی و شنی با زهکشی مناسب و شوری کمتر از ۴ دسی زیمنس قرار بگیرد و اسیدیته خاک تقریباً خنثی بین ۶ و نیم الی ۷ باشد رطوبت نسبی نیز کمتر از ۲۵ درجه نباشد.

 

آیا کاشت نهال گردو در رزن حالت اقتصادی دارد؟

همانطور که از ظواهر امر پیداست و تعداد باغستان‌های گردو در شهرستان رزن بسیار بالا بوده و این نشان از مناسب بودن این خطه برای کشت و پرورش این نهال دارد. برای کاهش خطرات سرمازدگی رایج در این منطقه و برداشت بالاترین سود باید در باغات قدیمی نهال‌های بذری با ارقام دیر برگ ده و دیرگل از طریق سرشاخه کاری اصلاح شود. بیشترین سود از این نهال زمانی به دست می‌آید که نهال پربازده و مقاوم بوده و بهترین روش‌های مدیریتی از جمله کود دهی، آبرسانی و سمپاشی به آن در مواقع نیاز اعمال شود.

 

خرید نهال گردو در رزن 

برای اینکه در سال‌های آتی با نهال‌های بیمار، ضعیف و پردردسر روبرو نشوید باید هنگام خرید نهال گردو در رزن کیفیت و سلامت آن را بر قیمت و ارزش آن مقدم شمرده و آن را از مراکز معتبر و شناخته شده دریافت. نهالستان معروف برتر نهال نهالستانی با سابقه، معتبر و قدمت دار در حوزه پرورش انواع نهال گردو است و محصولات این نهالستان با قاطعیت می‌توان گفت که از سلامت باردهی و کیفیت چشمگیری برخوردار هستند این ادعا با ارائه نهال به همراه ضمانت دو ساله سلامت، کارت قرنطینه استانی، گواهی عاری از آفات و فاکتور فروش معتبر ثابت شده است.

فروش نهال گردو در رزن 

گستردگی خرید و فروش نهال گردو در رزن و زیاد شدن واسطه‌ها باعث کاهش کیفیت‌ها و در نتیجه نوسان‌دار شدن قیمت‌ها نیز شده است. لذا توصیه می‌شود حتماً نهال‌های شناسنامه‌دار و ضمانت‌دار را از نهال فروشی‌های شناخته شده، برجسته و مطرح تهیه فرمایید. در پروسه خرید حتماً شرایط اقلیمی، ارتفاعات بسیار بالا و آب و هوای کوهستانی و سردسیری رزن را ملاک مطابقت با رقم نهال و نوع گلدهی آن قرار دهید.

نهال گردو مناسب رزن

بسیاری از باغداران علی رغم هزینه‌های گزافی که برای تجهیز باغات خود و مبدل کردن آن به باغات مدرن و حرفه‌ای پرداخت می‌کنند با عدم انتخاب صحیح و سازگار بازخورد و راندمان تولید خوبی را مشاهده نمی‌کنند. لذا نهال گردو مناسب رزن باید در وهله اول مطابق با ارتفاعات این بخش بوده و در مواجهه با یخبندان، تگرگ سرمای بهاره و تغییرات دمایی فصل به فصل و شب و روز دچار سرمازدگی خشکی و نابودی نشود.

انواع نهال گردو در رزن

در میان انواع نهال گردو در رزن بسیاری از آنها به دلیل معتدله و گرمسیری بودن مناسب کاشت در این اقلیم نیستند و فقط نهال‌های مقاوم به سرما و دیرگل مانند ارقام زیر جهت کاشت توصیه می‌شوند.
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی بسیار مقاوم با عملکرد بازدهی بالا و توانمندی در برابر سرمای بهار و افات، با باردهی ۹ الی ۱۲ تن در هکتار، مناسبت بالا با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری دیرگل و اصلاح نژاد شده
• نهال گردوی هارتلی: نهالی سردسیری، آمریکایی و با پوست کاغذی، سازگار با ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، باردهی فوق العاده ۶ تن در هر هکتار، دیرگل و زودبازده از سال اول کاشت
• نهال گردوی فرنور: پرفروش‌ترین نهال در اقلیم سردسیری رزن، مقاومت حداکثری در برابر سرمای زیر ۳۰ درجه، یخبندان و سرمای بهاره، باردهی چشمگیر ۶ الی ۷ تن، قابل کاشت در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، رقمی دیر برگ ده
• نهال گردوی تویسرکان: مناسب برای مناطق دشتی و کوهپایه‌ای رزن با ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری، نسبتاً زودگل باردهی ۶ تن در هکتار، سازگاری بیشتر در مناطق معتدل

قیمت نهال گردو در رزن

برای اینکه بتوانید استعلام قیمت نهال گردو در رزن را بدون صرف هزینه و مشکلات رفت و برگشت در کوتاه‌ترین زمان داشته باشید می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید.

بهترین نهال گردو

به طور قطع بهترین نهال گردو در رزن ارقام دیر برگده و مقاوم به سرما و برودت بالا است. این ارقام با مقاومت بالا نهال‌های پربار و سودآور نیز خواهند بود. نهالی که کمتر دچار بیماری و تضعیف و خشکی و سرمازدگی شود در نزد باغدار محبوبیت بالایی خواهد داشت.

نهالستان گردو در رزن

برتر نهال نهالستانی بزرگ، مجهز و با ۵ دهه سابقه مفید در حوزه عرضه نهال‌های متنوع، پربار و با کیفیت است که باغداران عزیز می‌توانند به عنوان بهترین نهالستان گردو در رزن به صورت اینترنتی خرید خود را از این مجموعه به همراه شناسنامه، ضمانت ۲ ساله سلامت، کارت قرنطینه دریافت و از آموزه‌های رایگان بهره‌مند شوند.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه رزن میزان اطلاعات خود را از رقم‌های پربار و اقتصادی در این بخش افزایش دهید.

کلام آخر

اگرچه میزان سود حاصل از پرورش نهال گردو قابل مقایسه با هیچ کدام از نهال‌های میوه نیست زیرا این نهال بازار فروش فوق العاده‌ای در سطح جهان دارد اما در کنار مقاومت بالای نهال میزان حساسیت آن به نوسانات دمایی و خشکی، مراقبت‌های نوین اصولی و رقم‌های سازگار را می‌طلبد. برای موفقیت در حوزه گردوکاری و احداث باغات آن می‌توانید از تخصص و تبحر تیم مهندسی برتر نهال و نهال‌های با کیفیت آن بهره‌مند شوید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب رزن و خرید نهال در رزن اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال