خرید نهال گردو در رویدر✔️ قیمت انواع نهال گردو رویدر

کاشت درختان غیر بومی اما سازگار با اقلیم منطقه رویدر از جمله برکات وجود نژادهای نهال گردوی گرمسیری است که امکان سرمایه‌گذاری برای احداث باغات گردوی سودآور را به اهالی جنوبی کشور میسر می‌کند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی رویدر

شناخت شرایط اقلیمی رویدر کمک می‌کند با اطلاع از عوامل محیطی و وضعیت جغرافیایی و جوی آن بهترین نهال‌های میوه را در جهت شروع باغداری انتخاب کرد. این شهر در قسمت شمال غربی بندر خمیر در استان هرمزگان و فاصله ۱۲۰ کیلومتری بندرعباس قرار گرفته است و با جمعیت ۱۱ هزار نفری و میانگین دمایی ۳۰ درجه با قرارگیری در ارتفاع ۳۸۰ متری از سطح دریا به لطف قرارگیری در دامنه‌های کوهپایه‌ای کوه رخ از آب و هوای گرم و نسبتا معتدل برخوردار است. احاطه شدن این شهر از قسمت‌های مختلف با ارتفاعات باعث شده به کمک جریانات توده‌ای باران آور و بارانزا از روان آب‌های حاصل از این کوه‌ها برخوردار بوده و به لطف عبور رودخانه پر آب از مرکز شهر، این منطقه سرسبز با باغات متعدد باشد.
از جمله دشت‌های کوهپایه‌ای حاصلخیز این بخش دشت انجیری است که با وجود چشمه‌های متعددی مانند هوخشو، کویردان و انجیری و همچنین رودخانه پر آب رویدر در کنار نخلستان‌های متعدد و مناطق زیبا و توریستی امکان احداث باغات گردو برای سرمایه‌گذاران و علاقمندان نیز میسر باشد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در همدان 

تاریخچه باغات گردو در رویدر 

از جمله برجسته‌ترین و منحصر به فردترین نهال‌های گردویی که در بررسی تاریخچه باغات گردو در رویدر به وفور به چشم می‌خورد نهال آمریکایی مکزیکی پکان گرمسیری است. رقم پکان آمریکایی علی رغم غیر بومی بودن به دلیل مقاومت بالا به گرما، رطوبت هوای بالا و نیاز آبی و سرمایی کم می‌تواند بهترین رقم برای کاشت در باغات گردوی این بخش باشد. این رقم گردو به دلیل نبود جداره سخت جدا کننده در داخل هسته دارای ۹۰ درصد مغز بوده و چربی آن ۶۰ درصد بیشتر از ارقام دیگر است. همین علت باعث بازارپسندی و خوش خوراک بودن مغز گردوی آن شده است که امروزه با بومی‌سازی این نهال در کشور کاشت آن در شهرهایی مانند رویدر میسر است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در رویدر

با در نظر گرفتن اینکه در بیشتر مناطق سردسیری کوهستانی و معتدله کاشت نهال گردو امکان‌پذیر است لذا برای احداث باغ گردو در رویدر که دارای اقلیم گرم و خشک است باید به سراغ رقم‌های پیوندی، گرمسیری، غیر بومی سازگار با این اقلیم رفته و با در نظر گرفتن منابع مالی، عوامل محیطی و مهیاسازی بستر کاشت با انتخاب رقم مناسب و گرمسیری بهترین باغات را احداث کرد. رقم انتخابی باید بالاترین مطابق را با ارتفاع منطقه، نوسانات دمایی، گرما و رطوبت هوا و همچنین منابع آبی موجود داشته باشد.
با توجه به گرمای بالای هوا و افزایش تبخیر سطحی نیاز آبی و سرمایی پایینی داشته باشد. البته توجه به تعبیه سیستم‌های آبیاری نوین در چنین اقلیم‌های مزید بر علت شده و می‌تواند باردهی و راندمان تولید نهال را افزایش دهد.

 

آیا کاشت نهال گردو در رویدر حالت اقتصادی دارد؟

شاید در گذشته‌های نه چندان دور به دلیل بومی بودن ارقام و سرما دوست بودن بیشتر واریته‌های نهال گردو کاشت نهال گردو در رویدر حالت اقتصادی نداشته اما امروزه به لطف نهال‌های وارداتی و گرمسیری مانند پکان آمریکایی و وجود رقم‌های اصلاح نژاد شده مانند ژنوتیپ پالیز که از ارقام زود بازده، پایه کوتاه و پیوندی هستند می‌توان بیشترین محصولات را به ازای هر هکتار با رسیدگی‌ها و مراقبت‌های باغبانی بهینه برداشت کرد.
برای کمتر شدن هزینه‌های رسیدگی هرچه نهال انتخاب شده از سلامت و مقاومت بالایی هنگام خرید و کاشت برخوردار باشد نیاز به نهاده‌های کشاورزی، سموم و رسیدگی‌های کمتری داشته و در نتیجه با محصول دهی با کیفیت و پر تناژ درآمد باغ نیز بیشتر خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در رویدر

تجربه نشان داده است که هیچ محصول با کیفیتی با قیمت و ارزش پایین عرضه نمی‌شود لذا در خرید نهال گردو در رویدر کیفیت و مرغوبیت نهال‌ها را در اولویت قرار دهید و با کنار گذاشتن افراد دستفروش و متفرقه آن را از مراجع معتبر مورد تایید جهاد کشاورزی دریافت کنید.
شاید فکر کنید در چنین مراکز معتبری قیمت نهال گردو بیشتر خواهد بود اما در نهالستان اینترنتی برتر نهال علی رغم بالا بودن کیفیت، سلامت و مقاومت نهال به افات به دلیل خرید مستقیم از فروشنده و کنار رفتن واسطه و واسطه‌گری می‌توانید با قیمتی مناسب نهال‌های ضمانت‌دار و لیبل‌دار را به راحتی دریافت کنید.

فروش نهال گردو در رویدر 

اگر به دنبال توصیه آشنایان به دنبال تهیه نهال از مراکز فروش نهال گردو در رویدر هستید حتماً به مجوز دار بودن فعالیت‌های نهالستان و مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن فروشنده در قبال سطح سلامت و کیفیت نهال مطمئن شوید و سرمایه خود را صرف خرید هر نهال ناشناخته و بی‌هویتی نکنید.

نهال گردو مناسب رویدر

انتخاب نهال گردو مناسب رویدر باعث می‌شود نهال با کمترین تنش‌های آبی و خاکی و کنش‌های تهاجمی بیشترین سازگاری و اخت را با منطقه کاشت داشته و در صورت قرارگیری در خاکی مرطوب و غنی با آبیاری به موقع بهترین محصول را داشته باشد.

انواع نهال گردو در رویدر

برخلاف تصور باغبانان تازه کار از میان انواع نهال گردو در رویدر تنها نهال گرمسیری پکان آمریکایی و نهال اصلاحی ژنوتیپ پالیز می‌توانند به کمک باغداران آمده و در باغات گردو مورد کشت قرار گیرند.
• گردوی پکان آمریکایی در فصول سرد به آبیاری یک ماه یک بار نیازمند است و باردهی اقتصادی آن از سال پنجم شروع شده و به ازای هر هکتار ۶ تن محصول دهی خواهد داشت. دارای بالاترین مغز میوه به دلیل نبود هسته سخته میانی، مقاوم به گرمای ۵۰ درجه، آفات و خشکی بوده، پیوندی پایه کوتاه و مناسب با ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری است. این رقم برای محصول دهی بالا به گرمای بسیار زیاد نیازمند است.
• ژنوتیپ پالیز از جمله رقم‌های بومی ایرانی و پیوندی است که بیشترین مقاومت را تا گرمای ۴۵ درجه دارد و به دلیل توانمندی در برابر عوامل محیطی، کم آبی، آفات می‌تواند با سازگاری با تمامی اقلیم‌ها و ارتفاعات تا ۳۰۰۰ متر در هر هکتار ۸ الی ۱۰ تن باردهی داشته باشد. رقمی دیرگل، زود بازده از سال اول کاشت و کم ارتفاع است.

قیمت نهال گردو در رویدر

در تعیین قیمت نهال گردو در رویدر عواملی مانند پایه بذری یا پیوندی بودن نهال، نوع رقم، میزان باردهی، عمر باردهی و نام تولید کننده دخیل است. لذا از طریق لینک زیر می‌توانید قیمت‌های واقعی را مشاهده کنید.

بهترین نهال گردو

گفتیم که برای داشتن نهال‌های تنومند، پربار و مقاوم به کم آبی، خشکی و آفات بهترین نهال گردو در رویدر نهال ژنوتیپ پالیز، پکان آمریکایی و در مناطق مرتفع و آب و هوای معتدل‌تر رقم‌هایی مانند اسرائیلی جوابگو هستند.

نهالستان گردو در رویدر

با خرید نهال گردو از بزرگترین و مجهزترین نهالستان قدمتدار و با سابقه یعنی برتر نهال و آموزه‌های باغبانی رایگان و پشتیبانی ۲۴ ساعته کارشناسان آن می‌توانید بهترین نهالستان گردو در رویدر را با نهال‌های پربار، زود بازده و سودآور داشته باشید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه رویدر با نژادهای قابل کاشت بیشتر آشنا شوید.

کلام آخر

شهر رویدر علی رغم گرمسیری بودن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های طبیعی لازم برای کاشت نهال گردو را دارد لذا با کمک واریته‌های گرمسیری و مقاوم به خشکی می‌توان بهترین باغات گردوی تجاری را در این بخش احداث کرد.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب رویدر و خرید نهال در رویدر اینجا کلیک کنید

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال