خرید نهال گردو در زیارتعلی✔️ قیمت انواع نهال گردو زیارتعلی

پرورش نهال گردو از جمله مشاغلی است که به دلیل سودآور بودن میوه، چوب، برگ و حتی پوست سبز و چوبی آن مورد اولویت تمامی سرمایه‌گذاران و باغداران است. اما سوالی که پیش می‌آید این است که آیا خرید نهال گردو در شهر زیارتعلی صرفه اقتصادی دارد و می‌توان از کشت آن به درآمدزایی رسید یا چه نهالی با آن مطابقت دارد؟ از جمله مباحثی است که در این بخش به آن می‌پردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی زیارتعل

زیارتعلی در دشتی حاصلخیز و پر آب با رودخانه‌های آب شیرین در جنوب شرقی ایران و در بخش شهرستان رودخانه رودان واقع شده است. به دلیل کثرت روان آب‌های جاری از ارتفاعات عالی جمال، شاه احمدی، سرگزیچ، پا سفید، سروستان از منابع آبی خوبی برخوردار و شرایط کشاورزی و باغداری آن مناسب بوده و به بهشت سرسبز هرمزگان نیز معروف است. این شهر در ارتفاع ۴۷۶ متری از سطح آب‌های آزاد با جمعیت ۱۹۳۰۰ نفری در بخش رودان بوده و دارای باغات میوه متنوع است.
در این میان باغات گردو نیز به چشم خورد بله شاید تعجب برانگیز باشد که گردو در چنین منطقه گرمسیری چگونه می‌تواند رشد کند. با وجود رقم‌های زودگل، اصلاح نژاد شده و پیوندی مانند پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز می‌توان پرورش نهال گردو در این شهر سرسبز و حاصلخیز داشت و به دلیل نزدیکی کشورهای عربی به واسطه همجواری با خلیج فارس و صادرات از طریق مسیرهای دریایی بیشترین سود را از داشتن چنین باغاتی به دست آورد.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو از بندر عباس

تاریخچه باغات گردو در زیارتعلی

تاریخچه باغات گردو در زیارتعلی نشان دهنده آن است که هر رقم نهال گردویی نمی‌تواند در این اقلیم بستر رشد خوبی را تجربه کند. زیرا شرایط دمایی به نهال‌های معتدله و سردسیری امکان رشد مطلوب را نمی‌دهد. مهمترین ارقام محبوب در چنین خطه‌هایی ارقام گرمسیری هستند و از میان این رقم‌ها تنها نهال گردوی پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز بیشترین و بهترین باردهی را داشته و رقم‌های ثروت آفرین هستند.
می‌توانید با بررسی باغات موجود از روش‌های رسیدگی کم هزینه و آفات رایج نیز مطلع شوید و باغداری خود را با اطلاعات دقیق و تخصصی و بهره‌مندی از مشاوران کشاورزی آغاز کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زیارتعلی

اگرچه توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در زیارتعلی در این مقال نمی‌گنجد اما به صورت اختصاری و تیتروار قبل از احداث باغ گردو لازم است که شرایط زیر مهیاسازی شده و درباره آن اطلاعات دقیق حاصل آید.
• داشتن منابع مالی و سرمایه‌های لازم
• خرید و انتخاب زمین در اقلیم مناسب و حاصلخیز
• توجه به ارتفاع منطقه
• شرایط آب و هوایی و نوسانات دمایی
• میزان بارندگی‌ها و منابع آبی
• کیفیت خاک، نفوذ پذیری حاصل خیزی آن
• خرید نهال سازگار و مقاوم
• داشتن اطلاعات لازم در زمینه کاشت، داشت برداشت و آفات رایج منطقه
• نحوه آبیاری و کوددهی مناسب
• هموارسازی خاک، فاصله گذاری نقاط کاشت مکان‌یابی
• کاشت نهال در زمان مناسب

 

آیا کاشت نهال گردو در زیارتعلی حالت اقتصادی دارد؟

در جواب این سوال که آیا کاشت نهال گردو در زیارتعلی حالت اقتصادی دارد می‌توان با اطمینان گفت چرا که نه. شهر زیارتعلی در ۹۰ کیلومتری بندرعباس قرار گرفته و می‌توان از این بندر تجاری و معروف صادرات محصولات گردو را به راحتی به کشورهای همجوار و عربی داشت. اما برای برداشت گردوهای بازار پسند، مرغوب و درجه یک حتماً خرید نهال گردو را از ارقام مقاوم به گرما و خشکی و زودگل، پایه کوتاه، زودبازده اصلاح شده و پیوندی انجام دهید باشند. چنین ارقام مقاوم به آفات و زودبازده و پربار کمتر نیازمند نهاده‌های کشاورزی مانند سموم کشاورزی و کودهای شیمیایی هستند. برداشت به موقع، مدیریت شده و بازاریابی نیز در افزایش سود دخیل است.

 

خرید نهال گردو در زیارتعلی

اگر خرید نهال گردو در زیارتعلی را متوجه رقم‌های گرمسیری و مقاوم کرده و بهترین رسیدگی را برای آن انجام دهید مسلماً نهالستان‌های آباد، پربار و تجاری را پیش رو خواهید داشت. در نهالستان تخصصی برتر نهال رقم‌های پکان آمریکایی و ژنوتیپ با جدیدترین متدها و ابزارآلات باغبانی و گیاهی به صورت تخصصی پرورش یافته و شما می‌توانید با خرید این ارقام و بهره‌مندی از پشتیبانی ۲۴ ساعته این مرکز، باغداری خود را با اطمینان خاطر بالا شروع کنید.

فروش نهال گردو در زیارتعلی

افراد زیادی در مراکزی مانند فروشگاه‌ها، نهال فروشی‌ها و نهالستان‌ها فروش نهال گردو در زیارتعلی را انجام می‌دهند و تنوع این مراکز باعث باز بودن دست باغداران در انتخاب مرجع مناسب برای خرید شده است. اگر خواهان مصونیت از نهال‌های آفت زده، ناقل بیماری، نامرغوب و ضعیف هستید می‌توانید خرید نهال گردو در زیارتعلی را از نهالستان اینترنتی، بزرگ و تخصصی برتر نهال با ضمانتنامه‌های معتبر با متعادل‌ترین قیمت انجام دهید.

نهال گردو مناسب زیارتعلی

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در عملکرد رشدی، باردهی نهال و مقاومت آن در یک اقلیم دخیل باشد میزان مناسبت و مطابقت آن با اکوسیستم، شرایط خاکی و آبی آن منطقه است. نهال گردو مناسب زیارتعلی رقمی مقاوم به گرما، خشکی، کم آبی، بادهای سوزان و آفات متعدد خواهد بود که با نیاز سرمایی و آبی کم کمترین تلاش فیزیکی و هزینه‌های باغداری را برای باردهی نیازمند باشد.

انواع نهال گردو در زیارتعلی

اگر سررشته مختصری از باغداری در مناطق گرمسیری و جنوبی کشور را داشته باشید مسلماً واقف بر این مسئله هستید که انواع نهال گردو در زیارتعلی امکان کاشت نداشته و فقط رقم‌های زیر می‌توانند بهترین ارقام باشند.
 گردوی پکان آمریکایی: از جمله منحصر به فردترین و متمایزترین نژادهای گرمسیری زودگل است که به دلیل خصوصیات مقاومتی بالا می‌تواند تا گرمای ۵۰ درجه را تحمل کرده و نهالی گرمادوست است که برای بلوغ میوه گرمای بالا را برای خود تبدیل به فرصت می‌کند و می‌تواند تا ۶ تن در هکتار باردهی داشته باشد. به دلیل نبود هسته سخت میانی میزان درصد مغز بالاتر است.
 نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: با توجه به اینکه پیرامون زیارتعلی با کوه‌های متعدد نیز احاطه شده است لذا در مناطق مرتفع‌تر می‌توان از نهال اصلاح نژاد پالیز که تا ۴۵ درجه حرارت را می‌تواند تحمل کند استفاده کرد. این رقم باردهی فوق العاده‌ای به ازای هر هکتار تا ۱۲ تن دارد و جزو ارقام دیرگل، مقاوم به خشکی و آفات متعدد است

قیمت نهال گردو در زیارتعلی

با در نظر گرفتن اینکه در شهر زیارتعلی با آب و هوای گرم و مرطوب تنها رقم پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز قابلیت کاشت دارند لذا قیمت نهال گردو در زیارتعلی در ارقام مقاوم و گرمسیری نسبت به رقم‌های معتدل متفاوت‌تر است و شما می‌توانید قیمت دقیق این ارقام را در لینک زیر مطالعه کنید..قیمت نهال:

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در زیارتعلی مسلماً نژادی است که در وهله اول با قرار گرفتن در معرض گرمای ۴۵ الی ۵۰ درجه دچار خشکی، ریزش برگ نشده، عملکرد و ساختار خود را از دست ندهد و در وهله بعدی با کمترین میزان رسیدگی و هزینه‌های باغبانی با حساسیت پایین و مقاومت بالا بهترین محصول را تولید کند.

نهالستان گردو در زیارتعلی

گفتیم که برای داشتن نهالستان گردو در زیارتعلی در کنار اطلاع از شرایط اقلیمی، عوامل محیطی، بارندگی‌ها و دما در اختیار داشتن نهال گردوی مناسب و سرمایه لازم بسیار مهم است. در نهالستان برتر نهال با اطمینان از عدم هدر رفت سرمایه و آگاهی و مطمئن بودن از کیفیت، سلامت، خرید نهال گردو را انجام دهید و برای سلامت، باردهی، مرغوبیت و اصالت آن اعتبارنامه‌ها و ضمانت‌نامه‌های دقیق دریافت کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه زیارتعلی می‌توانید با نهال‌های میوه قابل کاشت آشنا شوید.

کلام آخر

با در نظر گرفتن وقوع حرارت و دمای بالا در این بخش کاشت نهال گردوی پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز می‌تواند رونق باغستان‌های گردوی این بخش را با پرباری و عدم خشکی در تراز تجاری بالا حفظ کند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب زیارتعلی و خرید نهال در زیارتعلی اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال